Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Co mozna zrobic z silniczka 3V??

saabek12 06 Kwi 2005 20:38
  • #1 06 Kwi 2005 20:38
    saabek12
    Poziom 9  

witam!! mam pytanie do czego mozna uzyc silniczka 3v. chodzi mi o cos prostego i ciekawego np. jakis samochodzik. tylko nie wiem jak!!! z gory dzieki!!! :)

• #2 06 Kwi 2005 20:47
    DEMkO
    Poziom 20  

wiatraczek,
    pradnice, i jeszcze...
    samolocik
    zabawke na 4 kolach z silniczkiem
    a jak zrobic? to tak: zasilic silniczek napieciem 3V :) a nastepnie to cos co sie kreci sprzegnac (przekladnie i inne tam paski) z kołami i jedzie do przodu :) z tego slniczka mozna zrobic tysiace rzeczy a zarazem prawie nic
    Pozdrowko DEMkO

• #3 06 Kwi 2005 20:50
    mrrudzin
    Poziom 39  

najprościej wiatraczek na gorące letnie dni ;)
    dwa paluszki i kręci...
    Możnaby ewentualnie dołożyć 3-ci paluszek i dać przełącznik z napisem TURBO. Skróci to jednak żywotność maszyn(ki)

• #4 06 Kwi 2005 21:12
    saabek12
    Poziom 9  

Jak zrobić samolocik???
    jakis rysuneczek mozna prosic:)

Dodano po 35 [sekundy]:

i co to sa te pradnice??

• #5 06 Kwi 2005 21:19
    lukasb9
    Poziom 28  

co to prądnice? hmmmm takie cośco jak się kręci to prąd robi:) jak zasilasz silniczek to on się kręci prawda?:) jak to każdy rasowy silnik zwykł robić:) a co będzie jak go będziesz kręcił? a no .. powiem Ci że wtedy na jego końcówkach pojawi się napięcie:)

pozdrawiam Łukasz

• #6 06 Kwi 2005 21:20
    DEMkO
    Poziom 20  

pradice robisz tak z jednej strony Ty krecisz szybko silnkiem a z drugiej masz "prad"
    jak zrobic samolocik to tak:
    mozna zrobic, ale jaki to jest dokladnie silniczek?
    napewno nie taki modelarki wiec z gory przekresla swoje bycie w powietrzu :D

• #7 06 Kwi 2005 21:22
    bestler
    Admin grupy DIY

Możesz jeszcze przy użyciu mocowania rysika od cyrkla zrobic wiertarke, jakas szlifierke, lub inne urządzenie obrotowe. Ponadto zawsze mozesz taki silniczek schować do kosza ;)

Pozdrawiam Cie sedecznie :)

a prądnica to dziala mniej wiecej tak jak dynamo ... ( na elektrodzie nie pytaj co to dynamo ;) )

• #8 06 Kwi 2005 21:27
    saabek12
    Poziom 9  

hehe wiem co to dynamo

Dodano po 3 [minuty]:

wiecie jak zrobic proste akumulatorki???

• #9 06 Kwi 2005 21:32
    DEMkO
    Poziom 20  

akumulatorki? najprosciejszym akumulatorek jest zwykly kondensator. Akumulator to cos co przetrzymuje, magazynuje napiecie wiec pomysl jak troche pomyslu i zrobisz ladowarke do tych akumulatorkow:) ale jak zrobic ładowarke to moze tez lepiej nie pytaj na tym forum :) użyj czegos takiego jak szukaj na elce znajdziesz duzo rzeczy Na początek polecam coś dla poczatkujacych, teoria i laboratorium.
    Pozdrawiam DEMkO

• #10 06 Kwi 2005 21:33
    saabek12
    Poziom 9  

a moge z niego czerpac energie ?? i ile Volt??

• #11 06 Kwi 2005 23:01
    mielnicz
    Poziom 13  

ano możesz... a ile wolt... to zależy jak się przyłożysz do kręcenia...

• #12 06 Kwi 2005 23:19
    bestler
    Admin grupy DIY

mysle ze jak dobrze zakrecisz to i ze 20 :P

a tak powaznie to wiele nie uzyskasz, co najwyzej 2 ...3 volty, ale i tak nic z tego nie zasilisz.

Dodano po 1 [minuty]:

mysle ze jak dobrze zakrecisz to i ze 20 :P

a tak powaznie to wiele nie uzyskasz, co najwyzej 2 ...3 volty, ale i tak nic z tego nie zasilisz.

• #13 06 Kwi 2005 23:31
    tom_85
    Poziom 13  

YO

Witam wszystkich.

Tak sobie czytam te posty i myśle czy by sie jakiegoś helikoptera nie dało wykombinowac ??? Ale to by trzeba było jeszcze chyba kilka części załatwić!!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich początkujących konstruktorów - wynalazców !!!!!!!!

• #14 06 Kwi 2005 23:31
    szymon188
    Poziom 21  

Ja kiedys uzywalem takich silniczkow jako wiertarki do plutek.Bralem kostki elektryczne i z jednej strony silniczek a z drogiej nabyte u ruskich wiertelko i byla wiertara-mazenie.:PZasilanie ciagnolem z zasilacza regulowanego potencjometrycznie wiec mialem regulacje obrotow.Bardzo to bylo przydatne.
    dawnych wspomnien czar.:P

• #15 06 Kwi 2005 23:32
    puszak
    Poziom 28  

diode jakąś małą jeszcze zasilisz albo podłąć mały głośniczek i będziesz miał "pierdziałke"

• #16 06 Kwi 2005 23:33
    tom_85
    Poziom 13  

YO

Witam wszystkich.

Tak sobie czytam te posty i myśle czy by sie jakiegoś helikoptera nie dało wykombinowac ??? Ale to by trzeba było jeszcze chyba kilka części załatwić!!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich początkujących konstruktorów - wynalazców !!!!!!!!

• #17 06 Kwi 2005 23:39
    szymon188
    Poziom 21  

Ale nie wroze,ze ten "helikopter" czy "samolot" podbije przestworza.Pewnie sie nawet nie oderwie od ziemi.Domyslam sie,ze ten silniczek jest wymontowany z walkmana albo innego kaseciaka wiec jest dosyc ciezki.

• #18 07 Kwi 2005 13:31
    timon125
    Poziom 24  

ja kiedys zrobiłem wiertarke do płytek drukowanych jak mi ojciec zakosił 2 z domu i niebyło czym robić
    nawet nieżle chodziła!

• #19 07 Kwi 2005 14:12
    zatiro
    Poziom 17  

Może być też wentylatorek do czapeczki ale po co dawać bateryjki jak można zasilić z ogniwa słonecznego. Zrobiłem coś takiego i działa wyśmienicie. Przydaje się w upalne dni jak wędkuje.

• #20 07 Kwi 2005 17:50
    mrrudzin
    Poziom 39  

można...
    Swoją drogą gdzie można kupić ognowa słoneczne?
    I jakie mają parametry (wydajność prądową, powierzchnie, napiecie)...
    Możnaby też z tyłu czapki schować z dwa superkondensatory po 100F (albo więcej) każdy... Pewnie na całe wędkowanie by nie starczyło, ale...

• #21 07 Kwi 2005 19:17
    saabek12
    Poziom 9  

czy mozna zrobic takie ogniwa słoneczne.jesli tak to za ile zł?? i czy to jest łatwe??? jaka jest cena w sklepach?? gdzie mozna kupic???

• #22 07 Kwi 2005 19:20
    mrrudzin
    Poziom 39  

zrobienie ogniwa o zadowalających parametrach na pewno nie jest proste. Technologia jest trudna (stąd ich wysoka cena - niestety nie znam konkretów).
    Na podobnej zasadzie działa fotodioda - można ją wykorzystywać jako źródło napięciowe - ale o małej wydajności prądowej (silniczkiem nie zakręcisz).

Swojego czasu pamiętam jak w laboratorium na parapecie leżało ogniwo o powierzchni bodajże 1,5 m². Do niego był podłączony silnik elektryczny który leniwie się kręcił... a jak słońce przygrzało... ;)

• #23 07 Kwi 2005 19:29
    saabek12
    Poziom 9  

dajcie jakis schemacik jak zrobic samochodzik!!!

Dodano po 44 [sekundy]:

z silniczka oczywiscie

• #25 07 Kwi 2005 20:05
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A ja mam szpryche i plaster. Co ciekawego mogę z tego zrobić? :D :D :D :D :D :D

• #26 07 Kwi 2005 20:08
    mrrudzin
    Poziom 39  

proponuje łuk z napędem plastrzanym (owym) i tłumieniem odrzutu strzelającego ;)

• #27 07 Kwi 2005 20:15
    saabek12
    Poziom 9  

o co chodzi z tym łukiem itd. prosze o wytłumaczenie. jesli macie jakies zdjecia nie schematy z budowa autka lub czegos ciekawego to wrzuccie. na schematach sie nie znam!!! :D

• #28 07 Kwi 2005 20:39
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

mrrudzin: ja się na schematach troszki znam. Narysuj schemat tego łuku. Ile warstw plastra proponujesz? :D

• #29 07 Kwi 2005 22:24
    szymon188
    Poziom 21  

Panowie!Darujcie sobie takie teksty.Dzial "Na wesolo" juz nie dlugo zostanie znow otwarty i bedzie mozna pisac takie uwagi,ale narazie to sie opanujcie,bo w.w. dzial nie zostal zamkniety bez powodu.

• #30 08 Kwi 2005 10:00
    saabek12
    Poziom 9  

co to jest ten łuk z napędem plastrzanym (owym) i tłumieniem odrzutu strzelającego

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty