Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LA620S vs SAMSUNG UE42F5000

szparag61 15 Mar 2014 00:14 1032 2
  • #1 15 Mar 2014 00:14
    szparag61
    Poziom 2  

Witam wszystkich :D , przymierzam się do kupna nowego telewizora po wstępnych ustaleniach i poradach osób lepiej orientujących się niż ja w temacie polecono mi Samsunga. Wielkość wybrałam sama 42 cale a ponieważ wydawało się ,że np. FullHD , konwersja z 2D na 3D są zbędnymi bajerami wybór padł na model SAMSUNG UE42F5000 . Niestety ( albo stety) wizyta i rozmowa w sklepie zachwiała tym wyborem bo krótko mówiąc pan z obsługi zachwalał w/w model LG i twierdził ,że nawet jeśli te "bajery" na co dzień są zbędne to, żeby telewizor je miał to musi mieć lepszą elektronikę a tym samym jest "lepszy" przy normalnym oglądanie . Nie znam się i od tego przeglądania i czytania opisów mam juz mętlik liczę na fachową poradę i z góry dziekuję

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? od42 do 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? i tak i tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary kineskopowy Thomson 31 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? głownie ma służyć do ogladania programów TV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy i satelitarny
    10 .Jakie urządzenia? ?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok5 godz.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? tvn24 , przyrodnicze ,historyczne ,filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 42 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2 tys zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie wiem :D

• #2 15 Mar 2014 00:43
    toldi_
    Poziom 5  

Na codzień zajmuje sie sprzedaza TV w jednym z elektromarketow. Na Twoim miejscu kupiłbym LG ponieważ ten model Samsunga o którym piszesz jest to wersja podstawowa po za fullHD i odczytu z usb nie ma żadnej dodatkowej funkcji. LG jest pewnie droższy o jakieś 300- 400 zl ale za to masz internet z wifi i 4 pary okularów 3d w zestawie. Po podłączeniu dekodera telewizji satelitarnej bedziesz mial naprawde ladny odraz. LG daje dużo za rozsądne pieniądze. Choć z drugiej strony najcześciej sprzedają sie samsungi ale troche wyzsze modele.

• #3 15 Mar 2014 10:59
    szparag61
    Poziom 2  

toldi_ napisał:
    LG daje dużo za rozsądne pieniądze. Choć z drugiej strony najcześciej sprzedają sie samsungi ale troche wyzsze modele.

Planowałam maksymalny wydatek 2 tys. W takim razie w tym przedziale mieści się jeszcze SAMSUNG UE42F5300 oraz SAMSUNG UE42F5500 ale nie mają te modele np 3D i mają niższą częstotliwość -100Hz a LG ma 200HZ ale gdzieś doczytałam ,że te parametry są "sztucznie podbite" .
    Głównie skłania mnie do tego LG ten argument który podawałam , że pan w sklepie twierdził ,że te dodatkowe funcje wymusiły by ten model LG miał lepszą elektronikę i tym samym niby jest lepszy niż Samsungi z tego przedziału cenowego .

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme