Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana Jacka w słuchawkach

Garveeth 21 Maj 2014 19:51 2952 7
  • #1 21 Maj 2014 19:51
    Garveeth
    Poziom 8  

Witam
    Model to Trittion Ax 720
    problem pojawił się już pół roku temu kiedy to słuchawki zaczeły "przerywać" ale po usztywnieniu wtyku izolacją problem ustąpił. Niestety słuchawki po pewnym czasie zupełnie przestały działać, więc oddałem je do znajomego kolegi który poprostu odciął kabel przed pilotem i dolutował kabelki do zwykłego Jacka i słuchawki znowu grały jak należy. niestety Jack był niedokręcony i po 2 tyg, zerwalem zupełnie kable z Jacka i muszę to zrobić sam, bo nie chce znów zawracać gitary koledze. Odrazu chcę odpowiedzieć na pytanie że potrafię obsługiwać lutownice i przylutować kabelek do pinu, z tym że gdy rozebrałem kabel moim oczom ukazały się 4 kable:
    Jeden masowy (z tym że jest jakby podwójny, na zdjęciu poniżej widać)
    Czerwono-złoty
    Zielono-złoty
    Czerwono-Zielony
    Zmiana Jacka w słuchawkach Zmiana Jacka w słuchawkach
    gdyby były 3 kable nie byłoby problemu L do lewego i P do prawego + masa do największego pina. Tylko nie wiem jak zrobić z 4 kablami, gdzie je przylutować? czy może trzeba kupić jakiś inny Jack z 4 pinami?
    Z Góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi typu: popróbuj różnych kombinacji, bo już próbowałem, i Sory za to że się tak rozwodzę nad tematem.

• #2 21 Maj 2014 20:09
    DominTR3B
    Poziom 26  

Prosty test,załóż słuchawki i weź małą bateryjke 1.5V.Przykładając,prawdopodobnie do 3 odosobnionych drucików (zeskrob 3mm izolacji) wyznaczysz lewy,prawy i wspólną mase.Pozostały jest od mikrofonu.Ponadto nadmienię iż kolega odcinając pilota zlikwidował cały dekoder 5.1 tych słuchawek,najdroższą część.
    Mini Jack stereo i mono do mikrofonu, do kupienia w elektronicznym sklepie.

• #3 21 Maj 2014 20:36
    zackass1
    Poziom 15  

Biały + mikrofonu, ten obok (słabo widać) masa mikrofonu.
    Masę mikrofonu lutujesz razem z masą słuchawek.
    To do którego pierścienia ma być przylutowany mikrofon już zależy chyba od producenta. W nokiach mikrofon jest na ostatnim pierścieniu tzn. tym najbardziej oddalonym od czubka jacka. Mowa oczywiście o jacku 4-polowym.
    Możesz też rozdzielić to na dwa wtyki jeden do słuchawek i drugi do mikrofonu, to już kwestia tego, która opcja bardziej Ci odpowiada.

• #5 22 Maj 2014 08:28
    Garveeth
    Poziom 8  

Na mikrofonie mi tak naprawdę nie zależy, i tak jest zepsuty. Chodzi mi tylko o to żeby słuchawki działały, więc zwykły 3 pinowy wystarczy ? I jak mam wyznaczyć te kanały baterią, kiedy przyloże kabel w odpowiedniej słuchawce będzie szum ?

• #6 22 Maj 2014 10:58
    DominTR3B
    Poziom 26  

Garveeth napisał:
    Na mikrofonie mi tak naprawdę nie zależy, i tak jest zepsuty. Chodzi mi tylko o to żeby słuchawki działały, więc zwykły 3 pinowy wystarczy ? I jak mam wyznaczyć te kanały baterią, kiedy przyloże kabel w odpowiedniej słuchawce będzie szum ?

Jeśli do dwóch pinów krótko przyłożysz baterie guzikową[-|+]1.5V to będzie trzeszczeć,dla słuchawek bezpieczna niska moc ~100mW.Wspólny pin z tych 3 to - masa słuchawek. :D

• #7 23 Maj 2014 09:05
    zackass1
    Poziom 15  

na 90% czerwono-zielony to masa
    czerwono-miedziany to prawy kanał
    a zielono-miedziany lewy kanał

• #8 12 Paź 2014 11:32
    Garveeth
    Poziom 8  

ok, poradziłem sobie dzięki wszystkim za odpowiedzi

Szukaj w ofercie
Zamknij