X

HP Deskjet 5150 nie drukuje czarnego

pawcik 17 Apr 2005 23:37
  • #1 17 Apr 2005 23:37
    pawcik
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam problem z drukarka HP 5150. Ostatnio przy wydrukach tekstu po kilku linijkach dobrego druku pojawialy sie wyblakle linie tekstu, tak jakby brakowało tuszu. Problem w tym, ze poziom tuszu drukarka wskazuje na okolo 70% . Postanowilem wyrównac cartridge z tuszem uzywajac programu narzedziowego HP, dołączonego na plytce do drukarki. Wyrównałem, zrobiłem kalibracje, i od tego momentu drukarka w ogóle nie drukuje w czerni. Czarny pojemnik jest dobrze wsadzony. Moge tylko drukowac w kolorze. Zadna dioda nie miga, wiec niby powinno byc ok. Ale nie jest :)
    Drukarka byla czesto uzywana wiec nie ma mozliwosci wyschniecia glowicy. Napiszcie, co moge zrobic zeby nie popsuc cartridga i byc moze usunać problem. Pozdrawiam.
  • #2 18 Apr 2005 11:10
    fuser
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    najpierw sprawdź na innym.
  • #3 18 Apr 2005 20:46
    merkurus
    Level 21  
    Helpful post? (-1)
    Moim zdaniem po prostu skończył Ci się tusz to co drukarka pokazuje nic praktycznie nie oznacza możesz włożyć pojemnik zużyty a drukarka rozpozna go jako nowy i na monitorze wyświetli jako pełny. Nie dawno opisywałem napełnianie tych wkładów dokładnie wraz z resetowaniem ustawień poszukaj. Pozdrawiam
  • #4 22 Apr 2005 17:29
    Diablo1985
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli jesteś pewien że pojemnik z tuszem nie jest pusty to spróbuj odinstalować drukarke i zainstalować ją na nowo.
  • #5 23 Apr 2005 21:38
    pawelzet
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Jeśli podmiana tuszu nic nie pomoże, to zwaloną masz elektronikę. Możesz spróbować rozebrać drukarkę i przelecieć np. kontaktem wszelkie styki. czasem pomaga.
  • #6 24 Apr 2005 10:15
    staszeks
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    A może po prostu utrudniony dostęp powietrza do kałamarza???
    Wtedy po chwili postoju początek linii bedzie drukowany,a dalej
    wewnatrz tworzy się w kałamarzu podciśnienie,które utrudnia wypływ tuszu
    i kolor blaknie.
  • #7 14 Nov 2005 09:29
    pawcik
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tusz byl ok, no ale nie do konca. Trzeba bylo go tylko przeczyscic. Dzieje sie tak od dlugiego NIE-drukowania, nalezy wiec od czasu do czasu cos wydrukowac. Osobna kwestia to to, ze na cartridgach-substytutach (tych nie oryginalnych) jakosc jest gorsza i z nimi problemy mogą pojawiać sie czesciej w porownaniu do oryginalnych. Dzieki w kazdym razie za wszelkie posty. Szczerze mowiac, wypadl mi ten temat juz z glowy, no ale w koncu reasumuje. Pozdrawiam elektrodziaków.
  Search 4 million + Products
Browse Products