Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony 655 czy samsung 6400, a moze inny?

andrzeita 15 Mar 2014 18:26 873 2
  • #1 15 Mar 2014 18:26
    andrzeita
    Poziom 1  

Dzień Dobry,
    Potrzebuję porady odnośnie zakupu TV do 42 cali, z możliwie jak najlepszą jakością obrazu i dźwięku. Chodzę jak ta błędna owca po sklepach, gdzie sprzedawcy albo sami są niezorientowani albo wciskają laikowi (mnie) tzw. kit.
    Szukam Tv do 42 cali, wyłącznie do oglądania programów, filmów z kablówki oraz filmów poprzez USB. Nie interesują mnie żadne gadżety multimedialne ani 3D. Po obejrzeniu wielu telewizorów mój wybór padł na Sony 42W655A, tym bardziej że zapewniano mnie w sklepie o wspaniałej jakości obrazu za przyczyną "prawdziwych" 100 Hz - niestety po przeszukaniu info w internecie okazało się, że sony ma tylko 50Hz. W drugim sklepie pan sprzedawca zdecydowanie poleca z całego serca samsunga UE40F6400, który ma 'prawdziwe' 100Hz.
    Problem w tym, że ja różnicy w jakości obrazu tych obu TV nie zauważyłem, ale nie jestem elektronicznym specjalistą więc pewnie dlatego :-)
    Zastanawia mnie bardzo różnica w cenie - Sony bez 3D i z 50Hz jest droższy od samsunga, który ma 100Hz, 3D i mnóstwo gadżetów- czy tu płacimy za markę?
    Markę Sony niejako wybieram z przeświadczenia, że to sprawdzone i bezawaryjne produkty.
    A może zaufać innym markom?

• #2 15 Mar 2014 23:26
    larsen26
    Poziom 6  

Też nie jestem specjalista i też wybrałem sony jako mój pierwszy TV KDL37EX737 i w pierwszych 2 tyg naprawiali mi go 2x. Bo piszczały tranzystory czy jakieś inne coś. Później już było wszystko okej no ale brakuje netflixa, więc zmieniam tv. Teraz kupuje Samsunga albo 7xxx albo 8xxx - zależy mi na kamerce do skypa i netflixie.

Ewentualnie Panas TX-L40E60E bodajże czy jakiś tak - chociaż czytałem, że brakuje niektórych apek w porównaniu do samsunga - tj. netflix w moim przypadku. I prawdę mówiąc między tymi dwiema firmami się zastanawiam, owszem sony jakieś TV niby ma ale wg są drogie.

• #3 18 Mar 2014 14:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Marka SOny - oczywiście wiesz że nie ma już żadnej swojej fabryki telewizorów.
    To nie to co było kiedyś.
    Model Sony jest 50Hz.
    W tej klasie masz model 100Hz i jest to Panasonic 42Et60 :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95385-...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
    A za dopłatą masz Philipsa 423PFl 6008 z ambilightem:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97666-ph...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme