Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Vw t4 1.9 td potrzebny schemat kostki licznika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Szukam -> Vw t4 1.9 td potrzebny schemat kostki licznika
Autor
Wiadomość
conrado123
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: wlkp.

Post#1 Post autora tematu 18 Mar 2014 20:24   

Vw t4 1.9 td potrzebny schemat kostki licznika

Mam problem z obrotomierzem w t4 1.9 td z 97r mianowicie po zapaleniu obrotomierz idzie na maxa i nie wiem gdzie jest problem. Jak odłączę przewód przy alternatorze to nie idzie wcale więc wykluczam zwarcie w wiązce. Miałem podmieniony licznik z audi b4 1.9 td i dzieje się tak samo tylko nie wiem czy licznik jest tak samo wyskalowany.Zastanawiam się czy nie brakuje jakiegoś zasilania w kostce lub masy tylko że nie mogę znaleźć schematu do tego licznika. Chciałem kupić już taki sam licznik jednak nie mogę nigdzie namierzyć z tym samym numerem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Mar 2014 20:24   

Powrót do góry

cybkryst
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Galway

Post#2 18 Mar 2014 22:15   

Re: Vw t4 1.9 td potrzebny schemat kostki licznika

1. Czujnik temperatury zewnętrznej - przewód masowy, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
2. Czujnik braku płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym w komorze silnika.
3. Masa ze styku 31 przełącznika świateł
4. Reset wskazań MFA - prawdopodobnie MFA, 1 (jeśli auto jest w niego wyposażone)
5. Masa - jak w pinie 3
6. Reset wskazań MFA - prawdopodobnie MFA, 2 (jeśli auto jest w niego wyposażone)
7. Sygnał prędkości auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegów - wyjście (brak, jeśli jest linka)
8. Czujnik ciśnienia oleju 1.8 bara
9. Czujnik ciśnienia oleju 0.3 bara
10.Syngal obrotomierza - z cewki (benzyna) lub z wyjścia W alternatora (diesel)
11.+12V - zacisk 30 - plus z akumulatora.
12.+12V - zacisk 58b z wyłącznika świateł - do podświetlania zegarów po włączeniu świateł.
13.+12V - zacisk 15 - plus pojawiający się po przekręceniu stacyjki w pozycje włącz.
14. pusty
15.Do przełącznika wskazań MFA, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
16.Lampka kontrolna ładowania alternatora - zacisk d+ alternatora lub pin 61 w panelu sterowania.
17.Czujnik temperatury oleju, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
18.Wskaznik hamulca ręcznego lub pasów bezpieczeństwa (o ile auto jest w niewyposażone)
19.Czujnik temperatury zewnętrznej - przewód sygnałowy, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
20.Wskaznik nagrzania świec żarowych (tylko w przypadku diesla)
21.Wskaznik poziomu paliwa w baku
22.Kierunkowskaz lewy
23.Wskaznik temperatury cieczy chłodzącej
24.Kierunkowskaz prawy
25.Kontrolka świateł drogowych (długich)
26.Wskaznik spalania średniego, (jeśli auto jest w niego wyposażone)
27.Sygnal prędkości auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegów - wejście (brak, jeśli jest linka)
28.Pusty
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Mar 2014 22:15   

Powrót do góry

conrado123
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: wlkp.

Post#3 Post autora tematu 19 Mar 2014 19:46   

Re: Vw t4 1.9 td potrzebny schemat kostki licznika

Dzięki bardzo to mi pomoże sprawdzę w sobotę i dam znać co z tym wyjdzie,prawdopodobnie uda mi się załatwić licznik jeszcze jeden na podmiane.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Szukam -> Vw t4 1.9 td potrzebny schemat kostki licznika
Strona 1 z 1