Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy?
Autor
Wiadomość
Mar_kol
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 01 Kwi 2005 13:11   

Jaki kupić odkurzacz?

Zamierzam nabyć odkurzacz i zastanawiam się nad modelem z filtrem wodnym.
Pytanie czy warto czy worek wystarczy?
Jakiej marki najlepiej kupić i jaki model?
Powrót do góry

Bleble
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: PYRLANDIA

Post#2 01 Kwi 2005 13:35   

jaki kupić odkurzacz ???

Jeśli nie ma takiej potrzeby to normalny na worki papierowe ,a jeśli chodzi jakiej firmy to tylko Zelmer
Nie ma problemu z częściami tanie worki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2005 13:35   

Powrót do góry

jerzy555
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Piotrków Tryb.

Post#3 01 Kwi 2005 22:38   

Re: jaki kupić odkurzacz ???

Cześć :)
Zakupiłem odkurzacz bezworkowy firmy LG. Jest to sprzęt o mocy 2000 watów i sile ssania 420 W. LG CYKING DX V-CA701HE. Kupiłem ten odkurzacz(oczywiście nowy!) na aukcji allegro od super sprzedawcy który ściąga ten sprzęt z Angli. Jeszcze nie widziałem tego modelu w Polsce. Odkurzacz jest rewelacyjny, posiada jonizator powietrza a regulację obrotów i załączanie posiada w uchwycie na rurze ssącej. Wszystkie filtry są zmywalne(też Hepa 13) a kurz zatrzymuje się w pojemniku plastikowym. Bardzo ładna i nowoczesna sylwetka. Duża moc tego sprzętu pozwala na dokładne wyczyszczenie dywanu lub wykładziny. Obsługa jest bardzo prosta a ssanie reguluje się w zależności od rodzaju powierzchni. Na gładkich plastikowych powierzchniach należy opuścić włosy szczotki do dołu bo inaczej bardzo przywiera do podłoża. Cena jest może trochę wysoka(poniżej 700 zł) ale zadowolenie jest duże podczas odkurzania. On naprawdę odkurza :) , miałem kilka odkurzaczy już w swoim życiu ale ten naprawdę robi wrażenie. No i to że nie ma worka. Zero kurzu w powietrzu. Filtry Hepa skutecznie zatrzymują kurz. To narazie tyle.
Pozdrawiam :)
Jerzy555
Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#4 18 Sie 2005 23:07   

Witam.
Również mam problem z kupnem odkurzacza.
Z tego co szukałem to prawie wszystkie posty na elektrodzie dotyczą psujących się Zelmerów, a jednocześnie wszyscy je polecają. Przyznam, że to trochę dziwne.
Myślałem o czymś takim. http://www.maximedia.pl/odkurzacze/?cena=electrolux_z_1172
Co o tym sądzicie?
Możecie polecić dobrego zelmera w cenie zbliżonej do w.w. electroluxa? bo przyznam, że kuszą mnie tanie worki.
Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry

Jobej
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Konin

Post#5 19 Sie 2005 08:41   

Ja róznież popieram Zelmera!
Z filtrem wodnym będzie to Wodnik Trio.
Posiadam ten odkurzacz od około 4 lat i naprawdę jestem z niego zadowolony!
Tylko pamiętaj że przed każdym odkurzaniem z zastosowaniem filtra wodnego, musisz przeprowadzać dodatkowe czynnosć, to jest wymiana wody, mycie fitrów itp.
Odkurzacz ten jest polcany szczególnie alergikom.
Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 19 Sie 2005 22:36   

Niestety ten wodnik to nie na moją kiesę.
Nie mam w domu alergików, szukałem raczej czegoś z klasycznym workiem.
Znalazłem
http://www.hoopla.pl/product_info.php?manufacturers_id=49&products_id=3947
http://www.hoopla.pl/product_info.php?manufacturers_id=49&products_id=3944
Który, z nich dłużej pożyje?
Ten pierwszy bardziej mi się podoba, może ktoś ma takie i mógłby się podzielić spostrzeżeniami z użytkowania?
Właśnie znalazłem to cudo http://www.avans.pl/sklep/product_info.php?products_id=2587&osCsid=3a6d4d12a9242d313b1a06d052292f0b
Jutro pojadę obejżeć co to za sprzęt.
Powrót do góry

luki55
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Trzebinia ( Bolęcin)

Post#7 21 Sie 2005 12:03   

Witam!!
JA posiadam Zelmer Wodnik duo:)....super odkurzacz ...mocny silniczek z regulacja mocy czterostopniową :)...polecam
Pozdro for all
Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 21 Sie 2005 20:53   

Dziś kupiłem http://www.avans.pl/sklep/product_info.php?products_id=2587&osCsid=22588df28f4f21336c89f5b8b0c69ad4
Narazie wrażenie pozytywne, prócz rury, która jest niezbrojona i łatwo ją zgnieść.
Worki 11zł za 5szt zobaczymy ile pochodzi :D .
Powrót do góry

ZnAl
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#9 02 Maj 2006 22:44   

jaki kupić odkurzacz ???

podpinam się pod temat, bo mam podobny problem
szukam odkurzacza z filtrem wodnym do 500 zl, no 600 to absolutne maksimum
odkurzacz jest dla starszej osoby i ma być jak najlżejszy
wcześniej miała ona zelmera wodnika trio, ale okazał się za ciężki
czyli odpada też wodnik duo

Z góry dzięki z wszystkie sugestie
Powrót do góry

timo66
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: MaRs

Post#10 06 Cze 2006 22:05   

Witam ,ja posiadam Optimum aqua plus ,moc1200W,odkurzacz z filtrem wodnym,niezawodnie pracuje od 6lat(wtedy kosztowal okolo 800zl),jedyny mankament to waga okolo 10kg (ale posiada kolka)

Timo
Powrót do góry

TG.14
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Puck

Post#11 16 Wrz 2006 20:03   

Ja osobiście też polecam Zelmera. Pięć miesięcy temu kupiłem METEOR 2 i jestem bardzo zadowolony, pomimo małych gabarytów ma dużą siłę z regulatorem ssania i mocny silnik 1600W. Zachęca też gwarancja na 4 lata. Jest bardzo dobry dla osób starszych ze względu na małą wagę.
Powrót do góry

michalinka
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Łódź

Post#12 20 Wrz 2006 10:06   

Polecam ten http://www.okazje.info.pl/produkt,5022,Electrolux_ZAM6101/
Powrót do góry

swinger3
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 25 Paź 2006 07:25   

Może pociągnę dalej temat a co myślicie panowie o odkurzaczu Philipsa Performer Super Parquet FC 9152/01 lub bezworkowym Philips EasyClean Tri-Active FC 8716 mam dylemat nad zakupem któregoś z nich ,może ma ktoś takie odkurzacz interesowało by mnie jak droga jest eksploatacja ?czy często trzeba wymieniać te filtry HAPA ? Zelmer jakoś do mnie nie przemawia
Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#14 25 Paź 2006 09:49   

Orochimaru napisał:
Witam.
Również mam problem z kupnem odkurzacza.
Z tego co szukałem to prawie wszystkie posty na elektrodzie dotyczą psujących się Zelmerów, a jednocześnie wszyscy je polecają. Przyznam, że to trochę dziwne.

Witam
Na 1000 samolotów w górze 900 to Boeingi,a gość stwierdza,że tylko Boeingi się psują.
To tylko przykład,ale wymowny,bo w większości mieszkań używany jest Zelmer,a na forum piszą tylko Ci którym odkurzacz tej firmy uległ awarii,a nie Ci którzy są z niego zadowoleni(chociaż te opinie pozytywne możesz tu przeczytać).Ja również polecam Zelmera,bo dobry i krajowy i tak jak pisali poprzednicy brak problemów z częściami także do o wiele starszych modeli.Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Paź 2006 09:49   

Powrót do góry

swinger3
Poziom 16
Poziom 16

Post#15 25 Paź 2006 21:04   

A miał może ktoś doczynienia z tymi filtrami HEPA drogie są ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Paź 2006 21:04   

Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#16 26 Paź 2006 00:00   

luki55 napisał:
...posiadam Zelmer Wodnik duo:)....super odkurzacz
Też go posiadam i jestem zadowolony.
W komplecie jest pojemnik na wodę oraz drugi pojemnik z workiem papierowym. Kto co woli, albo na mokro, albo na sucho.
Produkcja krajowa to i części dostępne.
Aha, filtr HEPA też jest.

Dodam tylko że odkurzacze ZELMER'a bardzo często kupują Niemcy przyjeżdżający do Media Markt w Szczecinie.
Powrót do góry

swinger3
Poziom 16
Poziom 16

Post#17 26 Paź 2006 07:05   

Jak drogi jest ten filter i co ile go się wymienia?
Powrót do góry

Alod
Poziom 5
Poziom 5

Post#18 17 Gru 2006 18:01   

Re: Jaki kupić odkurzacz ?

Witam!

Chcę zakupić odkurzacz ZELMER. Niemniej ilość modeli w ofercie mnie przytłacza. Co z tego, że wiem, że ma to być model z turboszczotką i ewentualnie HEPĄ, jeśli takich odkurzaczy jest w ofercie przynajmniej 4.
A ciężko mi doszukać się różnić między tymi modelami. Oczywiście poza różnym wyglądem:)

Cena nie gra roli. Ale ważna jest przede wszystkim konstrukcja. Zależy mi na czymś sprawdzonym i bezawaryjnym. Na czymś, co będzie odkurzać dom 150 m2, a nie kawalerkę. Są schody, więc odkurzacz nie może być zbyt ciężki.

Myślę o Meteorze 2, Jupiterze, Orionie lub Solarisie.

Bardzo proszę, poradźcie coś....

Zależy mi również na opinii speców, co widzieli te modele rozebrane.
Powrót do góry

Alod
Poziom 5
Poziom 5

Post#19 20 Gru 2006 10:30   

Który odkurzacz ZELMER ?

Witam!

Chcę zakupić odkurzacz ZELMER. Niemniej ilość modeli w ofercie mnie przytłacza. Co z tego, że wiem, że ma to być model z turboszczotką i ewentualnie HEPĄ, jeśli takich odkurzaczy jest w ofercie przynajmniej 4.
A ciężko mi doszukać się różnić między tymi modelami. Oczywiście poza różnym wyglądem:)

Cena nie gra roli. Ale ważna jest przede wszystkim konstrukcja. Zależy mi na czymś sprawdzonym i bezawaryjnym. Na czymś, co będzie odkurzać dom 150 m2, a nie kawalerkę. Są schody, więc odkurzacz nie może być zbyt ciężki.

Myślę o Meteorze 2, Jupiterze, Orionie lub Solarisie. Magnata też nie wykluczam.

Bardzo proszę, poradźcie coś....

Zależy mi również na opinii speców, co widzieli te modele rozebrane.
Powrót do góry

bpiq
Poziom 12
Poziom 12

Post#20 20 Gru 2006 14:02   

Re: Który odkurzacz ZELMER ?

Czemu akurat Zelmer?? :) bo "nie lubię chińszczyzny" ? :) Opowiadał mi kolega jak ostatnio poszwedł kupić odkurzacz zelmera. Sprzedawca pokazał mu jakiś tam inny nie zelmerowski, pomiął rurę zawiązał ją w supeł, zacisnął rzucił odkurzaczem o przeciwległą ścianę po czym załaczył odkurzacz i zaproponował że to samo zrobi z zelmerowskim ale dopiero jak klient go kupi bo na pewno nie przezyje tego testu. To widowiskowe troche i jako ciekawostka tylko. Faktem jest, że zelmer na fali odnowy przeszedł modernizację produkcji. Jak większość rzeczy produkowanych dzisiaj tak i sprzęt zelmera jest nadzorowany przez księgowych. Obcinanie kosztów to podstaw. Odkurzacze mają mieć jak najmniej elementów jak najtańszych i tyle. Jeśli chodzi o solidność to zelmer na pewno jest dobrą firmą, z dobrą kontrolą jakości itd. Sam kiedyś jak mi się chciało jeszcze a dziecię miało alergię używałem odkurzacza Wodnik a teraz to z lenistwa meteora używam. POwiem tak - głośny jak licho ale za to silnik nawet z zatkaną rurą pracował do tego momentu aż obudowa się przytopiła u wylotu powietrza !! W zasadzie w tej chwili taki odkurzacz to silnik rura i obudowa. Silniki sa dobre a co do rozebrania odkurzacza.... no cóż ma masę zatrzasków i jak nie wiesz gdzie to przynajmniej jeden złamiesz :)
Powrót do góry

Alod
Poziom 5
Poziom 5

Post#21 20 Gru 2006 21:58   

Uffffff. Dobrze, że przynajmniej philipsa czy jakiego innego bosha nie zacząłeś polecać.

A co do made in china. Eldom kiedys robil niezly drobny sprzet agd. Przeniósł produkcję do Chin i już lokówki się zaczęły zapalać.
Ale ten temat wyjaśniłem już: Zelmer jeszcze produkuje odkurzacze w Rzeszowie.
Powrót do góry

bpiq
Poziom 12
Poziom 12

Post#22 21 Gru 2006 08:52   

Rzeczywiście jeszcze produkuje choć ostatnio była jakaś firma z rodzaju tych co to wiedzą lepiej jak masz zarzadzać swoją firmą i po zabraniu potężnej kasy sporządziła rapore którego podobno głównym motywem przewodnim było stwierdzenie że, aby zmniejszyć koszty trzeba przenieść produkcję do Chin :) Fajne nie??
Mam znajomych, którzy pracują w Zelmerze więc trochę opowieści na temat firmy słyszałem :)
Powrót do góry

markusek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Toruń, Grudziądz

Post#23 21 Gru 2006 09:09   

Mogę powiedzieć jakiego nie kupuj. Parę lat temu nabraliśmy się na godło "Teraz Polska" no i kupiliśmy Zelmer Wodnik. Odkurzacz miał prać na mokro, po pierwszym odkurzaniu urządzenie trafiło do serwisu i tak parę razy w przeciągu paru miesięcy - aż się nam to znudziło :).

pozdrawiam

markusek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2006 09:09   

Powrót do góry

Alod
Poziom 5
Poziom 5

Post#24 21 Gru 2006 16:51   

Hmmm. Wodnego odkurzacza nie chcę, bo one są strasznie ciężkie. Ok. 10 kg z załadunkiem wody.

W tej chwili waham się między Jupiterem (ale ten waży 6,7 kg, strasznie mocny silnik, dwie rączki), Meteorem 2 (standard, lekki), Solarisem (bardzo ładny :), duży silnik, a lekki, drogi, troche elektronicznych przyciskow zdaje sie ma) i Orionem Max (tez 2 rączki, nie za ciężki).

Magnaty chyba wycofują (na www już tylko jeden i to z twardymi kołami).
Oriony są strasznie brzydkie.

Elf, Admirał - modele na kawalerki, za słabe na duży dom.

Galaxy - jakaś nowość - wczoraj wprowadzili na rynek - made in china - fabryka odkryła karty.

Syrius - też nowość z wczoraj - niczym się nie rózni od powyższych. Brzydki.
Powrót do góry

emer
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Galicja

Post#25 21 Gru 2006 17:12   

hmmm ... tez jestem na kupnie odkurzacza ...

Kupilem cos 7 lat temu elektroluxa za prawie 800zl i w sumie nie bardzo jestem zadowolony - od dwóch lat jest "niepelnosprawny" Tzn wysiadly lozyska i nie ma za bardzo jak je wymienić, nie mówiąc o tym że sa kompletnie niestandardowe ...
Jakimiś domowymi sposobami zrobilismy , zaadoptowaliśmy inne lozysko, ale to nie jest to ... Nie ma juz takiej mocy ...
A co do mocy - nie liczy sie moc silnka, ale sile ssącą. Ten mój, na ówczesne czasy mial jedna z najwyższych, tzn 360.

No i kurde wlasciwie tez nie wiem co teraz kupować - ale chyba nic za bardzo drogiego ... No i zeby byla mozliwość naprawy np lozysk, a nie wymiana od razu silnika ...
Powrót do góry

dybas
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Brwinów

Post#26 21 Gru 2006 18:36   

Witam. Pozwolę sobie gościnnie zabrać głos, ponieważ od kilku miesięcy
jestem zadowolonym użytkownikiem Zelmera-Orion. Co prawda nie jest
to model o jaki chodzi w temacie, jednak po kilku wizytach w sklepach i konsultacjach z żoną, zgodziliśmy się, że ważna jest sama konstrukcja, i
wielkość worka. Niestety prawdą jest to , co Państwo piszą na temat cięcia
kosztów: niestaranne pasowanie obudowy, luźno wchodząca rura itp.
Jednak silnik cichy i jak na razie niezawodny. Zelmerów używam od lat.
Powrót do góry

mars1
Poziom 13
Poziom 13

Post#27 21 Gru 2006 19:14   

Gdyby nie schody to poleciłbym ten http://www.zelmer.pl/pl/produkty/nasze_wyroby/odkurzacze/wieloczynnosciowe/wodnik_duo_plus/. Jest dość duży i może nie zmieścić się na schodku. Zdecydowanie poręczniejszy od trio. Ma możliwość odkurzania z filtrem wodnym, ale nie testowana. Głośny, żona marudzi że ciężki, ale odkurza b.dobrze. Na dywanie na max obrotach dużą szczotkę trudno oderwać od podłoża.
Powrót do góry

Alod
Poziom 5
Poziom 5

Post#28 21 Gru 2006 19:49   

Czemu dybas - Oriona Maxa rozważam poważnie.
Powrót do góry

Volfram
Poziom 12
Poziom 12

Post#29 21 Gru 2006 22:13   

Re: Jaki kupić odkurzacz ?

Z tego co pamiętam,filtr hepa da sie czyścić,nie trzeba wymieniać,przynajmniej tak czytałem z nudów w opisie w rtv euro agd.

ZELMER wymiata.Robi świetne odkurzacze.Nie psuja się,a jeśli już,to części bardzo tanie,serwis łatwo dostępny i tez tani.Jestem użytkownikiem modelu ROTEL który ma kupę lat ;] .Zdziwiłem się,kiedy w sklepie z częściami powiedzieli mi,że maja do niego wszystko,od worków,przez rury do wskażnikow zapełnienia worka!Polecam te firmę.

Ps:Teraz mam rainbowa,którego dostałem.NIE BIEŻCIE TEGO STOLCA NAWET ZA DARMO!!.Robi strasznie dużo huku,przewraca się[wodny....],nie wjeżdża na dywan z gładkiej posadzki,nie przejeżdża po własnym kablu[muszę go nad kablem/dywanem nosić,a wazy on sporo~8 kg],w czasie odkurzania rozsypuje się rura.Ale ciągnie cudownie.Szkoda,ze prawie nie filtruje,mimo iż ma filtr wodny...
Powrót do góry

bpiq
Poziom 12
Poziom 12

Post#30 22 Gru 2006 12:05   

Kol. Alod - znajomy z zelmera, który z odkurzaczami żyje na co dzień powiedział mi że:

"solaris dobry ale drogi. Jz bym wybrał orion cenowo chyba lepiej i jest ok.
xxx: (10:54)
najlepiej w wersji st czyli z turboszczotką. Fajna to sprawa
xxx: (10:55)
Orion Max typ 2500.0 ST"
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy?
Strona 1 z 64 Idź do strony 123 ... 626364  Następny

Skok: