Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka bąbelkowa

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pralka bąbelkowa
Autor
Wiadomość
~wac
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Rzeszow

Post#1 Post autora tematu 19 Kwi 2005 21:50   

Pralka bąbelkowa

Mam zapytanie do użytkowników pralki bąbelkowej.
Czy jest to dobra pralka ?? Czy warto ją kupic??
Nie wie ktoś czy są moze w Polsce pralki z innej firmy co piorą stylem amerykańskim ,bo jestem zainteresowany kupnem takiego sprzętu ,bo podobno są bardzo oszczędne ,ale czy są efektywne?? na to chciałbym również uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiam
Powrót do góry

elektryk2000
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Toruń

Post#2 19 Kwi 2005 21:58   

Re: Pralka bąbelkowa

No to sprobuj jechac komfortowo i bezstresowo po autostradzie spalajac maks. 5 litrow benzyny???

Albo bierzesz jakies koreanskie TICO albo samochod, NIE DA SIĘ pogodzic pewnych rzeczy....

Pozdrawiam

PS
Marne porownanie, ale cóż, nie wpadlewm na nic innego tak napredce ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Kwi 2005 21:58   

Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#3 19 Kwi 2005 21:58   

Pralka bąbelkowa

O bąbelpralkę w Polsce raczej trudno. A opinie użytkowników na temat tych pralek do czasu obecnego są w proporcji: 50/50.
Powrót do góry

zayzayer
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Ustroń (Śląsk Cieszyński)

Post#4 19 Kwi 2005 22:23   

~wac napisał:
Mam zapytanie do użytkowników pralki bąbelkowej.
Czy jest to dobra pralka ?? Czy warto ją kupic??

Nie kupuj tego syfu. To są najbardziej dziadowskie pralki jakie znam
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 19 Kwi 2005 22:54   

zayzayer napisał:

Nie kupuj tego syfu. To są najbardziej dziadowskie pralki jakie znam

Bardziej dziadowskich, to ja też nie znam...
:D
Powrót do góry

PS 663S BIO
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#6 20 Kwi 2005 06:59   

macie rację, to takie szajse ze się w głowie nie mieści, podobno nitki z ubrań wyciągają i połowę rzeczy trzeba prać ręcznie
Powrót do góry

Bleble
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: PYRLANDIA

Post#7 20 Kwi 2005 09:31   

Pralka bąbelkowa

Jak by to była taka super dobra technologia to inne firmy bardziej renomowane zajęły by się tym tematem
Ja osobiście nie polecam
A z tymi opiniami 50/50 to oczywiście to chodzi o tych co nabyli te pralki
Powrót do góry

elektryk2000
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 20 Kwi 2005 09:47   

Bleble napisał:

A z tymi opiniami 50/50 to oczywiście to chodzi o tych co nabyli te pralki

Nalezaloby dodac, ze te 50% "zadowolonych" to tacy ktorym glupio sie przyznac ze uwierzyli w reklame i kupili g.... ;)
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 20 Kwi 2005 23:12   

elektryk2000 napisał:

Nalezaloby dodac, ze te 50% "zadowolonych" to tacy ktorym glupio się przyznac ze uwierzyli w reklame i kupili g.... ;)

No mam świrów, którzy dostali "hopla" na punkcie tej technologii... :wink:
A reszta "normalnych", to przyznała się jednak do błędu... (50 procent). :D
Pozdrawiam.
Powrót do góry

elektryk2000
Poziom 23
Poziom 23

Post#10 20 Kwi 2005 23:17   

skryn napisał:
No mam świrów, którzy dostali "hopla" na punkcie tej technologii...

Ja bym tego nie nazwal nawet "technologią" - te "miliony" pęcherzyków powietrza faktycznie robią wrażenie ale tylko w reklamie.
A tu ZONK jak sie patrzy na to badziewie a wlasciwie na ten tzw. generator ;)
Pompke do akwarium mozna z tego zrobic a bez tego i tak pierze tak samo, w dodatku w zimnej wodzie, hehe ;)
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Post#11 20 Kwi 2005 23:23   

To kol. ~wac, jak zniesmaczony (brrr), już "wybił" sobie z głowy taki sprzęt, a wybrał sobie coś "normalnego" (czytaj: pralkę) :wink: .
Pozdrawiam.
Powrót do góry

jpserwis
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#12 21 Kwi 2005 16:44   

Do prania delikatnych rzeczy tj firanek jest dobra.
Mówię o Daewoo, klienci sobie chwalą, dopuki się nie zepsuje, a wtedy to...
Powrót do góry

pysiaaa
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: warszawa

Post#13 19 Sty 2006 15:27   

Pralka bąbelkowa

jak mozna sie wypowiadac na temat czegos czego sie nie zna? ja mam taka pralke od kilku lat i zadnych nitek z ubran mi nie wyciaga - pierze bez zarzutu a zuzycie wody mam na takim samym poziomie jak mialam gdy prałam normlanym automatem - jedyna jej wada to taka ze niema mniejszych gabarytów- ludzie myślcie co piszecie - nie ocenia sie czegos czego sie nie zna i uzytkuje .

Dodano po 2 [minuty]:

pralka ma mozliwosc podłaczenia ciepłej wody - jak sie kupuje to trzeba patrzec co sie kupuje i robic to mądrze a nie pisac potem ze w zimnej wodzie sie pierze!
- dobrze wiruje
- mozna wiele rzeczy uprac - ktorych w standartowym automacie bym tego nie zrobila
-male zuzycie pradu - ktory jest drogi
Powrót do góry

majeczny
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: rzeszów

Post#14 19 Sty 2006 15:54   

Pysia ma rację,ale pozostali też.Prawda leży zawsze po środku.Do prania rzeczy delikatnych ,tym samym delikatnie zabrudzonych jest wspaniała.Natomiast do prania rzeczy codziennego użytku np. spodni i w dodatku mocno zabrudzonych to nie polecam z całą stanowczością gdyż nie dopiera. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2006 15:54   

Powrót do góry

PS 663S BIO
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#15 19 Sty 2006 16:58   

pysiaaaaaaaaaaaaaaaaa :arrow: spróbój wyprać w tym szrocie takie b.mocno zabrudzone ręczniki z b.grubej tkaniny frotte :wink:

a temperatura CWU wynosi W WYJĄTKOWYCH przypadkach 60st.C a jak doleci do tej "pralki" to na pewno temperatura spadnie do jakiś 50st.C, a co z takimi rzeczami które tradycyjnie się pierze w temp. 60-95st.C :?:

ja mam setki klientów którzy puszczają wiązanki przekleństw na temat zakupu którego dokonali (bąbelpralka) :)

a co do wirowania :?: pffffffffffff, wielkie mi rzeczy
pralka MIELE przy swoich 1800 obr./min. odwiruje pranie do sucha :!:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2006 16:58   

Powrót do góry

PBK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ELBLĄG

Post#16 19 Sty 2006 20:43   

Pralka bąbelkowa

ee tam pitolicie panowie

to nie jest wcale taka zła pralka
duży plus to ze jest naprawde oszczędna w zużyciu prądu i nikt mi tego nie powie ze jest inaczej
poza tym jak ktos wczesniej wspomniał ma możliwośc podłączenia ciepłej wody
poza tym jako jedna z nielicznych pierze chemicznie
i mozna w nia wsadzic np zrolowany duży chodnik
poza tym dzisiejsze proszki sa naprawde niezłe i nie trzeba w nich grzać wody do np 80"c

ktoś wspomniał o bardzo brudnych ręcznikach frote hmm
ale pytanie zasadnicze kto je tak zapuszcza hm moze sie ktos poczuc obrazony jak go nazwe mianem brudasa ?!

jedyna wada to pękająca sprężyna w mechaniźmie obrotowym co przyznacie
więcej wad nie znajduje

pozdrawiam :)
Powrót do góry

pysiaaa
Poziom 7
Poziom 7

Post#17 20 Sty 2006 11:00   

no cóż kolega mnie wyręczył kto zapuszcza tak ręczniki :))
co do wirowania to ta pralka ma fajny programator gdzie można regulować ilość wirowań - jak za mało można bez problemu powtórzyć ( i rzeczy nie są max wymięte)
ja osobiście piorę w tej pralce wszystko- koc,firanki,swetry,obrusy,ręczniki,pościel, i rzeczy syna 3 letniego który nie specjalnie zwraca uwagę ze sie zabrudzi jak je kisielek np
i proszę mi wierzyć nie chodzimy w brudnych i zniszczonych rzeczach:))
to jest naprawdę niezła pralka i nazywanie jej przez niektórych szrotem jest obrażaniem ludzi którzy z niej korzystają i są zadowoleni.
a co do nie zadowolonych klientów - to każdy wie że są tacy którym ciężko dogodzić nawet gdy ta pralka prasowała za nich.
Powrót do góry

samosiek
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Łódź

Post#18 14 Lip 2006 17:36   

Jestem użytkownikiem pralki bąbelkowej, model DWF-5590 DP produkcji Daewoo, od ok. 8 lat.
W ciągu tego czasu właściwie nie miałem z nią żadnych większych problemów. Potrzebna była wymiana karbowanej uszczelki, łączącej elektropompkę z wężem odpływowym /1 raz/ oraz kilkakrotne przeczyszczenie plastykowych rurek odpowietrzających /czy jakoś tak/.
Poza tym zgadzam się z tym, co napisała pysiaaa oraz PBK.
Dodam tylko, że w porównaniu z systemem prania np. w pralce PS 663 S BIO, którą wcześniej użytkowałem przez ok. 15 lat, to nie ma porównania.
-W zużyciu prądu - bąbelkowa rewelacyjnie małe zużycie
-w zużyciu nakładów na wymianę części, naprawy i serwisowanie - bąbelkowa była dotąd u mnie bezkonkurencyjna wobec PS 663 S BIO. Ostatnio uszkodził się główny mechanizm bąbelkowej, tj. sprzęgło - w wyniku zużycia
-w ilości i zróżnicowaniu wyboru rodzaju programów prania, jest ich w bąbelkowej 8 /różnice polegają na zróżnicowaniu długości, prędkości i siły oraz rotacji obrotów silnika podczas pracy/
-w wyborze czasu prania w przedziale czasowym od 4 minut do 30 lub do 60 /tzw. program prania nocnego - rzadsza i krótsza częstotliwość obrotów silnika, podczas pracy w tym programie/
-w możliwości prania chemicznego - bąbelkowa bezkonkurencyjna. Są w niej 2 specjalne programy, w PS 663 S BIO nie ma takiej możliwości
-w możliwości wyboru ilości wody, jednego spośród 4 poziomów, w zależności od ilości, rodzaju, wagi pranych tkanin oraz wybranego programu prania - w wymienionej porównywanej pralce nie ma takiej możliwości
-w bąbelkowej jest t.zw. system wagowy - w porównywalnej tu pralce nie ma
-w dokładności prania w zimnej wodzie - bąbelkowa również bezkonkurencyjna
-w dokładności płukania tkanin po praniu - bąbelkowa jest bez wątpienia dokładniejsza, wypłukuje brud i pozostałości chamiczne po proszkach czy płynach do prania. Nie pozostawia osadu z środków chemicznych na tkaninach. -Ważne szczególnie np. dla alergików
-w antyseptycznym oddziaływaniu cząsteczek tlenu, zawartych w generowanych bąbelkach powietrza - bąbelkowa bezkonkurencyjna
-W podstawowej, bardzo istotnej w przebiegu procesu prania sprawie, tj. minimalizacji zjawiska tarcia, a tym samym niszczenia tkanin podczas prania - bąbelkowa bezkonkurencyjna wobec PS 663 S BIO. Nie ma t.zw. fartucha czyli gumowej uszczelki łączącej bęben pralki z obudową przy drzwiczkach. A przede wszystkim oś bębna w bąbelkowej jest ustawiona pionowo, a nie poziomo jak w porównywanej tu przeze mnie. W bąbelkowej podczas prania i płukania nie obraca się bęben pralki, a jedynie wirnik-rotator znajdujący się na dole bębna. W bąbelkowej tkaniny do bębna wkłada się od góry.
-Pranie w bąbelkowej polega na wywoływaniu w bębnie wirów wodnych, przepływających przez tkaniny ze zróżnicowaną siłą, częstotliwością i natężeniem. Owe wiry wodne wypłukują zabrudzenia z tkanin, a ściany wewnętrzne bębna są zbudowane w taki sposób, aby wyeliminowane było tarcie pomiędzy nimi a tkaninami, w procesie prania - to jest zasadnicza różnica w technologii prania w bąbelkowej. W bąbelkowej tkaniny nie są wyklepywane, przerzucane w bębnie -jak w PS 663 S BIO- lecz przepłukiwane przez wiry wodne. Bąbelkowa przez to 'szanuje' tkaniny.
-W bąbelkowej tkaniny nie niszczą się tak, jak w porównywanej - co jest jej bardzo ważną zaletą
-w bąbelkowej bąbelki powietrza zmniejszają napięcie powierzchniowe na tkaninach, co w znaczący sposób zmniejsza czas oraz zwiększa dokładność prania i płukania

Względne minusy bąbelkowej, wobec porównywanej tutaj, to:
-brak możliwości prania w wysokich temperaturach /powyżej 60 °C. /, co raczej w istocie nie zmniejsza jednak efektywności, dokładności prania
-bąbekowa nie ma możliwości wewnętrznego podgrzewania wody w bębnie /grzałki/
-w tym modelu bąbelkowej, woda po 30 lub 60 minutowym procesie namaczania tkanin, nie jest automatycznie wypompowywana przed następującym po nim praniem. Lecz proces prania ma miejsce w tej samej wodzie
-ten model bąbelkowej, który posiadam przez długi czas działał właściwie bezawaryjnie.
-po dłuższym czasie użytkowania, przy konieczności dokonania napraw z wymianą części - jest to nieopłacalne. Części są dość drogie i trudno dostępne /właściwie tylko poprzez autoryzowane serwisy naprawcze, współpracujące z firmą producenta czyli w tym przypadku z Daewoo/. Podobne opinie słyszałem odnośnie także innych, wcześniejszych, modeli pralek bąbelkowych f-my Daewoo, w warunkach polskich, niestety. Uważam, że ten dotychczasowy stan rzeczy powinien być radykalnie zmieniony.

Na koniec:
Jestem przekonany, że sama technologia procesu prania w bąbelkowej jest niewątpliwie lepsza i efektywniejsza.
Szkoda tylko, że ani polscy handlowcy ani, jakby mało dociekliwi istotnych różnic jakości, klienci w Polsce /przynajmniej ich większość/ nie wykazuje znaczącego zainteresowania tą niewątpliwie -moim zdaniem- lepszą technologią prania, w pralkach bąbelkowych. Co sprawia, że wybór rodzajów, modeli, funkcjonalności oraz producentów pralek bąbelkowych, jest znikoma na polskim rynku, a właściwie żadna.
Uważam, że powinno to zostać zmienione - dla dobra wszystkich polskich konsumentów! Bo wydaje się, że w tej dziedzinie jesteśmy -ogólnie sprawę ujmując, jako kraj, jako Polska- daleko za np. Chinami - gdzie ponoć tego rodzaju pralki są produkowane i używane na dużą skalę, i z bardzo wieloma rodzajami typów tych pralek, posiadającymi znacznie znacznie większą gamę funkcjonalności niż przykładowy model Daewoo DWF-5590DP

p.s: Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe, sprawdzone i prawdziwe informacje na temat pralek bąbelkowych, i o możliwościach np. nabycia ich w Polsce - to proszę podzielić się nimi ze mną.

pozdrawiam
Powrót do góry

DziadzioMiecio
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Połczyn Zdrój

Post#19 18 Wrz 2006 10:29   

No coz panowie z ta pralka jest kilka klopotow ale jest to dobra pralka.Kiedys gdy kupilem ja dla sprawdzenia jak pierze wsadzilem koszule z plamami powstalymi na wskutek naprawy samochodu i po dwoch praniach plamy na suchej koszuli przestaly byc widoczne .Inspekcja chandlowa kontrolujaca proszki powinna miec te pralki.Bo jak sie pierze w zimnej wodzie to dopiero widac ile w proszku jest masy wypelniajacej a ile wlasciwej substancji pioracej. Szkoda ze na rynku nie ma tych pralek choc wlasnie mi sie psuje ale o tym napisze winnym watku.Pralka jest dobra mam ja od 11lat i to pierwsza awaria a mojke coreczki raczej jej nie oszczedzaly .
Powrót do góry

pysiaaa
Poziom 7
Poziom 7

Post#20 06 Cze 2008 13:01   

no to mnie Pan zasmucil:(
moja praleczka ma 10 lat juz i boje sie ze zacznie mi sie psuc i gdzie ja taka druga kupie????
moze Pan napisac co sie ewentualnie dzieje ? i gdzie Pan naprawial???
pozdrawiam
Powrót do góry

Kamil929
Poziom 10
Poziom 10

Post#21 08 Cze 2008 00:27   

http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/64015
tu kupisz nową pralkę tego typu. Najczęściej psującą sie częścią w tej palce jest przekładnia( aż co 12 lat!).
Powrót do góry

samosiek
Poziom 5
Poziom 5

Post#22 18 Cze 2008 02:06   

Dzięki za informację.
Mam nadzieję, że uda mi się w jakiś cudowny sposób kupić taką pralkę nową gdyż ta, którą dotychczas użytkowałem już właściwie nadaje się... albowiem nie tylko główny zespół sprzęgła nie działa. Ale poza tym przestała działać elektropompka, która najwyraźniej zatarła się i to zaraz po wymianie węża odpływowego /stary zaczął miejscami przeciekać/.

Kiedyś widziałem ten model pralki bąbelkowej, którą podajesz. I o ile sobie dobrze przypominam, to jest ona uboższa od DWF-5590 DP o tyle, że zamiast 8 posiada tylko 4 programy prania /np. bez funkcji t.zw. prania nocnego, bez programu do prania koców (chyba, bo nie jestem pewien?), bez jednego z dwu (w DWF-5590DP) programów do prania chemicznego - silk i bez programu speed/, ma przebudowany nieco kształt wewnętrzny zbiornika i zamiast 4 poziomów wyboru wody ma tylko 3 - co wiąże się z większym zużyciem wody. Nie jestem całkiem pewien, ale chyba też ten nowszy model nie ma do wyboru 3 opcji wyboru ciepłoty pobieranej wody, tj. zimna, ciepła, bardzo ciepła -czyli na 60 stopni- gorąca, a tylko 2 - zimna i gorąca. Inne są też zakresy programowania czasów prania - w DWF-ce są od 4 do 30 minut (60 dla prania "sleep", nocnego) - w nowej są inne, inny (chyba mniejszy) zakres wyboru. Inne także dla wirowania, jakie w nowej? - nie pamiętam, trzeba by sprawdzić :/ Poza tym zewnętrzna -główna bo wierzch jak w starej - plastikowy- obudowa tego nowego modelu jest wykonana z blachy(!). A wiadomo, że to wiąże się i z jej korodowaniem jak też chyba jednak z większym poziomem hałasu podczas pracy pralki /przy czym blacha ta jest raczej cienka i chyba obudowa nie jest od wewnątrz wyciszana -jak w DWF-ce- ani wzmacniana zarazem przyklejanymi płatami jakby gumo-plastiku/

Cóż powiedzieć, cóż powiedzieć na ten stan rzeczy na polskim rynku pralek?... Kiedyś -dość dawno temu- z ciekawości poświęciłem sporo czasu aby spróbować wyszukać w internecie wszelakich pralek typu prania bąbelkowego. I wtedy znalazłem kilka amerykańskich oraz... chińskich(!). O ile potrafię sobie przypomnieć Chińczycy produkują wiele odmian pralek bąbelkowych. Ze zdjęć wielu z nich widać było, że posiadają znacznie więcej programów i funkcji, różne budowy i gabaryty /np. nie 4 czy 3 poziomy wody lecz powiedzmy 8 czy 10 - do wyboru/. Oprócz tego dowiedziałem się, że eksportują te pralki do wielu krajów - niestety dotychczas nie do Polski /nie wiedzieć czemu, przecież tyle chińskiego chłamu jest na polskim rynku więc dlaczego handlowcy nie zainteresują się tymi nowymi technologiami /i nie sprawdzą ich sprawności najpierw oczywiście u producenta, na miejscu w Chinach/ i nie zaimportują ich? - tego to już pojąć nie potrafię :(

P.s: Napisałem "w cudowny sposób", bo hm... nie wiem jak napisać /trudno mi, po wielu niełatwych doświadczeniach życiowych, uwierzyć w dobro ludzi i pomocniczość - po prostu nie mam zdrowia, pracy i zarazem funduszy na zakup nowej pralki, która jest mi bardzo potrzebna. Nie wiem jak sobie w tej sytuacji poradzić/. Jeśli ktoś z Was Szanowni forumowicze zechciałby mi coś realnego poradzić, wspomóc - to bardzo proszę /myślę, że najlepiej na p.w. lub e-mail/. Oby cud się zdarzył - może wtedy odzyskam wiarę...

P.s2: A co radzicie zrobić ze starą DWF-ką? Może na części, tylko jak, komu, gdzie je ewentualnie odstąpić?

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2008 02:06   

Powrót do góry

paseo
Poziom 1
Poziom 1

Post#23 19 Lip 2008 14:49   

Mamy dwie takie pralki w rodzinie i NIGDY nie kupimy innej.
Jedna ma 14 lat a druga 13.I nigdy sie nie zepsuly.Sa bardzo pojemne,bardzo ciche,piora WSZYSTKO.
U na sbylo przylacze tylko z ciepla woda,a ona ma dwa wejscia.Wiec po prostu podlaczylismy te ciepla wode przez trojnik i sama sobie pobiera,z ktorej chce.oczywiscie,jesli ktos ma i ciepla i zimna w pomieszczeniu,to dolacza oba wejscia.
Pralka nie ma grzalki,wiec pranie jest prawie za darmo.
Polecam wszystkim a do tych wpisow na dole:
puknijcie sie najpierw glowa o sciane !!!
Jesli sie o czyms nie ma pojecia,to sie nie pisze.
Pranie jest IDEALNE,schodzi wszystko,i stary brud i zatarcia i plamy.
I pralka jest TANIA !!!!

Dodano po 6 [minuty]:

samosiek napisał:
Dzięki za informację.
Mam nadzieję, że uda mi się w jakiś cudowny sposób kupić taką pralkę nową gdyż ta, którą dotychczas użytkowałem już właściwie nadaje się... albowiem nie tylko główny zespół sprzęgła nie działa. Ale poza tym przestała działać elektropompka, która najwyraźniej zatarła się i to zaraz po wymianie węża odpływowego /stary zaczął miejscami przeciekać/.

Kiedyś widziałem ten model pralki bąbelkowej, którą podajesz. I o ile sobie dobrze przypominam, to jest ona uboższa od DWF-5590 DP o tyle, że zamiast 8 posiada tylko 4 programy prania /np. bez funkcji t.zw. prania nocnego, bez programu do prania koców (chyba, bo nie jestem pewien?), bez jednego z dwu (w DWF-5590DP) programów do prania chemicznego - silk i bez programu speed/, ma przebudowany nieco kształt wewnętrzny zbiornika i zamiast 4 poziomów wyboru wody ma tylko 3 - co wiąże się z większym zużyciem wody. Nie jestem całkiem pewien, ale chyba też ten nowszy model nie ma do wyboru 3 opcji wyboru ciepłoty pobieranej wody, tj. zimna, ciepła, bardzo ciepła -czyli na 60 stopni- gorąca, a tylko 2 - zimna i gorąca. Inne są też zakresy programowania czasów prania - w DWF-ce są od 4 do 30 minut (60 dla prania "sleep", nocnego) - w nowej są inne, inny (chyba mniejszy) zakres wyboru. Inne także dla wirowania, jakie w nowej? - nie pamiętam, trzeba by sprawdzić :/ Poza tym zewnętrzna -główna bo wierzch jak w starej - plastikowy- obudowa tego nowego modelu jest wykonana z blachy(!). A wiadomo, że to wiąże się i z jej korodowaniem jak też chyba jednak z większym poziomem hałasu podczas pracy pralki /przy czym blacha ta jest raczej cienka i chyba obudowa nie jest od wewnątrz wyciszana -jak w DWF-ce- ani wzmacniana zarazem przyklejanymi płatami jakby gumo-plastiku/

Cóż powiedzieć, cóż powiedzieć na ten stan rzeczy na polskim rynku pralek?... Kiedyś -dość dawno temu- z ciekawości poświęciłem sporo czasu aby spróbować wyszukać w internecie wszelakich pralek typu prania bąbelkowego. I wtedy znalazłem kilka amerykańskich oraz... chińskich(!). O ile potrafię sobie przypomnieć Chińczycy produkują wiele odmian pralek bąbelkowych. Ze zdjęć wielu z nich widać było, że posiadają znacznie więcej programów i funkcji, różne budowy i gabaryty /np. nie 4 czy 3 poziomy wody lecz powiedzmy 8 czy 10 - do wyboru/. Oprócz tego dowiedziałem się, że eksportują te pralki do wielu krajów - niestety dotychczas nie do Polski /nie wiedzieć czemu, przecież tyle chińskiego chłamu jest na polskim rynku więc dlaczego handlowcy nie zainteresują się tymi nowymi technologiami /i nie sprawdzą ich sprawności najpierw oczywiście u producenta, na miejscu w Chinach/ i nie zaimportują ich? - tego to już pojąć nie potrafię :(

P.s: Napisałem "w cudowny sposób", bo hm... nie wiem jak napisać /trudno mi, po wielu niełatwych doświadczeniach życiowych, uwierzyć w dobro ludzi i pomocniczość - po prostu nie mam zdrowia, pracy i zarazem funduszy na zakup nowej pralki, która jest mi bardzo potrzebna. Nie wiem jak sobie w tej sytuacji poradzić/. Jeśli ktoś z Was Szanowni forumowicze zechciałby mi coś realnego poradzić, wspomóc - to bardzo proszę /myślę, że najlepiej na p.w. lub e-mail/. Oby cud się zdarzył - może wtedy odzyskam wiarę...

P.s2: A co radzicie zrobić ze starą DWF-ką? Może na części, tylko jak, komu, gdzie je ewentualnie odstąpić?

Ale po co Ci tyle programow??? Uproscili,bo wiekszosc ludzi i tak ustawiala po swojemu.
Ja np. od razu przechodzilem na Speed a potem tylko ustawialem poziom wody i juz.
Pralki /dwie/ mam 14 i 13 lat a rodzina wlasnie kupila te 750 i sa zachwyceni.
Nic sie nigdy nie zepsulo,pralki nie niszcza ubran ani nie szarpia i schodzi KAZDY brud bez problemu.Nigdy nie dodawalem zadnych wybielaczy,bo nie potrzeba.I jest TANIO,nie zuzywa pradu,a ten jest coraz drozszy a od stycznia znow + 20 % minimum.

Pozdrawiam

Powrót do góry

elektro-dom
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: wielkopolska

Post#24 19 Lip 2008 22:49   

Ludzie!!!! Te pralki z przed 8, 13, czy 14-stu lat to zupełnie inna para kaloszy!!!.
Kupcie teraz i pogadamy za kilka lat :)
Widziałem w akcji ten złom z produkcji 2007 (DAEWOO 1094S) i wszystkim którzy go mają szczerze współczuję..... w tym roku już brudzi rzeczy i udaje startujący odrzutowiec na wirowaniu...
Pozdrawiam i życzę miłych zakupów :)
Powrót do góry

gonia68
Poziom 1
Poziom 1

Post#25 02 Sie 2008 22:49   

Miałam kiedyś DAEWO bombelkowe i nie uważam jej za super pralkę .
Pranie było niedoprane.
Pobór wody na pranie ok 45-50 litrów , a gdzie jeszcze np. 5 płukań ( 300 litrów na cykl z pełnym załadunkiem

TO BYŁ HORROR
Powrót do góry

WITEK1952
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Olsztyn

Post#26 03 Sie 2008 15:09   

Witam.Mam Daewoo już 15 lat i bardzo ją chwalę.Wypatrzyłem ją na targach i zamówiłem.Nie wiem skąd te opinie o niedopieraniu bo nawet ciuchy upaćkane w smarach doprowadza do ładu.Jedyną rzeczą jaką musiałem w niej zmienić to pomka wodna bo zaczynała przeciekać.Jak mi się ta pralka skończy to nie wiem co kupię.Kolegom w Ardo i innych badziewiach po kilku latach sypały się łozyska a ja tego problemu nigdy nie miałem.
Powrót do góry

pysiaaa
Poziom 7
Poziom 7

Post#27 08 Wrz 2008 10:13   

jak widze użytkowników tej praleczki jest jednak sporo i to zadowolonych:) moja ma 11 lat i działa bez żadnej awarii i śladów korozji- co np na pralce u tesciow ( jakas Candy czy cos w tym stylu- automat) mlodszej o jakies 2-3 lata juz boki zardzewiale i naprawiana :)
oby moja jeszcze dlugo dzialala- jak padnie to bede szukac takiej samej - nowszej:)
pozdrawiam
Powrót do góry

samosiek
Poziom 5
Poziom 5

Post#28 12 Wrz 2008 12:56   

pysiaaa napisał:

oby moja jeszcze dlugo dzialala- jak padnie to bede szukac takiej samej - nowszej:)
pozdrawiam

Heh, optymistka z Ciebie pysiuu :)
Życzę Ci aby Twoja bąbelpralka działała jak najdłużej sprawna, a jak już napotkasz jakieś nowe pralki bąbelkowe to daj mi znać, proszę i podziel się tym szczęściem ze mną. Bo jak napisałem poprzednio, ja niestety nie mam chyba jakoś szczęścia.
/choć Chińczycy ponoć produkują różne ciekawe rodzaje tych pralek, ale co z tego skoro polscy handlowcy śpią!?/

Pozdrawiam
Powrót do góry

pysiaaa
Poziom 7
Poziom 7

Post#29 19 Wrz 2008 10:43   

no wlasnie nie rozumiem dlaczego śpią:)
chyba ze to nasze kochane spoleczenstwo si etak zachłysneło zachodem ze cokolwiek z innej strony juz jest beeee
tutaj na forum wyzej jest link strony gdzie jest pokazana nowa wersja tej praleczki
znalazlam dwa sklepy internetowe gdzie sa one
http://www.sklep.bedom.pl/index.php?p909,dwf750m
http://czesciagd.pl/product_info.php?manufacturers_id=55&products_id=123049
pozdrawiam :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Pralka bąbelkowa
Strona 1 z 1