Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu 0-500W 160st do puszki 60 LED SMD

strzaleka 23 Mar 2014 10:51 2766 7
  • #1 23 Mar 2014 10:51
    strzaleka
    Poziom 2  

podpowie ktos jak to podlaczyc?
    ja zrobilem tak; (-) do srodka,(+) zmostkowalem i podlaczylem do zewn.wejsc.
    efekt;
    - na zarowce smd-ciagle swieci (slabo, jakies 25%) po wł. na stale,lub przez czujnik tylko blysnie na ulamek sekundy i nadal slabo swieci.

-na zarowce zwyklej to ciagle miga wł.-wył tak ok.2 razy na sek.

podlaczylem to zle czy juz 3 czujnik jest niesprawny?

schemat tutaj- http://allegro.pl/czujnik-ruchu-0-500w-160st-do-puszki-60-led-smd-9m-i3914523731.html

• Pomocny post
    #2 23 Mar 2014 11:46
    cezarjak
    Poziom 18  

Czujnik ruchu 0-500W 160st do puszki 60 LED SMD Witam.
    W załączniku obrazkowy schemat jak powinno to być prawidłowo połączone i tak powinno świecić,już prościej się nie da.
    Niech kolega tak podłączy na stole ,podejrzewam że Kolega chce to podłączyć zamiast zwykłego włącznika ile przewodów wychodzi z puszki ? ,podejrzewam że dwa ,i wtedy nie będzie to działać bo brakuje zerowgo przewodu który jest wymagany do poprawnego działania układu.
    W elektryce nie używa się oznaczeń + lub - tylko L lub N czyli faza lub zero.
    Pozdrawiam.

• #3 23 Mar 2014 12:39
    strzaleka
    Poziom 2  

tak jak pokazales to dziala.
    mam dwa kable w instalacji wiec nie da rady zamontowac czujnika bez wymiany kabli?

• #4 23 Mar 2014 13:21
    cezarjak
    Poziom 18  

Czy poza tymi przewodami są jakieś schowane w głębi puszki,chodzi mi czy instalacja jest bez puszkowa czy są puszki połączeniowe w ścianie jeżeli jest to instalacja puszkowa to niestety jeżeli nie ma jakiejś żyły schowanej(np.był kładziony przewód 3 żyłowy ale wykorzystane są 2) to pozostaje wymiana na 3 żyłowy od puszki do włącznika i w puszce wtedy będzie ten zerowy napewno.Ale jeżeli jest schowany dodatkowy przewód to pozostaje go wykorzystać podłączając go w puszce do zera.W instalacjach bez puszkowych połączenia realizowane są w puszkach włączników i wtedy powinny być na dnie puszki połączenia.

• #5 23 Mar 2014 14:25
    strzaleka
    Poziom 2  

sa 3 kable ,ale jest teraz podwójny włącznik(jeden do ośw.zewn.,drugi do ośw. korytarza. chcialem wczesniej polaczyc ten zewn.na stale bo jest w lampie zew.czujnik ruchu,a wewn.podłączyc przez ten czujnik ktory kupilem.)
    no ale nic z tego .
    chyba ze doprowadze dodatkowe zero,wtedy powinien działać.

• #6 23 Mar 2014 14:33
    cezarjak
    Poziom 18  

Jeżeli Kolega chce połączyć ten drugi obwód na stałe to można to zrobić w puszce a ten przewód wykorzystać jako zerowy.Oczywiście jeżeli jest dostęp do puszki.I wtedy powinno to działać.Pozdrawiam.

• #7 23 Mar 2014 17:05
    strzaleka
    Poziom 2  

zastosowalem sie do twoich wskazówek. wreszcie działa tak jak chciałem! wielkie podziekowania! jestes wielki!

• #8 23 Mar 2014 17:09
    cezarjak
    Poziom 18  

Bardzo dziękuje i pozdrawiam.Poprostu chciałem pomóc również się ciesze.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme