Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Golf 4 1,9 tdi - wymiana uszczelki pod głowicą

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Golf 4 1,9 tdi - wymiana uszczelki pod głowicą
Autor
Wiadomość
miły07
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 21 Mar 2014 21:32   

Golf 4 1,9 tdi - wymiana uszczelki pod głowicą

Witam.
Nadszedł moment, w którym muszę wymienić uszczelkę pod głowicą.
Jeśli będzie widać przedmuch, głowica idzie tylko do planowania.
Auto będzie robił mechanik ale części kupuję ja, więc chciałbym Was się poradzić co przydało by się od razu wymienić oprócz tej uszczelki pod głowicę i uszczelek kolektorów.
Wiem, że powinno się wymieniać od razu śruby mocujące głowicę, ale czy jest to konieczne, bo znam wiele osób, które tego nie robiły i nic się nie dzieje.
Jaką uszczelkę najlepiej kupić?
Jeśli teraz mam z dwoma dziurami, taką samą czy grubszą?
No i chciałbym wiedzieć czy wymienia się coś jeszcze, może jakieś oringi? Dodam, że auto nie brało oleju a przebieg około 330tys.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2014 21:32   

Powrót do góry

misiek-888
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: za miastem w świętokrzyskim

Post#2 21 Mar 2014 21:40   

Re:Golf 4 1,9 tdi - wymiana uszczelki pod głowicą

Zmuszony będziesz wymienić uszczelniacze zaworowe, bo do planowania należy rozpiąć zawory. Przy okazji sprawdź prowadnice zaworowe , rzadko są dobre.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2014 21:40   

Powrót do góry

miły07
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 21 Mar 2014 23:14   

czyli uszczelniacze zaworowe kupie od razu a co do prowadnic to jeszcze się zobaczy. A jaką grubość uszczelki i markę proponujecie ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2014 23:14   

Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#4 21 Mar 2014 23:25   

miły07 napisał:
czyli uszczelniacze zaworowe kupie od razu a co do prowadnic to jeszcze się zobaczy. A jaką grubość uszczelki i markę proponujecie ?

Taką, jaka będzie potrzebna. Zdajesz sobie sprawę z tego, że pytasz o rzeczy na których zupełnie się nie znasz? Skoro to mechanik ma wymieniać, to jego zmartwieniem będzie dobranie stosownej grubości uszczelki. To nie choinka zapachowa, że możesz wybrać sobie taką, jak się Tobie podoba.
Powrót do góry

miły07
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 22 Mar 2014 00:31   

Re: Golf 4 1,9 tdi - wymiana uszczelki pod głowicą

Może i nie znam się na tym, ale staram się to ogarnąć więc sorry za głupie pytania. Parę uszczelek pod głowicą wymieniłem, ale w silnikach gdzie było to prostsze, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Tutaj nie chce podejmować się tego, wiec zrobi to mechanik. Tylko jak napisałem wcześniej, ja kupuje wszystko co potrzebne i to przed rozebraniem auta, bo zależy mi na czasie i nie będę czekał na sprowadzenie części. Wiec jaką grubość uszczelki proponujecie? Teraz mam z dwoma dziurami mechanik powiedział żeby kupić grubszą, ale wyczytałem że jeśli nie rusza się dołu to zostaje uszczelka taka sama jak była, bo grubość uszczelki dobiera się do wysokości wystawania tłoków ponad kadłub a ta jest taka sama. Więc teraz nie wiem i mam nadzieje że coś poradzicie.
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#6 22 Mar 2014 01:06   

Re: Golf 4 1,9 tdi - wymiana uszczelki pod głowicą

Jeśli splanuje głowicę bez pogłębienia gniazd zaworów, to będzie potrzebna grubsza. Zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Golf 4 1,9 tdi - wymiana uszczelki pod głowicą
Strona 1 z 1