Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

modem ZTE MF823 a router TP-LINK TL-WR720N

barney89 01 Mar 2014 00:35
  • #1 01 Mar 2014 00:35
    barney89
    Poziom 4  

Witam, mam taki oto dylemat:

Posiadam modem z plusa ZTE MF823 oraz router TP-LINK TL-WR720N.
    Znalazłem na allegro adapter - przejściówkę z USB żeńskiego na Ethernet męski.

W ten sposób podłączyłbym modem do routera, a zwykłym kablem Ethernet router z laptopem.
    Moje pytanie - czy będzie działać tak jak router z portem USB?

• #2 01 Mar 2014 14:24
    anmedia
    Poziom 39  

Moze, a nie musi dzialac. I raczej nie bedzie dzialac. Jak chcesz podlaczyc ten modem do routera potrzebujesz router ktory bedzie umial obslugiwac tego typu modemy np Livebox2 z orange ma taka opcje.
    Samo podlaczenie nic nie da, router nie wykryje modemu, a nie masz mozlwiosci instalacji sterownikow tak jak w przypadku komputera.

• #3 01 Mar 2014 14:29
    barney89
    Poziom 4  

Czyli lepiej kupić np. Router TP-LINK TL-MR3220 (ma wejście USB) i wtedy po podłączeniu modemu ZTE MF823 będzie działać?

• #4 01 Mar 2014 14:32
    anmedia
    Poziom 39  

Tak, ze specyfikacji mozna jasno wyczytac:

• Kompatybilny z modemami LTE/HSPA+/HSUPA/HSDPA/UMTS/EVDO USB
    • Wykorzystanie zapasowego łącza (3G/4G oraz WAN) zapewnia stałe połączenie z Internetem
    *Kompatybilność z modemami 4G LTE dotyczy WYŁĄCZNIE urządzeń TL-MR3220 w wersji sprzętowej V2

Wiec nie powinno byc zadnego problemu. Przed zakupem szukaj ten model w wersji 2.
    Tak ze tutaj nie potrzebujesz juz nic instalowac. Router wykrywa modem i w routerze pokaza sie wtedy dodatkowe opcje pozwalajace na jego konfiguracje (w komputerze musiales je instalowac).

PS
    Proponuje zainteresowac sie modelem TL-MR3420 roznica w cenie niewielka (do 60zl), a szybkosc WiFi dwukrotnie wyzsza (300Mbps).

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty