Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny uwe300, arn188-5/4 2way

uwe300 17 Kwi 2005 19:12 10389 47
  • Witam chciałem zaprezentować moje kolumienki podłogowe na 2x arn188/5 4ohm, na razie tylko zdjecia, ale bede po troche opisywal budowe kolumny, zwrotnice itp, jutro mam 2kola wiec moze wieczorkiem cos dodam, bardzo prosze zebyscie udali ze nie widzicie tego alpharda TW, prosze o nie wysmiewanie sie z niego wiem ze to g...no ale troche kasy zbraklo, asap wymienie na jakas vife, sa one oklejone fornirem niestety brzydko sie pokryly bejcą bede to poprawiał ze sloje beda idealnie widoczne.

Koszty:
    4x arn188-5/4 :29x4 =118zl
    2xzwrotnica janbo 2drozna12Db5k :35x2 = 70zl
    2xalpłard mega szajs :17:)x2 = 34zl
    skrzynie :sasiad stolarz mi zrobil w zamian za 2x lw800:)
    kolce :8x3zł

do wszystkiego doliczyc trzeba koszt przesyłki :/

fornir musiałem sam polozyc

zwrotnica jest janbo podział 5k 12Db, przystosowana do 8ohm jednak grało to tragicznie, dopoki bylo cicho to jako tako gralo ale jak dalem glosniej to tragedia robil sie szum ciezko bylo wychwycic co spiewają!! no to mowie cos trzeba przekombinowac, wiec podlaczylem w jednej kolumnie tesle rownolegle pod zwrotnice czyli 2ohm,( wzmacniacz mam samochodowy 2ohm stable( nareszcie robi sie ciepły:)) ) a w drugiej zostawiłem jak było..... i o niebo lepiej!!! teraz słychać wokal i nie trzeba sie domyslac

Obudowa 60l
    wimiary 100cm/31cm/24cm

strojenie 36.6Hz

Płyta 18mm
    wzmocnienia już są, zaznaczone na brązowo

wygluszenie dopiero bedzie

kolce z elektroland(osobiscie firmy nie polecam jak sie uda kupic co sie chcialo to cud!!! ja zamowilem kolce zlote i 55 mm wysokie po max wkreceniu a otrzymalem szare i 35mm )

zdjecia bardziej na czasie:)

cały czas zasatnawiam sie nad wyborem głośnik wysokotonowego wybrać ARV-104-64/8 czy GDWK 10/80/19 a może opłaca sie nazbierać na vify ? prawde mówiąc mi się teraz podoba dzwięk, ale ucho przyzwyczja się , pozatym alpierdy za 17zł nie mogą ładnie grać!!!

stuningowałem alpierda!!!

zrobiłem pomiary

kliknij na zdjecia

oto fabryczna konstrukcja
    a to po moje ulepszenia

Fajne!
  • Megger
  • #2 17 Kwi 2005 19:20
    Junior25
    Poziom 11  

to nie dział do wysmiewania. Do forniru trzeba mieć ręke nie każdy położy go super. Twoja konstrukcja podoba mi się :) Pozdro

• #3 17 Kwi 2005 19:27
    uwe300
    Poziom 20  

to są już nieaktualne zdjęcia, cały fornir położyłem od nowa!! zapewniam że nie ma ani jednej fałdki!!! do następnego weekendu obudowy będą skończone pobejcowane i polakierowane!!! wtedy dam nowe i dokładniejsze zdjęcia

• Megger
  • #4 17 Kwi 2005 20:40
    !ron
    Poziom 21  

Fajną zrobiłeś reklamę tej firmie, skoro nie dostałes tego czego chciałes powinienes to zgłosić napewno by ci to wymienili. Co do kolumn to faktycznie włóż tam sykacza o conajmniej 3 krotnie wyższej cenie od tych Alphardów, nie godzi sie żeby do tych Tesli dawać Alpka. Fajny pomysł z tym tunelem Bass Reflex od spodu, napisz czy fajnie ci to gra w tej konstrukcji.

• Megger
  • #5 17 Kwi 2005 20:58
    PANCIO WIŁ
    Poziom 22  

Jak dla mnie kolor kozacki na drugiej fotce jest....

Jak dasz nowe foty to zobaczymy czy bedzie lepiej czy nie...

• #6 17 Kwi 2005 22:46
    uwe300
    Poziom 20  

1. !ron co do elektroland to: najpierw gdy napisałem że dostałem jakies szare kolce i do tego o innych wymiarach!!!... zamiast przeprosic odpisali mi bezczelnie ze kolce sa grafitowe!!! a nie szare i podali mi nr tel. gdzie mam zgłoscic reklamacje, ale skoro kupilem droga elektroniczna to reklamacje tez chce zlozyc w taki sposob! po miesiacu majlowania do nich ze chce wlasciwe kolce, zadzwonilem, ludzie strasznie niesympatyczni stawiają dziwne warunki i są najmadrzejsi, narazaja na dodatkowe koszty po chyba 30min negocjacjach stwierdzili ze przesla mi pieniadze za kolce + koszt przesyłki, niestety minely ponad 2 miesiace od zakupu kolcow a ja mam dalej inne kolce, nie odeslali mi pieniedzy i nawet nie przeprosili!!! mają juz ponad 200 negatywnych komentarzy m.in. ode mnie.

2. co do bassreflexu w dolnej sciance, to zdecydowalem sie na niego z kilku nastepujacych powodow: przy bassrefleksie w przedniej sciance, bylbym narazony na sluchanie swistow powietrza, pozatym zawsze jakies srednie tony uciekna przez br w moja strone; przy br w tylniej sciance jestem zalezny od sasiadujacych scian, wybierajac br w dolnej sciance moge postawic kolumne gdziekolwiek, nie slysze zadnych szumow wylatujacego powietrza. Bas jest niesamowity z tych 4 arn bylem naprawde w szoku, pokoj mam 12m2. bass jest w calym pomieszczeniu az nie dowiary ze takie male przetworniki potrafia stworzyc takie cisnienie przy niskich czestotliwosciach. niedlugo zrobie JIG-a to umieszcze pomiary.

Dodano po 2 [minuty]:

3. co do alpierda to troche mi kasy zbraklo:/ i kupilem te alpłardy niedlugo kupie peerless DT100, ale teraz mam zabawe z tym alpierdem:) tuninguje go domowymi sposobami ale tylko jedna sztukę jak zloze kolumny to zobacze czy gra lepiej po tuningu czy przed i zamieszcze fotki co zrobilem:)

• #7 19 Kwi 2005 20:45
    !ron
    Poziom 21  

własnie ten tuning mnie ciekawi...... jakbys mógł szerzej go opisac po ukończonej robocie

• #8 23 Kwi 2005 23:08
    uwe300
    Poziom 20  

oki na razie się za niego nie wzialem bo w alpierd production's maja mocny klej

---------------------------

co do tuningu to cos takiego http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=217212

-----------------------------------------

ręka tuningu dotknęła tego alpierda!!

była to chyba najlepsza rzecz jak azrobiłem przy tych kolumnach, na razie mam jedną w pokoju jeszcze nie pomalowaną bo ni emoglem wyrobic bez muzy:) i tak mni enaszlo i rozwalilem ałpłarda wyciagnalem mu ferrofluid i wywierciłem dziure pod membrana w rdzeniu kurcze slucham i nie wierze wlasnym uszom!! juz nawet siedzialem z kabelkami i porownywalem jak gra oryginał i modyfikowany myslalem ze moze sie sygeruje aloe podlaczylem tylko dwa alpierdy przez zwrotnice i przelaczalem balansem roznica ogromna polecam wszytskim

------------------------------

ulepszenia są pokazane na wykresie u góry, jest to na razie prototyp, i pomiary niedokładne, alpierd puszczony przez zwrotnice, ale widac różnice

_____
    Powinno byc ostrzezenie - 4 posty pod rzad, dodatkowo NADAL nie stosujemy zasad interpunkcji!
    tom

• #9 08 Cze 2005 18:25
    szakunec
    Poziom 11  

Hej!!

Bardzo podobają mi się te twoje podłogóweczki.........
    Jakie są ich wymiary i wymiary BR ?

Co sądzisz -- czy to możliwe aby upchnąc 4 takie przetworniki do jednej kolumny o wymiarze 120cm X 22cm X 30cm ?? I zastosować 2 BR dla każdej pary Arn'ki??

POZDRAWIAM!!

Dodano po 2 [minuty]:

a wyglądało by to tak...............:) :

• #10 08 Cze 2005 19:54
    uwe300
    Poziom 20  

widze pojęcie masz!!! :) 2br to 2x dłuższa rura, 20litrów na arn188 to za mało, co do br i wymiarów polecam przeczytać pierwszy post:) alpharda już wymieniłem na Vife tc20 różnica kolosalna, jedyne co moze pomoc alpierdowi to zakopanie w ziemi;] kolumny są przebudowane całkowicie jak skoncze zaloze nowy topic i opisze wszystkie doswiadczenia jakie z nimi miałem

• #11 09 Cze 2005 01:59
    szakunec
    Poziom 11  

gapa ze mnie ;) -- nie zauważyłem.....gratuluję wymiany na lepsze:)

a co do obudowy to moja miałaby gdzieś ok. 80 litrów ..... myślisz, że to za mało na te 4 Arn'ki?

mam jeszcze pytanko co do średnicy -- czy w twojej konstrukcji jest jej wystarczająca ilość? Te Arn'ki też powinny nieźle grać średnimi tonami.....

• #12 09 Cze 2005 11:12
    saczek_xtrm
    Poziom 17  

wcale się nie dziwię że gra Ci beznadziejnie ta kolumna...
    2-drożna tak? a podział na 5kHz? Nie no szok panie, tu trzeba ciąć max do 3,5kHz, ale widząc tę ch-kę wysokotonowca, to będziesz miał taką dziurę w paśmie że ulala. To nie lepiej było kupić Tonsila czy Heco? ceny po 40 zeta/sztukę a efekt o niebo lepszy byś miał

• #13 09 Cze 2005 14:46
    uwe300
    Poziom 20  

-> saczek_xtrm
    ludzie zacznijcie czytać!! ch-ka wysokotonowca nieaktualna!! Mam Vife gra świetnie, gdybys rowiniez uwaznie przeczytal to po ustawieniu na 2.5drogi gralo tez ladnie!! a cięcie w tej chwili jest 3.4kHz gra super efekt mam bardzo dobry jestem zadowolony wiecej mi nie potrzeba :]

co do srednich tonow to nie nazekam:) chociaz gdybym robil od nowa to 3drogi i ciecie tesli kolo 300Hz

• #14 09 Cze 2005 14:53
    szakunec
    Poziom 11  

no tak się właśnie zastanawiałem......a jaki byś zastosował głośnik na średnie -- i czy naprawde czuć brak ich w twojej konstrukcji, przecież ten do średnich nie byłby dużo mniejszy od tesli.......nie wiadomo do końca czy osiągniesz zamierzony efekt..........

• #15 09 Cze 2005 15:02
    saczek_xtrm
    Poziom 17  

sorx moja nieuwaga, a robiłeś pomiary teraz przy tej Vifie?

• #16 09 Cze 2005 15:20
    uwe300
    Poziom 20  

moim zdaniem nie brakuje im srednich wszystko jest w porzadku i czy różnica by była po dodaniu sredniaka? na pewno by byla tylko czy duza?... pewnie nie:) dlatego pozostaje przy 2drogach :)

pomiarów nie robilem, na razie nie mam dostepu do dobrego mikrofonu :( ale zamierzam takowy nabyc i zrobic Jig-a dzieki czemu zrobie porzadna zwrotnice.

moim zdaniem te tesle są super i do tego ta cena :D a o brak basu nie ma sie co martwić :) no chyba ze ktos ma 50m2 (testowalem takie pomieszczenie bass jest pomiedzy glosnikami i pod scianami reszta pokoju = 0 basu ale to bylo przy strojenu 36Hz gdzie bas bylo czuc ale nie slychac teraz mam 44Hz i spoooore podbicie wiec mogloby byc lepiej)

• #17 09 Cze 2005 19:06
    szakunec
    Poziom 11  

a pomógłbyś mi zestroić kolumnę o wymiarach takich jak wyżej (120X22X30) dla tych czterech głośników.........z jednym BR tylko jeszcze nie wiem gdzie go imieścić (chociaż to nie jest aż tak istotne)............przeliczyłbyś coś takiego dla mnie??

Nie wiem jak to zestroić -- przy ilu Hz??

Z góry dzięki.............:)

Dodano po 8 [minuty]:

P.S.............................................. mój pokój ma 24 mkw i chciałbym go tymi podłogówkami nieźle nagłośnić.........:)

P.S.................................................na razie cieszę sie monitorkami z wieży Philipsa FW750C (z papierowymi 13 - które dostarczają głównie kicbasu : ) i małym subwooferkiem DIY na Alphardzie SW-807.......niby mało a jednak.....:) -------- nie mogę się już doczekać tych kolumienek na teslach:)

• #18 09 Cze 2005 19:23
    uwe300
    Poziom 20  

co do tesli to dzisiaj kupiłbym 188/8-8 !!, przy uwzgednieniu płyty 18mm masz 56l czyli kupa:) ciezko zrobic zeby -3dB bylo ponizej 50Hz przemysl jeszcze raz wymiary

• #19 09 Cze 2005 20:59
    szakunec
    Poziom 11  

..........wychodzi na to, że musiałyby być dużo większe.......nie chce też znowu przesadzać z rozmiarami klumn................choć z drugiej strony nie mogę się upierać tylko na wymiarach ---- przeciez w tym wszystkim chodzi o dźwięk..................

czyli kurde - co? to zły pomysł z tymi czterema teslami w tak małej obudowie.........a jaki wtedy ona by musiała mieć optymalny litrarz?

może zwiększe jej głębokość (z 30cm na 35) - wtedy byłoby 92 litry zamiast 80............co o tym myślisz?

• #20 09 Cze 2005 21:16
    uwe300
    Poziom 20  

moim zdaniem 4tesle to 120 litrów czyli bydle niesamowite

• #21 09 Cze 2005 21:29
    szakunec
    Poziom 11  

no --- 2X tyle co twoja .......... na to wychodzi 2X więcej głośników - 2X obudowa............................

no nie wiem..........chyba znienie konstrukcje na 15 arn, jakiegoś wysokiego i 2X Arn 226 jako basik ( coś jak ala polaris:)............tylko słyszałem, że one wolą closed.....

Dodano po 4 [minuty]:

chyba, że.......:)..............ale ci truję dupę - co :) ---- wywale 1 tesle i zostaną tylko (tylko:) trzy..............................wtedy obudówka się troche zmniejszy................

..................................P.S. -- na jakim programie liczycz?

• #22 09 Cze 2005 22:06
    uwe300
    Poziom 20  

heh 3 powiadasz;]
    wez zrob takie jak moje i subwoofer! :)
    licze w winisd

• #23 09 Cze 2005 22:11
    saczek_xtrm
    Poziom 17  

ludzie !!!!
    3 czy 4 tesle? a po co? co to ma dać niby? i tak będzie trzeba to zrobić na 2 , 2,5 lub 3 drogi... jaki jest więc sens takiej zabawy? chcecie chyba mieć więcej problemów ze zwrotnicami i więcej związanych z tym wydatkami!! No można każdy głośnik ewentualnie ciąć przy innej częstotliwości tylko po co?

• #24 10 Cze 2005 00:15
    uwe300
    Poziom 20  

dokladnie 2 tesle max

• #25 10 Cze 2005 01:32
    szakunec
    Poziom 11  

nie ciąłbym każdego inaczej.............jeżeli już coś to parami --- np. dwa do niższego zejścia, a dwa dla lepszej odpowiedzi impulsowej.........

jednak głównie o co mi chodzi to uzyskanie potężnego (dużego) dźwieku z niekoniecznie dużych głośników..........widziałem kiedyś takie cudo na zagranicznej stronce --- gościu miał po 16 głośniczków (chyba z 8 cm średnicy) w jednej kolumnie zrobionej z rurki PCV................

oczywiście to nie to samo ale :) ..........a może mam już taką manię co do ilości...............

a co do zwrotnicy nie widzę problemu --- bez cięcia każdego osobno daję jedną a głośniki 4ohmowe podłączam szeregowo-równolegle otrzymując na końcu wypadkowy opór 4ohm..............

Dodano po 44 [minuty]:

a co powiecie chłopaki, ze niejaki : toadi "Spec od akustyki" - zaproponował mi wykonanie tej konstrukcji na 70 litrach....................??

• #26 10 Cze 2005 10:21
    uwe300
    Poziom 20  

ja tobie mowie jakie jest moje 4 miesieczne doswiadczenie z tymi teslami skoro specjalista wie lepiej to dobrze, mnie sie bardziej podoba jak gra 1 tesla w 30l,

co do zwrotnicy to nie zdajesz sobie sprawy co to jest zaprojektowac zwrotnice do glosnikow bez aparatury

nie wazna ilosc wazna jakosc!! na allegro są heco po 75zł czy jakos tak lepiej kup 2heco niz 4 tesle

• #27 10 Cze 2005 17:14
    szakunec
    Poziom 11  

...........................................................................................................
    nie chce heco -- nie słyszałem o nich tyle dobrego co o teslach (włącznie z ceną:)

• #28 10 Cze 2005 17:41
    uwe300
    Poziom 20  

pisząc specjalista miałem na myśli toadi "Spec od akustyki", jezeli chcesz koniecznie 4 tesle to poszukaj glosnikow 2x drozszych ale 88dB wyjdzie na jedno :)

gdyby ktos byl ciekaw

• #29 14 Cze 2005 20:37
    szakunec
    Poziom 11  

no zaczne jak na początku ---- bardzo podobają mi się twoje podłogóweczki :)........dzięki za dodatkowe zdjęcia......................

mam jeszcze pytanko ----- co sądzisz o tych kolumnach http://www.polpak.com.pl/paradigm_show_signature.php?show=s8 ................wiem, wiem, że nie mogę porównywać Tesli do zastosowanej w niej głośników --- ale ona ma 5 przetworników przy troche ponad 70 litrach................
    a propo - na tych kolumnach się wzoruję:)

POZDRAWIAM uwe300

• #30 14 Cze 2005 22:09
    uwe300
    Poziom 20  

WoW <wow> piękne te kolumny:) podoba mi sie jak ktoś sie wzoruje na czymś wspaniałym, jak chcesz wysokie wąskie kolumny i tanie :P to kup 4tesle 150 na strone i sredniotonowca arp150 lub arx150 na srednie tony efekt moze byc bardzo fajny :D 5 takich samych glosnikow :) poszukaj ile Yoshi dawal litrow na swoje 2srn150 i jak stroil obudowe, jezeli wyjdzie tobie za mala obudowa to mozesz zrobic komore na piach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME