Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Energia Odnawialna -> Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)
Autor
Wiadomość
Wapniaki
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Toruń

Post#4351 01 Maj 2007 14:13   

Re: Budowa małej elektrowni wiatrowej domowym sposobem

Ja też się mocno zastanawiałem nad h-darkiem..Piszę to jednak w czasie przeszłym, jak pewnie zauważyłeś... Ten typ wiatraka fajnie wygląda na pierwszy rzut oka, niestety przy kolejnych rzutach mocno traci- raz wątpliwa szybkobieżność, dwa mały moment startowy, trzy skomplikowany mechanizm zabezpieczający przed silnym wiatrem, cztery problem z wyginaniem się płatów od sił aerodynamicznych i odśrodkowych, pięć a właściwie to już wystarczy tych wad...
Pozostałem przy tradycyjnym śmigle z konstrukcją amerykana, no ale każdy ma prawo do dumnego kroczenia swą własną drogą ( jak mówi Bajor)...
Aha, mylisz poziome (Horizontal) śmigło itp. z pionowymi( Vertikal) savonius itp..
Powrót do góry

winyl2
Poziom 12
Poziom 12

Post#4352 01 Maj 2007 14:29   

Witam!

Planuje budowe elektrowni wiatrowej.

Bedzie to oparte na schemacie Darrieusa z 3 lopatami o skrecie helikalnym 60 st. i pradnica amerykanska 3 fazy, dwa taleze magnesow.

Projekt bedzieoparty na komercyjnym Quiet Revolution.
www.quietrevolution.co.uk

Dla chcacych zobaczyc jak to dziala "see video footage".

Lopaty i rama beda z wlokien weglowych wzmacnianych kompozytami,zaprzyjazniona firma to zrobi.Dla mnie zostanie zrobienie masztu,alternatora i kotw do masztu i elektroniki sterujacej.

Dla ciekawostki powiem jeszcze ze jest nowy rodzaj turbin,ktorych wydajnosc zamiany energi wiatru na mechaniczna jest 100%,lub bardzo blisko tych 100%.Sa to VWG (Vortex Wind Generators)- turbina tornado.
Wygldem i rotorem przyponinaja turbo od silnikow spalinowych.
Filmik na Youtube na ktorym mozecie obejrzec takie turbiny w akcji.

Winyl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Maj 2007 14:29   

Powrót do góry

Wapniaki
Poziom 13
Poziom 13

Post#4353 01 Maj 2007 15:01   

Zamysł fajny, tylko napisz co zrobisz, jak naprawdę powieje.

Aha, włókna węglowe to nie jest najlepszy pomysł, waga turbiny nie musi być jak najmniejsza, natomiast wytrzymałość owszem, zwłaszcza na udary. Byłoby smutno, gdyby pierwszy liść lecący z wiatrem ( no może coś nieco cięższego, ale nie chcę tu drażnić ekologów) to cudo zniszczył...
Pozdrawiam
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Zielona Gora

Post#4354 01 Maj 2007 16:58   

sory za moje pomylki pojęciowki :p

Dodano po 1 [minuty]:

a propo tego wiatraka nadesalnego przez winyla, to jest te jeslisie nie myle DARK H-rotor. bardzo fajna konstrukcja ale skomplikowana !! straszecznie

Dodano po 3 [minuty]:

a tak propo skozystalem juz dzis z programu profili, i wydrukowalem sobie profil naca 0018. zrobilem szablonik i 2 godziny zabawy z wyrzynarka i mam zeberka do plata. obecnie sklejam te zeberka "patykami" by powstal plat 40cm dlugi o 10 szeroki. moze ma ktos pomysl czym pokryc taki szkielet ?? tu mam problem myslalem o tasmie klejacej, ale to chyba kiepski pomysl moze ma ktos jakis pomysl by wykonac to za pomoca czegos dostepnego w domu?? moze gazeta..
Powrót do góry

06061947
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Cz-wa, Wa-wa

Post#4355 01 Maj 2007 18:57   

Dla prób wybrał bym płótno takie w miarę gładkie np jedwabne albo coś podobnego, i zaepidianował !!!!---gazeta to chyba starczy na chwilę ????
Powrót do góry

Wapniaki
Poziom 13
Poziom 13

Post#4356 01 Maj 2007 20:14   

Gazeta to może nie, ale cienka sztywna tekturka w rodzaju brystolu mogłaby się nadać, bywa , że z takiej są robione kalendarze...Można to potem polakierować i do zabawy wystarczy...Do takich konstrukcji polecam też cienką sklejkę lotniczą do nabycia w sklepach modelarskich. Płótno się brzydko pozapada pomiędzy żeberkami.
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4357 01 Maj 2007 21:05   

No kurcze szkoda ze w goracej wodze kapany jestem hehe. takie cenne rady mi daliscie a ja nie moglem siedziec bez czynnie i musialem cos zrobic.

Kolego 06061947(strasznie ciezki nick ://) napisales ze bys zaepidianował, czyli zapewno posmarowal czyms ale czym konkretnie i w jakim celu. ??

skleilem zeberka Kropelka (z gwarancja poxipolu)
i to co powstalo okleilem bezbarwna szeroka taśma klejaca. Prosze sie nie śmiać. probowalem folia aluminiowa pergaminem Wszystko dawalo mizerny skutek. Taśma daje dosc dobra sztywnosc (w porownaniu do innych) i jeszcze naciagajac ja podczas naklejania(w miare moich mozliwosci, szkoda ze mam tylko 2 rece) wmiare dobrze sie ulozyla bez zadnych fałd, i jak dmucham :) to tez sie nic nie marszczy. o to jak wyglada na fotce nizej.

Wapniaki - wiem ze sa takie cieniutkie sklejeczki ktore dobrze mozna dopisowac do ksztaltu zeberek, ale dzis 1 maja ;p wszystko zamkniete.

Załączniki:
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4358 01 Maj 2007 21:07   

kolejny problem ktory wlasnie sie narodzil to jak do tego przymocowac uchwyty :o
Powrót do góry

06061947
Poziom 22
Poziom 22

Post#4359 02 Maj 2007 07:34   

"Epidianować" to takie gwarowe określenie polega na powleczenie powierzchni przy pomocy pędzla np. Epidianem 51./z utwardzaczem/
Jeśli chodzi o drugi problem to trzeba by wymyśleć jakieś okucie metalowe /blacha/ w kształcie widełek przymocowane do dwóch środkowych żeberek, umożliwiające wprowadzenie dość dużych "sił skupionych" w delikatną konstrukcje płata, może uda mi się podesłać linka jak to się rozwiązuje w lotnictwie, gdzie problem ten występuje na codzień.
Pozdrawiam
Powrót do góry

bartoszczy
Poziom 5
Poziom 5

Post#4360 02 Maj 2007 09:31   

Witam!
Jestem nowicjuszem i wlasnie zaczalem budowe mojej mewtr. Zaczalem od pradnicy. Przerobilem silnik indukcyjny 3-fazowy 1,5 kW 1450 obr/min, stojan 36 zlobkow, 6 cewek na faze, kazda cewka nawinieta na 10 zlobkach. Przy poczatkowych probach (gdy na wirniku umiescilem zaledwie 8 magnesow neodymowych N42 25x5x5) uzyskalem 12 V przy ok 1500 obr/min. Teraz w wirnik wkleilem 144 takie magnesy twarzac 18 par biegunow(magnesy wkleilem pod lekkim katem w takim rozkladzie ze przerwy miedzy nimi byly identyczne jak przerwy miedzy zlobkami stojana). Lagicznie - napiecie powinno byc choc troche wieksze niz przy poczatkowych probach tymczasem przy 1500 obr/min uzyskalem zaledwie 4,5V !!! Dlaczego to napiecie jest takie niskie?? Prosze o pomoc gdyz wiem ze na tym forum wypowiada sie mnostwo wspanialych fachowcow. Co mam teraz zrobic gdy magnesy sa juz przyklejone?? Czy moze przewiniecie stojana daloby jakis efekt?? Bardzo prosze o pomoc.
Powrót do góry

wasia
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Rzeszów

Post#4361 02 Maj 2007 11:23   

Witaj !
Musisz wykonać prądnice zgodnie z zasadami fizyki i elektromechaniki . Przy 36 żłobkach powinieneś na wrniku umieścić 6 par biegunów , a na stojanie 18 cewek ( po 6 na każdą fazę ) , a każda cewka powinna obejmować 3 nabiegunniki .
W chwili obecnej doklejanie magnesów tylko pogarsza sprawe , bo ich pola zamykają sie w obrębie tej samej cewki , czyli znoszą sie wzajemnie .

Pozdrawiam .
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4362 02 Maj 2007 11:33   

hehehe ale koles wyczarowal z tym silnikiem :D:D

ja mam taki sam silnik ale narazie go nie ruszam moze znajde na jakms "szrocie" cos z 54 lub wiecej rowkami

Dodano po 2 [minuty]:

Pora wstawać i doroboty korzystac z dlugiego weekendu. Bede dzis na miescie to jak zycie pozwoli dowiem sie o ten srodek "Epidianem 51" w castoramie powinno byc (ponoc jest wszystko) . a jak ten srodek bedzie sie zachowywal na taśmie klejącej ?? :D
Powrót do góry

bartoszczy
Poziom 5
Poziom 5

Post#4363 02 Maj 2007 12:42   

Staralem sie wykonac pradnice zgodniez zasadami fizyki. Na jednym ramieniu cewki jest jeden biugn a na drugim ramieniu inny biegun-to chyba dobre rozumowanie. Ale czy przeszkadza to ze miedzy ta para biegunow sa jeszcze 4 inne pary??Czyli zeby to teraz poprawnie dzialalo wypadaloby wyrwac czesc magnesow? po wykonaniu kilku rysunkow pomocniczych doszedlem rowniez do wniosku ze przyczyna moze byc rowniez zle polaczenie cewek danej fazy i chyba narazie bede kombinowal z roznym palaczeniem ich(szereg, rownolegle) Wolalbym zostac przy takich uzwojeniach jak sa teraz bo nie chce mi sie tego przewijac. Czy jest jeszcze szansa aby to ustrojstwo zadzialalo??
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2007 12:42   

Powrót do góry

06061947
Poziom 22
Poziom 22

Post#4364 02 Maj 2007 12:58   

Witaj oficjalnie jest to żywica epoksydowa Epidian 51 do 54 w tym wypadku nie ma różnicy "łapie wszystko szczególnie ręce i ubiorek" ostrożnie z oczami , no i trzeba zakupić jakiś utwardzacz najlepiej typu Z, jak tego nigdy nie robiłeś to najpierw zrób eksperyment z małą ilością np. na gazecie po kilku godzinach dostaniesz szklistą powłokę a gazety nie da się rozerwać .
Uwaga ważne proporcie żywicy do utwardzacza. Oczywiście pędzelek jest raczej do jednorazowego użytku !!!!!

Dodano po 8 [minuty]:

Może się przyda !!!!! http://www.c-l.pl/sklep/index.php?cat_id=5 jest tam żywica zalecana do konstrukcji śmigiełek elektrowni wiatrowych, temperatura/ udarność. Typ M300TB
I jeszcze taki dwa linki http://dyd.pol.lublin.pl/users/kanski/lamin.htm http://www.zeglarstwo.sail-ho.pl/sztrand/tipsy/laminat/laminat.html
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4365 02 Maj 2007 13:37   

dzieki dzieki !! Kolego z trudnym nickiem.

uzyskanie szklanej powierzchni, brzmi niezle. moze nawet uda sie tym "wyrównac" jakies niedociaglosci. Extra ! skorzystam jesli to wogule ruszy sie z miejsca.

Mam juz zrobione 2 skrzyda kolejne sie kleji. a sposob na zamocowanie uchwytow wczoraj w trakcie snu mi przyszedl taki zeby w dwuch srodkowych zeberkach nawiercic otowry i do nich na zasadzie kołka wcisnac i zaklec uchwyt (to ma byc tylko model pogladowy) wydaje mi sie to najszybszym i nie glupim pomyslem, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Dodano po 2 [minuty]:

Bartoszczy , zrozum chłopie ze jak na cewce masz masz magnes z biegunem N i w tej samej cewece jest tez S tak jak jest u ciebei to te dwa magnesy nic nie wnosza w ta cewke. pola sa przeciwne wec sie znosza wzajemnie, nic sie nei indukuje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2007 13:37   

Powrót do góry

bartoszczy
Poziom 5
Poziom 5

Post#4366 02 Maj 2007 15:20   

Ok wiec czy moglby mi szanowny CyccX wyjasnic jakim cudem pradnica dolaczona na zdjeciu dziala?? Moj wirnik wyglada identycznie tylko cewki sa inaczej nawiniete ale na tym zdjeciu jest podobna sytuacja bo na jedna cewke przypada kilka magnesow.(zdjecie podeslal mi znajomy

Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

przepraszam juz pojalem moj blad. Pytan nie bylo :)
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4367 02 Maj 2007 15:36   

Witam ponownie panow.

bartoszczy z tego co ja widze (ale nie wiem czy dobrze widze) to cewka jest nawijana co 1 rzlobek na tym zdjeciu nie to co u ciebie co 6. ponadto na 1 rowek przypadaja 2 boki 2 roznych cewek, skutkuje to tym ze cewka bedzie miala mniej zwojow (ograniczona pojemnosc rowka) ale za to mamy wie3cej cewek co za tym idzie bardziej wolnoobrotowa pradnica.

co do magnesow to moze poprostu twoj znajomy postanowil kupic magnesy malych rozmiarow (tansze, latwiejsze to rozmieszczenia) i ponakladal je po 2 kolo siebie o tym samym biegunie. nie wiem czy tak mozna tak mi sie wydaje tylko.

Wiem ze unieazniles swoje pytania, ale jak juz napisalem to niech bedzie, i jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi przynajmniej nie bede w blednej swiadomosci.

Co do mego cudaka H-rotora to wlasnie sklecilem konstrukcje 2 platowa. Wysokosc to okolo 40cm i srednica podobna. teraz ide z kotem do weterynaza a pozniej, jak wroce odpalam odkurzacz (za oknem cisza) i bede go testowal, o ile sie nie rozleci przy lekkim wiaterku, posklejany na slowo honoru. Ponizej Fotka.

Załączniki:
Powrót do góry

06061947
Poziom 22
Poziom 22

Post#4368 02 Maj 2007 15:44   

Lapiej dorób jeszcze dwa płaty aby w sumie były cztery bo ja wielkość,-- znaczy,-- małość momentu rozruchowego czarno widzę , poco popadać w stres. !!!!
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4369 02 Maj 2007 15:49   

bardzo smieszne :]]] jeden plat juz mam musal bym dorobic jeszcze jeden, a z tego chce zobaczyc czy to wgule ruszy i jak to dziala mniej wiecej :] troche nie rozumiem po co mialem zastosowac do tego profle aero, i to jeszacze naca0018 czyli te symetryczne.. no ale sie okaze :d
Powrót do góry

bartoszczy
Poziom 5
Poziom 5

Post#4370 02 Maj 2007 15:53   

Dziekuje za odpowiedz.
Zrobie to pradnice jeszcze raz po Bozemu :)
Postaram sie w najblizszym czasie wleic zdjecia mojej turbinki.
Planuje Savoniusa 6 m wys. 1,5m srednicy.
Zobaczymy co wyjdzie:)
Pozdrawiam i zycze milego weekendu!!
Powrót do góry

06061947
Poziom 22
Poziom 22

Post#4371 02 Maj 2007 17:00   

CyccX poprostu zauważyłem na foto, że posiadasz dwa płaty "sprzężone", no ale jeśli je poustawiasz + ten trzeci co 120stopni to może być OK.
Odpowiedź
Dlaczego NACA 0018 nie wiem tak robią profesjonaliści sądząc z niesłusznych publikacji, ale oczywiście możesz zastosować dowolny profil, a nawet płaską ażurową płytkę, lub niestosować żadnego płata wtedy opór czołowy będzie zerowy. Ostatecznie to co zawsze powtarzam na tym Forum,,,, żyjemy w wolnym demokratycznym państwie prawa, i każdy ma obowiązek obalać, zgniłe, zacofane i stęchłe prawa obowiązujące w poprzednim tysiącleciu.
Z Uszanowaniem
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4372 02 Maj 2007 17:52   

bartoszczy czekam z nicierpliwoscia na efekt twojej pracy (savonius) sam osobiscie tez jestem najblizej ku temu rozwiazaniu, coprawda moze nei czysty savonius a jakis swiderek ale ciezko bedzie, zbieram info narazie.

06061947 wiem ze zyje w polsce zwanym demokratycznym krajem, wiem tez ze przy wyborze profilu do mojego osobistego wiatraczka nie musze sie stosowac do zadnych praw. Ale nie chce by moja praca poszla na marne, i chcę skozystac z doświadczenia innych a przy okazji w miare mozliwosci do wiedziec sie cos o tym :D prosze o zrozumienie
Powrót do góry

06061947
Poziom 22
Poziom 22

Post#4373 02 Maj 2007 18:03   

CyccX nie czuj się urażony, poprostu napisałem to co wiedziałem, abyś uniknął podstawowych błędów, przecież Ci tworzący te opracowania, jeśli nawet byli "hochsztaplerami" to nie wszyscy.... coś o tym wiem ponieważ długo "chodziłem" w takim stadzie
Pozdrawiam
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4374 02 Maj 2007 18:47   

0606.. nic sie nie stalo. Doceniam twoje rady :] zreszta jak wszystkich.

Wiater za oknem zerowy :// wiec uzylem starego dokurzacza (cowidac na filmiku) krecic sie krecilo w odleglosci okolo 2~3m od zrodla wiatru, dosc chyba szybko moze bylo ze 2obr/min to chyba i tak zamalo ale to sa tylko 2 platy. Mysle ze po domocowaniu jeszcze 2, efekt bedzie lepszy, puki co moge potwierdzic moment startowy praktycznie zerowy (jak jeszcze zle sie ostawi od poczatku wzgledem kierunku wiatru to wogue nie ruszy) ale jak juz zaskoczy to powoli sie rozkreca no i sie kreci :D co bardzo cieszy :]].

szkoda ze nie ma tego scq ktory chyba z "nas" wszystkich ma najwiecej pojecia o H-rotor-ach odpowiedzial by mi na pytanie czy optymalniej jesr zastosowac 3 platy, czy 4 lub wiecej.

Dolanczam filmik krotki bo taki mam durny telefon ale cos tam widac ze sie kreci.

Szkoda ze juz popoludnie i sklepiik z modelarskimi pierdolami juz zamkniety brakuje mi materialu na wykonanie jeszcze jednego plata. prace wstrzymane i jutro tez lipa ;//. Moze wkoncu czas poswiecic na nauke.. ?? :o niedlugo sesja

P.S. filmik otwiera sie podobno przez QuickTime

Załączniki:
Powrót do góry

06061947
Poziom 22
Poziom 22

Post#4375 02 Maj 2007 19:17   

CyccX Obejrzałem GRATULUJĘ teraz zacznij się zbliżać do praw aerodynamiki, czyli /wydłużenie płata ok. 6-8 czyli przy 200mm szerokości, daje 1200-1800mm długości płata/, zwiększając ilośc płatów wzrasta moment rozruchowy, ale spada szybkobieżność, można to trochę skompensować zmniejszając szerokość płata. Jeszcze raz GRATULUJE pierwszy raz zobaczyłem kręcącego się DARKA. Dodaj trzeci płat i model będzie OK
TAK TRZYMAĆ !!!![/code]
A z tymi 2obr/min to oczywiście literówka na klawiaturze !!!!!!?????
Bo tak na oko to jest ze sto na min/ chyba że mi synchro na Quck Times nie trzyma !!!!!!!!
Sesją się nie przejmój , zawsze jest poprawkowa,,,,,mówię Ci jako b. pracownik Polit.Warsz.i innych Inst. Najważniejsze zadowolenie z własnego sukcesu !!!!!!!!
Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4376 02 Maj 2007 20:38   

No to witamy Pana profersora ?? czy asystenta :D

Radosc z wlasngo sukcjesu nawet najmniejszego jest nawazniejsza :D:D
mowisz ze mam sie zblizac do praw aerodynamiki, to znaczy ze teraz odbieglem od nich bardzo daleko ?? rozumiem ze platy sa za krotkie w stosunku do szerokosci (10cm)
tak ??

Robie teraz w CAD rysunek kola a na nim 3trzy kreski przesuniete o 120 stopni. ten szablon znacznie ulatwi mi prace.

Dodano po 10 [minuty]:

3 plat oczywiscie juz gotowy
Powrót do góry

kubal
Poziom 13
Poziom 13

Post#4377 02 Maj 2007 21:19   

może coś większego

Załączniki:
Powrót do góry

Wapniaki
Poziom 13
Poziom 13

Post#4378 02 Maj 2007 21:58   

06061947 napisał:
CyccX poprostu zauważyłem na foto, że posiadasz dwa płaty "sprzężone", no ale jeśli je poustawiasz + ten trzeci co 120stopni to może być OK.
Odpowiedź
Dlaczego NACA 0018 nie wiem tak robią profesjonaliści sądząc z niesłusznych publikacji, ale oczywiście możesz zastosować dowolny profil, a nawet płaską ażurową płytkę, lub niestosować żadnego płata wtedy opór czołowy będzie zerowy. Ostatecznie to co zawsze powtarzam na tym Forum,,,, żyjemy w wolnym demokratycznym państwie prawa, i każdy ma obowiązek obalać, zgniłe, zacofane i stęchłe prawa obowiązujące w poprzednim tysiącleciu.
Z Uszanowaniem

To co powyżej to normalnie kwintesencja wszelkich wiatrakowości. Jestem podbudowany tak celnym ujeciem tematu, zwłaszcza ,że po takim potraktowaniu tematu są jeszcze entuzjaści pragnący kontynuować ten temat a ja się do nich tu zaliczam!!! Dostałem dzis szpachlówkę poliestrową MIĘKKĄ ( w OBI) i praca pójdzie ostro do przodu... Niebawem fotki...

Dodano po 6 [minuty]:

kubal napisał:
może coś większego

Większe niekoniecznie znaczy lepsze, podobno dziewczyny wiedzą to najlepiej...
Powrót do góry

06061947
Poziom 22
Poziom 22

Post#4379 02 Maj 2007 22:19   

Wapniaki
Może nie raz na Forum sprowadzam rzecz do absurdu, ale z dobrym zamiarem i chęcią, ale nie złośliwością chodź tak to może wyglądać /na pierwszy rzut oka/ .
CyccX,, osiągnął niezaprzeczalny sukces, wielokrotnie spierałem się z Nim, często w sposób skrajny z mojej strony, ale to dla dobra sprawy wszystkich POZYTYWNIE ZAKRECONYCH WIATRAKOWCÓW, przecież chodzi o wymianę opinii i doświadczeń, często sprzecznych i mało precyzyjnych, ale popychających SPRAWĘ do przodu.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2007 22:19   

Powrót do góry

CyccX
Poziom 14
Poziom 14

Post#4380 02 Maj 2007 23:13   

witam

na poczatek chcialbym cos sprostować!! Ja sie z nikim tu nie kluce !! a juz napewno nie z Panem 006 :D.

Cenie sobie rady wszystkich zakreconych :], i staram sie wydobyc jakis sens nawet z absurdu.

Kubal zgodze sie z Toba, kazde wieksze od mojego Darka jest lepsze, ale to co wykonalem jest dla mnie tylko prototypem pogladowym, jak dziala jak sie zachowuje w interenecie slabo opisane sa te konstrukcje, pozatym jak frajda :D (wzyciu bym nie pomyslal ze to sie moze krecic. powiedzial bym 3 deseczki wiatr wieje sily sie znosza a jednak nie.*to chyba przez ten kształt aero :D naca )

Ogolnie mowiac jestem pod wrazeniem i zadowolony z siebie ze wkoncu cos udalo mi sie zrobic :D.

Co do konkretow to darka z 2 platami popoludniem dzis zmodyfikowalem do darka z 3 platami. Rzeczywisice jest "lepszy" startuje praktycznie z kazdego ustawienia, a i obroty (na oko) sie zwiekszyly, koledzy mowia ze i moment wzrasta co za tym idzie tez moc.

czekam na bardziej wietrzny dzien bo na razie nie moge przeprowadzic testow w warunkach bojowych.

Ponizej fotki zalanczam z procesu modernizacji oraz filmiki. Sory za dzwieki to stary odkurzacz "cos" jęczy chyba łożyska.

pozdrawiam MILEGO WEEKENDU ALL !!

Załączniki:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Energia Odnawialna -> Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)
Strona 146 z 427 Idź do strony Poprzedni  123 ... 145146147 ... 425426427  Następny

Skok: