Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak Samsung traktuje nieprzychylne opinie...

CMS 13 Lut 2014 18:34 2235 7
  • #1 13 Lut 2014 18:34
    CMS
    Moderator

Witam.

Miałem dzisiaj ciekawy przypadek. Trafił do mnie projektor samsunga, modelu wolę nie podawać. Po tym co zobaczyłem w środku byłem zażenowany poziomem wykonania. Jakością obrazu też zachwycony nie byłem. Na domiar złego, gdy chciałem coś tam na jego temat sprawdzić, nie odnalazłem tego modelu ani na Projectorcentral, ani na Aboutprojectors. Wszedłem więc na stronę Samsunga i tekst, który tam przeczytałem sprowokował mnie do napisania recenzji.
    Jest tam też informacja, że moja opinia jest dla nich bardzo ważna itp. bla, bla, bla.

Zatem napisałem. Oczywiście po tym co ujrzałem i przeczytałem nie mogła ona być przychylna.
    Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy przy próbie publikacji, ujrzałem komunikat:

Cytat:
    Podana recenzja zawiera nieodpowiednią treść.

Poniżej cytuję, moje wypociny. Sami zdecydujcie czy ta treść jest nieodpowiednia :)
    Cytat:
    Od kilkunastu lat zajmuję się serwisem projektorów. Mam właśnie na stole ten model. Do napisania recenzji skłoniło mnie kilka rzeczy. Przede wszystkim tekst który przeczytałem na stronie producenta, ale o tym później.
    Jasność obrazu nie powala już przy 100", nie wyobrażam sobie co by było przy 400". Pixele "wielkości pięści", skalowanie obrazu w rozdzielczości 1024x768 tragedia.
    Dodam, ze projektor ma 418h przebiegu i nie mogłem otworzyć klapy lampy bo się odkształciła od temperatury (pomijam już taki "malutki szczegół" jak brak bezpiecznika termicznego). Na skutek odkształcenia nie dało się wyjąć lampy bez demontażu projektora. W środku kawałki przypalonej i złuszczonej warstwy pokrywającej pryzmat (prism ass'y) za pierwszą soczewką (integrator lens).
    Na pierwszej soczewce w układzie optycznym (integrator lens) widać schodzącą powłokę.
    Przypominam, że projektor nie przepracował nawet 500 godzin.
    Polaryzatory bardzo słabej jakości. W trakcie pracy z okolic otworów wentylacyjnych można wyczuć zapach przegrzanego plastiku, typu ABS.

Teraz coś o tekście który był głównym powodem napisania tej recenzji. Cytat znajduje się na końcu.
    Mam wrażenie, że osoba która to napisała, nie ma zielonego pojęcia jak działa projektor LCD. Prawdopodobnie nie widziała też obrazu wyświetlanego przez ten cud techniki, a jeśli widziała, to prawdopodobnie był to jedyny obraz z projektora, z którym miała do czynienia i stąd ten zachwyt.
    Poniżej cytat, ze strony producenta.

"Korzystaj z niezwykłych doznań dzięki technologii trójpanelowej 3LCD

Technologia 3LCD to nowy poziom przedstawiania rzeczywistości, dzięki zastosowaniu luster, które rozdzielają źródło białego światła na kolory podstawowe czerwony, niebieski i żółty. Każdy kolor jest następnie odbijany na swoim własnym chipie LCD, tworząc obraz, który po przejściu przez pryzmat daje efekt żywych, nasyconych kolorów. Spektakularny obraz w kolorze jest następnie kierowany przez obiektyw na ekran. Efekt końcowy oglądany przez użytkowników jest tak niewiarygodnie intensywny, że wyznacza on nowe standardy "

Pozwolę sobie wyjaśnić czemu się czepiam tego tekstu.
    Cytat:
    Technologia 3LCD to nowy poziom przedstawiania rzeczywistości

Nowy ? Toż to, przecież tylko ~30 lat, jak nie dłużej.
    Cytat:
    dzięki zastosowaniu luster, które rozdzielają źródło białego światła

Nie luster tylko filtrów dichroicznych, które w ostateczności można nazwać zwierciadłami dichroicznymi. Lustro, to wisi w łazience nad zlewem.
    Cytat:
    rozdzielają źródło białego światła na kolory podstawowe czerwony, niebieski i żółty
    Coś się chyba autorowi pomieszały palety barw. To nie jest CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, BlacK) tak jak w drukarkach, tylko RGB (Red, Green, Blue).
    Uściślając, w projektorze LCD światło białe jest rozdzielane na czerwone, zielone i niebieskie.
    Cytat:
    Każdy kolor jest następnie odbijany na swoim własnym chipie LCD

Tym razem mam wrażenie, ze autor pomylił technologię LCD z DLP. W LCD światło przechodzi przez trzy matryce, po jednej dla każdego koloru. W DLP światło jest odbijane od procesora (chipu) DMD. Zależnie od klasy sprzętu procesor DMD może występować w ilości sztuk: jednej, dwóch lub trzech, ale to już osobny temat. W każdym razie w LCD nic się od żadnych chipów nie odbija.
    Cytat:
    chipie LCD, tworząc obraz, który po przejściu przez pryzmat daje efekt żywych, nasyconych kolorów. Spektakularny obraz w kolorze jest następnie kierowany przez obiektyw na ekran. Efekt końcowy oglądany przez użytkowników jest tak niewiarygodnie intensywny, że wyznacza on nowe standardy

To już tylko reklamowe slogany, ochy i achy, kogoś kto albo ma poważną wadę wzroku, albo nie widział nigdy jak może wyglądać i jak powinien wyglądać obraz z projektora. Jedyne co tutaj jest niewiarygodnie intensywne to rzucające się w oczy pixele.

Moim zdaniem, wypowiedź jest zwyczajnie niewygodna i została odrzucona bo przedstawiłem prawdę o tym badziewiu. Ciekaw jestem czy mieliście podobne przypadki.

No to, się wyżaliłem, sporo tego wyszło, pewnie połowa z was nie przeczyta do końca. :P

Pozdrawiam.
    CMS

• #2 13 Lut 2014 20:28
    SAAX
    Poziom 14  

Prawda zawsze boli, powinni Ci podziękować za rzetelną opinie i poprawić w szczególności zabezpieczenia przed przegrzaniem. Na pocieszenie powiem Ci że są jeszcze producenci którzy potrafią podziękować za wskazanie usterek i nie są to wielkie korporacje.

• #3 14 Lut 2014 01:02
    _paput_
    Poziom 11  

To pewnie odrzucił jakiś automat, może nie używaj wulgaryzmów typu ... pryzmat (prism ass'y) za pierwszą soczewką...

• #4 14 Lut 2014 08:11
    Artur k.
    Admin grupy audio

Opis urządzenia pewnie został przepuszczony przez translator i następnie poprawiony przez sekretarkę albo kogoś o podobnych kompetencjach w kwestiach techniki.

To normalne zjawisko, co gorsza wiele instrukcji obsługi jest w ten sposób pisanych i potem nijak nie idzie zrozumieć o co chodzi.

• #5 14 Lut 2014 09:47
    Chris_W
    Poziom 36  

A jest szansa że ten projektor to podróbka?

• #6 21 Lut 2014 06:29
    marvinhostetler
    Poziom 1  

couldn't believe samsung treats customers that way. Very disappointing

• #7 01 Mar 2014 18:37
    elektro155
    Poziom 26  

Once, i wrote to Samsung to help me with VFD display that i acquired. I asked them for datasheet for that VFD because i couldn't make it working. They didn't response utill now. I don't know why big companies treat people so disrespectfully.

Raz napisałem do Samsunga o pomoc z nabytym wyświetlaczem VFD, poprosiłem ich o datasheet ponieważ nie mogłem uruchomić tego wyświetlacza. Nie odpisali. Nie wiem czemu duże korporacje tak lekceważąco traktują ludzi.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme