Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik 30 -38cm do subwoofera do kina domowego 50m2

Mario_Gdynia 22 Lut 2014 16:55 1539 6
  • #1 22 Lut 2014 16:55
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Witam serdecznie.
    Poszukuję dobrego przetwornika do zastosowania w subwooferze do kina domowego. Nie ukrywam, tak jak każdy szuka ideału ;). Niskie zejście, w miarę szybki i kontrolowany bas... Co do elektroniki, to do dyspozycji końcówka mocy 600W RMS z dobrym wydajnym zasilaczem. Obciążenie raczej 4 ohm. Szukałem szeroko polecanego RAVE MASTER-a BSW-II, lecz to już tylko historia... Może coś w tej klasie innego polecicie?

• #2 22 Lut 2014 17:29
    Lukasr29
    Poziom 20  

Mivoc AWX184, następnik BSW184II, mniejszych już niestety nie ma a ten to kolos jak do domu bo 46cm ma, ale za to na nim się nie zawiedziesz:) mam go w 125 litrach skierowanego w dół. Nie planuję już żadnych zmian, nie będę się tu rozpisywał na temat dźwięku ale każdy instrument basowy ma na nim niepowtarzalne brzmienie, naprawdę polecam:) Jak chcesz poczuć ciałem i kanapą wybuch w filmie to wystarcza mu 50W:)

• #4 23 Lut 2014 00:51
    Lukasr29
    Poziom 20  

Hmm, cudów nie ma, standardowy br (3 x fi 10, strojenia nie pamiętam), obudowa z płyty MFP 22mm z wewnętrznymi wzmocnieniami, na moje oko MFP jest całkiem solidna, ma strukturę złożoną z wiór drewnianych o długości do 5cm i szerokości do 1cm, sprasowanych jak wiórówka, dłuższe wióra dają jej większą wytrzymałość i sztywność przy bardzo rozsądnej cenie w porównaniu do zwykłej płyty wiórowej. Waga samej paczki to ok 30~35kg + 15kg przetwornik. Wymiary wewnętrzne 50x50x55 (cm) z uwzględnieniem małej komory na wzmacniacz i wewnętrznej części głośnika, fotki z "produkcji" mogę podesłać na początku przyszłego tygodnia, ogólnie skrzyni nie mam wykończonej ze względu na brak czasu i szukania odpowiedniego wzmacniacza, najlepiej w klasie D.

• #5 23 Lut 2014 12:03
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Co do wzmacniacza w klasie D,mała podpowiedź...aby się nie męczyć w "produkcję" takowej końcówki mocy,to zakup samochodowy Sinulive SLA-1500, pomiń w nim sekcje przetwornicy napięcia i wepnij się zasilaczem,nie pamiętam napięć. Raz sam byłem zmuszony do takiej przeróbki,aby w ciągu godziny wykombinować zasilanie subbasu na zorganizowanej imprezie :D

Dodano po 3 [godziny] 8 [minuty]:

Zastanawiam się nad głośnikiem HERTZ HX 380. Zastosowanie niby car-audio,ale może? Dobre pasmo,skuteczność 92dB,moc która pasuje pod stopień mocy.

• #7 19 Mar 2014 06:56
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Negocjowałem z gościem chyba z dwa tygodnie sprzedaż Mivoc'a 184, ciężki człowiek, głośnik po wymianie membrany,cewka niby oryginalna, z 500zł utargowałem na 350zł, potem podbił cene na 400zł w końcu się wkurzyłem i zrezygnowałem. Co mogę znaleźć do kwoty 400 zł dobrze grającego? Ten Perless podany wyżej by zginął od tak silnej końcówki mocy :) Czekam na dalsze propozycje.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME