Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki Telewizor 3d / Monitor ok 3.000 zł 42cale

wree 05 Mar 2014 20:48 1317 3
  • #1 05 Mar 2014 20:48
    wree
    Poziom 7  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    jako główny monitor używam ekranu laptopa, tel stałby w miejscu gdzie teraz stoi
    24calowy telewizor którego używam jako monitora tylko oddalony ok 1m czyli jakieś 2-3m. Te 24cale to zdecydowanie za mało.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? różnie zdarza się bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? teraz z tyłu do monitorów ale może świecić z boku, zależy jak ustawie meble, zazwyczaj oglądam wieczorami gdy już jest ciemno dlatego nie ma to dla mnie dużego znaczenia
    7. Jaki masz obecnie telewizor? syncmaster ta550
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 3d może być pasywne podobno lepsze do gier
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? hdmi
    10 .Jakie urządzenia? laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 10
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem czym się różnią, lubię IPS bo często zmieniam kąty nachylenia do telewizora
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? żadnych
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? przez laptopa, nie przez telewizor
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, może dwa, trzy dni w miesiącu
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? myślę o 42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? gdy się położę to zmieniają się cienie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 3.000 jak trochę przekroczy to nic się nie stanie ale to jest zdecydowanie cena jaką biorę pod uwagę, nie myślę, że potrzebuję coś droższego
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? przy pasywnym podobno oczy się mniej męczą, może być pasywne

Telewizora chcę używać jako dodatkowego monitora ale raczej do oglądania i czasem do gier, oglądam dużo z sieci, lepsze filmy w pełnym hd, ładne SD też jest dla mnie ważne. Nie interesują mnie bajery używane podczas oglądania zwykłej telewizji czy przy podłączeniu jakiegoś dekodera bo zwykłej telewizji nie oglądam. Telewizor stoi na wysokim biurku, więc jeżeli położę się na łóżku to jest zdecydowanie wyżej niż ja. Nawet gdy usiądę przy biurku jest on wyżej niż ja bo stoi na takim dodatku do biurka. Teraz gdy chcę oglądnąć coś na 24calowym to muszę go przenosić bliżej, chcę przestać to robić, dlatego potrzebuję więcej cali. Często też pracuję na dodatkowym monitorze wtedy jestem od niego oddalony ok 1m ale jest on wtedy rozdzielany na min 2 części programem i używam go jako 2 osobnych monitorów na jednym ekranie, 42 może bedę mógł rozdzielić na 4 i pozbyć się jeszcze jednego monitora co jest podpięty oprócz tv.

Mój typ to: KDL-42W805A, ale nie wiem co oznacza to "A" na końcu. Czy mógbym dobrać coś lepszego niż to do moich potrzeb? a jeżeli tak, to dlaczego?

• #3 06 Mar 2014 18:17
    wree
    Poziom 7  

szukałem informacji o matrycy natywnej w internecie ale nie znalazłem żadnego porównania albo chociaż opisu czym jest, możesz mi wyjaśnić w jaki sposób jest lepsza od IPS? albo podesłać linka do jakiejś recenzji czy porównania, ten ambilight wydaje mi się niepotrzebnym rozproszeniem, czy tak też jest odbierany po miesiącu użytkowania? ludzie czasem tego po prostu nie wyłączają po czasie? czy natywna ma lepsze kąty od ips? czyli jeżeli się położę to kolory nie zmienią się (np obraz się nie przyciemni tak jak mam w obecnym tv)

Dodano po 9 [minuty]:

który z tych dwóch jest lepszy: Panasonic TX-L42ET60E czy KDL-42W805A

• #4 07 Mar 2014 07:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Chodzi o marketing. Masz wpisane 200Hz, 500 Hz, 10000 Hz.
    To ściema dla klientów.
    Faktycznie matryce są 50Hz , 100 Hz i tylko w najwyższym modelu każdego producenta 200Hz. Natywna oznacza - prawdziwe 100Hz.
    Ambilight ma kilka zadań.
    1.Zdecydowanie mniej bolą oczy oglądających dłuższy czas.
    2.Optycznie zwiększa się obraz o 25cm
    3.Oko ma wrażenie ze czerń jest znacznie głębsza na ekranie niż jest w rzeczywistości
    4.Daje dużo radości. Niektórzy piszą że czują jakby święta były cały rok.
    5.Ludzie którzy kupili telewizor z ambilightem w 85% drugi telewizor wybierają też z ambilightem.

Matryca IPS ma lepsze katy , ale gorszą czerń.

Przyciemnianie samoistne obrazu to kwestia ustawień w menu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme