Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzory na lakierze - jak poprawnie wykonać?

laki01 12 Mar 2014 15:07 714 2
  • #1 12 Mar 2014 15:07
    laki01
    Poziom 2  

Witam, nie jestem pewny czy to dobry dział, jeśli nie proszę o przeniesienie.

Pytanie jest takie, otóż lakieruję mdf cała płyta w jednym kolorze a następnie chcę na to nanieść wzór w innym kolorze i tutaj moje pytanie jak wykonać to poprawnie?

Po nałożeniu koloru i wyschnięciu przeszlifować całość, nakleić szablon i polakierować po czym znów szlifować całość i polerka?

Problemem jest druga warstwa która mimo wszystko ma swoją grubość a kontury wzoru muszą być ostre i wyraźne bez cieniowania...

• Pomocny post
    #2 13 Mar 2014 09:17
    Herethic
    Poziom 28  

Najtrudniej. Lakierujesz MDF. Matowisz. Odtłuszczenie - jeśli to mozliwe przy farbie której używasz - czystym acetonem.
    Szablon z folii mono, ploterowej, lub najlepiej banerowej. Malujesz zawartość szablonu. Cienko.

Kiedy farba na szablonie lekko (!) podeschnie ściągnij folię. Poczekaj aż wyschnie i ewentualnie delikatnie spoleruj ręcznie (!)
    krawędzie w miejscach, gdzie dałeś za dużo farby. Jesli zdejmiesz folię za późno - zerwiesz krawędzie. Za wcześnie - "rozleją się."
    Całość zabezpiecz kilkukrotnie przezroczystym akrylem ( matowiąc za każdym razem) i jeśli ma być w połysku - spoleruj.
    Im więcej warstw akrylu, tym lepsza "głębia" - czyli efekt końcowy - ale nie przesadzaj.

Łatwiej. Jeśli nie przeszkadza Ci "grubość" grafiki - to po prostu naklej na polakierowany mdf wyciętą
    folię banerową , odtłuść ORYGINALNYM BIAŁYM DENATURATEM
    lub czystym spirutusem i całość polakieruj kilkukronie wspomnianym juz akrylem.

Najłatwiej? Zrób to na plotku UV (zazwyczaj do 4 cm grubości) za ok. trzy dychy metr
    i zabezpiecz wspomnianym akrylem. Plik w EPS lub TIFF - rozdzielczość min.100dpi (ok.16 mln pixeli na metr kwadratowy)
    zależnie od jakości która chcesz uzyskać.

Miłej zabawy. :)

• #3 13 Mar 2014 15:54
    laki01
    Poziom 2  

Rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości.
    Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, pozdrawiam!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme