Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adsl - login i hasło po co są?

bnbnb 02 Mar 2014 12:23 1242 9
  • #1 02 Mar 2014 12:23
    bnbnb
    Uczeń

Dlaczego aby połączyć się z internetem przez Neostradę lub Netię wymagany jest login, hasło itp rzeczy. Rozumiem że na centrali właczają usługę pod konkretny nr telefonu, adres wiec po co do tego jest potrzebny modem i te hasła?

• #3 02 Mar 2014 12:45
    bnbnb
    Uczeń

A na innej linii za pomoca logina i hasla moze ktos uzyskać dostęp do internetu?

• #4 02 Mar 2014 12:47
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

bnbnb napisał:
    A na innej linii za pomoca logina i hasla moze ktos uzyskać dostęp do internetu?

Jeżeli mowa o tym samym operatorze to można uzyskać dostęp na innej linii skrosowanej do DSLAM-a czyli z aktywną usługą internetową.

• #5 02 Mar 2014 13:40
    seb235
    Poziom 24  

actin napisał:
    Z tego co wiem po to, by w centrali móc rozdzielić pakiety od rozmów i mieć dostęp do sieci.

Nie do końca tak, linie po drugiej stronie jest podłączona do dwóch urządzeń. Pierwszym z nich jest centrala telefoniczna, a drugim z nich jest DSLAM czyli urządzenie z którym komunikuje się nasz modem. Oczywiście linia może być wpięta do obu na raz albo do każdego z osobna.

Nazwa użytkownika i hasło jest potrzebne do autoryzacji konta użytkownika na koncentratorze PPPoE postawionym dość często na routerze brzegowym dostawcy. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne bo eliminuje serie problemów które stwarza zwykły serwer DHCP. Warto dodać iż połączenia PPPoE nie tylko są stosowane przez dostawców usług xDSL, równie dobrze sprawdzają się w sieciach ethernetowych i z powodzeniem są stosowane. Każdy użytkownik ma swoją nazwę użytkownika i hasło co sprawia iż szansa iż sąsiad podłączony do tej samej sieci skorzysta z twojej usługi jest zerowa, a w przypadku filtrowania po adresach MAC dość często trzeba się borykać z różnymi problemami.

Ja nawet osobiście w swojej domowej sieci mam uruchomiony koncentrator PPPoE i świetnie się sprawdza jak chce wpuścić kogoś z zewnątrz np goście z laptopem. Pełna izolacja transmisji i zero obaw o bezpieczeństwo :)

• #6 02 Mar 2014 15:19
    bnbnb
    Uczeń

no ale jak sąsiad ma sie podlaczyć jak muszą mu na centrali podlaczyc internet przeciez

• #7 02 Mar 2014 17:01
    seb235
    Poziom 24  

bnbnb napisał:
    no ale jak sąsiad ma sie podlaczyć jak muszą mu na centrali podlaczyc internet przeciez

Pewnie że muszą podłączyć, pod warunkiem że wcześniej rozłączyli. Uwierz mi kombinatorów jest sporo, a nie wiem jak to wygląda po rezygnacji usługi bo na pewno wyłączane jest twoje konto PPPoE ale kiedy linia jest fizycznie odłączana od DSLAM to inna kwestia. Mogą odłączać w termienie paru dni od rezygnacji a mogą dopiero wtedy kiedy jest zapotrzebowanie na port.

• #8 03 Mar 2014 11:26
    bnbnb
    Uczeń

No to mówię po co login i haslo jak i to nikt inny sie nie podłaczy.
    A jak rezyguje sie z telefonu to gdzie oni to odlączają?

• #9 03 Mar 2014 12:11
    seb235
    Poziom 24  

bnbnb napisał:
    No to mówię po co login i haslo jak i to nikt inny sie nie podłaczy.
    A jak rezyguje sie z telefonu to gdzie oni to odlączają?

Uwierz mi kombinatorzy są podłączy linie zrezygnuje a później zanim ją fizycznie odłączą będzie kombinował.

Telefon w wyłączają dokładnie w tym samym miejscu co internet - odpinając ją z portu centrali telefonicznej.

adsl - login i hasło po co są?

Generalnie ujmując dzisiaj każdą usługę użytkownikowi się wyłącza paroma kliknięciami na komputerze, fizyczne odłączenie to już kwestia polityki firmy może być za 2 tygodnie a równie dobrze za rok jak będzie potrzeba podpiąć kogoś innego.

• #10 03 Mar 2014 15:05
    bnbnb
    Uczeń

To potem już się nie da podpiąć? Jeśli podepną kogoś innego?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme