Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Pralka b±belkowa

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Household Exchange -> Household What to buy? -> Pralka b±belkowa
Author
Poziom 18
Poziom 18

Post#1 Post from the author of the topic 19 Apr 2005 21:50   

Pralka b±belkowa

Mam zapytanie do użytkowników pralki b±belkowej.
Czy jest to dobra pralka ?? Czy warto j± kupic??
Nie wie kto¶ czy s± moze w Polsce pralki z innej firmy co pior± stylem amerykańskim ,bo jestem zainteresowany kupnem takiego sprzętu ,bo podobno s± bardzo oszczędne ,ale czy s± efektywne?? na to chciałbym również uzyskać odpowiedĽ.

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Apr 2005 21:50   

Back to top

elektryk2000
Specjalista urz±dzeń chłodniczych

Post#2 19 Apr 2005 21:58   

Re: Pralka b±belkowa

No to sprobuj jechac komfortowo i bezstresowo po autostradzie spalajac maks. 5 litrow benzyny???

Albo bierzesz jakies koreanskie TICO albo samochod, NIE DA SIĘ pogodzic pewnych rzeczy....

Pozdrawiam

PS
Marne porownanie, ale cóż, nie wpadlewm na nic innego tak napredce Wink

Helpful message? + -

Back to top

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#3 19 Apr 2005 21:58   

Pralka b±belkowa

O b±belpralkę w Polsce raczej trudno. A opinie użytkowników na temat tych pralek do czasu obecnego s± w proporcji: 50/50.

Helpful message? + -

Back to top

zayzayer
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Post#4 19 Apr 2005 22:23   

~wac wrote:
Mam zapytanie do użytkowników pralki b±belkowej.
Czy jest to dobra pralka ?? Czy warto j± kupic??

Nie kupuj tego syfu. To s± najbardziej dziadowskie pralki jakie znam

Helpful message? + -

Back to top

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#5 19 Apr 2005 22:54   

zayzayer wrote:

Nie kupuj tego syfu. To s± najbardziej dziadowskie pralki jakie znam

Bardziej dziadowskich, to ja też nie znam...
Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

PS 663S BIO
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 20 Apr 2005 06:59   

macie rację, to takie szajse ze się w głowie nie mie¶ci, podobno nitki z ubrań wyci±gaj± i połowę rzeczy trzeba prać ręcznie

Helpful message? + -

Back to top

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Post#7 20 Apr 2005 09:31   

Pralka b±belkowa

Jak by to była taka super dobra technologia to inne firmy bardziej renomowane zajęły by się tym tematem
Ja osobi¶cie nie polecam
A z tymi opiniami 50/50 to oczywi¶cie to chodzi o tych co nabyli te pralki

Helpful message? + -

Back to top

elektryk2000

Post#8 20 Apr 2005 09:47   

Bleble wrote:

A z tymi opiniami 50/50 to oczywi¶cie to chodzi o tych co nabyli te pralki

Nalezaloby dodac, ze te 50% "zadowolonych" to tacy ktorym glupio sie przyznac ze uwierzyli w reklame i kupili g.... Wink

Helpful message? + -

Back to top

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#9 20 Apr 2005 23:12   

elektryk2000 wrote:

Nalezaloby dodac, ze te 50% "zadowolonych" to tacy ktorym glupio się przyznac ze uwierzyli w reklame i kupili g.... Wink

No mam ¶wirów, którzy dostali "hopla" na punkcie tej technologii... Wink
A reszta "normalnych", to przyznała się jednak do błędu... (50 procent). Very Happy
Pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

elektryk2000

Post#10 20 Apr 2005 23:17   

skryn wrote:
No mam ¶wirów, którzy dostali "hopla" na punkcie tej technologii...

Ja bym tego nie nazwal nawet "technologi±" - te "miliony" pęcherzyków powietrza faktycznie robi± wrażenie ale tylko w reklamie.
A tu ZONK jak sie patrzy na to badziewie a wlasciwie na ten tzw. generator Wink
Pompke do akwarium mozna z tego zrobic a bez tego i tak pierze tak samo, w dodatku w zimnej wodzie, hehe Wink

Helpful message? + -

Back to top

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#11 20 Apr 2005 23:23   

To kol. ~wac, jak zniesmaczony (brrr), już "wybił" sobie z głowy taki sprzęt, a wybrał sobie co¶ "normalnego" (czytaj: pralkę) Wink .
Pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

jpserwis
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 21 Apr 2005 16:44   

Do prania delikatnych rzeczy tj firanek jest dobra.
Mówię o Daewoo, klienci sobie chwal±, dopuki się nie zepsuje, a wtedy to...

Helpful message? + -

Back to top

pysiaaa
Poziom 8
Poziom 8

Post#13 19 Jan 2006 14:27   

Pralka b±belkowa

jak mozna sie wypowiadac na temat czegos czego sie nie zna? ja mam taka pralke od kilku lat i zadnych nitek z ubran mi nie wyciaga - pierze bez zarzutu a zuzycie wody mam na takim samym poziomie jak mialam gdy prałam normlanym automatem - jedyna jej wada to taka ze niema mniejszych gabarytów- ludzie my¶lcie co piszecie - nie ocenia sie czegos czego sie nie zna i uzytkuje .

Dodano po 2 [minuty]:

pralka ma mozliwosc podłaczenia ciepłej wody - jak sie kupuje to trzeba patrzec co sie kupuje i robic to m±drze a nie pisac potem ze w zimnej wodzie sie pierze!
- dobrze wiruje
- mozna wiele rzeczy uprac - ktorych w standartowym automacie bym tego nie zrobila
-male zuzycie pradu - ktory jest drogi

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Jan 2006 14:27   

Back to top

majeczny
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 19 Jan 2006 14:54   

Pysia ma rację,ale pozostali też.Prawda leży zawsze po ¶rodku.Do prania rzeczy delikatnych ,tym samym delikatnie zabrudzonych jest wspaniała.Natomiast do prania rzeczy codziennego użytku np. spodni i w dodatku mocno zabrudzonych to nie polecam z cał± stanowczo¶ci± gdyż nie dopiera. Pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Jan 2006 14:54   

Back to top

PS 663S BIO
Poziom 22
Poziom 22

Post#15 19 Jan 2006 15:58   

pysiaaaaaaaaaaaaaaaaa Arrow spróbój wyprać w tym szrocie takie b.mocno zabrudzone ręczniki z b.grubej tkaniny frotte Wink

a temperatura CWU wynosi W WYJˇTKOWYCH przypadkach 60st.C a jak doleci do tej "pralki" to na pewno temperatura spadnie do jaki¶ 50st.C, a co z takimi rzeczami które tradycyjnie się pierze w temp. 60-95st.C Question

ja mam setki klientów którzy puszczaj± wi±zanki przekleństw na temat zakupu którego dokonali (b±belpralka) Smile

a co do wirowania Question pffffffffffff, wielkie mi rzeczy
pralka MIELE przy swoich 1800 obr./min. odwiruje pranie do sucha Exclamation

Helpful message? + -

Back to top

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Post#16 19 Jan 2006 19:43   

Pralka b±belkowa

ee tam pitolicie panowie

to nie jest wcale taka zła pralka
duży plus to ze jest naprawde oszczędna w zużyciu pr±du i nikt mi tego nie powie ze jest inaczej
poza tym jak ktos wczesniej wspomniał ma możliwo¶c podł±czenia ciepłej wody
poza tym jako jedna z nielicznych pierze chemicznie
i mozna w nia wsadzic np zrolowany duży chodnik
poza tym dzisiejsze proszki sa naprawde niezłe i nie trzeba w nich grzać wody do np 80"c

kto¶ wspomniał o bardzo brudnych ręcznikach frote hmm
ale pytanie zasadnicze kto je tak zapuszcza hm moze sie ktos poczuc obrazony jak go nazwe mianem brudasa ?!

jedyna wada to pękaj±ca sprężyna w mechaniĽmie obrotowym co przyznacie
więcej wad nie znajduje

pozdrawiam Smile

Helpful message? + -

Back to top

pysiaaa
Poziom 8
Poziom 8

Post#17 20 Jan 2006 10:00   

no cóż kolega mnie wyręczył kto zapuszcza tak ręczniki Smile)
co do wirowania to ta pralka ma fajny programator gdzie można regulować ilo¶ć wirowań - jak za mało można bez problemu powtórzyć ( i rzeczy nie s± max wymięte)
ja osobi¶cie piorę w tej pralce wszystko- koc,firanki,swetry,obrusy,ręczniki,po¶ciel, i rzeczy syna 3 letniego który nie specjalnie zwraca uwagę ze sie zabrudzi jak je kisielek np
i proszę mi wierzyć nie chodzimy w brudnych i zniszczonych rzeczach:))
to jest naprawdę niezła pralka i nazywanie jej przez niektórych szrotem jest obrażaniem ludzi którzy z niej korzystaj± i s± zadowoleni.
a co do nie zadowolonych klientów - to każdy wie że s± tacy którym ciężko dogodzić nawet gdy ta pralka prasowała za nich.

Helpful message? + -

Back to top

samosiek
Poziom 5
Poziom 5

Post#18 14 Jul 2006 17:36   

Jestem użytkownikiem pralki b±belkowej, model DWF-5590 DP produkcji Daewoo, od ok. 8 lat.
W ci±gu tego czasu wła¶ciwie nie miałem z ni± żadnych większych problemów. Potrzebna była wymiana karbowanej uszczelki, ł±cz±cej elektropompkę z wężem odpływowym /1 raz/ oraz kilkakrotne przeczyszczenie plastykowych rurek odpowietrzaj±cych /czy jako¶ tak/.
Poza tym zgadzam się z tym, co napisała pysiaaa oraz PBK.
Dodam tylko, że w porównaniu z systemem prania np. w pralce PS 663 S BIO, któr± wcze¶niej użytkowałem przez ok. 15 lat, to nie ma porównania.
-W zużyciu pr±du - b±belkowa rewelacyjnie małe zużycie
-w zużyciu nakładów na wymianę czę¶ci, naprawy i serwisowanie - b±belkowa była dot±d u mnie bezkonkurencyjna wobec PS 663 S BIO. Ostatnio uszkodził się główny mechanizm b±belkowej, tj. sprzęgło - w wyniku zużycia
-w ilo¶ci i zróżnicowaniu wyboru rodzaju programów prania, jest ich w b±belkowej 8 /różnice polegaj± na zróżnicowaniu długo¶ci, prędko¶ci i siły oraz rotacji obrotów silnika podczas pracy/
-w wyborze czasu prania w przedziale czasowym od 4 minut do 30 lub do 60 /tzw. program prania nocnego - rzadsza i krótsza częstotliwo¶ć obrotów silnika, podczas pracy w tym programie/
-w możliwo¶ci prania chemicznego - b±belkowa bezkonkurencyjna. S± w niej 2 specjalne programy, w PS 663 S BIO nie ma takiej możliwo¶ci
-w możliwo¶ci wyboru ilo¶ci wody, jednego spo¶ród 4 poziomów, w zależno¶ci od ilo¶ci, rodzaju, wagi pranych tkanin oraz wybranego programu prania - w wymienionej porównywanej pralce nie ma takiej możliwo¶ci
-w b±belkowej jest t.zw. system wagowy - w porównywalnej tu pralce nie ma
-w dokładno¶ci prania w zimnej wodzie - b±belkowa również bezkonkurencyjna
-w dokładno¶ci płukania tkanin po praniu - b±belkowa jest bez w±tpienia dokładniejsza, wypłukuje brud i pozostało¶ci chamiczne po proszkach czy płynach do prania. Nie pozostawia osadu z ¶rodków chemicznych na tkaninach. -Ważne szczególnie np. dla alergików
-w antyseptycznym oddziaływaniu cz±steczek tlenu, zawartych w generowanych b±belkach powietrza - b±belkowa bezkonkurencyjna
-W podstawowej, bardzo istotnej w przebiegu procesu prania sprawie, tj. minimalizacji zjawiska tarcia, a tym samym niszczenia tkanin podczas prania - b±belkowa bezkonkurencyjna wobec PS 663 S BIO. Nie ma t.zw. fartucha czyli gumowej uszczelki ł±cz±cej bęben pralki z obudow± przy drzwiczkach. A przede wszystkim o¶ bębna w b±belkowej jest ustawiona pionowo, a nie poziomo jak w porównywanej tu przeze mnie. W b±belkowej podczas prania i płukania nie obraca się bęben pralki, a jedynie wirnik-rotator znajduj±cy się na dole bębna. W b±belkowej tkaniny do bębna wkłada się od góry.
-Pranie w b±belkowej polega na wywoływaniu w bębnie wirów wodnych, przepływaj±cych przez tkaniny ze zróżnicowan± sił±, częstotliwo¶ci± i natężeniem. Owe wiry wodne wypłukuj± zabrudzenia z tkanin, a ¶ciany wewnętrzne bębna s± zbudowane w taki sposób, aby wyeliminowane było tarcie pomiędzy nimi a tkaninami, w procesie prania - to jest zasadnicza różnica w technologii prania w b±belkowej. W b±belkowej tkaniny nie s± wyklepywane, przerzucane w bębnie -jak w PS 663 S BIO- lecz przepłukiwane przez wiry wodne. B±belkowa przez to 'szanuje' tkaniny.
-W b±belkowej tkaniny nie niszcz± się tak, jak w porównywanej - co jest jej bardzo ważn± zalet±
-w b±belkowej b±belki powietrza zmniejszaj± napięcie powierzchniowe na tkaninach, co w znacz±cy sposób zmniejsza czas oraz zwiększa dokładno¶ć prania i płukania

Względne minusy b±belkowej, wobec porównywanej tutaj, to:
-brak możliwo¶ci prania w wysokich temperaturach /powyżej 60 °C. /, co raczej w istocie nie zmniejsza jednak efektywno¶ci, dokładno¶ci prania
-b±bekowa nie ma możliwo¶ci wewnętrznego podgrzewania wody w bębnie /grzałki/
-w tym modelu b±belkowej, woda po 30 lub 60 minutowym procesie namaczania tkanin, nie jest automatycznie wypompowywana przed następuj±cym po nim praniem. Lecz proces prania ma miejsce w tej samej wodzie
-ten model b±belkowej, który posiadam przez długi czas działał wła¶ciwie bezawaryjnie.
-po dłuższym czasie użytkowania, przy konieczno¶ci dokonania napraw z wymian± czę¶ci - jest to nieopłacalne. Czę¶ci s± do¶ć drogie i trudno dostępne /wła¶ciwie tylko poprzez autoryzowane serwisy naprawcze, współpracuj±ce z firm± producenta czyli w tym przypadku z Daewoo/. Podobne opinie słyszałem odno¶nie także innych, wcze¶niejszych, modeli pralek b±belkowych f-my Daewoo, w warunkach polskich, niestety. Uważam, że ten dotychczasowy stan rzeczy powinien być radykalnie zmieniony.

Na koniec:
Jestem przekonany, że sama technologia procesu prania w b±belkowej jest niew±tpliwie lepsza i efektywniejsza.
Szkoda tylko, że ani polscy handlowcy ani, jakby mało dociekliwi istotnych różnic jako¶ci, klienci w Polsce /przynajmniej ich większo¶ć/ nie wykazuje znacz±cego zainteresowania t± niew±tpliwie -moim zdaniem- lepsz± technologi± prania, w pralkach b±belkowych. Co sprawia, że wybór rodzajów, modeli, funkcjonalno¶ci oraz producentów pralek b±belkowych, jest znikoma na polskim rynku, a wła¶ciwie żadna.
Uważam, że powinno to zostać zmienione - dla dobra wszystkich polskich konsumentów! Bo wydaje się, że w tej dziedzinie jeste¶my -ogólnie sprawę ujmuj±c, jako kraj, jako Polska- daleko za np. Chinami - gdzie ponoć tego rodzaju pralki s± produkowane i używane na duż± skalę, i z bardzo wieloma rodzajami typów tych pralek, posiadaj±cymi znacznie znacznie większ± gamę funkcjonalno¶ci niż przykładowy model Daewoo DWF-5590DP

p.s: Je¶li kto¶ ma jakie¶ dodatkowe, sprawdzone i prawdziwe informacje na temat pralek b±belkowych, i o możliwo¶ciach np. nabycia ich w Polsce - to proszę podzielić się nimi ze mn±.

pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

DziadzioMiecio
Poziom 21
Poziom 21

Post#19 18 Sep 2006 10:29   

No coz panowie z ta pralka jest kilka klopotow ale jest to dobra pralka.Kiedys gdy kupilem ja dla sprawdzenia jak pierze wsadzilem koszule z plamami powstalymi na wskutek naprawy samochodu i po dwoch praniach plamy na suchej koszuli przestaly byc widoczne .Inspekcja chandlowa kontrolujaca proszki powinna miec te pralki.Bo jak sie pierze w zimnej wodzie to dopiero widac ile w proszku jest masy wypelniajacej a ile wlasciwej substancji pioracej. Szkoda ze na rynku nie ma tych pralek choc wlasnie mi sie psuje ale o tym napisze winnym watku.Pralka jest dobra mam ja od 11lat i to pierwsza awaria a mojke coreczki raczej jej nie oszczedzaly .

Helpful message? + -

Back to top

pysiaaa
Poziom 8
Poziom 8

Post#20 06 Jun 2008 13:01   

no to mnie Pan zasmucil:(
moja praleczka ma 10 lat juz i boje sie ze zacznie mi sie psuc i gdzie ja taka druga kupie????
moze Pan napisac co sie ewentualnie dzieje ? i gdzie Pan naprawial???
pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Kamil929
Poziom 10
Poziom 10

Post#21 08 Jun 2008 00:27   

http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/64015
tu kupisz now± pralkę tego typu. Najczę¶ciej psuj±c± sie czę¶ci± w tej palce jest przekładnia( aż co 12 lat!).

Helpful message? + -

Back to top

samosiek
Poziom 5
Poziom 5

Post#22 18 Jun 2008 02:06   

Dzięki za informację.
Mam nadzieję, że uda mi się w jaki¶ cudowny sposób kupić tak± pralkę now± gdyż ta, któr± dotychczas użytkowałem już wła¶ciwie nadaje się... albowiem nie tylko główny zespół sprzęgła nie działa. Ale poza tym przestała działać elektropompka, która najwyraĽniej zatarła się i to zaraz po wymianie węża odpływowego /stary zacz±ł miejscami przeciekać/.

Kiedy¶ widziałem ten model pralki b±belkowej, któr± podajesz. I o ile sobie dobrze przypominam, to jest ona uboższa od DWF-5590 DP o tyle, że zamiast 8 posiada tylko 4 programy prania /np. bez funkcji t.zw. prania nocnego, bez programu do prania koców (chyba, bo nie jestem pewien?), bez jednego z dwu (w DWF-5590DP) programów do prania chemicznego - silk i bez programu speed/, ma przebudowany nieco kształt wewnętrzny zbiornika i zamiast 4 poziomów wyboru wody ma tylko 3 - co wi±że się z większym zużyciem wody. Nie jestem całkiem pewien, ale chyba też ten nowszy model nie ma do wyboru 3 opcji wyboru ciepłoty pobieranej wody, tj. zimna, ciepła, bardzo ciepła -czyli na 60 stopni- gor±ca, a tylko 2 - zimna i gor±ca. Inne s± też zakresy programowania czasów prania - w DWF-ce s± od 4 do 30 minut (60 dla prania "sleep", nocnego) - w nowej s± inne, inny (chyba mniejszy) zakres wyboru. Inne także dla wirowania, jakie w nowej? - nie pamiętam, trzeba by sprawdzić :/ Poza tym zewnętrzna -główna bo wierzch jak w starej - plastikowy- obudowa tego nowego modelu jest wykonana z blachy(!). A wiadomo, że to wi±że się i z jej korodowaniem jak też chyba jednak z większym poziomem hałasu podczas pracy pralki /przy czym blacha ta jest raczej cienka i chyba obudowa nie jest od wewn±trz wyciszana -jak w DWF-ce- ani wzmacniana zarazem przyklejanymi płatami jakby gumo-plastiku/

Cóż powiedzieć, cóż powiedzieć na ten stan rzeczy na polskim rynku pralek?... Kiedy¶ -do¶ć dawno temu- z ciekawo¶ci po¶więciłem sporo czasu aby spróbować wyszukać w internecie wszelakich pralek typu prania b±belkowego. I wtedy znalazłem kilka amerykańskich oraz... chińskich(!). O ile potrafię sobie przypomnieć Chińczycy produkuj± wiele odmian pralek b±belkowych. Ze zdjęć wielu z nich widać było, że posiadaj± znacznie więcej programów i funkcji, różne budowy i gabaryty /np. nie 4 czy 3 poziomy wody lecz powiedzmy 8 czy 10 - do wyboru/. Oprócz tego dowiedziałem się, że eksportuj± te pralki do wielu krajów - niestety dotychczas nie do Polski /nie wiedzieć czemu, przecież tyle chińskiego chłamu jest na polskim rynku więc dlaczego handlowcy nie zainteresuj± się tymi nowymi technologiami /i nie sprawdz± ich sprawno¶ci najpierw oczywi¶cie u producenta, na miejscu w Chinach/ i nie zaimportuj± ich? - tego to już poj±ć nie potrafię Sad

P.s: Napisałem "w cudowny sposób", bo hm... nie wiem jak napisać /trudno mi, po wielu niełatwych do¶wiadczeniach życiowych, uwierzyć w dobro ludzi i pomocniczo¶ć - po prostu nie mam zdrowia, pracy i zarazem funduszy na zakup nowej pralki, która jest mi bardzo potrzebna. Nie wiem jak sobie w tej sytuacji poradzić/. Je¶li kto¶ z Was Szanowni forumowicze zechciałby mi co¶ realnego poradzić, wspomóc - to bardzo proszę /my¶lę, że najlepiej na p.w. lub e-mail/. Oby cud się zdarzył - może wtedy odzyskam wiarę...

P.s2: A co radzicie zrobić ze star± DWF-k±? Może na czę¶ci, tylko jak, komu, gdzie je ewentualnie odst±pić?

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

paseo
Poziom 1
Poziom 1

Post#23 19 Jul 2008 14:49   

Mamy dwie takie pralki w rodzinie i NIGDY nie kupimy innej.
Jedna ma 14 lat a druga 13.I nigdy sie nie zepsuly.Sa bardzo pojemne,bardzo ciche,piora WSZYSTKO.
U na sbylo przylacze tylko z ciepla woda,a ona ma dwa wejscia.Wiec po prostu podlaczylismy te ciepla wode przez trojnik i sama sobie pobiera,z ktorej chce.oczywiscie,jesli ktos ma i ciepla i zimna w pomieszczeniu,to dolacza oba wejscia.
Pralka nie ma grzalki,wiec pranie jest prawie za darmo.
Polecam wszystkim a do tych wpisow na dole:
puknijcie sie najpierw glowa o sciane !!!
Jesli sie o czyms nie ma pojecia,to sie nie pisze.
Pranie jest IDEALNE,schodzi wszystko,i stary brud i zatarcia i plamy.
I pralka jest TANIA !!!!

Dodano po 6 [minuty]:

samosiek wrote:
Dzięki za informację.
Mam nadzieję, że uda mi się w jaki¶ cudowny sposób kupić tak± pralkę now± gdyż ta, któr± dotychczas użytkowałem już wła¶ciwie nadaje się... albowiem nie tylko główny zespół sprzęgła nie działa. Ale poza tym przestała działać elektropompka, która najwyraĽniej zatarła się i to zaraz po wymianie węża odpływowego /stary zacz±ł miejscami przeciekać/.

Kiedy¶ widziałem ten model pralki b±belkowej, któr± podajesz. I o ile sobie dobrze przypominam, to jest ona uboższa od DWF-5590 DP o tyle, że zamiast 8 posiada tylko 4 programy prania /np. bez funkcji t.zw. prania nocnego, bez programu do prania koców (chyba, bo nie jestem pewien?), bez jednego z dwu (w DWF-5590DP) programów do prania chemicznego - silk i bez programu speed/, ma przebudowany nieco kształt wewnętrzny zbiornika i zamiast 4 poziomów wyboru wody ma tylko 3 - co wi±że się z większym zużyciem wody. Nie jestem całkiem pewien, ale chyba też ten nowszy model nie ma do wyboru 3 opcji wyboru ciepłoty pobieranej wody, tj. zimna, ciepła, bardzo ciepła -czyli na 60 stopni- gor±ca, a tylko 2 - zimna i gor±ca. Inne s± też zakresy programowania czasów prania - w DWF-ce s± od 4 do 30 minut (60 dla prania "sleep", nocnego) - w nowej s± inne, inny (chyba mniejszy) zakres wyboru. Inne także dla wirowania, jakie w nowej? - nie pamiętam, trzeba by sprawdzić :/ Poza tym zewnętrzna -główna bo wierzch jak w starej - plastikowy- obudowa tego nowego modelu jest wykonana z blachy(!). A wiadomo, że to wi±że się i z jej korodowaniem jak też chyba jednak z większym poziomem hałasu podczas pracy pralki /przy czym blacha ta jest raczej cienka i chyba obudowa nie jest od wewn±trz wyciszana -jak w DWF-ce- ani wzmacniana zarazem przyklejanymi płatami jakby gumo-plastiku/

Cóż powiedzieć, cóż powiedzieć na ten stan rzeczy na polskim rynku pralek?... Kiedy¶ -do¶ć dawno temu- z ciekawo¶ci po¶więciłem sporo czasu aby spróbować wyszukać w internecie wszelakich pralek typu prania b±belkowego. I wtedy znalazłem kilka amerykańskich oraz... chińskich(!). O ile potrafię sobie przypomnieć Chińczycy produkuj± wiele odmian pralek b±belkowych. Ze zdjęć wielu z nich widać było, że posiadaj± znacznie więcej programów i funkcji, różne budowy i gabaryty /np. nie 4 czy 3 poziomy wody lecz powiedzmy 8 czy 10 - do wyboru/. Oprócz tego dowiedziałem się, że eksportuj± te pralki do wielu krajów - niestety dotychczas nie do Polski /nie wiedzieć czemu, przecież tyle chińskiego chłamu jest na polskim rynku więc dlaczego handlowcy nie zainteresuj± się tymi nowymi technologiami /i nie sprawdz± ich sprawno¶ci najpierw oczywi¶cie u producenta, na miejscu w Chinach/ i nie zaimportuj± ich? - tego to już poj±ć nie potrafię Sad

P.s: Napisałem "w cudowny sposób", bo hm... nie wiem jak napisać /trudno mi, po wielu niełatwych do¶wiadczeniach życiowych, uwierzyć w dobro ludzi i pomocniczo¶ć - po prostu nie mam zdrowia, pracy i zarazem funduszy na zakup nowej pralki, która jest mi bardzo potrzebna. Nie wiem jak sobie w tej sytuacji poradzić/. Je¶li kto¶ z Was Szanowni forumowicze zechciałby mi co¶ realnego poradzić, wspomóc - to bardzo proszę /my¶lę, że najlepiej na p.w. lub e-mail/. Oby cud się zdarzył - może wtedy odzyskam wiarę...

P.s2: A co radzicie zrobić ze star± DWF-k±? Może na czę¶ci, tylko jak, komu, gdzie je ewentualnie odst±pić?

Ale po co Ci tyle programow??? Uproscili,bo wiekszosc ludzi i tak ustawiala po swojemu.
Ja np. od razu przechodzilem na Speed a potem tylko ustawialem poziom wody i juz.
Pralki /dwie/ mam 14 i 13 lat a rodzina wlasnie kupila te 750 i sa zachwyceni.
Nic sie nigdy nie zepsulo,pralki nie niszcza ubran ani nie szarpia i schodzi KAZDY brud bez problemu.Nigdy nie dodawalem zadnych wybielaczy,bo nie potrzeba.I jest TANIO,nie zuzywa pradu,a ten jest coraz drozszy a od stycznia znow + 20 % minimum.

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

elektro-dom
Poziom 18
Poziom 18

Post#24 19 Jul 2008 22:49   

Ludzie!!!! Te pralki z przed 8, 13, czy 14-stu lat to zupełnie inna para kaloszy!!!.
Kupcie teraz i pogadamy za kilka lat Smile
Widziałem w akcji ten złom z produkcji 2007 (DAEWOO 1094S) i wszystkim którzy go maj± szczerze współczuję..... w tym roku już brudzi rzeczy i udaje startuj±cy odrzutowiec na wirowaniu...
Pozdrawiam i życzę miłych zakupów Smile

Helpful message? + -

Back to top

gonia68
Poziom 1
Poziom 1

Post#25 02 Aug 2008 22:49   

Miałam kiedy¶ DAEWO bombelkowe i nie uważam jej za super pralkę .
Pranie było niedoprane.
Pobór wody na pranie ok 45-50 litrów , a gdzie jeszcze np. 5 płukań ( 300 litrów na cykl z pełnym załadunkiem

TO BYŁ HORROR

Helpful message? + -

Back to top

WITEK1952
Poziom 21
Poziom 21

Post#26 03 Aug 2008 15:09   

Witam.Mam Daewoo już 15 lat i bardzo j± chwalę.Wypatrzyłem j± na targach i zamówiłem.Nie wiem sk±d te opinie o niedopieraniu bo nawet ciuchy upaćkane w smarach doprowadza do ładu.Jedyn± rzecz± jak± musiałem w niej zmienić to pomka wodna bo zaczynała przeciekać.Jak mi się ta pralka skończy to nie wiem co kupię.Kolegom w Ardo i innych badziewiach po kilku latach sypały się łozyska a ja tego problemu nigdy nie miałem.

Helpful message? + -

Back to top

pysiaaa
Poziom 8
Poziom 8

Post#27 08 Sep 2008 10:13   

jak widze użytkowników tej praleczki jest jednak sporo i to zadowolonych:) moja ma 11 lat i działa bez żadnej awarii i ¶ladów korozji- co np na pralce u tesciow ( jakas Candy czy cos w tym stylu- automat) mlodszej o jakies 2-3 lata juz boki zardzewiale i naprawiana Smile
oby moja jeszcze dlugo dzialala- jak padnie to bede szukac takiej samej - nowszej:)
pozdrawiam
Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 08 Sep 2008 10:13   

Back to top

samosiek
Poziom 5
Poziom 5

Post#28 12 Sep 2008 12:56   

pysiaaa wrote:

oby moja jeszcze dlugo dzialala- jak padnie to bede szukac takiej samej - nowszej:)
pozdrawiam
Very Happy

Heh, optymistka z Ciebie pysiuu Smile
Życzę Ci aby Twoja b±belpralka działała jak najdłużej sprawna, a jak już napotkasz jakie¶ nowe pralki b±belkowe to daj mi znać, proszę i podziel się tym szczę¶ciem ze mn±. Bo jak napisałem poprzednio, ja niestety nie mam chyba jako¶ szczę¶cia.
/choć Chińczycy ponoć produkuj± różne ciekawe rodzaje tych pralek, ale co z tego skoro polscy handlowcy ¶pi±!?/

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

pysiaaa
Poziom 8
Poziom 8

Post#29 19 Sep 2008 10:43   

no wlasnie nie rozumiem dlaczego ¶pi±Smile
chyba ze to nasze kochane spoleczenstwo si etak zachłysneło zachodem ze cokolwiek z innej strony juz jest beeee
tutaj na forum wyzej jest link strony gdzie jest pokazana nowa wersja tej praleczki
znalazlam dwa sklepy internetowe gdzie sa one
http://www.sklep.bedom.pl/index.php?p909,dwf750m
http://czesciagd.pl/product_info.php?manufacturers_id=55&products_id=123049
pozdrawiam Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Household Exchange -> Household What to buy? -> Pralka b±belkowa
Page 1 of 1
Similar topics
Pralka b±belkowa Daewoo 5500DP (1)
Pralka b±belkowa - daewoo Z 9.2 kg - nie wiruje, "buczy (1)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.066 seconds

elektroda.pl topic RSS feed