Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Heiztechnik Q EKO DUO 17 - Głośna praca motoreduktora - opinie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Heiztechnik Q EKO DUO 17 - Głośna praca motoreduktora - opinie
Autor
Wiadomość
*pirat*
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Bydgoszcz

Post#1 Post autora tematu 15 Lut 2014 02:59   

Heiztechnik Q EKO DUO 17 - Głośna praca motoreduktora - opinie

Jestem od prawie roku "szczęśliwym" posiadaczem kotła firmy Heiztechnik Q EKO DUO17 ,i chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi tego wyrobu.Piec podłączony do instalacji pod koniec września 2013 roku.Po podłączeniu kotła do prądu jakie było moje zdziwienie jak praca motoreduktora wprowadzała w drżenie cały zasobnik uniemożliwiając praktycznie normalną rozmowę,pusty zasobnik działał jak wielki głośnik przenoszący buczenie silnika.Zgłosiłem problem do serwisu firmy,a dwa dni później przyjechał "przedstawiciel handlowy firmy" który stwierdził "jeszcze tak głośnej pracy nie słyszał". W krótkim czasie kurier przywiózł nowy motoreduktor który grzecznościowo podjąłem się wymienić osobiście.Poprawa była- jednak nie do końca byłem zadowolony o czym poinformowałem serwis. U znajomych którzy chwalą sobie ten sam model pieca, okazuję się że wspomniany hałas nie występuje,jak się okazało mają zainstalowany inny typ reduktora (silnik jest wzdłuż ślimaka). Zadzwoniłem do działu technicznego (Pan Paweł) stwierdził, że jak chcę to mogę sobie kupić odpłatnie inny, mniej hałaśliwy bo firma montuje teraz inne "tańsze"i w moim piecu został zainstalowany właśnie inny . Stwierdziłem, że jest to nie dopuszczalne bo, nie kupiłem motoreduktor firmy "szajs" tylko piec firmy Heiztechnik.Obecna korespondencja z serwisem firmy polega na przysłowiowym odbijaniu piłeczki m/innymi "Nasz serwis dołożył wszelkich starań, aby zażegnać Pańskie wątpliwości co do głośności urządzenia wymieniając motoreduktor na nowy.W żadnych materiałach reklamowych nie podajemy wartości emitowanego dźwięku przez kocioł więc uważam za niezasadne żądanie wymiany motoreduktora na inny model"
W ramach ścisłości wymiany dokonałem sam tylko i wyłącznie grzecznościowo i nigdy się nie pojawił serwis w moim domu , i ostatni mail który otrzymałem od tego pseudo serwisu był treści "Motoreduktor, który został wysłany sprawdzono przed wysyłką, nie wykazując niepożądanych objawów pracy. Doceniam Pańską grzecznościową wymianę motoreduktora jednakże nie mamy możliwości zamontowania innego typu urządzenia, ponieważ obecnie innych nie stosujemy."Najlepsze jest to że pierwszy mój rozmówca przed wysłaniem motoreduktora powiedział mi telefonicznie ,aby szybko załatwić sprawę motoreduktor zostanie wysłany bezpośrednio od ich dostawcy...ciekawe jak serwis go sprawdził jak go nawet nie widział :D
Podsumowując : firma w ramach oszczędności montuje we swoich wyrobach nowe,bardziej buczące ale tańsze motoreduktory typowo dla ludzi z wadą słuchu.
Pan twierdzi że firma odeszła od montażu motoreduktorów gdzie silnik był wzdłuż ślimaka już od roku,jednak na wszystkich fotografiach na stronie internetowej firmy zdjęcia poglądowe mają zainstalowany jeszcze stary droższy motoreduktor ,czyli wprowadzają klientów w błąd pokuszę się o stwierdzenie że firma oszukuje bo wyrób z folderów różni się od sprzedawanego.
Serwis Firmy odmówił mi przyjazdu i wymiany na sprawny cichy nowego typu,domyślam się że takich nie ma , a jak chce cichy widać muszę sobie kupić motoreduktor starego typu.

Mam pytanko czy w śród szanownego grona są jeszcze inni użytkownicy tej pseudo firmy którzy maja podobne problemy ,czy tylko ja mam pecha.
Zwracam się również do instalatorów może mają jakiś pomysł jak ten szajs wyciszyć,obecnie jedynym rozwiązaniem aby zasobnik nie buczał praktycznie musi być pełen ,dramat zaczyna się jak jest połowa zasobnika i mniej, widać kocioł zaczyna się denerwować ze mu jedzonka zbraknie i w brzuszku mu coraz głośniej burczy...tylko dlaczego kosztem mojego snu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2014 02:59   

Powrót do góry

piotr_boncza
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#2 15 Lut 2014 09:31   

Re: Heiztechnik Q EKO DUO 17 - Głośna praca motoreduktora - opinie

Odczucie hałasu jest mocno względne. Ja uważam, że wszystkie hałasują nadmiernie :)
Zanim zaczniesz większą wojnę sprawdź, czy układ podawania jest prawidłowo ustawiony. Pion, poziom. Pomaga też elastyczna podkładka pod nogę. A jeśli już nic nie pomoże, to musiałbyś przykleić samochodowe maty wygłuszające do zewnętrznej strony ścian zasobnika. Zmienią częstotliwość rezonansową i będzie ciszej. Warto też sprawdzić, czy HT opatentował to rozwiązanie do powiadamiania o konieczności uzupełnienia opału Jeśli nie, to opatentuj i zażądaj od producenta stałych opłat :)
Powrót do góry

*pirat*
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 16 Lut 2014 17:19   

Witam.Dzisiaj przyjrzałem się buczącemu silnikowi .Producentem jest firma BESEL Typ: SEMKh 63-4A2 / 8021 Moc silnika: 0,09 kW (90 W) Kondensator rozruchowy: 8 uF 450 V Obroty: 1360/min , Zasilanie: 230V ,Praca S4 – Praca okresowa przerywana z rozruchem, Klasa izolacji F – temperatura pracy do 155°C. Okazuje się ze nie tylko ja mam problem z tym żenującej klasy silnikiem , znalazłem na elektrodzie coś takiego http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2673249&highlight=semkh&sid= Silnik pracując 10 sek z przerwą około 60sek (czas pauzy podajnika) nagrzewa się do około 40 stopni C. no ale nie jest to silnik do pracy ciągłej( S1). Guma podłożona pod stopę podajnika praktycznie nic nie zmienia,było by to za proste.Zastanawiam się nad wymianą samego silnika może 3 fazowego powinien być cichy ,tylko nie chce robić sobie dużych kosztów no i wyrób jest na gwarancji" firmy pożal się a i tak cię zleją"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2014 17:19   

Powrót do góry

saskia
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: London

Post#4 16 Lut 2014 17:48   

Dobrze by bylo na wszystkich polaczeniach przekladni, silnika i podajnika, zalozyc uszczelki piankowe.
Sadze ze walki motoreduktora wykozystuja lozyskowanie silnika i lozyska szybciej sie wybijaja powiekszajac drgania.
Powrót do góry

jotbe-63
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Kraków

Post#5 16 Lut 2014 18:52   

Wydaje mi się, że najlepiej odłączyć motoreduktor od kotła i włączyć bez obciążenia. Jeżeli będzie cicho to nie jest to wina reduktora i wymiana silnika nic tutaj nie da. Spróbuj opróżnić zasobnik i pokręcić ręcznie ślimakiem czy nie ma jakichś tarć i czy jest prosty. Może być również zbyt pasowny i "wiotkiej " budowy i przy pchaniu paliwa pod wpływem tarcia ulega lekkiemu odkształceniu i trze o obudowę a pojemnik pustawy działa jak pudło rezonansowe. Pozostaje więc chyba sprawa idealnego ustawienia. Można sprowadzić kogoś z NASA :D :D :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2014 18:52   

Powrót do góry

*pirat*
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 19 Lut 2014 01:33   

Witam.Jak już pisałem wcześniej osobiście montowałem przysłany mi przez serwis motoreduktor i sprawa ma się tak.Gdy reduktor jest odłączony od podajnika jego praca jest absolutnie zadowalająca można by powiedzieć akceptowalna jednak całe ustrojstwo" drży" delikatnie ,ale drży .Po przykręceniu do podajnika od razu słychać "upierdliwe buczenie" odłączenie żmijki w żaden sposób nie wpływał na na hałas całego podajnika wiec 100% winny jest motoreduktor .Pytanie brzmi czy buczenie wprowadza przekładnia czy silnik. Heiztechnik Q EKO DUO 17 - Głośna praca motoreduktora - opinie
Na pierwszej fotografii przedstawiam najnowsze zmianę Firmy Heiztechnik,jak sprawdziłem wcześniej montowali (fot.2) Heiztechnik Q EKO DUO 17 - Głośna praca motoreduktora - opinie Jest to motoreduktor Firmy Nord ,w tym samym piecu i zasobniku żadnego buczenia bez względu na ilość paliwa w zbiorniku,no cóż w widać producent miał ważny powód aby zmienić podzespół, i w nosie mając zadowolenie klienta,jak mi odpisali- powtórzę "W żadnych materiałach reklamowych nie podajemy wartości emitowanego dźwięku przez kocioł więc uważam za niezasadne żądanie wymiany motoreduktora na inny model"

Dziś szukałem na stronie HT, i w żadnych ich materiałach reklamowych jak i częściach zamiennych brak jest mojego "typu reduktora " Firma sprzedaje swoje wyroby tylko przez sieć dystrybutorów którzy we wszystkich swoich ofertach zdjęciowych mają reduktor "starego typu" a dopłata jest tylko w przypadku sterownika i retorty obrotowej, a powinni jeszcze wprowadzić reduktor buczący koszt taki,nie buczący taki..więc zastanawiam się czy nie zostałem oszukany ,bo w przypadku mojej decyzji o wyborze tego kotła było tzw. polecenie od znajomego i naoczne sprawdzenie w realu,a ich dystrybutor przywozi mi kocioł z dość istotną hałaśliwą zmianą...
Może ktoś ma pomysł jak wyegzekwować od producenta wymianę na "nord-a" ?
Powrót do góry

piotr_boncza
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gdańsk

Post#7 19 Lut 2014 08:48   

Powiatowy/miejski rzecznik konsumenta. Powołujesz się na niezgodność towaru z umową. Na zdjęciu w ofertach co innego, dostałeś co innego. Uzasadniasz, że kupując sprawdziłeś tamtą wersję a ta jest inna i nie jesteś zadowolony.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Heiztechnik Q EKO DUO 17 - Głośna praca motoreduktora - opinie
Strona 1 z 1