Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Altus 75 Tonsil czy Stx ?

ch482b 18 Lut 2014 19:25 957 5
  • #1 18 Lut 2014 19:25
    ch482b
    Poziom 14  

Witam
    Kilka dni temu kupiłem kolumny i mają uszkodzone zawieszenia w głośnikach .
    Już zamówiłem zestaw naprawczy do gdm10/60 z All..ro, pytanie do was jest o GDN
    Nowe są drogie a naprawa ich nie wiem czy ma sens bo nie wiadomo czy będą miały take same parametry jak nie tragiczne a i tak sie wyda kase .Myslalem że może je zastąpią gdn25/100/4sc od stx . Zrobił bym zamkniętą obudowe i nowe wygłuszenie ,ciekawe jak to by grało . Altusy mają około 30l i myśle ze dla stx wystarczy . Pytanie teraz bo jest wiele opini na te głośniki . I nie wiem czy regenerować i nie wiadomo czego się spodziewać czy kupic nowe stx , przygotować do nich kolumny i mieć z głowy
    Co o tym myslicie ?

• #2 18 Lut 2014 19:40
    Szymek11211
    Poziom 9  

Nic w tych altusach nie zagra lepiej niż oryginalne głośniki.Obudowy i zwrotnica są przystosowane pod konkretne głośniki.

• #3 18 Lut 2014 20:00
    ch482b
    Poziom 14  

Może i tak ale chciał bym usłyszeć opinie na temat tych Stx. Naprawdę to dobra firma i ciekawi mnie jak ten przetwornik zagra i czy da się go do innego porównać .
    Dużo szukałem na ich temat i nic konkretnego nie znalazłem , a szukałem nie tylko na elektrodzie

• #4 18 Lut 2014 21:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ch482b napisał:
    Nowe są drogie a naprawa ich nie wiem czy ma sens bo nie wiadomo czy będą miały take same parametry jak nie tragiczne a i tak sie wyda kase
    Odkąd Tonsil zaczął sprzedawać całe układy drgające, to w czym problem? Jak mają się parametry różnić?
    ch482b napisał:
    Myslalem że może je zastąpią gdn25/100/4sc od stx . Zrobił bym zamkniętą obudowe i nowe wygłuszenie ,ciekawe jak to by grało
    Źle, bo takie przeróbki bez projektu a z założeniem "złożę to, zmienię litraż i będzie ok" nigdy nie wychodzą. Obudowę i zwrotnicę projektuje się dla konkretnych przetworników. Nigdy nie odwrotnie.
    ch482b napisał:
    . Naprawdę to dobra firma i ciekawi mnie jak ten przetwornik zagra i czy da się go do innego porównać .
    Można tam wstawić i głośnik za 10 tysięcy a i tak zagra kiepsko. Czemu? Bo projekt jest wykonany dla innych przetworników. Nie ma sensu nic przerabiać. Altus nigdy nie zagra dobrze, bo to taki projekt. One mają być krzykliwe i hałasować. Tego się od nich oczekuje. Przerabianie nie ma sensu.

• #5 18 Lut 2014 22:26
    ch482b
    Poziom 14  

Dzięki za informacje, a gdzie są te całe układy drgające orginalne ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME