Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

charczący keyboard Yamaha PSR S900

megabajt 21 Kwi 2014 01:46 2091 7
  • #1 21 Kwi 2014 01:46
    megabajt
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z moją yamahą która w "normalnych warunkach" w pokoju 22st/c gra z wbudowanymi głośnikami bez żadnych problemów ale w sytuacji w której znajduje się ok 30 osób np.: wczorajsze urodziny, odczuwalne jest powietrze o podwyższonej temperaturze i na pewno wilgotność jest większa, potencjometr volume na ok.90%, wówczas jeden z głośników i zawsze ten sam, po czasie zaczyna charczeć "pierdzieć", odczuwam jakby przegrzewanie się wzmacniacza wewnątrz keyboarda bo kiedy przestanę na parę minut grać wówczas wszystko powraca do normy. Czy można jakoś temu zaradzić? nie wchodzi w grę wzmacniacz zewnętrzny i głośniki.
    pozdrawiam.

• #2 21 Kwi 2014 01:51
    Ronin64
    Poziom 34  

Może wystarczy przeczyścić otwory wentylacyjne. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie większego radiatora bądź wentylatora wewnątrz.

• #3 21 Kwi 2014 10:49
    megabajt
    Poziom 9  

nad zamontowaniem radiatora już myślałem to jest wymiana na większy ale niestety jest za ciasno. Co do wentylatora to podchodziłem z próbą zainstalowania 12cm-trowego o niskich obrotach i wszystko byłoby fajnie gdybym nie musiał zakładać dolnej pokrywy, po prostu wentylator był za gruby(25mm) zaś mały inny za bardzo szumi a to przy graniu bardzo drażni ucho, zaś ograniczając obroty w takim małym zmniejsza się jego wydajność. Zastanawia mnie tylko dlaczego te charczenie występuje tylko w prawym głośniku a w lewym nie?

• #4 21 Kwi 2014 14:56
    398216
    Usunięty  
  • #5 21 Kwi 2014 15:49
    megabajt
    Poziom 9  

no z tą wilgotnością to mogłaby być racja tylko w tym pomieszczeniu 8mx5m grały jeszcze rolandy i to bezproblemowo, tylko z tą yamachą mam taki problem obecnie mam ją rozkręconą i przy pełnym volume badałem co się grzeje i... oprócz radiatora na wzmacniaczu gorący jest stabilizator znajdujący się na płycie wzmacniacza w obudowie podobnej do TO220 tylko bez metalowych pleców, kiedyś był on przez fachowca wymieniany bo ponoć wysiadł poza tym keyboard nie charczy, gra jak należy, no ale powietrze nie ma tyle wilgoci.
    na razie nie mama pomysłu na stworzenie na już takiego klimatu.

• #6 21 Kwi 2014 22:54
    Ronin64
    Poziom 34  

Może warto pomyśleć o radiatorze dla tego stabilizatora.

• #7 22 Kwi 2014 20:19
    DjMapet
    Poziom 42  

Może jednak warto pomyśleć o jakimś piecu do tego klawisza.
    Wbudowany w klawisz system nagłaśniający 2x12W, nie nadaje się do nagłaśniania imprez. Kiedyś padnie końcówka mocy, lub głośnik od długotrwałego przesterowania i (znając ceny części do Yamah) będzie problem.

Pozdrawiam.

• #8 22 Kwi 2014 22:21
    megabajt
    Poziom 9  

Na ten stabilizator założyłem radiator, na uwadze mam również kupno pieca bo rzeczywiście części są drogie, jakieś dwa m.ce temu zgasła mi świetlówka w wyświetlaczu, taki nowy to 2K zł. wolałem naprawić wkładając pasek ledowy i wyszło tanio.
    A więc wszystkim Panom za doradę dziękuję i pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme