Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Polar SL 346XW nie wypompowuje wody

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Pralka Polar SL 346XW nie wypompowuje wody
Autor
Wiadomość
Leszko
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 07 Kwi 2005 21:09   

Pralka Polar SL 346XW

Witam serdecznie forumowiczów!
Znalazłem post dotyczący pralki Polar SL 348XW (http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=131045&highlight=polar+sl+348xw), ja posiadam polara SL 346XW i objawy są podobne. Po włączeniu pralki, nabiera wodę, grzeje, pierze – tzn. bęben się obraca normalnie jak zawsze, ale w momencie kiedy dochodzi do miejca w którym ma wypuścić wodę i odwirować pranie po prostu się zatrzymuje i tak jakby się wyłączała.
Przeszukałem forum pod kątem tej pralki i ktoś napisał że nie zacznie wirować dopóki nie wyleje wody, więc znalazłem silnik odpowiedzialny za to(to chyba ten przy odkręcanym filtrze), wyciągnąłem i sprawdziłem – jest sprawny.
Ciekawe jest to że kiedyś miałem podobną sytuacje ale pralce „przeszło” i zaczęła normalnie wylewać wodę i wirować.
Jeśli jest jak ktoś napisał w.w. poście uszkodzony np. moduł sterowniczy (płytka), to prosiłbym o wskazówki gdzie to jest i czy się da zweryfikować co jest padnięte.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Powrót do góry

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: PYRLANDIA

Post#2 07 Kwi 2005 21:23   

Pralka Polar SL 346XW

W momencie jak się wyłączy to opuść nisko wąż wylewowy niech woda się wyleje i jeśli ruszy dalej to znaczy że problem z wylewaniem wody
Następnie sprawdź w tym momencie jak ma wylewać czy silnik pompy ma zasilanie
Jęśli mnie pamięć nie myli to zasilanie pompy jest z programatora a nie z modułu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2005 21:23   

Powrót do góry

Leszko
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 07 Kwi 2005 21:27   

Re: Pralka Polar SL 346XW

Heh dzięki za szybką odpowiedź.
Szkoda że wtedy nie sprawdziłem jak zostałem z praniem, bo tak właśnie wylałem wode z pralki (przez opuszczenie węża) ale nie wpadłem na to żeby zobaczyć czy ruszy dalej. Sprawdze wszystko i dam znać.
Pozdrawiam
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#4 07 Kwi 2005 21:44   

Pralka Polar SL 346XW

No to jednak pompa "zdarta".
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2005 21:44   

Powrót do góry

PS 663S BIO
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#5 08 Kwi 2005 08:46   

Cytat:
pompa "zdarta".
oooo tak pompy magnetyczne dość szybko ulegają ((((zdarciu)))) nie to co indukcyjne :D
Powrót do góry

Leszko
Poziom 4
Poziom 4

Post#6 Post autora tematu 08 Kwi 2005 16:08   

Witam ponownie
Co by nie było nieporozumień spisałem se co i jak. Jako że nie mam schematu(nie stać mnie co by go zassać z waszego forum) postaram sie opisać wszystko:
Jak radził specjalista poziomu 1: Bleble, zapuściłem pranie i czekałem aż się wyłączy, dodam że wyłącza się całość włącznie z programatorem. W tym momencie lukam na silnik pompy
(wcześniej se spisałem z naklejki na sil. Pompy co jest napisane:
ASKOLL
COD 49557100
COD ASK 290752
220/240~ 50ZZZHz
25W 0 16A CLF )
Do silniczka lecą dwa kable: zielony i niebieski.
Zielony leci do góry do programatora. Niebieski leci zaś do czegoś takiego:
Thermowatt PAT H97
W1750 V230 95584

Jak się prala wyłączyła to o dziwo prąd był na obu kabelkach. Wylałem wode ręcznie tj. przez opuszczenie kabla , ale pralka sama nie ruszyła, jak przekręciłem ręcznie o 1 na programatorze to szło dalej, tylko że potem toche zgupiała bo jak zaczeła odwirowywać to nie wirowała tak jak zwykle dłuszymi „ciągami” tylko co chwile wirnik przestawał kręcić i po chwili zaczynał na nowo, do tego na końcu mimo że nie skończyło się wirowanie to już zaczęła brać wodę.
Kolejna sprawa to taka że jak przekręciłem na ostatnie wirowanie, wylałem ręcznie wodę, zapuściłem pralkę i wiruje!, na kablu niebieskim jest masa a silnik pompy się kręci! i wylewa się woda. Jak wcześniej napisałem silniczek pompy wyciągnąłem i podłączyłem w prąd – to się kręcił więc to raczej nie pompa.
Opisałem to troche lamerskim językiem, cosh nie jestem elektonikiem i nie zajmuje się pralami, ale myśle że fachowcy będą wiedzieli co i jak
Wszelkie sugestie będą mile widziane.
Powrót do góry

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Post#7 08 Kwi 2005 16:29   

Pralka Polar SL 346XW

Podaj jaki jest typ programatora
na jaki program nastawiłeś(1,2,3,4,5)
i na jakim skoku się zatrzymał(liczysz kręcąc programatorem 1 pstryknięcie programatora to jeden skok)jak to podasz to zobaczę co powinna robić
Powrót do góry

Leszko
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 Post autora tematu 08 Kwi 2005 17:02   

Pralka Polar SL 346XW

Nie wiem czy to jest typ programatora ale tyle na nim z boku zauważyłem:
770128761C
1030/973-975
Crouzet

Nastawiłem żeby leciało pranie od nr 2 (coby było szybciej ale pralka wogule nie ruszyła, więc potem przestawiłem na 3 i poszło, nabrała wody i prała, między nr. 4 i 5- troszke za połową) stanęło.

Przekręcenie o 1 rozumiem jedno pstryknięcie – ale jak napisałem po tym całkiem pralka zgupiała wiec przestawiłem na końcowe płukanie i odwirowywanie . Potem jak miała po płukaniu odwirowywać znowu staneła ale w programatorze się tym razem coś kręciło. Przestawiłem na ostateczne odwirowanie (po nr7) , wylałem wode i odwirowało wszystko.
Powrót do góry

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Post#9 08 Kwi 2005 20:58   

Pralka Polar SL 346XW

No to w wolej chwili sprawdź policz te skoki
pomiędzy 4 -5 zaczyna się chyba płukanie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2005 20:58   

Powrót do góry

Leszko
Poziom 4
Poziom 4

Post#10 Post autora tematu 12 Kwi 2005 17:49   

Pralka Polar SL 346XW

Witam (po raz ostatni w tym temacie)

Przyszedł kumpel co jest znachorem od pralek popaczył i ... zmienił pompe, powiedział że one tak często padają na luźnym jak jest bez obciążenia tak jak ja ją wyciągnołem to chodzi, jak ma co wypompować to nici.
Tak więc kol Skrym pisząc "pompa zdarta" miał rację, nie mniej dzięki wszystkim w szczególności Bleble za okazaną pomoc i wyrozumiałość.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Pralki, Suszarki -> Pralka Polar SL 346XW nie wypompowuje wody
Strona 1 z 1