Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Toyota Yaris 1.0 - duże spalanie na benzynie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Toyota Yaris 1.0 - duże spalanie na benzynie
Autor
Wiadomość
laskowik95
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 20 Lut 2014 19:31   

Toyota Yaris 1.0 - duże spalanie na benzynie

Witam. Chciałbym zapytać czy duże spalanie benzyny może być spowodowane złym ustawieniem komputera/silnika? (nie znam się na tym). Mianowicie mam zamiar wymontować instalację gazową (ważność butli się kończy itp.) Od tygodnia nie jeżdżę na gazie i zauważyłem, że spalanie benzyny jest duże jak na taki silnik (8,5l/100km) a gazu palił tak około 8l/100km więc co się dzieje? trzeba ustawić silnik do benzyny czy jakaś awaria? Mój styl jazdy się nie zmienił.
z góry dzięki za odp:)
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#2 20 Lut 2014 19:59   

Re: Toyota Yaris 1.0 - duże spalanie na benzynie

Silnik jest podniszczony gazem i tyle. Nic tam się nie ustawia. Pełna diagnostyka, z pomiarem cisnienia sprężania, analizą spalin itd.
Powrót do góry

laskowik95
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 20 Lut 2014 20:22   

Czyli mam rozumieć, że tak już będzie palił?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lut 2014 20:22   

Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#4 20 Lut 2014 20:49   

Jesli nic z nim nie zrobisz, to pewnie tak.
Powrót do góry

laskowik95
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 20 Lut 2014 21:14   

Tzn jestem umówiony z mechanikiem. dokładniej chodzi mi o to czy da się w ogóle coś z tym zrobić. Mechanik ma poprawić rozrząd, wyjąć instalację gazową i ustawić wszystko żeby chodził na benzynie poprawnie. Co może być przyczyną takiego spalania?
Powrót do góry

ociz
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Zełwągi

Post#6 20 Lut 2014 21:26   

Jak wyglądał ten tydzień jazdy na benzynie, jakaś trasa czy tylko "w koło komina"?

laskowik95 napisał:
trzeba ustawić silnik do benzyny

Jest taka możliwość że przez złe działającą instalację gazową "rozjechały się mapy" jak to mówią. Jak będziesz jeździć tylko na benzynie to sam się przyuczy, ale to najlepiej jakbyś zrobił chociaż ze 100km jednorazowo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lut 2014 21:26   

Powrót do góry

laskowik95
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 20 Lut 2014 21:36   

Przez tydzień jazdy tak jeździłem od 10 do 30 km. O co z tymi mapami chodzi?
Nie rozumiem tego faktu, że jak jeździłem na gazie na butli 30l robiłem tak około 380km do czasu gdy wyłączyłem gaz. A teraz na benzynie na 15 litrach 180 km
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lut 2014 21:36   

Powrót do góry

Karaczan
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: LDZ

Post#8 20 Lut 2014 21:53   

Przy błędnie ustawiony gazie niektóre czujniki jak np sonda lambda mogą pokazywać inne wartości niż jeżdżąc na benzynie, a czasem, zależnie od typu instalacji są wręcz oszukiwane przez instalację gazową. "Komputer" silnika oczywiście nie wie że jeździ na gazie, i uzna te wyniki za złe ustawienie parametrów dla mieszanki benzynowej i spróbuje je sobie skorygować by mu się zgadzało. Można pojeździć na benzynie, kiedyś sobie ustawi parametry prawidłowo pewnie, ale to wymaga czasu, jak i czasem odpowiedniego stylu jazdy. Można mu też pomóc przywracając ustawienia fabryczne za pomocą interfaceu komputerowego i programu.
To tak mniej więcej, w skrócie mówiąc.
Odcinki po 30km to trochę za mało by sam się przyuczył szybko.
Powrót do góry

laskowik95
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 Post autora tematu 20 Lut 2014 22:05   

A jeśli zdejmę klemę tak z 15 min to zresetuje te mapy? Nie wiem czy dobrze rozumiem ale te spalanie to wina złego ustawienia komputera?
Powrót do góry

Karaczan
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: LDZ

Post#10 20 Lut 2014 22:24   

W Yarisie chyba odpięcie klemy nie pomoże, ale też nie zaszkodzi, spróbować warto.
A spalanie tak, może być winą że komputer jako prawidłowe uznał wskazania dla gazu, i do nich próbuje sobie dostosować jazdę na benzynie, więc tak, wina złego ustawienia komputera.
Ew silnik dostał trochę po tyłku od gazu, i np wtryski trochę leją, zawory nadpalone, czy inna usterka.
Nie podałeś rocznika, ani typu instalacji.
Mechanik pewnie ci to ogarnie, i tak będzie wyciągać gaz, po co? Może ci narobić jeszcze więcej jaj.
Nie lepiej wymienić butle, skoro przez nią pozbywasz się gazu?
Powrót do góry

laskowik95
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 Post autora tematu 20 Lut 2014 22:35   

Nie tylko przez butlę pozbywam się gazu. Z silnikiem wszystko powinno być w porządku ponieważ był wymieniany zawór a reszta sprawdzone, planowanie głowicy, hydro szklanki itp. mechanik powiedział, że nie ma prawa się nic już popsuć teraz mam odstawić samochód do wyjęcia gazu, wymiany łańcuszka rozrządu (bo stwierdził mechanik, że jest rozciągnięty i ''ciapie"). A instalacja ma 10 lat
Powrót do góry

psooya
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#12 28 Lut 2014 12:34   

Odpinanie klemy w yarisie I pomaga, sprawdzałem, ze spalaniem PB nie sprawdzałem, ale przy moim stylu jazdy to 5 litrów nie spali choć ojciec jak nim jeździł to podobno dawał radę tyle uzyskać sam nie wiem jak.
Powrót do góry

krzysztofz14
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: kutno

Post#13 04 Mar 2014 10:10   

Jeśli odpięcie klemy pomaga to trzeba odpiąć na zimnym silniku na kilka minut.Następnie uruchomić i niech chodzi na wolnych obrotach do chwili załączenia wentylatora na benzynie oczywiście.Sprawdziłem to na carinie e i działa a samochód słabo palił jak trochę ostygł.Warto przedtem zastosować preparat do czyszczenia wtrysków np stp czarny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2014 10:10   

Powrót do góry

psooya
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#14 04 Mar 2014 11:47   

Po odpięciu klemy wolne obroty spadają do 480 (u mnie) i tak sobie jakiś czas chodzi (kilka dni) aż się zaadaptuje to wtedy wracają na 540.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Toyota Yaris 1.0 - duże spalanie na benzynie
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.092 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony