Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłogówki Adamos'a

akwidzynski 31 Mar 2005 22:31 5545 21
  • Witam. To moja pierwsza konstrukcja. Mam wieze ktora lezala sobie z 2 lata bez glosnikow, wiec postanowilem cos z tym zrobic. Jak tylko wpadla mi w rece wyrzynarka zaczalem rznac :) Plyta 18 mm wysokosc kolumny 100 cm szerokosc 22 cm glebokosc 25 cm. Rzniecie na oko bez zadnych wyliczej :( Glosniki STX'a (bo najtansze:) wysokotonowiec GDWK-9-150-8-PJ, niskotonowiec GDN-17-80-4-SS no i na to wszystko okleina. Moim skromnym zdaniem gra to wysmienicie. Lepiej niz piszczalki Creativ'a jak i kolumienki mojego brata Sony. Acha zwrotnica 2D-12. Takie moje pytanko czy cos spier... czy moze wsio jest ok. Pozdrawiam Adam.

Fajne!
  • #2 31 Mar 2005 22:48
    yety
    Poziom 11  

jak dla mnie to moze byc tylko zeby przynajmniej jeszcze jeden głosniczek był :D bo tak to 1 m i tylko 2 glosniczki u gory. jak na pierwsza konstrukcje to dobrze (ja jeszcze zadej nie zrobiłem :/)

• #4 01 Kwi 2005 08:10
    IrekKo
    Poziom 32  

Wygląd OK.
    Szkoda, że nie spróbowałeś obliczyć obudowy jakimś programem.
    Na pewno byłbyś bardziej zadowolony z efektów swojej pracy.
    Zwrotnica 2D-12 nie zabardzo nadaje się do głośnika GDN-17xxxx- za wysoki podział. Co prawda z charakterystyki widać, że pasmo kończy się na 5kHz, ale on nie powinien pracować wyżej niż 3-4kHz.
    Zmniejszyłbym obudowę o jakieś 5litrów.
    Nie napisałeś nic o otworze.
    Optymalny otwór dla pomniejszonej obudowy to rura o śr. 6cm i dł. 12cm lub śr. 8cm i dł. 23cm (lub wielkości pośrednie). Zmniejszy to trochę i tak wysoki impuls opóźnienia.
    Ale jeżeli jesteś zadowolony z brzmienia i nie chcesz więcej inwestować to OK.

• #5 01 Kwi 2005 08:31
    PANCIO WIŁ
    Poziom 22  

Irekko, mogłbyś mi powiedzieć jak ciąć stx gdn 22-120-8 ss i gdwk110-200-8, bo widze że masz pojęcie.

z góry dzięki...

• #6 01 Kwi 2005 12:25
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nowoczesne rozwiazanie, ale - pomysl, jakby to wygladalo smuklo i dostojnie, gdyby wysokotonowy dochodzil do gornej krawedzi kolumny? Dobrze, ze zblizyles maksymalnie do siebie glosniki (no, mozna jeszcze z centymetr blizej ;) ).

• #7 01 Kwi 2005 13:06
    firelord
    Poziom 11  

ja też chcę zastosować w kolumnach tego stx jako piszczałke. Jaką obudowe do niej dałeś?
    p.s. fajna kontstrukcja

• #8 01 Kwi 2005 15:56
    akwidzynski
    Poziom 10  

Witam
    Co do glosnika sredniotonowego - nie lubie tego dzwieku i to tyle.
    Co do BR ma śr. 7,5 cm i długość 10,5 cm.

Jezeli chodzi o glosnik wysokotonowy to po prostu tak wyszło miał byc wyzej błąd w mierzeniu :(

Obudowa usztywniona po środku dechą 18mm o szerokosci 10cm w srodku oczywiscie wata. Chcialem pobawic sie w obliczenia programami, ale strasznie sie spieszylem z wykonaniem kolum.
    W nastepnej konstrukcji (jak bedzie) to bede walczyl z obliczeniami.

• #10 01 Kwi 2005 22:43
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

No ładnie zorbiona kolumnienka ale jak dla mnie to kolejny 'klocek' mogłbys przynajmniej przednie krawedzie zaokraglic.

• #11 02 Kwi 2005 10:21
    akwidzynski
    Poziom 10  

Beda maskownice sciete pod jakims katem. Łączówki maskownic już są teraz musze znaleźć trochę czasu i materiału oraz chęci :)

• #12 04 Kwi 2005 14:14
    _eddie_
    Poziom 32  

Bardzo ladne :) .Dosc ciekawie do wygladu tego stx`a (kolor membrany) pasuja te nozki.Swietna robota i nawet trafione wymiary (bliskie) jak na robote bez jakiegokolwiek wyliczania.Tylko szkoda , ze wysokotonowka nie jest ciut wyzej no i brak maskownic.Dodam od siebie , ze fajnie by tam pasowaly maskownice w kolorze wanilii lub kosci sloniowej :).Ogolem :
    --5 :).Pozdrawiam i zycze dalszych powodzen przy pracach DIY :D

• #13 04 Kwi 2005 20:33
    !ron
    Poziom 21  

no fajne kolumny jak na pierwszy raz:) szkoda tylko, że bez obliczeń:(
    no i jednak może troche brakuje tam średniotonowca
    nózki to dobra sprawa i widze, że o podkładki też sie postarałeś
    jak na pierwsza konstrukcje to klasa:)

• #15 04 Kwi 2005 22:09
    akwidzynski
    Poziom 10  

Dziekuje, dziekuje za mile slowka :)

Podaje koszta

Glosniki, br, zwrotnice, kolce - 145zł
    Szpachtel, klej, wkręty, okleina - 53 zł
    Razem za pare kolumn - 198zł mysle ze to dobry wynik zwlaszcza ze miało byc jak najtaniej.

• #16 05 Kwi 2005 22:33
    _eddie_
    Poziom 32  

Takie kolumny za okolo 200zl :) .Najtansze badziewie supermarketowe jest wiele drozsze i gra wiele gorzej.Obraz tego jak bardzo oplaca sie pomeczyc :) .No i nic niezastapi tej satysfakcji , ze zrobilo sie cos samemu , ze nikt takich niema :D .Dzialaj dalej - teraz moze kolej na jakis subik do nich?! :) .Tylko tymrazem skorzystaj tez z obliczen :P .Pozdrawiam

• #17 06 Kwi 2005 20:39
    akwidzynski
    Poziom 10  

Subik jest w planach, ale nie teraz (brak kasy), a jak juz bede jakis robil to aktywny of course.

• #18 22 Sie 2005 22:39
    Alexik85
    Poziom 10  

Kolumny ladnie wykonane ale nie sadze aby ladnie graly. Patrze po postach i widze ze wiekszosc ludzi kolumny robi z stx rozumiem ze sa tanie i ladne wygladaja ale dajcie spokoj nie lepiej troszke dozbierac i zrobic cos co zagra lepiej niz te badziewne stx (bez urazy)

• #19 22 Sie 2005 23:35
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

np. co? Tonsil? Vifa?

• #20 23 Sie 2005 20:54
    aryan2
    Poziom 11  

spierniczyles obudowe :P jakbys obliczyl jeszcze lepiej zagraja; zwrotnica pewnie stx -jest slaba :( gdwk tez jest slaby; trzea bylo arv 104 dzwiek o niebo leszy w proruwnaniu z stx

• #21 26 Sie 2005 15:09
    hacker
    Poziom 26  

a moim zdaniem bardzo ładnie Ci wyszly te kolumienki.
    Jezeli chodzi o dzwiek to kazdy ma inny gust, ale nam zawsze sie podoba to co sami zrobimy :D
    No i mysle ze jednak lepiej wygladaloby z 2 basowymi i do tego gwizdek. Mogles zrobic 2 i pół drożną :D:D
    Ale ogółem jest OK :!:
    Pozdro....

• #22 28 Sie 2005 13:12
    adolfone
    Poziom 13  

Wykonczenie bardzo ładne tylko troszke łysa ta kolumna przydałby sie jeszcze jeden głosniczek.Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME