Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik TONSIL GDN 20/30/S dwucewkowy 2x8ohm

rabbit_ 12 Mar 2014 12:15 999 1
  • #1 12 Mar 2014 12:15
    rabbit_
    Poziom 2  

Witam,

Niedawno przestał grac mój subwooferek TONSIL SUB 3.3 oparty na głośniku
    TONSIL GDN 20/30/S 2x8ohm (dwucewkowy).
    Poszukiwania takowego głośnika lub zamiennika w internecie niestety nie przyniosły rezultatu. Szkoda mi tego suba choć nie jest za rewelacyjny ale do sypialni wystarczał do cichego słuchania muzyki i bardzo chciałbym go reanimować.

Może ktoś z Państwa pomoże i doradzi lub zaproponuje jakiś zamiennik, lub podeśle namiary na osobe która zrgeneruje głośnik. Chetnie kupie nowy.

Problem z głośnikiem prawdopodobny był spowodowany rozklejeniem się magnesu głośnika i przez to zakleszczenie cewki... Przy próbach ruszenie membrany wyszło na jaw co jest grane jednak na tą chwile pozostała mi tylko konstrukcja metalowa głośnika. Do wymiany cewka oba zawieszenia i membrana z kopułka.

Pozdrawiam i dziekuje z góry za pomoc.
    Rafał

• #2 13 Mar 2014 20:34
    landryna199
    Poziom 14  

Kiedyś przy moich pierwszych 30cm głośnikach szerokopasmowych NONAME magnesy były kiepsko przynitowane i w momencie basu można było usłyszeć jak kosz uderza o magnes. Kupiłem silikon, cieniutkim kawałkiem plastiku wprowadziłem trochę silikonu w tą szczelinę po czym przydusiłem do wyschnięcia. Dzięki temu juz tak nie robiło a głośniki stoją w kącie, ale grają do dzisiaj.
    Wiem że to za wiele nie pomogło, ale może masz kolego dostępne komplety naprawcze do tego głośnika i wtedy byś ładnie przykleił ładnie złożoną membranę z cewką? A na końcu ładnie dopasował magnes uważając na cewkę oczywiście. Dość skomplikowana pewnnie będzie twoja naprawa. Sam w życiu (20lat) naprawiłem tylko 4 głośniki, ale były to tylko zawieszenia górne. Wymiana była banalna w szczególności w tonsilach 20cm które naprawiałem bo w niskotonowych z heco sm640 nie było już tak różowo, ale grają świetnie po wymianie i nie żałuję ani minuty spędzonej przy regeneracji.
    Z tego co mi się wydaje to kolega raczej szuka osoby która postara się wykonać naprawę, albo kto ma taki głośnik, a to raczej nie ten dział.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME