Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Instalacja systemu Windows 8 na laptopie

partyzant3 26 Mar 2014 13:10
  • #1 26 Mar 2014 13:10
    partyzant3
    Poziom 10  

Witam kupiłem laptopa HP z windows 8 w Biedronce w prezencie na dzień kobiet swojej ślubnej . Wraz z systemem jest dużo programów i aplikacji z których nikt nie korzysta są zbędne , czy mogę zainstalować system bez tych śmieci nie potrzebnych do niczego . Czy jest to możliwe ?

• #2 26 Mar 2014 13:17
    F1X
    Poziom 20  

Jest to możliwe.

Możesz odinstalować programy dodatkowe

LUB

Możesz dokonać świeżej instalacji Win8 i zainstalować tylko sterowniki do poszczególnych podzespołów.

• #3 26 Mar 2014 13:39
    Trabi
    Poziom 36  

Użyj do odinstalowania programu

Revo Uninstaller

- znajdzie Ci wszystkie (większość) śmieci jakie by pozostały po normalnym odinstalowaniu z Panelu Sterowania.
    Po tym użyj

CCleaner-a

żeby uporządkować ew. pozostały bałagan. Komputer powinien dostać skrzydeł.

• #4 26 Mar 2014 20:46
    mikos3456
    Poziom 6  

możesz normalnie przeinstalowac system, tylko cały kompletnie bez jakiś windows.old i tym podobnym i nie bd miał tych programów co wcześniej ;)

• #5 27 Mar 2014 12:06
    partyzant3
    Poziom 10  

Czyli mam po prostu zrobić formata dysku C , czy tak ?

• #6 27 Mar 2014 13:26
    Trabi
    Poziom 36  

Nie formatuj (bo nie wiesz czy Ci instalka z dysku ruszy), tylko przejrzyj programy których chcesz się pozbyć i ich nie chcesz na komputerze. Odinstaluj je RevoUninstaller-em (Zaawansowany), potem odpal CCleaner, przejrzyj w Narzędzia>AutoStart co ew. chcesz unieruchomić/usunąć przy starcie systemu i na koniec zrób czyszczenie dysku (Cleaner) i rejestru (Rejestr).
    Formatując dysk - jak się uda na nowo zainstalować - robisz sobie masę dodatkowej i niepotrzebnej pracy (backupy, zgrywanie danych, ustawienia wszystkiego od nowa itp).
    Ale zrobisz jak chcesz.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty