Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner TV USB Manta DVBTUSB01

Maciekdraheim 09 Kwi 2014 19:35 957 2
  • #1 09 Kwi 2014 19:35
    Maciekdraheim
    Poziom 5  

Kupiłem tuner, żeby oglądać programy na laptopie samsung. 8GB RAM, procesor Intel I7, więc nie powinien być za słaby na taką maszynkę. Wszystko się niby zainstalowało, niestety, fabryczny program Blaze zawiesza się przy próbie wyszukania kanałów. Windows Media Center nie zawiesił się, ale nic nie znalazł, bo póki co testuję urządzenie z dołączoną antenką. Do nadajnika mam ciut ponad 7km, ale jestem w centrum miasta, gdzie wszędzie kamienice. Czy to wina oprogramowania, czy trzeba zaopatrzyć się w antenę pokojową? Mieszkam w kamienicy, więc wiercenie w elewacji by założyć antenę zewnętrzną odpada.

• #2 09 Kwi 2014 19:58
    spaniel111
    Poziom 27  

Maciekdraheim napisał:
    Kupiłem tuner, żeby oglądać programy na laptopie samsung. 8GB RAM, procesor Intel I7, więc nie powinien być za słaby na taką maszynkę. Wszystko się niby zainstalowało, niestety, fabryczny program Blaze zawiesza się przy próbie wyszukania kanałów. Windows Media Center nie zawiesił się, ale nic nie znalazł, bo póki co testuję urządzenie z dołączoną antenką. Do nadajnika mam ciut ponad 7km, ale jestem w centrum miasta, gdzie wszędzie kamienice. Czy to wina oprogramowania, czy trzeba zaopatrzyć się w antenę pokojową? Mieszkam w kamienicy, więc wiercenie w elewacji by założyć antenę zewnętrzną odpada.

Maszyna słaba :D :D daj spokój
    zacznij od podpięcia się pod antenę u znajomego i sprawdź jak tam chodzi wyszukiwanie kanałów :cry: :cry:
    fabryczna antenka może i dobra jest ale w czystym otwartym terenie a w gęstej zabudowie a szczególnie w zamkniętym pomieszczeniu już radzi sobie gorzej , ja wyrzucam antenkę za okno i podłączam 5m kabelka zawsze coś tam złapię a dużo się przemieszczam i często z tunera korzystam :idea:

• #3 09 Kwi 2014 21:43
    Maciekdraheim
    Poziom 5  

Ok, trochę podłubałem i doszedłem do ciekawego efektu. Winne były częściowo sterowniki z dołączonej płytki. Powodowały zawieszenie się oprogramowania i to, że program nawet nie starał się szukać programów. Znalazłem sterowniki na stronie producenta i teraz programy (i Blaze i Windows Media Center) włączają się szybciej, nie mają zwiech i widać, że szukają kanałów. A że nic nie znajdują... Jutro idę po jakąś lepszą antenę pokojową. W sieci sklepów na S mają taką promocję, że można w ciągu 14 dni zwrócić towar, więc jak nie będzie działało, to podziękuję i tyle będzie z telewizji na laptopie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme