Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pojemność obudowy BR do głośnika "no-name".

Wojciech.93 04 Mar 2014 23:39 696 0
  • #1 04 Mar 2014 23:39
    Wojciech.93
    Poziom 1  

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam do was pytanie nad którym myślę już jakiś czas. Mam zamiar zbudować sobie kolumny na głośnikach no-name, chciałbym spróbować je stroić "ręcznie" za pomocą generatora fali sinus oraz tuneli BR o różnej długości ( ten sposób był opisywany na forum), i zastanawiam się jaka pojemność obudowy będzie najlepsza z tego co wiem to dla głośnika 6.5" pojemnością maksymalną ma być około 30l (oczywiście głośnika w którym nie znamy żadnych parametrów). Czy pojemność obudowy ma również znaczenie tak jak w przypadku obudowy zamkniętej? Czy najbardziej liczy się częstotliwość strojenia? A o to trzy głośniki z których muszę wybrać jeden: 1. Dibesi DBS-G6501 6.5" 50W pasmo przenoszenia od 45Hz do 6kHz 2. Alphard EW65 100W 6.5" pasmo przenoszenia od 54Hz do 6kHz 3. W64 PYRAMID MID BAS 200W 6.5" pasmo przenoszenia od 60Hz do 5kHz. I tu kolejna prośba do was, jak możecie mi doradzić który najlepiej wybrać, moim zdaniem chyba ostatni będzie najlepszy ale to będzie moja pierwsza konstrukcja i nie znam się na tym. Dodam że napędzać to będzie Akai Am-2200 oraz pokój ma jakieś 10mkw. Przepraszam za ew. błędy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME