Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 42PFH6109, Panasonic TX-42AS600E, czy SAMSUNG UE46F ?! Który wybrać ?

JS13 27 Cze 2014 09:18 2088 4
  • #1 27 Cze 2014 09:18
    JS13
    Poziom 2  

Cześć!

Zastanawiam się nad kupnem TV do nowego mieszkania. Jako, że duży pokój jest spory - 3,80 m x 5,10 m wstępnie zdecydowałam się na większy telewizor niż planowałam, czyli 42 cale.

Od dwóch dni wertuję fora i sklepy w poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie. Zależy mi na dobrej jakości obrazu i czerni. Telewizor ma służyć do oglądania kanałów TV, ewentualnie do podłączenia p. wifi internetu i odtwarzania filmików i innych rzeczy.

W efekcie poszukiwań postawiłam na dwa modele:
    Philips 42PFH6109 - Panasonic TX-42AS600E - SAMSUNG UE46F6320

Oba modele (Pan i Ph) mają podobne gabaryty i cenowo też są do siebie bardzo zbliżone.Mając na uwadze to, że należę do osób, które ostrożnie wydatkują pieniążki i nie lubią nie być zadowolone z jakości towaru, przed podjęciem ostatecznej decyzji postanowiłam zapytać Forumowych (i nie tylko) Specjalistów o pomoc w wyborze modelu.

Pozdrawiam
    i liczę na Waszą pomoc :)

• #2 27 Cze 2014 11:22
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Przede wszystkim zajrzyj tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2274667.html

• #3 27 Cze 2014 11:53
    JS13
    Poziom 2  

Dzięki Predator, już odpowiadam ;):

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 3,8x5,1 m czyli ok 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 2-3 m (jeszcze nie umeblowałam pokoju, ale zakładam taką odległość)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost ew. z boku, lecz pod stosunkowo niewielkim kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju - nie będzie świecić na ekran tylko na przeciwną ścianę
    7. Jaki masz obecnie telewizor - stare pudło
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał - smart tv, wifi, LED, Full HD, rozdzielczość 1920x1080 px, fajnie by było mieć opcję zgrywania na USB, ale niekoniecznie, dobre odświeżanie, niewielki pobór energii elektrycznej.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - telewizja kablowa
    10 .Jakie urządzenia - karty pamięci, ew. aparat do obejrzenia zdjęć
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - 2-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - lepiej matowa, ale może być błyszcząca
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - przyrodnicze, filmy akcji, przygodowe, sport rzadziej
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie - tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
    16. Preferencje co do marki - Panasonic, Philips, Samsung
    17. Preferencje co do wielkości - 42-46 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach - bardzo nierówne podświetlenie ekranu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 2300 pln
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie

• #5 29 Cze 2014 11:50
    JS13
    Poziom 2  

LOCOLOCO - właśnie po przeczytaniu tego art. ten model dołączył do tych dwóch potencjalnych do kupienia :)

Bardzo dziękuję za wskazanie. Chyba faktycznie zdecyduję się na Panaconic.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme