X

Radio w Golfie 3 i akumulator

02 Apr 2005 23:38 MCmcz1
  • #1 02 Apr 2005 23:38
    mcz1
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Kupilem niedawno Golfa rocznik 94 z Niemiec z oryginalnym radiem. Radio jest ok, działa eleganco. Słyszałem że podobno po wyłączeniu akumulatora pyta o kody, a żadnych takich nie mogę znaleźć w dokumentacji. Czy na działającym radiu można je odczytać??. Boję się na razie cokolwiek robić w tym aucie żeby nie obudzić się z zablokowanym radiem. Pozdrawiam
  • #2 03 Apr 2005 00:19
    1rycho
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Odłączenie akumulatora spowoduje zablokowanie radia. Po włączeniu należy wpisać kod. Niestety nie ma możliwości odczytania kodu na pracującym radiu. Pozostaje tylko rozkodowanie jeżeli nie znajdziesz prawidłowego kodu w dokumentacji radia.
  • #3 03 Apr 2005 08:42
    c280
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Zależy od tego jakie masz radio ,bo np.alfe i beta 3 nie jest kodowana('94 może mieć takie radio)ale jeśli będzie gamma to może wołać kod(chyba,że poprzedni właściciel go "zawiesił').Podaj dokładnie jakie masz radio (czy na miękkim i z RDS-em)
  • #4 03 Apr 2005 18:50
    mcz1
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    Radio pod galka glosnosci ma napis "beta" i moze to byc jego nazwa.
    Obok po prawej stronie jest czerwona dioda ktora miga jak jest radio jest wylaczone. A nad wejsciej kasety jest symbol kluczyka w kolorze czerwonym obok napisu 2x20watt. Radio ma RDS i wyglada na podobnie jak inne u kolegi w passacie. Czyli może to jest beta niekodowana? Dzięki za odpowiedź
  • Helpful post
    #5 03 Apr 2005 19:40
    c280
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Niestetyz twojego opisu wynika ,ze to Beta 4 z RDS-em - jest kodowana.Swoją drogą do wyjęcia tego radia są potrzebne specjalne blaszki wkładane w szczeliny między pierwszy i ostatni klawisz a zaślepki (nie zrywaj tych małych zaślepek z boku ,bo i tak nic nie zrobisz a tylko zdewasujesz radio)koszt code tego radia 40-80 zł w zależności od zakładu.
  • #6 03 Apr 2005 20:46
    mcz1
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ok dzieki. Na razie mam nadzieję ze długo wytrzyma akumulator :) W razie czego wiem że będzie problem. Apropos kod jest związany z numerem seryjnym czy też nie ma wprost takiego powiązania? Dzięki za odpowiedź.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products