Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk

dandii 09 Lut 2014 23:50 17814 3
  • Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk

Kolumny gdy do mnie trafiły były w stanie średnim, odrapana okleina, zniszczone głośniki w modelu scherzo 200, trzymałem je w garażu 4 lata i dostałem je w rozliczeniu.Obudowy głośnika centralnego i satelitów były w bardzo ładnym stanie tak samo subwoofer 200a(mam az dwa)Postanowiłem odnowić dwa zestawy i kupiłem tylko głośnik centralny i satelity.Głośniki z subwooferów są w idealnym stanie. Zakres prac które przy nich wykonałem to: --Regeneracja głośników średnio i niskotonowych z kolumny scherzo 200 w firmie Tonsilproducent, gwarancja producenta na rok czasu. Wymienione wszystkie głośniki wysokotonowe na nowe i trzy sztuki malowane na wysoki połysk. Wygłuszenie wewnętrzne wymienione na nowe -. Gniazda do maskownic zostały wymienione.

Cała okleina była zrywana ze wszystkich kolumn.Perfekcyjne lakierowanie renowacyjne
    rozpoczyna się już podczas przygotowania.
    Tylko wówczas, gdy podłoże jest właściwie
    ocenione, efekt końcowy będzie zadowalający.
    Szlifowanie, szpachlowanie, nakładanie
    wypełniacza i gruntowanie należą do
    najważniejszych prac. Wszystkie czynności było kolejno przeprowadzone. Schnięcie podkładu i lakieru bezbarwnego odbywało sie w temperaturze 63 stopni przez 35 minut.Podkład był dobierany pod kolor kolumn aby ułatwić nakładanie farby bazowej ze względu na słabość krycia białego pigmentu.

Pierwsza warstwa która została położona podczas procesu lakierowania to podkład mokro w mokro oczywiście biały. Kolejnym procesem w etapie malowania było nakładanie białej bazy,trzy warstwy.Postanowiłem zrobić mały efekt i w czwartej warstwie został nałożony xirallic.
    Xirallic jest to "nowsze wydanie perły".Różnią sie ilością katów odbicia światła, xirallic ma ich więcej i odbija światło pod większa ilością kątów.Mówiąc inaczej,ładniej sie mieni, co widać na załączonych zdjęciach.Ostatnim czynnikiem było nakładanie lakieru bezbarwnego, dwie warstwy.Przed złożeniem, kolumny zostały polerowane aby uzyskać efekt lustra.

Jeden zestaw jest pomalowany na brązowy metalik z palety renault, kolejny zestaw to biała perła,to jest moja receptura którą zrobiłem sam.

Widać ze każdy ma swój gust, listwy są pomalowane na czarny metalik dlatego ze maskownice są czarne.

Zdjęcia nie odzwierciedlają rzeczywistego wyglądu i niepowtarzalnego efektu końcowego.

Jeżeli kogoś interesuje ile mnie kosztował towar lakierniczy na jeden zestaw to około 450zł
    nie uwzględniając robocizny, wszystkie zestawy sam robiłem.

Jak w temacie - jakie są wasze opinie.

Link

Link

Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk Tonsil Scherzo 200 odrestaurowane kolumny, biała perła, wysoki połysk

Fajne!
  • #2 10 Lut 2014 09:54
    szymon122
    Poziom 36  

Trochę nie bardzo rozumiem który wg ciebie kolor pasuje pod meble, ani czarny, ani biały. Zero jakiegokolwiek opisu, nawet nie wiadomo czy tylko je malowałeś czy głośniki również były do naprawy.

• #3 10 Lut 2014 12:42
    Pain
    Poziom 25  

Mnie się efekt końcowy podoba, wyglądają starannie. Jedyne co mi nie pasuje to białe "kratki" w wysokotonowych i czarne listwy po bokach.
    Tak jak poprzednik uważam, że przydałby się opis co i jak wykonywałeś.

Co do drugiego zestawu, tego mniej więcej pod kolor mebli to białe elementy strasznie walą po oczach.

• #4 14 Mar 2017 21:11
    bimberboy32
    Poziom 17  

Witam
    Odkopując trochę temat potrzebuje wymiarów odległości pomiędzy otworami na głośniki :)
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME