Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZG30C114 - GDN20/30 - Jakie zawieszenia?

Makro1993 17 Kwi 2014 00:35 1116 7
  • #1 17 Kwi 2014 00:35
    Makro1993
    Poziom 26  

Standardowy problem w GDN20/30 - wykruszone zawieszenia górne, w związku z tym pytanie - gdzie kupić zawieszenia które będą się do czegoś nadawały - allegro z aktualnie oferowanych, sklepy internetowe itp.?

Drugim problemem jest pianka wygłuszająca w kolumnach która utraciła swoje piankowe właściwości - było na Elektrodzie o tym parę razy ale jakoś nie doszło do porozumienia w sprawie tego czym zastąpić ta piankę - jakieś rady?

• #3 01 Maj 2014 22:15
    Makro1993
    Poziom 26  

Zawieszenia wymieniłem - WSH-110 gra z nimi aż miło, teraz pora na wygłuszenie.
    Pojawiają się dwa pytania:
    1. Jak wysokie mają być "piramidki" - na Allegro jest tego masa od 1 cm aż do chyba 7 cm. Jak mierzyłem pozostałości tego co jest teraz w kolumnach to pianka ta ma około 2 cm, pytanie czy nie utraciła swojej objętości w związku z depolimeryzacją?
    2. Wiem z serwisówki jak ma być ułożone wygłuszenie, ale nie ma tam podanego ile konkretnie ma go być - są gdzieś dostępne informacje jaka ma być powierzchnia tej pianki wkładanej w kolumnę?
    Poza tym czytałem jeszcze o pomysłach wymiany okablowania wewnętrznego i zrobienia nowej przetwornicy na podstawie schematu starej - tylko czy jeżeli wszystko to działa (Przynajmniej kable nie są zniszczone, co do dokładności przetwornicy, nie jestem tego w stanie stwierdzić poza tym że gra) jest sens się w to pakować?

• #4 02 Maj 2014 07:45
    398216
    Usunięty  
  • #5 05 Maj 2014 09:31
    Arkadyo
    Poziom 29  

Przecież to obudowy closed... Wygłuszenia pakujesz ile wlezie i to najlepiej różne gęstości.
    Osobiście w closed najlepsze efekty uzyskiwałem - wełna mineralna gr 5 cm isover na ściany kolumny i reszta mocno upchana owatą czy watoliną. Napewno omijaj gąbki tapicerskie a te akustyczne to jak na mój gust szkoda na nie kasy w closed ale jak już kupiłeś te piramidki to daj ja na ścianki a resztę wypchaj mocno owatą. Zwrotnic bym nie ruszał o ile elementy nie są uszkodzone - cewka powietrzna nie traci swoich właściwości z biegiem lat podobnie jak foliowe kondensatory Miflexu. Zalecam sporą wstrzemięźliwość w tym zakresie bo net huczy od audiovoodoo ale warto zachować zdrowy rozsądek.
    Czy tam zapakujesz Blackgaty czy CrossCapy czy zostawisz Miflexy to i tak ten 9/80 będzie plumkał tak samo. Przewody wewnątrz możesz sobie wymienić - nie żeby coś w dźwięku się poprawiło ale te oryginalne są tak liche...

• #6 05 Maj 2014 11:05
    398216
    Usunięty  
  • #7 05 Maj 2014 12:28
    Sanjose
    Poziom 25  

Według mnie powinno się dać tyle wytłumienia i z takiego materiału jaki fabrycznie montował producent.
    Na przykład zestaw głośnikowy ZG25C, górna, dolna, obie boczne po 2,5cm a tylna 5cm, oczywiście mowa o gąbce (tej żółtej).

• #8 07 Maj 2014 10:47
    haszcz123
    Poziom 8  

Ja polecam dobry sklep internetowy www.stx.pl , tam znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME