X

Co mozna zrobic z silniczka 3V??

06 Apr 2005 20:38 SAsaabek12
  • #1 06 Apr 2005 20:38
    saabek12
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    witam!! mam pytanie do czego mozna uzyc silniczka 3v. chodzi mi o cos prostego i ciekawego np. jakis samochodzik. tylko nie wiem jak!!! z gory dzieki!!! :)
  • #2 06 Apr 2005 20:47
    DEMkO
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    wiatraczek,
    pradnice, i jeszcze...
    samolocik
    zabawke na 4 kolach z silniczkiem
    a jak zrobic? to tak: zasilic silniczek napieciem 3V :) a nastepnie to cos co sie kreci sprzegnac (przekladnie i inne tam paski) z kołami i jedzie do przodu :) z tego slniczka mozna zrobic tysiace rzeczy a zarazem prawie nic
    Pozdrowko DEMkO
  • #3 06 Apr 2005 20:50
    mrrudzin
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    najprościej wiatraczek na gorące letnie dni ;)
    dwa paluszki i kręci...
    Możnaby ewentualnie dołożyć 3-ci paluszek i dać przełącznik z napisem TURBO. Skróci to jednak żywotność maszyn(ki)
  • #4 06 Apr 2005 21:12
    saabek12
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jak zrobić samolocik???
    jakis rysuneczek mozna prosic:)

Dodano po 35 [sekundy]:

i co to sa te pradnice??
  • #5 06 Apr 2005 21:19
    lukasb9
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    co to prądnice? hmmmm takie cośco jak się kręci to prąd robi:) jak zasilasz silniczek to on się kręci prawda?:) jak to każdy rasowy silnik zwykł robić:) a co będzie jak go będziesz kręcił? a no .. powiem Ci że wtedy na jego końcówkach pojawi się napięcie:)

pozdrawiam Łukasz
  • #6 06 Apr 2005 21:20
    DEMkO
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    pradice robisz tak z jednej strony Ty krecisz szybko silnkiem a z drugiej masz "prad"
    jak zrobic samolocik to tak:
    mozna zrobic, ale jaki to jest dokladnie silniczek?
    napewno nie taki modelarki wiec z gory przekresla swoje bycie w powietrzu :D
  • #7 06 Apr 2005 21:22
    bestler
    Admin grupy DIY
    Helpful post? (0)
    Możesz jeszcze przy użyciu mocowania rysika od cyrkla zrobic wiertarke, jakas szlifierke, lub inne urządzenie obrotowe. Ponadto zawsze mozesz taki silniczek schować do kosza ;)

Pozdrawiam Cie sedecznie :)

a prądnica to dziala mniej wiecej tak jak dynamo ... ( na elektrodzie nie pytaj co to dynamo ;) )
  • #8 06 Apr 2005 21:27
    saabek12
    Level 9  
    hehe wiem co to dynamo

Dodano po 3 [minuty]:

wiecie jak zrobic proste akumulatorki???
  • #9 06 Apr 2005 21:32
    DEMkO
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    akumulatorki? najprosciejszym akumulatorek jest zwykly kondensator. Akumulator to cos co przetrzymuje, magazynuje napiecie wiec pomysl jak troche pomyslu i zrobisz ladowarke do tych akumulatorkow:) ale jak zrobic ładowarke to moze tez lepiej nie pytaj na tym forum :) użyj czegos takiego jak szukaj na elce znajdziesz duzo rzeczy Na początek polecam coś dla poczatkujacych, teoria i laboratorium.
    Pozdrawiam DEMkO
  • #10 06 Apr 2005 21:33
    saabek12
    Level 9  
    a moge z niego czerpac energie ?? i ile Volt??
  • #11 06 Apr 2005 23:01
    mielnicz
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    ano możesz... a ile wolt... to zależy jak się przyłożysz do kręcenia...
  • #12 06 Apr 2005 23:19
    bestler
    Admin grupy DIY
    Helpful post? (-1)
    mysle ze jak dobrze zakrecisz to i ze 20 :P

a tak powaznie to wiele nie uzyskasz, co najwyzej 2 ...3 volty, ale i tak nic z tego nie zasilisz.

Dodano po 1 [minuty]:

mysle ze jak dobrze zakrecisz to i ze 20 :P

a tak powaznie to wiele nie uzyskasz, co najwyzej 2 ...3 volty, ale i tak nic z tego nie zasilisz.
  • #13 06 Apr 2005 23:31
    tom_85
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    YO

Witam wszystkich.

Tak sobie czytam te posty i myśle czy by sie jakiegoś helikoptera nie dało wykombinowac ??? Ale to by trzeba było jeszcze chyba kilka części załatwić!!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich początkujących konstruktorów - wynalazców !!!!!!!!
  • #14 06 Apr 2005 23:31
    szymon188
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Ja kiedys uzywalem takich silniczkow jako wiertarki do plutek.Bralem kostki elektryczne i z jednej strony silniczek a z drogiej nabyte u ruskich wiertelko i byla wiertara-mazenie.:PZasilanie ciagnolem z zasilacza regulowanego potencjometrycznie wiec mialem regulacje obrotow.Bardzo to bylo przydatne.
    dawnych wspomnien czar.:P
  • #15 06 Apr 2005 23:32
    puszak
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    diode jakąś małą jeszcze zasilisz albo podłąć mały głośniczek i będziesz miał "pierdziałke"
  • #16 06 Apr 2005 23:33
    tom_85
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    YO

Witam wszystkich.

Tak sobie czytam te posty i myśle czy by sie jakiegoś helikoptera nie dało wykombinowac ??? Ale to by trzeba było jeszcze chyba kilka części załatwić!!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich początkujących konstruktorów - wynalazców !!!!!!!!
  • #17 06 Apr 2005 23:39
    szymon188
    Level 21  
    Helpful post? (+1)
    Ale nie wroze,ze ten "helikopter" czy "samolot" podbije przestworza.Pewnie sie nawet nie oderwie od ziemi.Domyslam sie,ze ten silniczek jest wymontowany z walkmana albo innego kaseciaka wiec jest dosyc ciezki.
  • #18 07 Apr 2005 13:31
    timon125
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    ja kiedys zrobiłem wiertarke do płytek drukowanych jak mi ojciec zakosił 2 z domu i niebyło czym robić
    nawet nieżle chodziła!
  • #19 07 Apr 2005 14:12
    zatiro
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Może być też wentylatorek do czapeczki ale po co dawać bateryjki jak można zasilić z ogniwa słonecznego. Zrobiłem coś takiego i działa wyśmienicie. Przydaje się w upalne dni jak wędkuje.
  • #20 07 Apr 2005 17:50
    mrrudzin
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    można...
    Swoją drogą gdzie można kupić ognowa słoneczne?
    I jakie mają parametry (wydajność prądową, powierzchnie, napiecie)...
    Możnaby też z tyłu czapki schować z dwa superkondensatory po 100F (albo więcej) każdy... Pewnie na całe wędkowanie by nie starczyło, ale...
  • #21 07 Apr 2005 19:17
    saabek12
    Level 9  
    czy mozna zrobic takie ogniwa słoneczne.jesli tak to za ile zł?? i czy to jest łatwe??? jaka jest cena w sklepach?? gdzie mozna kupic???
  • #22 07 Apr 2005 19:20
    mrrudzin
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    zrobienie ogniwa o zadowalających parametrach na pewno nie jest proste. Technologia jest trudna (stąd ich wysoka cena - niestety nie znam konkretów).
    Na podobnej zasadzie działa fotodioda - można ją wykorzystywać jako źródło napięciowe - ale o małej wydajności prądowej (silniczkiem nie zakręcisz).

Swojego czasu pamiętam jak w laboratorium na parapecie leżało ogniwo o powierzchni bodajże 1,5 m². Do niego był podłączony silnik elektryczny który leniwie się kręcił... a jak słońce przygrzało... ;)
  • #23 07 Apr 2005 19:29
    saabek12
    Level 9  
    dajcie jakis schemacik jak zrobic samochodzik!!!

Dodano po 44 [sekundy]:

z silniczka oczywiscie
  • #24 07 Apr 2005 19:44
    mrrudzin
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Na przykład...
    Do silniczka podpiąć jeszcze układ mechaniczny (przekładnia na koła) i jeździ ;)
    Pozwolicie że mechanikę pominę
  • #25 07 Apr 2005 20:05
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    A ja mam szpryche i plaster. Co ciekawego mogę z tego zrobić? :D :D :D :D :D :D
  • #26 07 Apr 2005 20:08
    mrrudzin
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    proponuje łuk z napędem plastrzanym (owym) i tłumieniem odrzutu strzelającego ;)
  • #27 07 Apr 2005 20:15
    saabek12
    Level 9  
    o co chodzi z tym łukiem itd. prosze o wytłumaczenie. jesli macie jakies zdjecia nie schematy z budowa autka lub czegos ciekawego to wrzuccie. na schematach sie nie znam!!! :D
  • #28 07 Apr 2005 20:39
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    mrrudzin: ja się na schematach troszki znam. Narysuj schemat tego łuku. Ile warstw plastra proponujesz? :D
  • #29 07 Apr 2005 22:24
    szymon188
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Panowie!Darujcie sobie takie teksty.Dzial "Na wesolo" juz nie dlugo zostanie znow otwarty i bedzie mozna pisac takie uwagi,ale narazie to sie opanujcie,bo w.w. dzial nie zostal zamkniety bez powodu.
  • #30 08 Apr 2005 10:00
    saabek12
    Level 9  
    co to jest ten łuk z napędem plastrzanym (owym) i tłumieniem odrzutu strzelającego
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products