Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Pralka b±belkowa

Main Page -> Forum Index -> Household Exchange -> Household What to buy? ->Pralka b±belkowa Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
~wac
Level 20
Helped: 17
Post rating: 22
~wac
Level 20
Post#1 19 Apr 2005 21:50  Topic author   

Pralka b±belkowa

Mam zapytanie do użytkowników pralki b±belkowej.
Czy jest to dobra pralka ?? Czy warto j± kupic??
Nie wie kto¶ czy s± moze w Polsce pralki z innej firmy co pior± stylem amerykańskim ,bo jestem zainteresowany kupnem takiego sprzętu ,bo podobno s± bardzo oszczędne ,ale czy s± efektywne?? na to chciałbym również uzyskać odpowiedĽ.

Pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
elektryk2000
Specjalista urz±dzeń chłodniczych
Helped: 211
Post rating: 40
elektryk2000
Post#2 19 Apr 2005 21:58    

Re: Pralka b±belkowa

No to sprobuj jechac komfortowo i bezstresowo po autostradzie spalajac maks. 5 litrow benzyny???

Albo bierzesz jakies koreanskie TICO albo samochod, NIE DA SIĘ pogodzic pewnych rzeczy....

Pozdrawiam

PS
Marne porownanie, ale cóż, nie wpadlewm na nic innego tak napredce ;)

Helpful post? + 0
Back to top
skryn
Admin grupy AGD
Helped: 1488
Post rating: 640
skryn
Admin grupy AGD
Post#3 19 Apr 2005 21:58    

Pralka b±belkowa

O b±belpralkę w Polsce raczej trudno. A opinie użytkowników na temat tych pralek do czasu obecnego s± w proporcji: 50/50.

Helpful post? + 0
Back to top
zayzayer
Specjalista AGD
Helped: 243
Post rating: 76
zayzayer
Specjalista AGD
Post#4 19 Apr 2005 22:23    

~wac wrote:
Mam zapytanie do użytkowników pralki b±belkowej.
Czy jest to dobra pralka ?? Czy warto j± kupic??

Nie kupuj tego syfu. To s± najbardziej dziadowskie pralki jakie znam

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
skryn
Admin grupy AGD
skryn
Admin grupy AGD
Post#5 19 Apr 2005 22:54    

zayzayer wrote:

Nie kupuj tego syfu. To s± najbardziej dziadowskie pralki jakie znam

Bardziej dziadowskich, to ja też nie znam...
:D

Helpful post? + 0
Back to top
PS 663S BIO
Level 31
Helped: 137
Post rating: 26
PS 663S BIO
Level 31
Post#6 20 Apr 2005 06:59    

macie rację, to takie szajse ze się w głowie nie mie¶ci, podobno nitki z ubrań wyci±gaj± i połowę rzeczy trzeba prać ręcznie

Helpful post? + 0
Back to top
Bleble
Specjalista AGD
Helped: 733
Post rating: 160
Bleble
Specjalista AGD
Post#7 20 Apr 2005 09:31    

Pralka b±belkowa

Jak by to była taka super dobra technologia to inne firmy bardziej renomowane zajęły by się tym tematem
Ja osobi¶cie nie polecam
A z tymi opiniami 50/50 to oczywi¶cie to chodzi o tych co nabyli te pralki

Helpful post? + -1
Back to top
elektryk2000
elektryk2000
Post#8 20 Apr 2005 09:47    

Bleble wrote:

A z tymi opiniami 50/50 to oczywi¶cie to chodzi o tych co nabyli te pralki

Nalezaloby dodac, ze te 50% "zadowolonych" to tacy ktorym glupio sie przyznac ze uwierzyli w reklame i kupili g.... ;)

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
skryn
Admin grupy AGD
skryn
Admin grupy AGD
Post#9 20 Apr 2005 23:12    

elektryk2000 wrote:

Nalezaloby dodac, ze te 50% "zadowolonych" to tacy ktorym glupio się przyznac ze uwierzyli w reklame i kupili g.... ;)

No mam ¶wirów, którzy dostali "hopla" na punkcie tej technologii... :wink:
A reszta "normalnych", to przyznała się jednak do błędu... (50 procent). :D
Pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top
elektryk2000
elektryk2000
Post#10 20 Apr 2005 23:17    

skryn wrote:
No mam ¶wirów, którzy dostali "hopla" na punkcie tej technologii...

Ja bym tego nie nazwal nawet "technologi±" - te "miliony" pęcherzyków powietrza faktycznie robi± wrażenie ale tylko w reklamie.
A tu ZONK jak sie patrzy na to badziewie a wlasciwie na ten tzw. generator ;)
Pompke do akwarium mozna z tego zrobic a bez tego i tak pierze tak samo, w dodatku w zimnej wodzie, hehe ;)

Helpful post? + 0
Back to top
skryn
Admin grupy AGD
skryn
Admin grupy AGD
Post#11 20 Apr 2005 23:23    

To kol. ~wac, jak zniesmaczony (brrr), już "wybił" sobie z głowy taki sprzęt, a wybrał sobie co¶ "normalnego" (czytaj: pralkę) :wink: .
Pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top
jpserwis
Level 23
Helped: 30
Post rating: 6
jpserwis
Level 23
Post#12 21 Apr 2005 16:44    

Do prania delikatnych rzeczy tj firanek jest dobra.
Mówię o Daewoo, klienci sobie chwal±, dopuki się nie zepsuje, a wtedy to...

Helpful post? + +1
Back to top
pysiaaa
Level 11
Helped: 1
pysiaaa
Level 11
Post#13 19 Jan 2006 14:27    

Pralka b±belkowa

jak mozna sie wypowiadac na temat czegos czego sie nie zna? ja mam taka pralke od kilku lat i zadnych nitek z ubran mi nie wyciaga - pierze bez zarzutu a zuzycie wody mam na takim samym poziomie jak mialam gdy prałam normlanym automatem - jedyna jej wada to taka ze niema mniejszych gabarytów- ludzie my¶lcie co piszecie - nie ocenia sie czegos czego sie nie zna i uzytkuje .

Dodano po 2 [minuty]:

pralka ma mozliwosc podłaczenia ciepłej wody - jak sie kupuje to trzeba patrzec co sie kupuje i robic to m±drze a nie pisac potem ze w zimnej wodzie sie pierze!
- dobrze wiruje
- mozna wiele rzeczy uprac - ktorych w standartowym automacie bym tego nie zrobila
-male zuzycie pradu - ktory jest drogi

Helpful post? + 0
Back to top
majeczny
Level 12
Post rating: 9
majeczny
Level 12
Post#14 19 Jan 2006 14:54    

Pysia ma rację,ale pozostali też.Prawda leży zawsze po ¶rodku.Do prania rzeczy delikatnych ,tym samym delikatnie zabrudzonych jest wspaniała.Natomiast do prania rzeczy codziennego użytku np. spodni i w dodatku mocno zabrudzonych to nie polecam z cał± stanowczo¶ci± gdyż nie dopiera. Pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top
PS 663S BIO
Level 31
Helped: 137
Post rating: 26
PS 663S BIO
Level 31
Post#15 19 Jan 2006 15:58    

pysiaaaaaaaaaaaaaaaaa :arrow: spróbój wyprać w tym szrocie takie b.mocno zabrudzone ręczniki z b.grubej tkaniny frotte :wink:

a temperatura CWU wynosi W WYJˇTKOWYCH przypadkach 60st.C a jak doleci do tej "pralki" to na pewno temperatura spadnie do jaki¶ 50st.C, a co z takimi rzeczami które tradycyjnie się pierze w temp. 60-95st.C :?:

ja mam setki klientów którzy puszczaj± wi±zanki przekleństw na temat zakupu którego dokonali (b±belpralka) :)

a co do wirowania :?: pffffffffffff, wielkie mi rzeczy
pralka MIELE przy swoich 1800 obr./min. odwiruje pranie do sucha :!:

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
PBK
Level 30
Helped: 144
Post rating: 43
PBK
Level 30
Post#16 19 Jan 2006 19:43    

Pralka b±belkowa

ee tam pitolicie panowie

to nie jest wcale taka zła pralka
duży plus to ze jest naprawde oszczędna w zużyciu pr±du i nikt mi tego nie powie ze jest inaczej
poza tym jak ktos wczesniej wspomniał ma możliwo¶c podł±czenia ciepłej wody
poza tym jako jedna z nielicznych pierze chemicznie
i mozna w nia wsadzic np zrolowany duży chodnik
poza tym dzisiejsze proszki sa naprawde niezłe i nie trzeba w nich grzać wody do np 80"c

kto¶ wspomniał o bardzo brudnych ręcznikach frote hmm
ale pytanie zasadnicze kto je tak zapuszcza hm moze sie ktos poczuc obrazony jak go nazwe mianem brudasa ?!

jedyna wada to pękaj±ca sprężyna w mechaniĽmie obrotowym co przyznacie
więcej wad nie znajduje

pozdrawiam :)

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
pysiaaa
Level 11
pysiaaa
Level 11
Post#17 20 Jan 2006 10:00    

no cóż kolega mnie wyręczył kto zapuszcza tak ręczniki :))
co do wirowania to ta pralka ma fajny programator gdzie można regulować ilo¶ć wirowań - jak za mało można bez problemu powtórzyć ( i rzeczy nie s± max wymięte)
ja osobi¶cie piorę w tej pralce wszystko- koc,firanki,swetry,obrusy,ręczniki,po¶ciel, i rzeczy syna 3 letniego który nie specjalnie zwraca uwagę ze sie zabrudzi jak je kisielek np
i proszę mi wierzyć nie chodzimy w brudnych i zniszczonych rzeczach:))
to jest naprawdę niezła pralka i nazywanie jej przez niektórych szrotem jest obrażaniem ludzi którzy z niej korzystaj± i s± zadowoleni.
a co do nie zadowolonych klientów - to każdy wie że s± tacy którym ciężko dogodzić nawet gdy ta pralka prasowała za nich.

Helpful post? + 0
Back to top
samosiek
Level 9
samosiek
Level 9
Post#18 14 Jul 2006 17:36    

Jestem użytkownikiem pralki b±belkowej, model DWF-5590 DP produkcji Daewoo, od ok. 8 lat.
W ci±gu tego czasu wła¶ciwie nie miałem z ni± żadnych większych problemów. Potrzebna była wymiana karbowanej uszczelki, ł±cz±cej elektropompkę z wężem odpływowym /1 raz/ oraz kilkakrotne przeczyszczenie plastykowych rurek odpowietrzaj±cych /czy jako¶ tak/.
Poza tym zgadzam się z tym, co napisała pysiaaa oraz PBK.
Dodam tylko, że w porównaniu z systemem prania np. w pralce PS 663 S BIO, któr± wcze¶niej użytkowałem przez ok. 15 lat, to nie ma porównania.
-W zużyciu pr±du - b±belkowa rewelacyjnie małe zużycie
-w zużyciu nakładów na wymianę czę¶ci, naprawy i serwisowanie - b±belkowa była dot±d u mnie bezkonkurencyjna wobec PS 663 S BIO. Ostatnio uszkodził się główny mechanizm b±belkowej, tj. sprzęgło - w wyniku zużycia
-w ilo¶ci i zróżnicowaniu wyboru rodzaju programów prania, jest ich w b±belkowej 8 /różnice polegaj± na zróżnicowaniu długo¶ci, prędko¶ci i siły oraz rotacji obrotów silnika podczas pracy/
-w wyborze czasu prania w przedziale czasowym od 4 minut do 30 lub do 60 /tzw. program prania nocnego - rzadsza i krótsza częstotliwo¶ć obrotów silnika, podczas pracy w tym programie/
-w możliwo¶ci prania chemicznego - b±belkowa bezkonkurencyjna. S± w niej 2 specjalne programy, w PS 663 S BIO nie ma takiej możliwo¶ci
-w możliwo¶ci wyboru ilo¶ci wody, jednego spo¶ród 4 poziomów, w zależno¶ci od ilo¶ci, rodzaju, wagi pranych tkanin oraz wybranego programu prania - w wymienionej porównywanej pralce nie ma takiej możliwo¶ci
-w b±belkowej jest t.zw. system wagowy - w porównywalnej tu pralce nie ma
-w dokładno¶ci prania w zimnej wodzie - b±belkowa również bezkonkurencyjna
-w dokładno¶ci płukania tkanin po praniu - b±belkowa jest bez w±tpienia dokładniejsza, wypłukuje brud i pozostało¶ci chamiczne po proszkach czy płynach do prania. Nie pozostawia osadu z ¶rodków chemicznych na tkaninach. -Ważne szczególnie np. dla alergików
-w antyseptycznym oddziaływaniu cz±steczek tlenu, zawartych w generowanych b±belkach powietrza - b±belkowa bezkonkurencyjna
-W podstawowej, bardzo istotnej w przebiegu procesu prania sprawie, tj. minimalizacji zjawiska tarcia, a tym samym niszczenia tkanin podczas prania - b±belkowa bezkonkurencyjna wobec PS 663 S BIO. Nie ma t.zw. fartucha czyli gumowej uszczelki ł±cz±cej bęben pralki z obudow± przy drzwiczkach. A przede wszystkim o¶ bębna w b±belkowej jest ustawiona pionowo, a nie poziomo jak w porównywanej tu przeze mnie. W b±belkowej podczas prania i płukania nie obraca się bęben pralki, a jedynie wirnik-rotator znajduj±cy się na dole bębna. W b±belkowej tkaniny do bębna wkłada się od góry.
-Pranie w b±belkowej polega na wywoływaniu w bębnie wirów wodnych, przepływaj±cych przez tkaniny ze zróżnicowan± sił±, częstotliwo¶ci± i natężeniem. Owe wiry wodne wypłukuj± zabrudzenia z tkanin, a ¶ciany wewnętrzne bębna s± zbudowane w taki sposób, aby wyeliminowane było tarcie pomiędzy nimi a tkaninami, w procesie prania - to jest zasadnicza różnica w technologii prania w b±belkowej. W b±belkowej tkaniny nie s± wyklepywane, przerzucane w bębnie -jak w PS 663 S BIO- lecz przepłukiwane przez wiry wodne. B±belkowa przez to 'szanuje' tkaniny.
-W b±belkowej tkaniny nie niszcz± się tak, jak w porównywanej - co jest jej bardzo ważn± zalet±
-w b±belkowej b±belki powietrza zmniejszaj± napięcie powierzchniowe na tkaninach, co w znacz±cy sposób zmniejsza czas oraz zwiększa dokładno¶ć prania i płukania

Względne minusy b±belkowej, wobec porównywanej tutaj, to:
-brak możliwo¶ci prania w wysokich temperaturach /powyżej 60 °C. /, co raczej w istocie nie zmniejsza jednak efektywno¶ci, dokładno¶ci prania
-b±bekowa nie ma możliwo¶ci wewnętrznego podgrzewania wody w bębnie /grzałki/
-w tym modelu b±belkowej, woda po 30 lub 60 minutowym procesie namaczania tkanin, nie jest automatycznie wypompowywana przed następuj±cym po nim praniem. Lecz proces prania ma miejsce w tej samej wodzie
-ten model b±belkowej, który posiadam przez długi czas działał wła¶ciwie bezawaryjnie.
-po dłuższym czasie użytkowania, przy konieczno¶ci dokonania napraw z wymian± czę¶ci - jest to nieopłacalne. Czę¶ci s± do¶ć drogie i trudno dostępne /wła¶ciwie tylko poprzez autoryzowane serwisy naprawcze, współpracuj±ce z firm± producenta czyli w tym przypadku z Daewoo/. Podobne opinie słyszałem odno¶nie także innych, wcze¶niejszych, modeli pralek b±belkowych f-my Daewoo, w warunkach polskich, niestety. Uważam, że ten dotychczasowy stan rzeczy powinien być radykalnie zmieniony.

Na koniec:
Jestem przekonany, że sama technologia procesu prania w b±belkowej jest niew±tpliwie lepsza i efektywniejsza.
Szkoda tylko, że ani polscy handlowcy ani, jakby mało dociekliwi istotnych różnic jako¶ci, klienci w Polsce /przynajmniej ich większo¶ć/ nie wykazuje znacz±cego zainteresowania t± niew±tpliwie -moim zdaniem- lepsz± technologi± prania, w pralkach b±belkowych. Co sprawia, że wybór rodzajów, modeli, funkcjonalno¶ci oraz producentów pralek b±belkowych, jest znikoma na polskim rynku, a wła¶ciwie żadna.
Uważam, że powinno to zostać zmienione - dla dobra wszystkich polskich konsumentów! Bo wydaje się, że w tej dziedzinie jeste¶my -ogólnie sprawę ujmuj±c, jako kraj, jako Polska- daleko za np. Chinami - gdzie ponoć tego rodzaju pralki s± produkowane i używane na duż± skalę, i z bardzo wieloma rodzajami typów tych pralek, posiadaj±cymi znacznie znacznie większ± gamę funkcjonalno¶ci niż przykładowy model Daewoo DWF-5590DP

p.s: Je¶li kto¶ ma jakie¶ dodatkowe, sprawdzone i prawdziwe informacje na temat pralek b±belkowych, i o możliwo¶ciach np. nabycia ich w Polsce - to proszę podzielić się nimi ze mn±.

pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
DziadzioMiecio
Level 27
Helped: 69
Post rating: 14
DziadzioMiecio
Level 27
Post#19 18 Sep 2006 10:29    

No coz panowie z ta pralka jest kilka klopotow ale jest to dobra pralka.Kiedys gdy kupilem ja dla sprawdzenia jak pierze wsadzilem koszule z plamami powstalymi na wskutek naprawy samochodu i po dwoch praniach plamy na suchej koszuli przestaly byc widoczne .Inspekcja chandlowa kontrolujaca proszki powinna miec te pralki.Bo jak sie pierze w zimnej wodzie to dopiero widac ile w proszku jest masy wypelniajacej a ile wlasciwej substancji pioracej. Szkoda ze na rynku nie ma tych pralek choc wlasnie mi sie psuje ale o tym napisze winnym watku.Pralka jest dobra mam ja od 11lat i to pierwsza awaria a mojke coreczki raczej jej nie oszczedzaly .

Helpful post? + -1
Back to top
pysiaaa
Level 11
pysiaaa
Level 11
Post#20 06 Jun 2008 13:01    

no to mnie Pan zasmucil:(
moja praleczka ma 10 lat juz i boje sie ze zacznie mi sie psuc i gdzie ja taka druga kupie????
moze Pan napisac co sie ewentualnie dzieje ? i gdzie Pan naprawial???
pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top
Kamil929
Level 10
Post rating: 2
Kamil929
Level 10
Post#21 08 Jun 2008 00:27    

http://www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/64015
tu kupisz now± pralkę tego typu. Najczę¶ciej psuj±c± sie czę¶ci± w tej palce jest przekładnia( aż co 12 lat!).

Helpful post? + 0
Back to top
samosiek
Level 9
samosiek
Level 9
Post#22 18 Jun 2008 02:06    

Dzięki za informację.
Mam nadzieję, że uda mi się w jaki¶ cudowny sposób kupić tak± pralkę now± gdyż ta, któr± dotychczas użytkowałem już wła¶ciwie nadaje się... albowiem nie tylko główny zespół sprzęgła nie działa. Ale poza tym przestała działać elektropompka, która najwyraĽniej zatarła się i to zaraz po wymianie węża odpływowego /stary zacz±ł miejscami przeciekać/.

Kiedy¶ widziałem ten model pralki b±belkowej, któr± podajesz. I o ile sobie dobrze przypominam, to jest ona uboższa od DWF-5590 DP o tyle, że zamiast 8 posiada tylko 4 programy prania /np. bez funkcji t.zw. prania nocnego, bez programu do prania koców (chyba, bo nie jestem pewien?), bez jednego z dwu (w DWF-5590DP) programów do prania chemicznego - silk i bez programu speed/, ma przebudowany nieco kształt wewnętrzny zbiornika i zamiast 4 poziomów wyboru wody ma tylko 3 - co wi±że się z większym zużyciem wody. Nie jestem całkiem pewien, ale chyba też ten nowszy model nie ma do wyboru 3 opcji wyboru ciepłoty pobieranej wody, tj. zimna, ciepła, bardzo ciepła -czyli na 60 stopni- gor±ca, a tylko 2 - zimna i gor±ca. Inne s± też zakresy programowania czasów prania - w DWF-ce s± od 4 do 30 minut (60 dla prania "sleep", nocnego) - w nowej s± inne, inny (chyba mniejszy) zakres wyboru. Inne także dla wirowania, jakie w nowej? - nie pamiętam, trzeba by sprawdzić :/ Poza tym zewnętrzna -główna bo wierzch jak w starej - plastikowy- obudowa tego nowego modelu jest wykonana z blachy(!). A wiadomo, że to wi±że się i z jej korodowaniem jak też chyba jednak z większym poziomem hałasu podczas pracy pralki /przy czym blacha ta jest raczej cienka i chyba obudowa nie jest od wewn±trz wyciszana -jak w DWF-ce- ani wzmacniana zarazem przyklejanymi płatami jakby gumo-plastiku/

Cóż powiedzieć, cóż powiedzieć na ten stan rzeczy na polskim rynku pralek?... Kiedy¶ -do¶ć dawno temu- z ciekawo¶ci po¶więciłem sporo czasu aby spróbować wyszukać w internecie wszelakich pralek typu prania b±belkowego. I wtedy znalazłem kilka amerykańskich oraz... chińskich(!). O ile potrafię sobie przypomnieć Chińczycy produkuj± wiele odmian pralek b±belkowych. Ze zdjęć wielu z nich widać było, że posiadaj± znacznie więcej programów i funkcji, różne budowy i gabaryty /np. nie 4 czy 3 poziomy wody lecz powiedzmy 8 czy 10 - do wyboru/. Oprócz tego dowiedziałem się, że eksportuj± te pralki do wielu krajów - niestety dotychczas nie do Polski /nie wiedzieć czemu, przecież tyle chińskiego chłamu jest na polskim rynku więc dlaczego handlowcy nie zainteresuj± się tymi nowymi technologiami /i nie sprawdz± ich sprawno¶ci najpierw oczywi¶cie u producenta, na miejscu w Chinach/ i nie zaimportuj± ich? - tego to już poj±ć nie potrafię :(

P.s: Napisałem "w cudowny sposób", bo hm... nie wiem jak napisać /trudno mi, po wielu niełatwych do¶wiadczeniach życiowych, uwierzyć w dobro ludzi i pomocniczo¶ć - po prostu nie mam zdrowia, pracy i zarazem funduszy na zakup nowej pralki, która jest mi bardzo potrzebna. Nie wiem jak sobie w tej sytuacji poradzić/. Je¶li kto¶ z Was Szanowni forumowicze zechciałby mi co¶ realnego poradzić, wspomóc - to bardzo proszę /my¶lę, że najlepiej na p.w. lub e-mail/. Oby cud się zdarzył - może wtedy odzyskam wiarę...

P.s2: A co radzicie zrobić ze star± DWF-k±? Może na czę¶ci, tylko jak, komu, gdzie je ewentualnie odst±pić?

Pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top
paseo
Level 1
paseo
Level 1
Post#23 19 Jul 2008 14:49    

Mamy dwie takie pralki w rodzinie i NIGDY nie kupimy innej.
Jedna ma 14 lat a druga 13.I nigdy sie nie zepsuly.Sa bardzo pojemne,bardzo ciche,piora WSZYSTKO.
U na sbylo przylacze tylko z ciepla woda,a ona ma dwa wejscia.Wiec po prostu podlaczylismy te ciepla wode przez trojnik i sama sobie pobiera,z ktorej chce.oczywiscie,jesli ktos ma i ciepla i zimna w pomieszczeniu,to dolacza oba wejscia.
Pralka nie ma grzalki,wiec pranie jest prawie za darmo.
Polecam wszystkim a do tych wpisow na dole:
puknijcie sie najpierw glowa o sciane !!!
Jesli sie o czyms nie ma pojecia,to sie nie pisze.
Pranie jest IDEALNE,schodzi wszystko,i stary brud i zatarcia i plamy.
I pralka jest TANIA !!!!

Dodano po 6 [minuty]:

samosiek wrote:
Dzięki za informację.
Mam nadzieję, że uda mi się w jaki¶ cudowny sposób kupić tak± pralkę now± gdyż ta, któr± dotychczas użytkowałem już wła¶ciwie nadaje się... albowiem nie tylko główny zespół sprzęgła nie działa. Ale poza tym przestała działać elektropompka, która najwyraĽniej zatarła się i to zaraz po wymianie węża odpływowego /stary zacz±ł miejscami przeciekać/.

Kiedy¶ widziałem ten model pralki b±belkowej, któr± podajesz. I o ile sobie dobrze przypominam, to jest ona uboższa od DWF-5590 DP o tyle, że zamiast 8 posiada tylko 4 programy prania /np. bez funkcji t.zw. prania nocnego, bez programu do prania koców (chyba, bo nie jestem pewien?), bez jednego z dwu (w DWF-5590DP) programów do prania chemicznego - silk i bez programu speed/, ma przebudowany nieco kształt wewnętrzny zbiornika i zamiast 4 poziomów wyboru wody ma tylko 3 - co wi±że się z większym zużyciem wody. Nie jestem całkiem pewien, ale chyba też ten nowszy model nie ma do wyboru 3 opcji wyboru ciepłoty pobieranej wody, tj. zimna, ciepła, bardzo ciepła -czyli na 60 stopni- gor±ca, a tylko 2 - zimna i gor±ca. Inne s± też zakresy programowania czasów prania - w DWF-ce s± od 4 do 30 minut (60 dla prania "sleep", nocnego) - w nowej s± inne, inny (chyba mniejszy) zakres wyboru. Inne także dla wirowania, jakie w nowej? - nie pamiętam, trzeba by sprawdzić :/ Poza tym zewnętrzna -główna bo wierzch jak w starej - plastikowy- obudowa tego nowego modelu jest wykonana z blachy(!). A wiadomo, że to wi±że się i z jej korodowaniem jak też chyba jednak z większym poziomem hałasu podczas pracy pralki /przy czym blacha ta jest raczej cienka i chyba obudowa nie jest od wewn±trz wyciszana -jak w DWF-ce- ani wzmacniana zarazem przyklejanymi płatami jakby gumo-plastiku/

Cóż powiedzieć, cóż powiedzieć na ten stan rzeczy na polskim rynku pralek?... Kiedy¶ -do¶ć dawno temu- z ciekawo¶ci po¶więciłem sporo czasu aby spróbować wyszukać w internecie wszelakich pralek typu prania b±belkowego. I wtedy znalazłem kilka amerykańskich oraz... chińskich(!). O ile potrafię sobie przypomnieć Chińczycy produkuj± wiele odmian pralek b±belkowych. Ze zdjęć wielu z nich widać było, że posiadaj± znacznie więcej programów i funkcji, różne budowy i gabaryty /np. nie 4 czy 3 poziomy wody lecz powiedzmy 8 czy 10 - do wyboru/. Oprócz tego dowiedziałem się, że eksportuj± te pralki do wielu krajów - niestety dotychczas nie do Polski /nie wiedzieć czemu, przecież tyle chińskiego chłamu jest na polskim rynku więc dlaczego handlowcy nie zainteresuj± się tymi nowymi technologiami /i nie sprawdz± ich sprawno¶ci najpierw oczywi¶cie u producenta, na miejscu w Chinach/ i nie zaimportuj± ich? - tego to już poj±ć nie potrafię :(

P.s: Napisałem "w cudowny sposób", bo hm... nie wiem jak napisać /trudno mi, po wielu niełatwych do¶wiadczeniach życiowych, uwierzyć w dobro ludzi i pomocniczo¶ć - po prostu nie mam zdrowia, pracy i zarazem funduszy na zakup nowej pralki, która jest mi bardzo potrzebna. Nie wiem jak sobie w tej sytuacji poradzić/. Je¶li kto¶ z Was Szanowni forumowicze zechciałby mi co¶ realnego poradzić, wspomóc - to bardzo proszę /my¶lę, że najlepiej na p.w. lub e-mail/. Oby cud się zdarzył - może wtedy odzyskam wiarę...

P.s2: A co radzicie zrobić ze star± DWF-k±? Może na czę¶ci, tylko jak, komu, gdzie je ewentualnie odst±pić?

Ale po co Ci tyle programow??? Uproscili,bo wiekszosc ludzi i tak ustawiala po swojemu.
Ja np. od razu przechodzilem na Speed a potem tylko ustawialem poziom wody i juz.
Pralki /dwie/ mam 14 i 13 lat a rodzina wlasnie kupila te 750 i sa zachwyceni.
Nic sie nigdy nie zepsulo,pralki nie niszcza ubran ani nie szarpia i schodzi KAZDY brud bez problemu.Nigdy nie dodawalem zadnych wybielaczy,bo nie potrzeba.I jest TANIO,nie zuzywa pradu,a ten jest coraz drozszy a od stycznia znow + 20 % minimum.

Pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top
elektro-dom
Level 22
Helped: 57
Post rating: 35
elektro-dom
Level 22
Post#24 19 Jul 2008 22:49    

Ludzie!!!! Te pralki z przed 8, 13, czy 14-stu lat to zupełnie inna para kaloszy!!!.
Kupcie teraz i pogadamy za kilka lat :)
Widziałem w akcji ten złom z produkcji 2007 (DAEWOO 1094S) i wszystkim którzy go maj± szczerze współczuję..... w tym roku już brudzi rzeczy i udaje startuj±cy odrzutowiec na wirowaniu...
Pozdrawiam i życzę miłych zakupów :)

Helpful post? + 0
Back to top
gonia68
Level 1
gonia68
Level 1
Post#25 02 Aug 2008 22:49    

Miałam kiedy¶ DAEWO bombelkowe i nie uważam jej za super pralkę .
Pranie było niedoprane.
Pobór wody na pranie ok 45-50 litrów , a gdzie jeszcze np. 5 płukań ( 300 litrów na cykl z pełnym załadunkiem

TO BYŁ HORROR

Helpful post? + 0
Back to top
WITEK1952
Level 28
Helped: 75
Post rating: 23
WITEK1952
Level 28
Post#26 03 Aug 2008 15:09    

Witam.Mam Daewoo już 15 lat i bardzo j± chwalę.Wypatrzyłem j± na targach i zamówiłem.Nie wiem sk±d te opinie o niedopieraniu bo nawet ciuchy upaćkane w smarach doprowadza do ładu.Jedyn± rzecz± jak± musiałem w niej zmienić to pomka wodna bo zaczynała przeciekać.Jak mi się ta pralka skończy to nie wiem co kupię.Kolegom w Ardo i innych badziewiach po kilku latach sypały się łozyska a ja tego problemu nigdy nie miałem.

Helpful post? + 0
Back to top
pysiaaa
Level 11
pysiaaa
Level 11
Post#27 08 Sep 2008 10:13    

jak widze użytkowników tej praleczki jest jednak sporo i to zadowolonych:) moja ma 11 lat i działa bez żadnej awarii i ¶ladów korozji- co np na pralce u tesciow ( jakas Candy czy cos w tym stylu- automat) mlodszej o jakies 2-3 lata juz boki zardzewiale i naprawiana :)
oby moja jeszcze dlugo dzialala- jak padnie to bede szukac takiej samej - nowszej:)
pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top
samosiek
Level 9
samosiek
Level 9
Post#28 12 Sep 2008 12:56    

pysiaaa wrote:

oby moja jeszcze dlugo dzialala- jak padnie to bede szukac takiej samej - nowszej:)
pozdrawiam

Heh, optymistka z Ciebie pysiuu :)
Życzę Ci aby Twoja b±belpralka działała jak najdłużej sprawna, a jak już napotkasz jakie¶ nowe pralki b±belkowe to daj mi znać, proszę i podziel się tym szczę¶ciem ze mn±. Bo jak napisałem poprzednio, ja niestety nie mam chyba jako¶ szczę¶cia.
/choć Chińczycy ponoć produkuj± różne ciekawe rodzaje tych pralek, ale co z tego skoro polscy handlowcy ¶pi±!?/

Pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top
pysiaaa
Level 11
pysiaaa
Level 11
Post#29 19 Sep 2008 10:43    

no wlasnie nie rozumiem dlaczego ¶pi±:)
chyba ze to nasze kochane spoleczenstwo si etak zachłysneło zachodem ze cokolwiek z innej strony juz jest beeee
tutaj na forum wyzej jest link strony gdzie jest pokazana nowa wersja tej praleczki
znalazlam dwa sklepy internetowe gdzie sa one
http://www.sklep.bedom.pl/index.php?p909,dwf750m
http://czesciagd.pl/product info.php?manufacturers id=55&products id=123049
pozdrawiam :D

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Household Exchange -> Household What to buy? -> Pralka b±belkowa
Page 1 of 1

Similar topics to pralka b±belkowa

Pralka b±belkowa Daewoo 5500DP (1)
Pralka b±belkowa - daewoo Z 9.2 kg - nie wiruje, "buczy (1)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.11 seconds