Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech Z 5500 brum z sieci - "odgrzany kotlet" powracający jak bume

czarnokurz 15 Kwi 2014 19:15 669 4
  • #1 15 Kwi 2014 19:15
    czarnokurz

Poziom 10  

- - Brum z sieci przy całkowitym ściszeniu lub przy przerwach między utworami - -
    Pewnie temat odgrzany ale chyba nie tylko ja mam z tym problem .
    Nie znalazłem na forum jakiegoś konkretnego rozwiązania.
    Proszę kolegów o pomoc - wymieniłem już wszystko na płycie wzmacniacza odnośnie kondensatorów - nawet zrobiłem oddzielną płytkę i wstawiłem jeszcze po dodatkowej pojemności a przydźwięk z sieci jak by tak jest :(
    Sprawdzałem na drugim manipulatorze (zakupiłem profilaktycznie) i jest to samo , więc coś jest jeszcze nie tak chyba w zasilaniu przedwzmacniaczy ( mam ten model w którym przedwzmacniacze są na płytce razem z złączem głośnikowym i "VGA") . Proszę o jakieś sugestie - kończą mi się pomysły :(

Po podłączeniu tv po optyku nie ma brumu :) więc coś nie tak z wejściem liniowym -jack & cinch . Są jakieś szumy ale delikatne i jest to chyba naturalny szum tego typu konstrukcji między utworami .Znalazłem w moich zapasach filtr sieciowy ale po podłączeniu nic nie dał - sprzęt podłączony pod zero ochronne .

• #2 15 Kwi 2014 19:28
    398216
    Usunięty  
  • #3 15 Kwi 2014 19:33
    czarnokurz

Poziom 10  

No tak ale akurat ten kabel to jest 15sto żyłowy , odpada ten pomysł . Jak przełączam źródła sygnału to tylko na liniowym mam ten brum - szum&buczenie - między utworami , jak leci muzyka to tego nie ma - nie słychać :) - nie narasta - czyli coś jak by się wzbudzało i sobie żyło swoim życiem :) niestety mam tylko multimetr i nic po za napięciem nie sprawdzę :( Na oscyloskop jeszcze mnie nie stać :(

• #4 15 Kwi 2014 19:59
    398216
    Usunięty  
  • #5 15 Kwi 2014 20:51
    czarnokurz

Poziom 10  

Na każdym źródle podpiętym pod Line jest ten jak by brum - takie lekkie wzbudzenie się wzmacniaczy - czy jest coś podpięte czy nie to i tak "buczy" (przydźwięk sieci).
    Na wejściach cyfrowych w sterowniku tego nie ma - czyli wzbudzają się układy wejściowe na przedwzmacniaczu - może być to wina zasilania ale tego właśnie nie wiem :( Nie mam oscyloskopu by sprawdzić jak wygląda zasilanie miernikiem mam na sterowniku = -17,5V / +17,5V \ +8V . Stabilizatory mam nowe w układzie zasilania 7818/7918 (+ radiator na osobnej płytce z kondensatorami 4 szt po 10000mikro) i tyle jest bez obciążenia jak podepnę sterownik spada o 0,5V .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME