Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje podstawki/stojaki pod głośniki za 100 zł.

Loczekzmc 19 Maj 2014 17:26 9558 15
  • Witam.
    Chciałem zamieścić mój projekt stojaków pod głośniczki w kwocie do 100zł.
    Moje podstawki/stojaki pod głośniki za 100 zł.

Rury chromowane wraz z złącznikami kupione w sklepie internetowym, docinają na zamówienie. Wysokość rur 75 cm.
    Płyty wiórowe laminowane 18mm, tutaj najlepiej przejść się do meblowego, gdzie robią na wymiar. Zawsze znajdą się jakieś pozostałości, a są to sprawy groszowe. Samemu wycinać niby nie problem, ale po pierwsze musisz kupić całą płytę i ją wykończyć, gdzie potrzeba do tego sprzętu.

Moje podstawki/stojaki pod głośniki za 100 zł. Moje podstawki/stojaki pod głośniki za 100 zł. Moje podstawki/stojaki pod głośniki za 100 zł.

Złączniki na wkręty 16mm, oraz podkładki teflonowe, dla stabilności.
    Jak na kwotę do 100 zł, wygląda nie kiepsko.

Moje podstawki/stojaki pod głośniki za 100 zł. Moje podstawki/stojaki pod głośniki za 100 zł.

Zdjęcia robione piekarnikiem, także wybaczcie jakość.
    Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 19 Maj 2014 17:35
    olekt2002
    Poziom 27  

Loczekzmc napisał:
    standy
    Co to jest?
    Loczekzmc napisał:
    Zdjęcia robione piekarnikiem

Z czystej ciekawości: opisz, jak robi się zdjęcia piekarnikiem???

• #3 19 Maj 2014 17:50
    gervee
    Spec od PLC

Czy ta konstrukcja nie jest zbyt podatna na skręcanie? Nie kusiły Cię skrzynki zamiast takiego "baru" z rurek?

Tak na marginesie to widzę, że płyty masz wykończone obrzeżem laminowanym PCV - tego w domu raczej nie zrobisz. Docięcie płyty laminowanej bez odprysków laminatu na krawędziach to też w domowych warunkach trudna rzecz.

• #4 19 Maj 2014 18:01
    Loczekzmc
    Poziom 6  

olekt2002 napisał:
    Loczekzmc napisał:
    standy
    Co to jest?
    Loczekzmc napisał:
    Zdjęcia robione piekarnikiem

Z czystej ciekawości: opisz, jak robi się zdjęcia piekarnikiem???

Standy, stojaki, podstawki ;]
    Co do piekarnika, pstyk i masz.
    gervee napisał:
    Czy ta konstrukcja nie jest zbyt podatna na skręcanie? Nie kusiły Cię skrzynki zamiast takiego "baru" z rurek?

Konstrukcja jest stabilna, nic się nie skręca na boki jeśli to masz na myśli.
    Gdyby kusiła mnie skrzynia to bym robił skrzynie, ale chciałem "barek" ; )

• #5 19 Maj 2014 19:03
    398216
    Usunięty  
  • #6 19 Maj 2014 19:28
    olekt2002
    Poziom 27  

Raz jeszcze proszę: Popraw tytuł. Co to są "standy"???

• #7 19 Maj 2014 19:32
    Loczekzmc
    Poziom 6  

Aby się napracować trzeba mieć sprzęt, nie mam dostępu więc kombinowałem po kosztach. Stoi, nic się nie giba, nic się nie skręca, służy do tego czego miało służyć, działa.

• #8 19 Maj 2014 20:24
    trance123
    Poziom 20  

Można by w jednej rurce puścić kable zastanawiałeś się nad tym ?.

• #9 19 Maj 2014 21:23
    galica7
    Poziom 26  

Ludzie co wy wygadujecie ?? Miały być stojaki i są tak ?? Jest estetycznie i nie drogo.Swoją drogą pomysł ''trance123'' wydaje misie że jest bardzo trafny. Ludzie to nie konstrukcja za 1000zł tylko za 100zł

• #10 19 Maj 2014 22:10
    Loczekzmc
    Poziom 6  

trance123 napisał:
    Można by w jednej rurce puścić kable zastanawiałeś się nad tym ?.

Dobry pomysł.

• #11 19 Maj 2014 22:18
    398216
    Usunięty  
  • #12 20 Maj 2014 23:14
    djzatorze
    Poziom 22  

Niestety kolego Loczekzmc muszę trochę Cię zmartwić, ponieważ niefortunnie dobrałeś materiał na stojaki... Rury z mocowaniami tego typu są przeznaczone do montażu w szafach jako drążki na wieszaki. Ich głównym zadaniem jest "nie spadanie" na dno szafy. Jestem pewien że pod drgającym głośnikiem całość będzie się stopniowo rozkręcać (konkretnie śruby imbusowe blokujące obracanie się rur). Wygląda to całkiem dobrze, ale obawiam się o żywotność dzieła...

• #13 23 Maj 2014 16:12
    themichal
    Poziom 17  

Podpowiem codo cięcia takich płyt domowymi sposobami aby nie postrzępić to można sobie przygotować z 2 profili (takie metalowe w kształcie L, nie wiem jak fachowo nazwać to) prowadnice skręcaną na końcu i zaciskamy ją na płycie w miejscu cięcia, bierzemy kątówke i robimy nacięcie/bruzde a dalej to można nawet brzeszczotem ciąć i sie nie postrzępi. Stojak bardziej by mi sie podobał z 1 grubą rurą centralnie zamocowaną bo ten tak troche pomniejsza kolumny ale i tak doceniam pomysł.

• #14 23 Maj 2014 17:41
    olekt2002
    Poziom 27  

Wybacz, na tych stojakach to strach kwiatka postawić, co dopiero jakąś kolumnę?

• #15 23 Maj 2014 17:49
    themichal
    Poziom 17  

A testowałeś? miałeś go w rękach? Rury powinny być na ciasno spasowane bo tak mam obawy czy nie brzęczy to i jakiś ogranicznik do kolumn od spodu byłby fajny bo tak mogą niefortunnie spaść.

• #16 27 Maj 2014 22:30
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

galica7 napisał:
    Ludzie co wy wygadujecie ?? Miały być stojaki i są tak ?? Jest estetycznie i nie drogo.

Tak, jest stojak, nie drogi, no i powiedzmy, że estetyczny. Ale nie trzeba mieć doktoratu z fizyki, aby oszacować, że nie może to na dłuższą metę spełniać swojego zadania. ;) Nie wierzysz? Podejdź do sklepu z wykończeniami meblowymi i pomyśl, na ile milimetrów wejdzie wkręt w płytę i jaką wytrzymałość ma sama płyta. Sprawdź na jakiej wysokości względem "stopy" rozety są stabilizujące śruby imbusowe.
    Co można zrobić? W tych systemach są również złącza typy "T". Po drugie można zastosować pręty gwintowane. Podwyższy to koszt, ale konstrukcja stanie się stabilną i bezpieczną dla sprzętu. ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME