Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung F8000 /F9000 - czy warto dopłacać

Taghor 28 Sty 2014 21:56 1866 6
  • #1 28 Sty 2014 21:56
    Taghor
    Poziom 9  

Witam
    Tym razem mam dylemat z TV Samsunga. Ojciec chce kupić 65 cali Samsunga F8000 lub F9000. W jednym z marketów dali mu ofertę F8000 - 13 tys. a F9000 15 tys. Dość ciekawa cena za F9000. Niby nieduża różnica, pytanie czy warto dopłacać do tego 4K. Z tego co porównywałem to faktycznie ta rozdzielczość jest lepsza, pytanie tylko czy do oglądania filmów na BR lub zwykłej TV np. cyfry warto dopłacać tą kwotę i czy ta róznica będzie widoczna, bo z tego co wiem to praktycznie nie ma materiałów w takiej rozdzielczości. Do tego widzę że znacznie większe jest zużycie prądu przy F9000. Zauważyłem jeszcze że sprzedawcy w markecie baaardzo zależało na sprzedaniu F9000 zamiast F8000. Bardzo proszę o opinie. I jeszcze jedna sprawa. W którymś opisie F9000 znalazłem ze częstotliwość odświeżania to tylko 200 a F8000 ma 1000. Może ktoś się zlituje i mi to wszystko wytłumaczy:)

• #2 28 Sty 2014 22:45
    Robinson
    Poziom 18  

Witam,
    W ubiegłym roku kupiułem TV F8000 i powiem Ci, że obraz jest super, kolega kupił Sony 4K i przy oglądaniu kanałów z NC+ nie widać różnicy. Wydaje mi się, że kupowanie czegoś (4K) co wejdzie za kilka lat mija się z celem. Tak samo jak gadżety, których nie używam w Samsungu czyli sterowanie głosem lub ruchami ręki. Natomiast bardzo superowy jest pilot, który działa nawet z innego pokoju przez ścianę, pewnie wiesz o czym mówię. Jest jeszcze kilka innych rzeczy przydatnych i zapewniam Cię, że jakość jaką widziałem w sklepie w porównaniu jak mi TV zagrał w domu to SZOK szczęka mi w domu opadła jak go podłączyłem. F8000 - polecam suer TV.

• #3 28 Sty 2014 22:52
    Mario37
    Poziom 20  

Mylisz się. Skalowanie 4K widać dobrze na nc+. Np. na Sony X9 jest spora różnica. Po co kupować teraz model Full HD? Ja bym już szedł w 4K i miał spokój na lata.

• #4 29 Sty 2014 08:37
    Robinson
    Poziom 18  

Mario37 napisał:
    Mylisz się. Skalowanie 4K widać dobrze na nc+. Np. na Sony X9 jest spora różnica. Po co kupować teraz model Full HD? Ja bym już szedł w 4K i miał spokój na lata.

Na lata się telewizora nie kupuje poczytaj sobie co ile lat średni użytkownik zmienia telewizor, a jak będziesz miał do wydania "swoją prywatną" kasę to się zastanowisz czy jest sens dopłacać, ja stałem przed takim wyborem więc wiem jak to jest. Po za tym Samsung jest dużo lepiej wyposażony.

• #5 29 Sty 2014 21:45
    Taghor
    Poziom 9  

Już chyba podjąłem decyzje na F8000. Faktycznie nie ma sensu kupować czegoś (F9000) z czego będzie można korzystać w 100% za kilka lat. Za kilka lat to już przyjdzie czas na zmianę TV. Jeszcze pytanko do Robinsona. Wieszales może TV na scianie? Bo chce powiesić na tym orginalnym wieszaku linkowym, tyle ze on drogi i ciężko dostać, znalazłem w sklepie jakiś polski odpowiednik za 75 zł. Pytanie czy może jest cos lepszego do powieszenia smasunga F8000 na scianie?

• #6 29 Sty 2014 22:15
    Robinson
    Poziom 18  

Powiesiłem go na starym wieszaku od poprzedniego telewizora. Odstaje od ściany jakieś 3-4cm i o to mi chodziło. Na tylniej płaszczyźnie od tv przykleiłem na 4 bokach taśmę led. Po zapaleniu jej lepiej się ogląda telewizję i daje fajny efekt takiej poświaty. Oglądałem ten wieszak oryginalny, ale mi nie pasował bo tv był za blisko ściany i wtedy odległość ledów była za mała do ściany i poświata słabo wyglądała. Pamiętaj, że dobre ustawienie tego F8000 w menu to obraz o dużo lepszy. Ja ze swoim długo kombinowałem jak lepiej ustawić i teraz to jest żyletka ;) Wcześniej miałem plasmę nie mogłem się przekonać do zakupu tego F8000 ale żonie się podobał i cóż było robić jednak teraz nie żałuję choć na początku byłem przekonany do kupna plasmy. Teraz też bym wybrał F8000. Nie mam neostrady, a przy zakupie dostałem w gratisie darmową wypożyczalnie więc kupiłem router i w sieci Play internet na abonament i śmigają filmy aż miło. Ten TV to centrum multimedialne no i nie wiem czy wiesz ale ma możliwość ewoluowania do nowszych wersji za pomocą boxa ;) Jak będziesz chciał to Ci wyślę fotkę na maila jak fajnie wygląda z LEDami od tyłu.

• #7 07 Lut 2014 14:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Kto widział z właściwej odległości 4K z materiałów natywnych 4K nie ma wątpliwości co jest lepsze. Od 4K nie ma odwrotu...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme