Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech Z5500 - trzaski i brak sygnału

Bielinho 09 Lut 2014 00:05 1710 16
  • #1 09 Lut 2014 00:05
    Bielinho
    Poziom 7  

Witam,

Na wstępie zaznaczam, że skorzystałem z wyszukiwarki i przejrzałem wszystkie podobne tematy, jednak nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem.

Miesiąc temu kupiłem zestaw głośników Logitech Z5500, do tego kable miedziane 1mm2, podłączyłem wszystko i było miód malina.

Parę dni temu słuchałem muzyki i nagle usłyszałem trzask, trochę takie pierdnięcie. Chwilę był spokój, więc myślałem, że to jakiś błąd pliku, ale za chwilę kolejne pierdnięcia, aż w końcu zestaw się wyłączył.

Próbowałem wszystkiego, żeby wykluczyć możliwość, że problem leży po stronie karty dźwiękowej/komputera i jestem pewien na 99%, że coś dolega głośnikom.

Panel sterujący się włącza, zestaw czasami łapie sygnał z kompa i przez chwilę gra, ale potem znowu "pierdzenia" i wyłączenie zestawu. Objawy niezależnie od źródła dźwięku (coax/direct z kompa, próba puszczenia sygnału z innych źródeł)...

Nie jestem biegły w kwestiach elektroniki, ale obstawiam, że coś padło we wzmacniaczu - jakiś bezpiecznik, kondensator?

Wysłałem maile do paru serwisów RTV w Poznaniu, z zapytaniem czy są w stanie to naprawić, ale na razie bez odpowiedzi.

Mam nadzieję, że ktoś z Was, koledzy, będzie w stanie pomóc, bo wizja umoczenia 900 zł nie jest zbyt powalająca :|

• #3 09 Lut 2014 00:46
    Bielinho
    Poziom 7  

Gwarancji nie ma, kupowałem używki na allegro "sprawne 100%". Wszystko przyszło w oryginalnym kartonie z instrukcją itd., więc nie podejrzewam żeby ktoś mnie wrobił, zwłaszcza, że przez miesiąc wszystko było ok.

Jak na razie nie ingerowałem w sprzęt, niczego nie rozkręcałem, bo nie chciałem popsuć. Jak zidentyfikować te zimne luty, chodzi o płytkę w panelu sterującym?

• #4 09 Lut 2014 11:55
    398216
    Usunięty  
  • #5 09 Lut 2014 12:40
    Bielinho
    Poziom 7  

dj-MatyAS napisał:
    Są serwisy - daj sprzęt tym, co się na robocie znają.

Fakt - nie znam się na elektronice, ale jestem ciekaw co mogło się zepsuć, jakie jest źródło problemu. Dlatego dałem ten temat tutaj, żeby, korzystając na doświadczeniu i wiedzy Kolegów, otrzymać jakieś pomysły/sugestie.

Pewnie sprzęt i tak wyląduje w serwisie, ale chciałbym poznać również Wasze zdanie.

• #6 09 Lut 2014 13:19
    398216
    Usunięty  
  • #8 09 Lut 2014 13:27
    Bielinho
    Poziom 7  

dj-MatyAS

Ok, rozumiem. A znasz może kogoś z Poznania kto się zajmuje tego typu sprzętem i zna się na tym? Bo oddać do pierwszego lepszego serwisu z wyniku wyszukiwania na google to zawsze ryzykowne zagranie :)

• #9 09 Lut 2014 13:41
    398216
    Usunięty  
  • #10 09 Lut 2014 16:52
    Lukson
    Poziom 32  

dj-MatyAS napisał:
    za koszt roboczogodziny - bo więcej nie zajmie rozebranie sprzętu, i przelutowanie płyty. Masz pewność, ze Twoja sugestia z zimnym lutem jest słuszna nadal?

To jest na 80% zimny lut a nie tyle lut co urwane elementy na płycie w subwooferze.
    Niestety ale roboczogodzina nie wystarczy, żeby zestaw rozebrać (subwoofer) polutować i złożyć. Znam z autopsji bo kilkanaście przeszło mi przez ręce.

Poza tym proponuję ten zestaw zanieść tam, gdzie już mieli styczność z tym sprzętem a nie do pierwszego lepszego "pana Stasia", który na pytanie czy da się zrobić od razu powie: Panie, żaden problem.

• #11 09 Lut 2014 16:58
    Bielinho
    Poziom 7  

dj-MatyAS napisał:
    Kolego - pytasz mnie znów o coś czego nie mam możliwości ani sprawdzić (bo niby jak? Jechać do Poznania ( skądinąd ładne miasto) z uszkodzonym sprzętem i oddawać do wszystkich serwisów po kolei? Co to ja "USTERKA" jestem? :wink:
    Popytaj wśród znajomych, poczytaj - czasem w sieci można znaleźć opinie na temat konkretnych serwisów.

Wystarczyłoby napisać: "Nie znam takiej osoby w Poznaniu, ale poszukaj opinii w sieci" :)

A zadaje pytanie tutaj, bo jeżeli nie Ty, to może ktoś inny miał podobny problem i może akurat zna kogoś kto w Poznaniu ma doświadczenie w tego typu naprawach.

Wracając do tematu, znalazłem firmę, która zajmuje się naprawą szeroko pojętego sprzętu RTV, jutro zadzwonię i może ktoś się tym zajmie.

http://cese.pl/

• #12 09 Lut 2014 17:01
    Lukson
    Poziom 32  

Bielinho napisał:
    zajmuje się naprawą szeroko pojętego sprzętu RTV

Lukson napisał:
    zestaw zanieść tam, gdzie już mieli styczność z tym sprzętem a nie do pierwszego lepszego "pana Stasia"

• #13 09 Lut 2014 17:22
    Bielinho
    Poziom 7  

Lukson napisał:
    Bielinho napisał:
    zajmuje się naprawą szeroko pojętego sprzętu RTV

Lukson napisał:
    zestaw zanieść tam, gdzie już mieli styczność z tym sprzętem a nie do pierwszego lepszego "pana Stasia"

"Oferujemy usługi naprawy pełnego asortymentu RTV, począwszy od sprzętu audio, kończąc na telewizorach LCD i LED."

Jak zaczną kręcić przy pytaniu, czy mieli wcześniej styczność ze sprzętem typu Z5500 to podziękuję i będę szukał dalej ;)

• #14 10 Lut 2014 22:02
    Lukson
    Poziom 32  

@Up

I jakież to będą koszty naprawy? Tyle co "nowy" zestaw?

Oficjalnie według różnych źródeł (np. tutejsze forum) to:
    1. Nie jesteście w stanie naprawić ze względu na brak części.
    2. Koszt naprawy płyty wzmacniacza jest na poziomie 500-600zł + robocizna.

Może więc jakieś oficjalne sprostowanie w tych kwestii?

• #15 12 Lut 2014 01:01
    Lukson
    Poziom 32  

Patrząc na to, że trzeba (a może wystarczy) wykręcić wzmacniacz, dostać się na drugą stronę PCB, polutować elementy a potem zalać je klejem i całość złożyć to koszt minimalny jest co najmniej o 100zł zawyżony.

Maksymalny także bo w tej kwocie można dostać drugi taki sam zestaw.

Przesyłka kurierem - mniej niż 20zł, co przy waszym przemiale i umowie z kurierem wynosi z 7-8zł.

Tak więc racjonalny koszt naprawy:
    - subwoofera - 150zł
    - panelu - od 50 do "nie opłaca się" lub "nie da się naprawić".

• #16 12 Lut 2014 09:12
    bomberman220
    Poziom 2  

No kolega tam trochę przesadził z tą ceną. Lukson Masz rację z tymi cenami. Najlepiej i tak sprzęt oddać na gwarancję jeśli taką posiadamy, a powinna być jeśli sprzęt jest nowy.

• #17 14 Lut 2014 17:48
    Bielinho
    Poziom 7  

Problem rozwiązany - był problem z napięciami na panelu i wtyczce kabla od panelu na wzmacniaczu. Był spalony stabilizator w panelu oraz dwie końcówki mocy we wzmacniaczu.

Całość wyniosła 190 zł, ale najważniejsze, że wszystko śmiga :)

Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME