Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiary skrzyni basowej z BR pod głośnik JBL DS120

Sony95 19 Cze 2014 19:06 933 1
  • #1 19 Cze 2014 19:06
    Sony95
    Poziom 7  

Witam. Chcę zrobić moją pierwszą skrzynie basową.
    Posiadam głośnik niskotonowy JBL DS120
    Specyfikacja: http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Produ...dDocuments/en-US/BoxesandParameters/DS120.pdf

Patrząc na specyfikacje powyżej skrzynia pod ten głośnik powinna mieć 70litrów, lecz nie wiem czy ma znaczenie jaka będzie wysokość,szerokość i długość skrzyni. Czy po prostu muszę zrobić tak żeby wyszła objętość 70 litrów?

Czytałem gdzieś na forum że wcale nie trzeba pod ten głośnik takiej dużej skrzyni z bass-reflexem.

Co sądzicie, może powinienem wybrać inny typ skrzyni?

• Pomocny post
    #2 21 Cze 2014 09:41
    wielkimt2
    Poziom 14  

Spróbuj pokombinować w programie "WINisd" ja coś kombinowałem. Wyszła mi skrzynia 53l strojona na 38 Hz.

Patrzałem na charakterystykę, aby była jak najbardziej zbliżona do tej którą program wygenerował dla skrzyni zalecanej przez producenta. W mniejszej skrzyni zauważyłem że głośnik trochę większą moc niż w 70 litrach, ale to przez wychylenie głośnika oczywiście.

Oto porównanie dwóch skrzyń. Na czerwono jest zalecana przez producenta.
    Wymiary skrzyni basowej z BR pod głośnik JBL DS120

Sony95 napisał:
    Co sądzicie, może powinienem wybrać inny typ skrzyni?

Symulacja skrzyni zamkniętej nie wypada tak dobrze dla niskich częstotliwości jak BR. Spróbuj popytać kogoś o konstrukcję TL. Ja osobiście nie znam się na tym rodzaju konstrukcjach. I nie wiem czy taka skrzynia sprawdza się w samochodzie :P. Z tego co się orientuję to będzie jeszcze większa niż 70 litrowa BR.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme