Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak Podłączyć router WiFi do sieci lan

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Jak Podłączyć router WiFi do sieci lan
Autor
Wiadomość
sekol_gda
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: gdańsk

Post#1 Post autora tematu 31 Mar 2005 20:53   

Witam wszystkich mam nadzieje ze znajdę tu pomoc wtemacie który mnie interesuje.
Zamierzam podłączć sie do sieci lan która działa w oparciu o router Planet ADE-4100 do niego chce podpiąć router WiFi firmy Dlink DI-524 oraz karty Wifi tej samej firm. Wiem ze oba urzadzenia musze połaczyć kablem skrosowanym w związku z tym ja przez wifi i jeden urzytkownik podłączony kablem znajdziemy sie w podsieci jak nalezy ustawić oba użadzenia zeby cały lan był widoczny dla nas. Czy Dlink musi miec jakies oddzielne ip lub cos wtym rodzaju.

Drugie pytanie jest takie czy anteny zewnętrzne obu urządzeń muszą sie "widzieć" bo z tym mogę mieć problem na AP dwl-800ap+ i karcie dwl-650+ firmy Dlink zainstalowanej w laptopie zabrakło mi dosłownie 40 kroków zeby mieć połaczenie w domu. Dodam ze nie były stosowane zadne anteny zewnętrzne w tym połaczeniu a AP stał na stole jakiś metr od okna.

Za wszelką pomoc serdecznie dziekuje
Powrót do góry

marek216
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Racibórz

Post#2 31 Mar 2005 22:39   

myśle że odpowiedź na to i wiele inych pytań odnoścnie sieci znajdziesz w tym temacie i odnośnikach w nim zawartych

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Mar 2005 22:39   

Powrót do góry

pitermi
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Poznań

Post#3 01 Kwi 2005 01:22pomocny post - solucja   

Re: Jak Podłączyć router WiFi do sieci lan

Na 1 pytanie jesli chcesz zeby oba kompy miały dostep do sieci lan musisz uzyac drozszego sprzetu np Planetów z ocja bridge czyli połaczenia sieci lan i po problemie a co do polaczenia lapa mam u siebie w chacie lapa na radiówce i nie musi on widziec nadajnkoa ale tylko zasieg spada do 30-35 metrów niestety czyli w zasiegu domu działa wszedzie - mam na pietrze to działa i na strychu i w piwnicy nawet na tarasie sobie z lapem siedze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2005 01:22pomocny post - solucja   

Powrót do góry

sekol_gda
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 Post autora tematu 01 Kwi 2005 19:40   

Problem w tym ze sygnał radiowy ma wychodzić poza budynek podczas testów z laptopem zabrakło mi 40 kroków do drugiego budynku. Moge zainstalować anteny zewnętrzne ale bedzie je zasłaniał budynek i chodzi mi oto czy te anteny coś dadzą jezeli nie bedą sie widziały

zamieszczam tez schemat jak ma wyglądać sieć po dołączeniu wifi czy jedyną metodą jest zakup droższego modelu urządzenia czy można to rozwiązać jakoś inaczej[/img]

Załączniki:
Powrót do góry

pitermi
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 01 Kwi 2005 20:01pomocny post - solucja   

Niestety jak budynek bedzie zasłaniał to nie ma szans obojetne jaki sprzęt uzyjesz. Prawie wszystkie maja podobna moc, sa sprzety o wyzszej mocy-niestety bardzo drogie ale tez nie gwarantuja ze bedzie działac jasli zasłania budynek. Lepszym rozwiazaniem jest postawić stacje posrednia i z niej dalej odsłyłac sygnał . W sieciach radiowych anteny powinny sie widziec dla prawidłowej pracy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2005 20:01pomocny post - solucja   

Powrót do góry

sekol_gda
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 Post autora tematu 03 Kwi 2005 01:07   

Serdeczne dzieki Pitermi jeden problem wygląda na wyjasniony oblazłem budynek i znalazłem wolną luke w zabudowie tylko musze pogadać z sąsiadem czy mu pod oknem moge antene zainstalować jesli sie zgodzi powinno działać.

Nadal szukam rozwiązania w sposobie podłaczenia sie do gotowego lanu w taki sposób abyśmy ja i jeszcze jeden urzytkownik mogli miec możliwosc dostepu do istniejącego juz środowiska sieciowego
Powrót do góry

pitermi
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 03 Kwi 2005 10:10   

Pisałem ci wczesniej. Ap te lepsze maja taka funkcje bridge i multi bridge Sa to specjalne funcje do łaczenie 2 lub wiecej sieci lan.Po podłaczeniu w ten sposub masz dostep do netu jaki i do sieci lan. Ma w ten spusub polaczene sieci. Pozdrawiam.daje skrut do opisu ap kture sa ci potrzebne. na kartach i zwykłym ap tego nie osiagniesz.
http://www.planet.a.pl/trade/productview/479/110/
Powrót do góry

sekol_gda
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 Post autora tematu 03 Kwi 2005 12:55   

Niedawało mi to spokoju i zaczołem bardziej szczegółowo przeszukiwać sieć znalazłem pewne rozwiązanie pytanie czy ktoś już cos takiego stosował w praktyce.
http://www.tomshardware.pl/network/20030716/index.html

Załączniki:
Powrót do góry

pitermi
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 03 Kwi 2005 16:34   

Tak stosowałem takie rozwiazania. ale maja jedna wade bardzo łato sie włamac i kozystac za darmo z takiego netu..Pisałem o tym rozwiazaniu na forum choc chodzilo o dostep do lanu zza routera.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic273778.html
Powrót do góry

sekol_gda
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post autora tematu 04 Kwi 2005 17:40   

Czy toznacza to ze po wyłaczeniu firewalla nie dostepna jest tez funkcja szyfrowania transmisji myslałem ze to 2 oddzielne funkcje tego urzadzenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Kwi 2005 17:40   

Powrót do góry

pitermi
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 04 Kwi 2005 23:23pomocny post - solucja   

Tak to 2 oddzielne funkcie jak wylaczysz firewol bedzie dostepne szyfrowanie.
Powrót do góry

deschek
Poziom 11
Poziom 11

Post#12 07 Kwi 2005 23:06   

Hmm, nie zgadzam sie z opinia, ze po zainstalowaniu anten zewnetrznych nie bedziesz mial zasiegu, ja mam bridge na 400m przez domy na antenkach milenium i babuyaga i dziala jak nalezy. Pingi 1024 w granicach 6-8ms ze stratami 1%.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Jak Podłączyć router WiFi do sieci lan
Strona 1 z 1