Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Vw t4 1.9 td potrzebny schemat kostki licznika

conrado123 18 Mar 2014 20:24
  • #1 18 Mar 2014 20:24
    conrado123
    Poziom 9  

Mam problem z obrotomierzem w t4 1.9 td z 97r mianowicie po zapaleniu obrotomierz idzie na maxa i nie wiem gdzie jest problem. Jak odłączę przewód przy alternatorze to nie idzie wcale więc wykluczam zwarcie w wiązce. Miałem podmieniony licznik z audi b4 1.9 td i dzieje się tak samo tylko nie wiem czy licznik jest tak samo wyskalowany.Zastanawiam się czy nie brakuje jakiegoś zasilania w kostce lub masy tylko że nie mogę znaleźć schematu do tego licznika. Chciałem kupić już taki sam licznik jednak nie mogę nigdzie namierzyć z tym samym numerem.

• #2 18 Mar 2014 22:15
    cybkryst
    Poziom 19  

1. Czujnik temperatury zewnętrznej - przewód masowy, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
    2. Czujnik braku płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym w komorze silnika.
    3. Masa ze styku 31 przełącznika świateł
    4. Reset wskazań MFA - prawdopodobnie MFA, 1 (jeśli auto jest w niego wyposażone)
    5. Masa - jak w pinie 3
    6. Reset wskazań MFA - prawdopodobnie MFA, 2 (jeśli auto jest w niego wyposażone)
    7. Sygnał prędkości auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegów - wyjście (brak, jeśli jest linka)
    8. Czujnik ciśnienia oleju 1.8 bara
    9. Czujnik ciśnienia oleju 0.3 bara
    10.Syngal obrotomierza - z cewki (benzyna) lub z wyjścia W alternatora (diesel)
    11.+12V - zacisk 30 - plus z akumulatora.
    12.+12V - zacisk 58b z wyłącznika świateł - do podświetlania zegarów po włączeniu świateł.
    13.+12V - zacisk 15 - plus pojawiający się po przekręceniu stacyjki w pozycje włącz.
    14. pusty
    15.Do przełącznika wskazań MFA, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
    16.Lampka kontrolna ładowania alternatora - zacisk d+ alternatora lub pin 61 w panelu sterowania.
    17.Czujnik temperatury oleju, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
    18.Wskaznik hamulca ręcznego lub pasów bezpieczeństwa (o ile auto jest w niewyposażone)
    19.Czujnik temperatury zewnętrznej - przewód sygnałowy, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
    20.Wskaznik nagrzania świec żarowych (tylko w przypadku diesla)
    21.Wskaznik poziomu paliwa w baku
    22.Kierunkowskaz lewy
    23.Wskaznik temperatury cieczy chłodzącej
    24.Kierunkowskaz prawy
    25.Kontrolka świateł drogowych (długich)
    26.Wskaznik spalania średniego, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
    27.Sygnal prędkości auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegów - wejście (brak, jeśli jest linka)
    28.Pusty

• #3 19 Mar 2014 19:46
    conrado123
    Poziom 9  

Dzięki bardzo to mi pomoże sprawdzę w sobotę i dam znać co z tym wyjdzie,prawdopodobnie uda mi się załatwić licznik jeszcze jeden na podmiane.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty