Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny do małego pokoju z dobrym basem

D0rek 28 Sty 2014 12:31 4389 35
  • #1 28 Sty 2014 12:31
    D0rek
    Poziom 6  

Chciałbym kupić/zrobić samemu kolumny z dobrym niskim do pokoju 12m2.

Zależy mi na dobrym basie i nie najgorszej jakości.

Najlepiej aby było to coś na głośnikach Tonsila lub Stx, jakieś dobre projekty lub juz gotowe kolumny chociaż inne też mogą być.

• Pomocny post
    #2 28 Sty 2014 12:38
    wojtek0995
    Poziom 27  

Cena jest nieważna, tak?

• #3 28 Sty 2014 12:52
    D0rek
    Poziom 6  

Znaczy powiedzmy ze tak do 500zl na początek po prostu nie za dużo a ja powiem czy mi odpowiada, jeżeli mi się spodoba to nawet 1000zl mogło by być, myślałem aby zrobić altusy 350 ten ulepszony model tylko trochę dużo by wyszło a poza tym nie wiem czy do takiego małego pokoju jest sens, aktualnie wzmak który posiadam to Technics SU-V1X

• Pomocny post
    #4 29 Sty 2014 15:58
    nitros66
    Poziom 25  

Wszystko masz tu opisane http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1644509.html W 12m^2 skup się na monitorach dwudrożnych. Membrana 15cm zapewni Ci naprawdę sporo basu. Ewentualnie jeśli koniecznie maja być podłogowe to warto zastanowić się nad klonami Totemów.

Pozdrawiam,
    nitros66

• #5 29 Sty 2014 23:25
    D0rek
    Poziom 6  

Dzięki za odp ale te monitorki nwm czy tak mi zapewnia sporo basu przynajmniej dla mnie, aktulanie mam Tonsilowskie Space 86 i subek na głośniku Tonsila gdn 25/60 ale tak średnio mi to odpowiada co prawda Space póki co działa tylko 1 bo 2 muszę zregenerować ale i tak z tym subem to tak średnio to wychodzi, bass z tego subbofera mi średnio odpowiada momentami jest trochę dudniący, może buda jest niedostosowana albo coś innego sam go nie robiłem a więc nie wiem.

• Pomocny post
    #6 30 Sty 2014 08:17
    nitros66
    Poziom 25  

Hmm... zawsze możesz zbudować zestaw 2.1 - dobre monitory i porządnie policzony subwoofer na np. Stx 22- 140. Sa takie projekty na forum. W 12m^2 naprawdę nie potrzeba więcej bo to będzie aż nadto. Ja mam osobiście membranę 16cm w 15m^2 i basu muszę ujmować na korektorze czasami.

• #7 30 Sty 2014 10:33
    D0rek
    Poziom 6  

Poprzeglądam, dzięki za pomoc ale bardziej myślałem w stronę altusow albo altonow czy czegoś w tym stylu z Tonsila lub jakiegoś zestawu od Stx'a.

• Pomocny post
    #8 30 Sty 2014 11:50
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Poszukaj: Zestaw do montażu AKKUS F2.
    Jeśli chodzi o kulturę "grania" to jest to wyśmienity zestaw za te pieniążki.
    Nie sądzę, aby niskich rejestrów było "mało", ale jeśli tak będzie to w przyszłości zrobisz jak nitros66 Tobie radzi. ;)

• Pomocny post
    #9 30 Sty 2014 11:57
    nitros66
    Poziom 25  

Altusy robią łomot, dobre na domówkę ale do ambitniejszego słuchania naprawdę szkoda kasy. AKKUS F2 polecam z pełnym przekonaniem, jest opublikowana konstrukcja na forum w dziale DIY. Przez długie lata brzmienie Ci się nie znudzi, z czasem wymienisz wzmacniacz na np. Denon PMA860 i będziesz maił naprawdę klasa sprzęt. A w razie W. wspomożesz je subwooferem.

• Pomocny post
    #10 30 Sty 2014 12:09
    marian133
    Poziom 37  

Niestety jeśli chodzi o F2, to muszę przyznać że to pewien kompromis.
    F1 wypada lepiej na średnicy i wysokich tonach, F2 ma więcej basu z racji większego głośnika, niestety średnica lekko kuleje ponieważ NeoCD1.0 nie można ciąć za nisko. Miałem oba zestawy w domu.

Jeśli miał bym teraz wybierać, to wybrał bym Founteka a na wysokie Wavecora zamiast NeoCD1.0.

http://diyaudio.pl/showthread.php/22877-Wavecor-TW030-WA08-Fountek-FW168-projekt-by-LuSzTi

D0rek napisał:
    dzięki za pomoc ale bardziej myślałem w stronę altusow albo altonow czy czegoś w tym stylu

Spoko, zrobisz co zechcesz, ale puki nie usłyszysz kolumn lepszej jakości to nadal będziesz brnął w te "klamoty".

• Pomocny post
    #11 30 Sty 2014 14:23
    przemo-lukas

Nie słyszałem konstrukcji to się nie wypowiem. Ale głośniki zacne.
    Marian, nie bądź taki skromny. Dawaj odnośnik i do Twojej konstrukcji:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2693100.html
    Ja nie pisałem o niej, gdyż założyciel tematu wspomniał o "starych grzmotach". ;) Ale Mariana monitorki mógłbym śmiało postawić u siebie w małym pokoju. ;)

• Pomocny post
    #12 30 Sty 2014 14:53
    marian133
    Poziom 37  

przemo-lukas napisał:
    Ja nie pisałem o niej, gdyż założyciel tematu wspomniał o "starych grzmotach".

No i tu jest problem, puki nie usłyszy że mniejsze (ale na lepszych głośnikach) może zagrać lepiej to nie uwierzy. Chyba że jest maniakiem duuużych membran (co powoduje u właściciela i znajomych "wooow"), to wtedy jest jeszcze bardziej utrudniona sprawa "nawracania", na jakość a nie na ilość.

Do 12mk spokojnie wystarczą monitorki na basie 6" (projekt który zalinkowałem).

• #13 30 Sty 2014 22:38
    D0rek
    Poziom 6  

Znaczy do pokoju może by to wystarczyło, patrząc po cenie tych zestawów to na pewno ale nie wspomniałem że czasem chciałbym własnie je gdzieś wyciągnąć do większego pomieszczenia lub coś w tym stylu.

• #14 31 Sty 2014 08:43
    przemo-lukas

W 20m² też sobie dadzą radę.
    Wszystko zależy czego od nich oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz.
    Bo nawracać na gatunki muzyczne nie mam zamiaru. Tylko "letko szurnięci" poszukują dobrze zrealizowanych nagrań a nie ulubionych kapel. Uczestniczyliśmy Marian w takiej dyskusji. I tu właśnie zaczynam się bać o swoje zdrowie. ;)
    Inna sprawa, jeśli chcesz robić "osiemnastki". Ja wychodzę z założenia, że łódką się pływa, motocyklem jeździsz, samolotem latasz. Jak coś jest do wszystkiego, to jest...

• #15 31 Sty 2014 11:13
    marian133
    Poziom 37  

przemo-lukas napisał:
    Wszystko zależy czego od nich oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz.

Dokładnie, bo jeśli jesteś młody, słuchasz muzyki w stylu takim co puszcza radio Eska, i czasem lubisz wkurzać sąsiadów głośną muzyką, to muszę powiedzieć że będzie ciężko z wyborem... choć monitorki które zalinkowałem sporo potrafią i nie są to "pierdzidełka".

przemo-lukas napisał:
    Inna sprawa, jeśli chcesz robić "osiemnastki". Ja wychodzę z założenia, że łódką się pływa, motocyklem jeździsz, samolotem latasz. Jak coś jest do wszystkiego, to jest...

Święta prawda :)

przemo-lukas napisał:
    Tylko "letko szurnięci" poszukują dobrze zrealizowanych nagrań a nie ulubionych kapel. Uczestniczyliśmy Marian w takiej dyskusji.

Hmmm, chodzi o tą dyskusję między innymi z misiomorem w neoplanie?
    Ja mogę się przyznać bez bicia (i zresztą to już mówiłem) że faktycznie człowiek zaczyna szukać dobrze nagranych płyt i słuchać dźwięków na nich zawartych, niż całości jako nagranie, utwór muzyczny. Ale dzięki temu można posłuchać, a potem polubić artystę o którym istnieniu nie miało się zielonego pojęcia. Gdy się słucha audycji Kydryńskiego myśli się, o jakich artystach On mówi, skąd On ich wszystkich zna... po przesłuchaniu kilku składanek "audiofilskich" zaczynam kojarzyć nazwiska które Kydryński w swojej audycji wymienia :) Od kilku ładnych lat poszerzyłem swoje horyzonty muzyczne, dzięki właśnie dobrze zrealizowanym płytą. Niestety, utworów z Eski na takich płytach nie znajdziesz.

• Pomocny post
    #16 31 Sty 2014 11:49
    smartfonik14
    Poziom 6  

Witam. Ja mam głośniki Tracer Exclusive kupiłem je za niecałe 100 złotych. Spisują się bardzo dobrze. Grają głośno a przede wszystkim czysto.

• Pomocny post
    #17 31 Sty 2014 13:21
    przemo-lukas

Marian i ja bez bicia. Mam tak samo. ;)

Smartfonik14. "Czysto" to pojęcie względne. Ale mi już szkoda czasu, aby kolejny raz opinię zweryfikować z rzeczywistością (jeśli chodzi o taki "sprzęt"). ;)
    I nie dyskutujemy tu o tym, co kupiłeś tylko jaką konstrukcję wykonać. Chyba, że się mylę. To proszę autora o sprecyzowanie, czy jednak wykonuje czy będzie poszukiwał gotowych zestawów głośnikowych.

• #18 31 Sty 2014 17:17
    D0rek
    Poziom 6  

D0rek napisał:
    Chciałbym kupić/zrobić
    Tak jak pisałem albo kupić gotowe albo zrobić ;)

• #19 31 Sty 2014 18:03
    nitros66
    Poziom 25  

Za około 400-600zł kupisz Tannoy m1/m2 - bardzo kulturalnie grają lub Mission m72 słuchałem je w sklepie i w moim odbiorze są jakby to określić hmm... żywsze/lżejsze, B&W 601 część osób twierdzi że mają nieco ostrą górę, ja bym powiedział że nie ostrą, a mocniej zaakcentowaną, ewentualnie mocniejsze dołem MB Quart 390, ale mają 4ohm i nie wiem czy Twój wzmacniacz je obsłuży.

• Pomocny post
    #20 01 Lut 2014 02:23
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Tak czytam i w pokoju 3x4, czyli 12m2 jak może być za dużo basu z 8" głośnika...?

• #21 01 Lut 2014 09:56
    przemo-lukas

To fakt, niektórym i 12" nie przeszkadza, ;)
    Ale generalnie wszystko zależy od konstrukcji. Ale w wielkim skrócie: 8" to konstrukcja 3 drożna lub mocno bezkompromisowa. ;) Zarówno w jednym jak i drugim przypadku wiąże się to z kosztami.

• #22 01 Lut 2014 11:40
    D0rek
    Poziom 6  

Hmm pomyślę jeszcze, ale zainteresował mnie zestawik MB Quart 390 tylko te 4 ohm, wzmacniacz obsłuży ale tylko przy 2 kolumnach jakbym chciał już podpiąć 4 to muszę 8 ohm, a jakie mogą być skutki grania kolumienek 4 ohmowych przy wzmaku 8 ohm.

Fajnie by było jakby ktoś jeszcze zaproponował fajne projekty coś w stylu tych Quartów albo coś innego w miarę w cenie 500/800 zł nie za drogo po prostu.

• #23 01 Lut 2014 11:54
    przemo-lukas

To chcesz nagłaśniać dwa pokoje? Czy to wzmacniacz/amplituner kina domowego?

• #24 01 Lut 2014 12:08
    nitros66
    Poziom 25  

W takim razie zamiast monitorów w stylu Akkus zbuduj sobie "3 drogi na STX" przemo-lukas autorowi zapewne chodzi o stereo na 4 kolumnach - każdy wzmacniacz w zasadzie ma 4 terminale, które może równolegle łączyć. D0rek jeśli podepniesz 4ohm kolumny do 8ohm wzmacniacza to go spalisz - fizyka z podstawówki sie dopomina tutaj o swoje - przypomnij sobie prawo Ohma. :)

• #25 01 Lut 2014 12:59
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Tak tylko pytam bo mam 4x18" + 4x 15"+1.75" i jest tak optymalnie na 30m2 :P.

A tak na serio ---> nie wiem co mam powiedzieć w kwestii nagłośnienia w domu... Ja na pewno 15" + jakieś 4 satelity na min 8" wstawił do 12m2 i zasilił to 2ma końcówkami mocy + przedwzmacniacz - znajomy takie coś poskładał sobie właśnie do kompa, ps3 itp do pokoju 16m2 około i gra czyściutko.

• #26 01 Lut 2014 13:29
    nitros66
    Poziom 25  

Cytat:
    a na pewno 15" + jakieś 4 satelity na min 8" wstawił do 12m2 i zasilił to 2ma końcówkami mocy + przedwzmacniacz -

PANICZKAMIL czyżby zboczenie zawodowe?! :p

A pomijając żarty, szukamy i doradzamy koledze sprzęt domowy, nie estradowy, bo ma nagłośnić swój malutki pokój + okazjonalna domówka. Nie ma sensu inwestować w sprzęt profesjonalny, który nie zda egzaminu jakościowego i nie będzie na siebie zarabiał :)

• Pomocny post
    #27 01 Lut 2014 13:32
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Pytanie mam - jaką efektywność ma "potężny" sub na 8" głośniku i czy to starczy na domówkę? Podejrzewam, że 90 nie przekracza, więc lepiej koledze chyba kupić Altusy a nie kombinować z malutkimi kolumienkami o malutkiej efektywności bo będzie piiii blada a nie domówka...

• #28 02 Lut 2014 01:27
    D0rek
    Poziom 6  

A co do tych 4 kolumn to posiadam Space 86 i subka na GDN 25/60 i czasem miło by było jakby była możliwość ich podłaczenia ,a co do altusów to własnie tak myślałem aby coś takiego zrobić/kupić tylko teraz pytanie jakie, albo coś podobnego do altusów czy tam coś na STX'ach.

• Pomocny post
    #29 02 Lut 2014 02:07
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Słuchaj - generalnie to jakie kupisz Altusy zależy od tego ile możesz wpompować w nie mocy czyt. od mocy wzmacniacza, który posiadasz do owych kolumn - kupisz 300tki to nie wykorzystasz ich mocy jeśli masz jakąś padaczkę a nie wzmacniacz, kupisz 140tki już potrzebujesz słabszego=tańszego wzmacniacza itd.

Przynajmniej ja się nie doczytałem nic o wzmacniaczu ale to może zmęczenie bo od 18tej na bramce stałem...

• #30 02 Lut 2014 02:24
    D0rek
    Poziom 6  

D0rek napisał:
    aktualnie wzmak który posiadam to Technics SU-V1X
    było ale to nic nie szkodzi jak dla mnie nie ma problemu napisać jeszcze raz ;)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme