Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pytanie do fachowców od pralek Brandt

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pytanie do fachowców od pralek Brandt
Autor
Wiadomość
peterpan1203
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 06 Kwi 2005 16:35   

Jestem nowy na forum i mam pytanie do stałych bywalców. Jestem zmuszony kupić pralkę. Musi to być pralka ładowana od góry i w miarę niedroga. Mój typ padł na Brandt model WTC0911 i chyba 0811. Chciałbym zasięgnąć opinii fachowców lub użytkowników jak sprawują się te modele a może doradzicie mi jakieś inne marki. Tak jak napisałem, musi być ładowana od góry i nie odstawać cenowo... w górę oczywiście.
pozdrawiam pomocnych
Powrót do góry

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: PYRLANDIA

Post#2 06 Kwi 2005 19:00   

A dlaczego właśnie Brandt?
Ja osobiście nie polecam,są problemy ,części dosyć drogie ,serwis mało rozbudowny,a wykonanie takie sobie
Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#3 06 Kwi 2005 20:22   

Re: Pytanie do fachowców od pralek Brandt

Witam
Trzeba uważać na ułożyskowanie i zawieszenie,przeważnie do wymiany po ok.4 lat,a częsci i dostep do nich patrz post kol.Bleble,bo to jest bardzo ważne.Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Kwi 2005 20:22   

Powrót do góry

peterpan1203
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 06 Kwi 2005 20:23   

Byłem dzisiaj w sklepie i tam je zobaczyłem. Cenowo są przystępne, wygląd mają w porzo, tylko że są mało znane (przynamniej ja nie znam tej firmy). Dlatego proszę o opinię znawców.
A jaką inną byś mi doradził? Usłyszałem już np. opinię, że każada inna tylko nie Whirlpool.
Powrót do góry

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: PYRLANDIA

Post#5 06 Kwi 2005 20:31   

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy Whirlpoolem a Brandtem to bez zastanowienia Whirlpool
Ale decydujesz Ty
Psują się wszyskie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Kwi 2005 20:31   

Powrót do góry

misiekmisiek
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: katowice

Post#6 06 Kwi 2005 20:43   

Posłuchaj kol. bleble. Zdecyduj się na whirlpoola tymbardziej jak ładowany z góry. Karzdy ją naprawi, części do niej dostaniesz bez większego problemu wszędzie, a psuje się żadko wbrew obiegowej opinii
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Kwi 2005 20:43   

Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#7 06 Kwi 2005 22:09   

Dobrze kupić ELECTROLUXA serii EWT..., ale to trochę wyższa półka cenowa.
Ale co byś nie kupił, to i tak ma szansę na wcześniejsze lub późniejsze zepsucie się. Ideałów nie ma, zależy jak trafisz i jak będziesz użytkował. Generalnie pralki ładowane z góry nie są warte polecenia, ale cóż, pewnie chodzi o ilość miejsca...
Powrót do góry

zayzayer
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: Ustroń (Śląsk Cieszyński)

Post#8 07 Kwi 2005 07:41   

Brandta sobie odpuść. Jak najdalej od żabojadów. Z Whirlpoolem mniej kłopotwów, ale też bym sobie odpuścił. W tej chwili jako taki poziom trzymają prali z grupy Elektroluxa i z grupy Boscha. Oczywiście jak masz miejsce, to najlepszym rozwiązaniem byłaby pralka normalnie ładowana.
Kupując, nie patrz na bajery, a na markę.
Powrót do góry

krislan
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Katowice

Post#9 07 Kwi 2005 12:43   

Ja kupiłem niecałe dwa lata temu pralkę Brandt i musze powiedzić, że drugi raz bym musiał się poważnie zastanowić żeby kupić jakiś sprzęt z tej firmy.
Pralka ma niecałe dwa lata a już słychać że łożyska siadają zaczyna mocno huczeć jak wchodzi na 1600obr. Muszę powiedzieć że jak na te pieniądze co za nia zapłaciłem to jakość raczej marna.
Powrót do góry

peterpan1203
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 Post autora tematu 07 Kwi 2005 19:50   

Dziękuję wszystkim za porady. Rozglądam się za innymi markami. Jeżeli jeszcze ktoś będzie chciał wyrazić opinię.... to bardzo proszę, na pewno wezmę ją pod uwagę. Dziękuję.
Powrót do góry

elektryk2000
Specjalista urządzeń chłodniczych
Specjalista urządzeń chłodniczych

Miasto: Toruń

Post#11 07 Kwi 2005 22:09   

No to swoje trzy grosze dorzuce ;)
Zgadzam sie z poprzednikami, Francuzi niech lepiej robia sobie wino a nie pralki (a Wlosi pizze a nie samochody) :D
Czyli zostaly trzy firmy, moim zdaniem Bosch jest w miare OK jak na te czasy jednorazówek, ale jak Ci cos padnie to czesto lepiej wyrzucic to na smietnik niz wolac serwis. Kosmiczne ceny, nie wiem skad wziete, taka polityka cenowa ma zachecac do kupna nowej pralki i nakrecania biznesu firmie, niestety "kij ma dwa konce" i jak ktos sie raz "przejechal" w taki sposob to nigdy nie kupi pralki tej firmy majac perspektywe np. wymiany programatora za ponad 600PLN tuz po gwarancji... Dziwnie mysla stratedzy Boscha ale to ich sprawa. Mieli dobra renome dopoki nie zaczeli trzepac takiej "tandety", co prawda lepsze to niz Antonio Merloni, ale... (sam mam sprzet z grupy BSH ale na szczescie jeszcze solidny z poczatku lat 90tych...)
Czyli, na Twoim miejscu postawilbym na E..... poniewaz nie pamietam kiedy mialem skomplikowana naprawe sprzetu tej firmy. Raczej nie ma wiekszych problemow.
Pozdrawiam

PS
Pamietaj tylko ze wszystko sie psuje. Nie ma recepty na bezawaryjnosc. Cokolwiek kupisz jest zawsze ryzyko.
Zabrzmialo banalnie na koniec ale trudno ;)
Powrót do góry

krzysztof_gliwice
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Gliwice

Post#12 09 Paź 2005 17:01   

Nie polecam Brandt'a szczególnie odgórnie ładowanych pralek, zawodne uszczelnienie pokrywy, powodujące wycieki wody po czasowym zużyciu się uszczelki gumowej (na klapie jest tylko wypust z tworzywa w formie odlewu, który dolega do gumowej uszczelki- lepsze rozwiązanie byłoby takie kiedy klapa również byłaby uzbrojona w gumową uszczelkę wyprofilowaną do uszczelki zbiornika)-miałem z tym wiele razy kłopot-ogólnie pralka nieskomplikowana lecz tym samym posiada kilka szczegółów niedopracowanych.POZDRAWIAM
Powrót do góry

siczu
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gliwice

Post#13 21 Cze 2006 10:20   

Witam ja mam poważny problem z pralką Brandt.Spada pasek z koła zamachowego,tym samym siada caly napęd.Powodem jest krzywa ośka.Koło zamachowe jest dzieki temu sporo scentrowane.Serwisant powiedział,że nie ma do tego części i naprawa jest nieopłacalna.Po 4 latach uzytkowania trzeba będzie kupic nową pralke.Pozdrowienia dla konstruktorów BRANDT.Nikomu tej pralki nie polecam.
Powrót do góry

maximartin
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Łódź

Post#14 30 Maj 2007 12:24   

Polecem Electrolux.I to nie tylko pralki.Czasy są teraz straszne dla klienta,niestety to klient jest temu winien kupując tandetę.W Polsce występuje wyjątkowe umiłowanie tandety-stąd takie firmy jak Brandt czy Panasonics mają ciągle klientów.Uwieżcie-lepipeij zapłacić 10 % więcej,wziąć na raty ale dobry sprzęt.Brandt do grupy
dobrego szprzętu nie należy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Maj 2007 12:24   

Powrót do góry

PPK
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: W-wa

Post#15 27 Lut 2008 17:43   

Pralki Brandt to rzadki hłam. Mam 3 lata WFH 1060K.
1. Odpadły prawie wszystkie "ozdóbki" z plastiku. Łćznie z osłonami napisów i skal.
1. Szczotki wymiana (1,5 roku).
2. Grzałka wymiana 2 lata.
3. Kabel 1,5 m - żle zagniecione "wsówki" - przekaźnik - naprawa.
4. Wąż spustowy - wymiana po 1 roku.
5. Obecnie łożyska.
Wyrzucam na złom (dotychczas sam naprawiałem).
Jeśli Żabojady są tak samo sprawne w miłości to mity przekroczyły Himalaje.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pytanie do fachowców od pralek Brandt
Strona 1 z 1