Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do PlayStation 3 1500-1600zł

LukayLukay 17 Mar 2014 14:57 1542 10
  • #1 17 Mar 2014 14:57
    LukayLukay
    Poziom 5  

Witam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,5m-2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obojętne
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od lewej strony, tj. od zachodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT RoyalLux 28''
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? niski input lag, przyzwoity kontrast
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja
    10 .Jakie urządzenia? PlayStation 3, pendrive, w przyszłości komputer po HDMI do filmów
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 4
    16. Preferencje co do marki? Philips, LG, ale to nie gra roli
    17. Preferencje co do wielkości? od 39cali do 42''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wysoki input lag, smużenie, wolne przełączanie kanałów, gdy nie ma wejścia mini jack, mało gniazd
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1599,99 to maksymalna granica
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze TV. Sprzęt miałby być przede wszystkim do PlayStation 3, w mniejszym stopniu do filmów z pendrive'a. Dlatego zależy mi na małym input lagu. Mam kilka typów, ale im wiecej czytam tym mniej już wiem. Szukam czegoś do 1599zł max, od 39 cali do 42. Poniżej lista nad którą się zastanawiam:

lg 42ln5400
    Philips 40PFL3208H
    samsung ue40eh5300
    Sharp 39LE350

Moglibyście powiedzieć czy któryś z tych TV będzie ok? I jakie dwa z nich byście polecili? Na tą chwilę wybrałbym philipsa, ale interesuje mnie co mi napiszecie. Oczywiście jestem otwarty na propozycje innych TV.

• #2 17 Mar 2014 22:35
    jacekRCA
    Poziom 25  

Te dwa mają lepsze matryce: lg 42ln5400, Philips 40PFL3208H, być może w tym philipsie też jest matryca LG. Widzę też, że masz już jakieś rozeznanie w telewizorach. IPS z dobrym inputlagiem to idealny sprzęt do grania na kompie albo konsoli.

• #3 17 Mar 2014 22:56
    djateop
    Poziom 14  

Ja akurat bym zainwestował w projector led :) te z przedziału 1500 maja dobre osiągi jak na grę i 30000h :) z tych to Philips lub Samsung, ale jeszcze warte uwagi są Thomsony np.http://www.thomsontv.pl/telewizory-z-plaskim-ekranem-led/seria-u3/40FU3253-tv-40-cale tu porównanie cen http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/7506157

• #4 18 Mar 2014 10:08
    LukayLukay
    Poziom 5  

Nigdy nie byłem przekonany do projektorów, nie widziałem też na żywo jak się sprawują, dlatego pozostanę przy TV :D Obadam tego Philipsa w sklepie i jak dobrze wypadnie to go wezmę, bo jestem już zdecydowany dzięki Wam. Na temat Thomsona nie mogłem znaleźć info o input lagu. Dzięki.

• Pomocny post
    #5 18 Mar 2014 13:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

DO grania liczy się Input Lag. Mniejszy ma Sharp 39le350 i Philips 40PFL 3208.
    W tym przypadku wybrałbym Philipa bo rozmiar zawsze ma znacznie. A pewnie skalowanie też się przyda.

• #6 18 Mar 2014 13:26
    narkoholik
    Poziom 30  

djateop - polecasz projektor/rzutnik LED do gier (do 1500,- - kieszonkowy, jaka rozdzielczość ?) ?
    Czyżbym przespał kolejny przełom technologiczny ?

• #7 10 Maj 2014 14:53
    LukayLukay
    Poziom 5  

Trochę po czasie, ale napiszę słowo dla osób które były w podobnej sytuacji i rozważały zakup TV. Wybrałem Philipsa 40pfl3208h i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobra czerń, obraz ostry i nie smuży oraz co najważniejsze nie ma lagów online, przynajmniej ich nie zauważam. Gra się wyśmienicie. Filmy też wyglądają ok. Jeśli ktoś się nadal zastanawia nad tym modelem to bardzo polecam!

• #8 12 Maj 2014 11:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 07 Cze 2014 03:42
    djateop
    Poziom 14  

narkoholik napisał:
    djateop - polecasz projektor/rzutnik LED do gier (do 1500,- - kieszonkowy, jaka rozdzielczość ?) ?
    Czyżbym przespał kolejny przełom technologiczny ?

a

Tak kolega jest do tyłu z techniką ja już wiedziałem o nich z 2-3 lata temu po pierwszych modelach (sam mam zamiar kupić jeden z lepszych modeli w granicach 1000-2000zł na ledach) przy grach starczy jeden z nowszych pico philipsa i przyciemnione pomieszczenie (np sztory lub rolety na oknach)

A czy kolega słyszał o 8K ? gdy przeciętni użytkownicy zachwycali się Ful HD już były test 4K i 8K tylko która stacja zmieni kilka razy sprzęt w ciągu Kilku lat?
    Ledwo co czekaliśmy Na DVB-T mpeg4 by nie wdrażać mpeg2 okazuje się to już przeżytkiem i inne kraje zaczną od DVB-T 2
    Teraz Sony sprzedaje 4K, a już dawno są testy nad 16K i 32K (no przecież producenci też muszą odzyskać wkłady z starszych technologii, nie pominą średniej gałęzi i skoczą na wyższą) i kogo z nas zwykłych wyjadaczy było by stać by zmieniać sprzęt co 2-3 lata, a czasem i rok :)

http://www.tvmaniak.pl/57904/picopix-3407-nowy-projektor-philips (ten z 2014)

"Projektor kieszonkowy Philips PicoPix 3407 można podłączyć nie tylko do laptopa czy konsoli, ale także smartfona albo tableta.Z najważniejszych zalet poza wspomnianą lampą LED mamy do dyspozycji 4 GB pamięci, rozdzielczość 854×480 pikseli, jasność 100 lumenów i kontrast ANSI – 1000:1. Philips PicoPix 3407 posiada 24-miesięczną gwarancję producenta, a sugerowana cena detaliczna wynosi 1399 PLN brutto. "

http://www.techmaniak.pl/search/projektor+led te do 2014 (link od wujka g)

gdzieś miałem linki do jednej ze stron specjalistycznych podobnych ja HDTV ale tam wypowiadają się tylko znawcy i testerzy projektorów oraz aparatów (rzadko zwykły użytkownik) jak szukasz u wujka G to dopiero znajdziesz coś konkretnego w okolicy 20 stron czasem warto szukać dalej niż pokazuje wyszukiwarka

Gdy ja kupowałem HD Samsung 5200 1TB w NL. w polsce były jeszcze niedostępne lub bardzo rzadkie i drogie pozdrawiam

• #10 07 Cze 2014 10:30
    djateop
    Poziom 14  

LukayLukay napisał:
    Trochę po czasie, ale napiszę słowo dla osób które były w podobnej sytuacji i rozważały zakup TV. Wybrałem Philipsa 40pfl3208h i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobra czerń, obraz ostry i nie smuży oraz co najważniejsze nie ma lagów online, przynajmniej ich nie zauważam. Gra się wyśmienicie. Filmy też wyglądają ok. Jeśli ktoś się nadal zastanawia nad tym modelem to bardzo polecam!

Witam dziękujemy za informacje, miło, że nasze rady się przydały :idea: niech zakup daje sporo satysfakcji i służy długi okres <pozdrawiam> :D

• #11 03 Lis 2015 21:23
    LukayLukay
    Poziom 5  

można zamknąć temat

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme