Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pozostałości po logitech x230.

Gyarto 04 Cze 2014 02:45 585 2
  • #1 04 Cze 2014 02:45
    Gyarto
    Poziom 2  

Witam, od dawna lubiłem się bawić w takiego majsterkowicza interes nadszedł dzień sądu. Okazało się, że moje stare x230 od logitecha się rozpadly, wiec postanowiłem coś z nimi zrobić.
    Aktualnie przebywam za granicą, wiec nie wiem co tam działa, a co nie (na pewno jedna satelitka działa bez problemów). Jeśli wszystko będzie działało to po prostu zmienię pudła i teraz pytanie. Co dalej zrobić? Aktualnie zestaw ten jest podłączony przez zwykłego jacka, ale myslalem o zmianie okablowania. W skrócie : chce coś z tym zrobić, tak dla zabicia czasu, jeśli będzie potrzeba to nawet mogę próbować swoich sił w zrobieniu małego wzmacniacza.
    Proszę o radę jak spożytkować ten sprzęt ponieważ służył kilka dobrych lat i szkoda go tak wyrzucić.
    Najchętniej zrobiłbym coś na wzór tego :
    http://d287ku8w5owj51.cloudfront.net/images/p...large/pdt_18792.png.ashx?width=450&height=350
    Oraz nie wiem czy jest sens wrzucać br w takich satelitkach? Pudła robiłbym ze sklejki, potem fornir i lakier. Ważne aby ładnie wyglądały i jakoś grały (lepiej niż laptop).

Z góry dziękuję za odpowiedzi, liczę, że zdobędę jakieś rady i za 3 tygodnie zaprezentuje swoje dzieło.

• #2 04 Cze 2014 13:48
    Pain
    Poziom 25  

Gyarto napisał:
    Jeśli wszystko będzie działało to po prostu zmienię pudła i teraz pytanie. Co dalej zrobić?

Zmiana obudowy na jakąś ładniejszą to chyba jedyna sensowna rzecz, którą można zrobić. Do tego zwiększyć litraż subwoofera do takiego jak w X-530.

• #3 05 Cze 2014 09:37
    Arkadyo
    Poziom 29  

Br raczej nie ma sensu bo basu z tych szerokopasmowców w satelitkach i tak nie będzie a od tego i tak masz suba.
    Nie widzę raczej sensu w topieniu pieniędzy w przebudowy takiego czegoś bo lepiej zbudować od nowa konkretne 2+ 1 ale jak się upierasz albo chciałbyś się na tym czegoś nauczyć z diyaudio... Najwięcej da temu zestawowi dołożenie kopułki do satelit i tym samym podciągniecie wysokch tonów - to najszybciej usłyszysz. Niestety dobre kopułki nie są tanie i takich nie ma sensu do tego pchać. Poszukaj czegoś za grosze w używkach. Jak kupisz to niestety zostaje jeszcze projekt zwrotnicy i trzeba będzie ogarnąć pomiary choćby w holimpulse żeby coś prostego zaprojektować. Tak wysoko ciągnące szerokopasmowce pozwolą na stosunkowo wysoki podział a więc i kopułka może być delikata i filtry nie muszą być strome.
    Co do subwofera no to musisz kombinować z większymi obudowami i niższymi strojeniami.
    Możesz tez pokusić się o lepsze zasilanie dla końcówki mocy w tym zestawie bo na tym najczęściej oszczędzają w takich sprzętach producenci ale czy efekt będzie adekwatny do poniesionych nakładów bądź czy w ogóle będzie jakikolwiek to będziesz wiedział dopiero Ty po robocie :)
    Napewno sporo się nauczysz jak przez to przejdziesz ale...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME