Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Sound Blaster sb0230 błąd podczas instalacji

Bartek92133 11 Mar 2014 16:11 837 2
  • #1 11 Mar 2014 16:11
    Bartek92133
    Poziom 2  

Witam.
    Zakupiłem dziś używaną kartę dźwiękową Creative Sound Blaster sb0230. Po odinstalowaniu sterowników od karty zintegrowanej,wyłączeniu jej w BIOSie i podłączeniu do wejścia PCI zakupionej karty system nie wykrywa nowego urządzenia. Po użyciu "dodaj sprzęt" z panelu sterowania karta wprawdzie zostaje odnaleziona, jednak w menadżerze urządzeń widnieje przy niej komunikat "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)". Przy próbie instalacji sterowników (próbowałem sterowników z kilku różnych źródeł, w tym strone Creative) wyskakuje komunikat "Setup is unable to detect a supported product on your system. Please ensure that your product is properly installed before running this Setup program." Posiadam płytę główną Asus M2N-Sli Deluxe, oraz system operacyjny Windows Xp Professional SP2.
    Próbowałem podpinać kartę pod inne wejścia PCI,jak i restartować komputer w celu wymuszenia samoistnego zainstalowania się sterownika przez system (pomysł znalazłem na tym forum),jednak bez skutku.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

• #3 11 Mar 2014 18:29
    Bartek92133
    Poziom 2  

Niestety bez zmian. Wchodząc w audio->Setup z pliku,który mi przesłałeś wyświetla komunikat "Setup could not detect any Sound Blast Audity 2 on your system[...]" Przy odrobinie szczęścia zaraz pójdę do kolegi podpiąć pod jego komputer i sprawdzić,czy to nie czasem problem z uszkodzoną kartą.
    Edit. Wróciłem od kolegi i u niego bez żadnych problemów wykryło kartę i sterowniki zainstalowało. Podpiąłem też starą kartę TV do swojego PC i wiem,że to tez nie wina wejść PCI
    Edit2 Sprawdziłem przez program EVEREST i nie wykrywa mi on karty dźwiękowej. Wczoraj musiałem widocznie coś pomieszać. Wygląda więc na to,że problem polega na tym,że system nie widzi karty dźwiękowej i dlatego nie uruchamia kreatora dodawania nowego sprzętu. Sprawdziłem też przez LveCD z Ubuntu i wywołanie komendy wypisu wszystkich urządzeń PCI w terminalu,ale tu też karty nie wykrywa. Wczorajszy restart biosu też na nic się nie przydał.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme