Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech z-523 - uszkodzone zawieszenie membrany biernej

lukkol34 13 Lut 2014 17:20 1737 8
  • #1 13 Lut 2014 17:20
    lukkol34
    Poziom 8  

Witam , nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat za co z góry przepraszam.

Mam następujący problem , posiadam głośniki logitech z-523 i co jakiś czas pęka to coś co zastępuje wylot powietrza

Logitech z-523 - uszkodzone zawieszenie membrany biernej Logitech z-523 - uszkodzone zawieszenie membrany biernej Logitech z-523 - uszkodzone zawieszenie membrany biernej

chciał bym się dowiedzieć czy można coś skonstuować podobnego w co można by włożyć głośnik i żeby grało dobrze gdyż sam głośnik jest dobry tyle że ten materiał czy ten dziwny obiekt nie wiem jak się to nazywa cały czas się psujei trzeba go kleić ale kiedy zakleję 1 dziurę to pojawia się nowa w innym miejscu , widać na zdjęciach miejsca już klejone .

• #2 13 Lut 2014 17:29
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

To coś nie zastępuje wylotu powietrza tylko jest zawieszeniem głośnika, co prawda można wymienić w całości, po zmierzeniu średnicy głośnika i dokupieniu odpowiedniego zawieszenia ale należy się zastanowić dlaczego tak się dzieje - bo naprawa może okazać się syzyfową pracą.

Mała podpowiedź - logitech z-523 to zabawka do oglądania filmów a nie kolumna estradowa do masowania bębenków w uszach.

• #3 13 Lut 2014 17:51
    lukkol34
    Poziom 8  

Pokój w którym znajdują się głośniki jest mały i świetnie się spisują w tym pomieszczeniu .
    Naprawiać tych głośników nie chcę bo wiem że się nie opłaca ale może można samemu zbudować jakąś skrzynkę tyle że bez tego "zawieszenia" a z samym wylotem powietrza i żeby grało równie ładnie basowo.
    Głośników estradowych albo większych nie zamierzam trzymać w pokoju po to żeby szyby mi powybijało podczas słuchania muzyki.

• #4 13 Lut 2014 17:54
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

Nie ma czegoś takiego jak głośnik bez zawieszenia, tzn. jest - zepsuty .
    Ta gąbka to część integralna głośnika a nie obudowy.

• Pomocny post
    #5 13 Lut 2014 18:19
    PawelMajda
    Poziom 14  

@Pan_Kleks Widać, że nie wiesz co to za zestaw. Ten 'element' to membrana bierna, odpowiadająca 'wylotowi powietrza', czyli otwowi bassreflex.
    @Autor Jeśli zawieszenie w głośniku się kruszy, spróbuj poszukać zamiennika - na alledrogo jest pełno zawieszeń, może któreś do twojego zestawu przypasuje. Koszty to około 20 zł + przesyłka i trochę zabawy z klejem.

http://obrazki.elektroda.pl/2960254700_1392311939.jpg
    Tu obrazowo pokazane o co mi chodzi Panie Kleks.

• #6 13 Lut 2014 18:29
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

Cytat:
    http://obrazki.elektroda.pl/2960254700_1392311939.jpg
    Tu obrazowo pokazane o co mi chodzi Panie Kleks.

Wiem co to jest membrana bierna, fakt że nie spodziewałem się jej w zestawie komputerowym, w takim wypadku regeneracja nabrała 30% więcej sensu.
    Pewne jest na pewno to że klejenie starej pianki sensu na pewno nie ma a autorowi tematu polecić trzeba FAQ o regeneracji głośników (bo zaraz wklei nowe zawieszenie klejem na ciepło - który trzyma się gąbki jak chce albo jak nie chce).

• #7 14 Lut 2014 00:20
    lukkol34
    Poziom 8  

Przepraszam drogich użytkowników którzy opowiadają że ten sprzęt jest do kitu ale Ja się zapytałem czy można coś z tym zrobić, a dokładniej przerzerobić na sobwoofer taki klasyczny z dziurką na wylot powietrza, Ja wiem jak on wygląda bo go mam , nie potrzebuję obrazka , chciałem się dowiedzieć czy da się zrobić skrzynię która będzie zastępowała tą tyle że w prostrzy sposób taki abym mógł ją sam zbudować i żeby działała podobnie , komentarze że głośnik jest do bani mnie nie interesują , to że nie wiem jak się nazywa osłona kóra zastępuje wylot powierza "PawelMajda " nie znaczy że trzeba mi opowiadać właśnie o tym bo to nie istotne . PawelMajda znasz się lepiej ok , Ja się nie znam , mam głośniki i się zepsuły i proszę o pomoc , a nie o opinię czy się znam i że można kupić bo mogę kupić za 90 zł zepsute i zmienić oslonkę ale chciał bym zrobić to o co pytam . Zadałem bardzo proste pytanie i jeżeli jest ktoś kto potrafi mi odpowiedzieć czy jest możliwosć zbudowania skrzyni na ten sobwoofer był bym bardzo wdzięczy jeżeli by się tu wypowiedział a zarazem bym mu dziękował chyba przez kilka lat bo nie zamiarzam zmieniać tego sprzętu bo taki właśnie mi odpowiada a nie żaden estradowy gdyż mój pokój to 2,5m x 3m . Jeżeli ktoś ma takie wymagania to sobie postawi głośniki z JBL w takim pokoiku ale Ja nie chceę takich .

Czekam na pomoc od osoby która będzie w sanie mi odpowiedzięć czy można zbudować skrznkę na głośnik niskotonowy 40W aby grał dosyć dobrze , podobnie do oryginalnego z-523.

• Pomocny post
    #8 14 Lut 2014 01:26
    PawelMajda
    Poziom 14  

Kolega chyba ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
    Co to jest membrana bierna tłumaczyłem koledze Kleksowi, ani razu nie skrytykowałem omawianego głośnika, a nawet podałem możliwą opcję naprawy, więc naprawdę nie rozumiem o co kolega się burzy! Radzę przeczytać nasze posty raz jeszcze i przestać wykrzykiwać z oburzeniem, bo z taką postawą nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał koledze pomóc.

Membrana bierna jest stosunkowo lepszym rozwiązaniem niż bassreflex, osobiście uważam, że nje warto robić nowej paczki z br na ten głośnik bo
    a) nie opłaca się
    b) dźwięk prawdopodobnie będzie gorszy
    c) nie dał nam kolega ŻADNYCH parametrów głośnika w tym subwooferze, więc pytam jak mamy koledze pomóc? Wiedząc że głośnik ma 40W możemy zrobić nic.

Jeśli kolega się chce pobawić to da się przeliczyć membranę bierną na br przekształconym wzorem na membranę bierną właśnie, ale robiąc paczkę o tych samych wymiarach tylko z br efekt będzie gorszy.

@edit
    Ach, no tak. Nie przeliczy kolega wzorem niczego, bo nie znamy parametrów ani membrany, ani głośnika.

• #9 14 Lut 2014 13:39
    lukkol34
    Poziom 8  

jeśli dźwięk będzie wiele gorszy to nie ma sensu kombinowania ,
    Pawle Majda dziękuję za odpowiedź która jest dla mnie wystarczająco zadowalająca ;]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME