Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup stx STX.18.4.1400 a rozszczelniona obudowa

Dzurad 28 Kwi 2014 18:26 957 4
  • #1 28 Kwi 2014 18:26
    Dzurad
    Poziom 8  

Witam
    Mogę zakupić subbas na tym głośniku w okazyjnej cenie 300zł, jednak jest jeden mankament. Sprzedawca twierdzi, że górna półka mocno drga, obudowa jest nieszczelna, co wpływa na jakość odsłuchu. Nie Zaglądał do środka, podobno to wina kleju i wystarczy wszystko po podklejać i będzie dobrze. Ja natomiast obawiam się, że sam głośnik może być uszkodzony.

Ponieważ jest możliwość odsłuchu i obejrzenia zastanawiam się czy można to w jakiś sposób sprawdzić, bo nie chcę kupić rozwalonego głośnika. Obudowa jest pokryta kocykiem, kupiona 1,5 roku temu.
    Chciałem się też zapytać czy Wy zdecydowalibyście się na taki zakup?

• Pomocny post
    #2 28 Kwi 2014 22:34
    marian133
    Poziom 36  

Dzurad napisał:
    Chciałem się też zapytać czy Wy zdecydowalibyście się na taki zakup?

Oczywiście, jeśli tylko głośnik będzie sprawny.

Dzurad napisał:
    Sprzedawca twierdzi, że górna półka mocno drga, obudowa jest nieszczelna, co wpływa na jakość odsłuchu

Jeśli płyty były tylko klejone, klej puścił (w sumie trzeba by było tym rzucać albo walić młotkiem żeby tak się stało) i teraz trzyma tylko koc, to faktycznie może drgać.

Jak sprawdzić czy to płyta a nie głośnik?
    Włączasz suba i siadasz na nim.
    Jeśli nadal będzie słychać nieprzyjemny dźwięk, wykręcasz głośnik i znów słuchasz tym razem bez obudowy.
    Jeśli głośnik będzie grał dobrze to sprawdź obudowę czy faktycznie górna płyta się odkleiła, bez przykręconego głośnika to już bardzo proste.

• #3 29 Kwi 2014 17:48
    wyrokulicy
    Poziom 23  

Myślę że może to być też brak wzmocnień...ale jesli sam głośnik będzie ok to warto bo nowy to ok 600zł :)

• Pomocny post
    #4 30 Kwi 2014 07:24
    midi.smf
    Poziom 19  

Zwróć szczególną uwagę na narożniki obudowy , jeśli któryś z nich jest uszkodzony lub zdeformowany masz pewność że sprzęt spadł lub zostało w niego uderzone , w tym wypadku dokładnie należy sprawdzić sam głośnik , pod jego ciężarem mogło dojść do uszkodzenia mechanicznego.

• #5 03 Maj 2014 17:17
    Dzurad
    Poziom 8  

Wyszło na jaw, że to głośnik 15" o mocy 500W RMS więc musi to być STX.15.3.800. Na szczęście zorientowałem się przed zakupem, ale szczerze powiedziawszy nie byłem zbytnio zdziwiony bo cena od początku mi nie pasowała.
    W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME