Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użycie pamięci przez przeglądarki

speedy9 26 Lut 2014 13:24 1107 4
  • #1 26 Lut 2014 13:24
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Wiele osób posiadających starsze komputery zastanawia się która z przeglądarek używa najmniej pamięci RAM. Zrobiłem mały test pod świeżą instalacją Windows XP SP3 z 1GB RAM.
    Wyniki można zobaczyć poniżej. Najgorzej wypada Chrome, na drugim miejscu plasuje się Opera a bezsprzecznie wygrał Firefox! Warunki testu opisałem na grafice. Zdaję sobie sprawę, że wykresy mogą się zmienić po dłuższym przeglądaniu różnych stron, ale trudno jest to zasymulować, więc postanowiłem się skupić tylko na otwarciu głównej strony każdego z portali. Cieawy jest też fakt, że użycie pamięci znacznie rośnie po zainstalowaniu dodatku AdBlock (nie AdBlock plus, który w zasadzie nic już chyba nie blokuje). Wzrost jest podany w procentach.
    Zapraszam do komentowania i dzielenia się własnymi doświadczeniami.
    Nie uwzględniłem Internet Explorera, gdyż pod Windows XP jest on dostępny jedynie w bardzo starej wersji.

Użycie pamięci przez przeglądarki

• #2 26 Lut 2014 14:59
    kasiunia7777
    Poziom 39  

speedy9 napisał:
    Wiele osób posiadających starsze komputery

speedy9 napisał:
    Cieawy jest też fakt, że użycie pamięci znacznie rośnie po zainstalowaniu dodatku AdBlock

Mając starszy komputer, mamy też zazwyczaj stary mało wydajny 1 rdzeniowy procesor, więc po zainstalowaniu adblocka nie obciążamy tak mocno procesora. Lepiej żeby zajmowało więcej pamięci a mniej obciążało procesor :) Przynajmniej takie jest moje zdanie.
    A komputery posiadające core 2 duo (w sumie też juz stare sprzęty) mają jednak minimum te 2GB ram i tu jeszcze nie ma co się przejmować, że zbraknie nam pamięci ram. To jest tak na styk ale jeszcze wystarcza. Gorzej z tymi co mają 1GB tu już jest problem i tej pamięci jednak braknie przy takiej ilości.

Ale teścik myślę że fajny.
    Możesz własnie też zrobić z uwzględnieniem użycia procesora, a nie samej pamięci.

Dodano po 7 [minuty]:

speedy9 napisał:
    nie AdBlock plus, który w zasadzie nic już chyba nie blokuje

Tak on już nie blokuje google zapłaciło żeby nie blokowało, jest gdzieś o tym temat na forum.

Ja osobiście używam Opery 19, szybko przetwarza grafikę, pobiera troche mniej ram niż chrome i dużo mniejsze procesora we flashu niż chrome. Ja na RAM zbytnio nie patrzę mam 3GB wystarcza mi, ale na procesor tak bo najnowszego nie mam - intel t3200, to już jest takie niezbędne minimum na dzisiejsze czasy trzeba będzie się powoli rozglądać za czym wydajniejszym.

• #4 26 Lut 2014 20:21
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ale można zmierzyć we flashu np podczas oglądania filmu na youtube w danych rozdzielczościach :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme