Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Uszczelka pod glowicą wymiana

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Uszczelka pod glowicą wymiana
Autor
Wiadomość
kucharzb
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 11 Kwi 2005 15:03   

Witam!

mam takie pytanie, czy mając kompletna intrukcje (ksiazka serwisowa) mozna samemu w warunkach garazowych wymienić uszczelkę pod głowicą(silnk gaznikowy w 405, 1.6)? czy tez taka czynnosc wymaga jakiejs specjalistycznej wiedzy?
Jakiego rzedu jest to kwota w warsztacie (chodzi mi o rzad wielkosci tylko, np czy jest to 200 czy 1200zl, wiadomo ze to roznie kazdy warsztat).

Pozdrawiam
Krzych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2005 15:03   

Powrót do góry

bestler
Moderator
Moderator

Miasto: Siedlce

Post#2 11 Kwi 2005 15:07   

Ja takie rzeczy zawsze sam robilem, zawsze jakos z tego wychodzilem calo. Pamietaj o tym ze w warsztacie tez robi to czlowiek z tym on poprostu ma wprawe. Jesli nie czujesz sie na silach, nigdy nie zajmowales sie mechanika pojazdow to moze lepiej zaplac mechanikowi.

Napisz jaki to samochod, to bedzie latwiej sie wypowiedziec.

cena mysle ze 200 ... do 400 zł
Powrót do góry

kucharzb
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 11 Kwi 2005 15:24   

Re: Uszczelka pod glowicą wymiana

Witam!

gapa ze mnie, auto to peugeot 405, silnik 1.6 gaznik. Dysponuję ksiażką WKŁ i Haynesem. W takim razie jeszcze mam pytanie odnosnie samej uszczelki, czy mozna kupić "lepszą" i "gorszą" (czy roznią sie np grubością ?) i jaki jest orientacyjny koszt (mysle ze chyba na uszczelce nie ma co oszczędzać bo to dosc krytyczny element. Samej uszczelki jeszcze nie wymienialem, chociaż juz pare rzeczy w tym aucie zrobilem.

No i jeszcze jeden element, czy przy wymianie uszczelki nie trzeba szlifowac/lekko planowac glowicy?

Pozdrawiam
Krzych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2005 15:24   

Powrót do góry

baro
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Zam

Post#4 11 Kwi 2005 15:49pomocny post - solucja   

Witam
Będziesz potrzebował klucza dynamometrycznego ,żeby dokrecić głowice odpowiednim momentem (podanym w książce bądź w opakowaniu z uszczelką).
jezeli chodzi o lepszą /gorszą to jak wszystko, możesz kupić oryginalną albo zamiennik(który osobiście odradzam).
Jak wymontujesz głowice to będziesz wiedział czy trzeba planowac czy nie (nie powinna miec żadnych rysek , nawet drobnych)
Co do kosztów to najlepiej przejdź sie po kilku sklepach i popytaj, bo z tym różnie bywa..
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2005 15:49pomocny post - solucja   

Powrót do góry

infinity
Specjalista od telefonów
Specjalista od telefonów

Post#5 11 Kwi 2005 15:58   

Informacyjnie moge podać Tobie ze uszczelka do Renault Megane 1.4 kosztowala mnie 50zł. Robocizna u mechanika 150zł+ 50zł(planowanie głowicy).
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 11 Kwi 2005 17:24   

Znajac francuskie koncerny samochodowe glowica jest pewnie przykrecona srubami o ciekawej glowce i wymaga specjalnego klucza. Jesli walek rozrzadu jest w glowicy to nie musisz ustawiac zaworow ale jedno jest pewne ze trzeba miec jakies pojecie o rozrzadzie bo trzeba go rozebrac a pozniej zle zlozony powoduje spustoszenie w silniku. Tak ze jak nie wiesz i nigdy tego nie robiles to lepiej nie uczyc sie na swoim bo wymiana z czesciami kosztuje pewnie 300 zl a remont silnika duzo wiecej.
Wybor nalezy do ciebie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2005 17:24   

Powrót do góry

kucharzb
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 11 Kwi 2005 17:27   

Witam!

zgadza sie, głowki to srubek to te cholerne torxy. Dziekuje za pomoc wszstkim, niestety nie mam punktów juz zadnych zeby podziekowac w bardziej wymierny sposob :/

pozdrawiam
krzych

ps. okazalo sie ze mam jakies pkty zaraz rozdam :)
Powrót do góry

tomekb
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: poznan

Post#8 11 Kwi 2005 19:52   

jezeli sie tym zajmiesz musisz wyregulować i dotrzeć zawory
Powrót do góry

baro
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Zam

Post#9 11 Kwi 2005 22:37   

tomekb napisał:
jezeli się tym zajmiesz musisz wyregulować i dotrzeć zawory

Gdzie jest napisane że MUSI ?
Jeżeli będziesz miał głowice na wierzchu to MOŻESZ sobie podocierać zawory, wymienić uszczelniacze, lecz gdy zaworki pracują cicho i nie widać sladów nadpalenia to nie widzę powodu żeby dodawać sobie pracy..
To tak jakbys doradził koledze,że gdy zdejmie koło to musi przetoczyć tarcze hamulcowe :? Zastanów sie zanim coś napiszesz lub precyzuj swoje wypowiedzi bo wprowadzasz ludzi w błąd :roll:
Pozdrawiam
Powrót do góry

Pre100n
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocek

Post#10 19 Kwi 2005 11:27   

fakt ze nie musisz ... ale jesten jaknajbardziej za ... jesli uszczelka pod glowica juz swoje przepracowala to prawdopodobnie uszczelniacze tez ... a jesli nie to i tak warto je wymienic ... sa to groszowe sprawy a lepiej miec pewnosc ze nie bedzie trzeba za pol roku rozbierac silnika zwazywszy na to ze kazde odkrecenie glowicy powinno sie zakonczyc zalozeniem nowej uszczelki wiec po co placic 2 razy
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Uszczelka pod glowicą wymiana
Strona 1 z 1