Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV ok 40" do max 2000zł

vanraven 16 Lut 2014 16:06 1875 14
  • #1 16 Lut 2014 16:06
    vanraven
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? zdarza się, że bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor? toshiba 37xv733
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dvbt, hdmi, usb z odtwarzaniem filmów bezpośrednio z pendrive, wifi, smart tv
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy
    10 .Jakie urządzenia? dekoder cyfrowego polsatu, laptop, ew. dvd, w przyszłości pewnie jakiś xbox
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, czasem jakieś programy rozrywkowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? póki co - nie, ale noszę się z zamiarem kupna xboxa, choć to jeszcze nic pewnego ;P
    16. Preferencje co do marki? dotychczas miałem toshibę i nic złego nie mogę powiedzieć, bardzo pozytywne opinie czytałem o samsungach, interesuje mnie również firma LG
    17. Preferencje co do wielkości? min. 37" - najlepiej 39-40"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W moim obecnym denerwuje mnie brak możliwości odtwarzania filmów bezpośrednio z pendriva, a u teściów w LG jest taka możliwość, ale znowu rozjeżdża się obraz z dźwiękiem, albo z napisami.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami, choć jak mam wolny dzień to również w ciągu dnia
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1800-1900 zł (w ostateczności 2.000)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może być, może nie być - fajny bajer, a czy aktywne czy pasywne to się nie znam.

Upatrzyłem sobie i napaliłem się na LG 39la620s. Powiedzcie proszę czy to dobry wybór, bo ma różne bajery, które mi się podobają i cena też nie jest mega wysoka bo mogę go nabyć za 1800zł + 10zł jakiś wypasiony pilot z rolkami do przewijania i sterowaniem ruchem.

• #2 16 Lut 2014 16:18
    FoXr0x
    Poziom 9  

Z tym LG szału nie ma...
    Multimedialnie nr 1 to Samsung, ja ostatnio kupiłem UE40F6400 i mogę z czystym sumieniem polecić, zero opóźnienia, obraz bardzo fajny no i pełny Smart TV z fajną przeglądarką (weeb tv chodzi bez problemu)

A tak to w tej klasie cenowej, bo świeżo co zorientowany jestem to wartę rozważenia:
    Philips 32PFL5008H (wyprzedzam z postem Loco ;) )
    i Panas E6E

Ale Samsung najlepiej mi podpasował, 40cali oczywiście

• #3 17 Lut 2014 10:02
    Agito_pl
    Poziom 14  

Możemy polecić Ci zakup telewizora Samsung 40" LED UE40F6320 3D. Jest to optymalny wybór, ponieważ spełnia on Twoje wymagania, zarówno cenowe jak i techniczne. Sprzęt posiada podświetlenie LED oraz technologię Full HD, tuner DVB T i C, nagrywanie i odtwarzanie na USB, 4 złącza HDMI, 3 złącza USB, Smart TV i Wi-Fi. Zdecydowanie rekomendujemy zakup tego urządzenia.

• #4 17 Lut 2014 15:02
    doied
    Poziom 13  

Szkoda tylko że w samsungu F6320 nie ma pilota dotykowego, przy przeglądaniu stron www z poziomu tv jest bardzo przydatny.

• #5 18 Lut 2014 07:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Już widziałeś brak synchronizacji napisów z dźwiękiem.
    Z matrycą natywna 100 Hz masz Sharpa 39LE 752
    Ale miałeś już 37" więc powinieneś dla komfortu sięgać po 42"
    I sprawdź proszę Panasonica 42E 6 - jeśli kwota nie przekraczalna
    Lub model 42Et60 za dopłatą na matrycy 100 Hz.
    Masz naprawdę odległość na minimum 42" - tym bardziej że z cienka ramką zajmie tyle miejsca ile Twój poprzedni model.
    Możesz kupić mniejszy ale pożałujesz zakupu już po tygodniu.
    Sam się przekonasz.

• #6 18 Lut 2014 09:15
    vanraven
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za rady :D Widzę, że jednak LG nie cieszy się zbyt dobrą renomą (albo jakiś słaby model wybrałem). Z waszych propozycji odrzucam tego samsunga bez pilota dotykowego. W panasonicu 42e6 wyczytałem, ze nie ma możliwości instalacji microsoft silverlight, a w związku z tym na tvnplayer się filmów nie poogląda? Czy ktoś może mi powiedzieć jak w tej kwestii jest z Samsungiem UE40F6400? Czy tam da się zainstalować tę wtyczkę?

• #8 18 Lut 2014 11:13
    KorDar
    Poziom 7  

Witam
    Też rozważam kupno telewizora w tych wymiarach, bo taka mam wnękę w szafie. Jak przeglądam wszystkie dodatkowe opcje inne multimedialne wodotryski to dochodzę do wniosku że nie opłaca się np rozważanie kupna telewizora z jakimś bajeranckim Smart TV a kosztem obrazu. Dla mnie najważniejszy pozostawanie obraz oraz duża liczba gniazd i bezproblemowa konfiguracja tak by jak będę miał ochotę to sobie podłączę jakiś kieszonkowy komputer.

• #9 18 Lut 2014 11:26
    vanraven
    Poziom 2  

KorDar, można i tak - tylko powiem Ci szczerze, że mnie już trochę męczy wyszarpywanie zza szafki kabla hdmi, podłączanie lapka i przełączanie na pilocie między poszczególnymi wejściami hdmi - tylko po to, żeby znajomym lub rodzinie pokazać filmik na youtubie albo włączyć rodzince serial z tvnplayer. Dzięki smart tv i wbudowanemu wifi zrobię to wszystko bez ruszenia tyłka z kanapy :) Poza tym - ten samsung, który mi tutaj polecono chyba nie ma aż tak złego obrazu, co panowie?

• #10 19 Lut 2014 15:47
    majlo_r
    Poziom 7  

Ja mam LG 42LS520S i polecam, ma smart TV wiec wsystko to o czym piszesz też możesz na nim uzyskać.

• #12 19 Lut 2014 17:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Właśnie - nie jest źle.
    Ale w Panasonicu jest różnica bo jest bardzo dobrze.
    Więc musisz wybierać między - nie jest źle a bardzo dobrze jest.
    Dla mnie sprawa dość prosta.

• #13 19 Lut 2014 22:02
    vanraven
    Poziom 2  

I właśnie tutaj pojawia się problem. Jeśli mam zapłacić 2000zł za tego samsunga a następnie kolejne 300zł za kalibrację żeby obraz był znośny to (choć nie twierdzę, że to się nie opłaca) przekracza to mój budżet :(

Czekam zatem na jeszcze inne propozycje, bo w takim układzie został mi tylko panasonic :P Spojrzę też na tego LG co kolega powyżej poleca

• #14 19 Lut 2014 23:05
    doied
    Poziom 13  

Już w innym temacie podałem adresy stron w języku polskim i angielskim dzięki którym samodzielnie jesteśmy w stanie skalibrować obraz w samsungu f6400

• #15 20 Lut 2014 08:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME