Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 300 i zastosowanie w nim GDN 30/120

kamillk18 28 Cze 2014 07:37 1647 10
  • #1 28 Cze 2014 07:37
    kamillk18
    Poziom 11  

Witam Serdecznie jeśli było gdzieś na forum o tym to przepraszam z góry nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie wiec postanowiłem napisać.
    Przymierzam się na wymianę standardowego GDN 30/100 na GDN 30/120 i teraz moje pytanie brzmi jakie konsekwencje będzie niosła za sobą ta wymiana ? Czy głośniki nisko i średnio tonowy nie jest narażony na szybsze spalenie się ? No i czy jest możliwość przerobienia tej zwrotnicy jeśli ów powyższe problemy by występowały. Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

• #2 28 Cze 2014 15:11
    ToJestNick
    Poziom 29  

Mam jedno pytanie...
    Jaki to ma sens?
    Obudowa jest wyliczona pod takie głośniki, jakie przewidział producent.
    Wpakowanie mocniejszego głośnika nic nie poprawi, może tylko pogorszyć.

• #4 29 Cze 2014 21:46
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Nie ma sensu w takim działaniu, jeśli chcesz zmieniać głośniki to zakładam, że nie jestes do końca zadowolony z tego zestawu.

Zmiana głośnika równa się zmianie zwrotnicy, pomijam już kwestie strojenia i litrażu.

Policzmy teraz, używane A300 w pełni sprawne i oryginalne to koszt ok 600zł, za dwa używane nawet gdn 30/120 musisz zapłacić ponad 300zł

Za 900zł kupisz znacznie lepsze kolumny od Altusów

• #5 01 Lip 2014 13:42
    pawel980
    Poziom 16  

kamillk18 napisał:
    Przymierzam się na wymianę standardowego GDN 30/100 na GDN 30/120 i teraz moje pytanie brzmi jakie konsekwencje będzie niosła za sobą ta wymiana ? Czy głośniki nisko i średnio tonowy nie jest narażony na szybsze spalenie się ?

Zmieniając głośnik nic nie zyskasz, zwrotnica będzie działać wadliwie ze względu zastosowanego innego głośnika o innych parametrach, w dodatku obudowa tak samo.
    Są to głośniki różniące się parametrami - kameleon jest mniej efektywny więc tylko stracisz moc a głośniejszego głębszego basu nie zyskasz.

• #6 02 Lip 2014 23:08
    kamillk18
    Poziom 11  

Właśnie o takie opinie mi chodziło a chciałem zastosować gdn 120 bo po ostatniej imprezie oba głośniki mi się porwały wiec dlatego chciałem zastosować większe ale teraz widze że mnie ma to najmniejszego sensu lepiej zainwestować w sprzęt estradowy czy mam racje ?

• #7 02 Lip 2014 23:19
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kamillk18 napisał:
    chciałem zastosować gdn 120 bo po ostatniej imprezie oba głośniki mi się porwały
    Sprzęt domowy nie nadaje się do nagłaśniania imprez!
    kamillk18 napisał:
    dlatego chciałem zastosować większe
    Jak większe? O większej mocy? Jak Ci poszły zawieszenia, to ze względu na jego degradację a nie moc głośników. Poza tym jak się umie używać wzmacniacza, to głośniki się nie palą.
    kamillk18 napisał:
    lepiej zainwestować w sprzęt estradowy
    Do imprez? Zdecydowanie tak.

• #8 04 Lip 2014 18:32
    kamillk18
    Poziom 11  

Mając na myśli impreze pisałem o domowce na 20 osob w małym pomieszczeniu do którego altusy są wręcz stworzone moim zdaniem a nagłaśnianie imprezy to za duże słowo. A jeśli się nie nadają do ciągłego grania to do czego się nadają ??? Większe miałem na myśli większej mocy (temat postu)
    Tak poszło mi zawieszenie , co to jest ta degradacja bo nie rozumiem ?
    I ostatnie pytanie jak używać wzmacniacz bo to jest najciekawsze :D

• #9 04 Lip 2014 18:47
    ToJestNick
    Poziom 29  

Zawieszenie piankowe z czasem kruszeje, zaczyna się kleić i wypada. Sprzyja temu dym z papierosów i ekspozycja na słońce. Zawieszenia oryginalne (zamienników nie polecam) kosztują w granicach 50zł, i przywrócą sprawność kolumnom na kolejne kilka lat. Zmiany głośników na mocniejsze nie polecam, gdyż da to efekt odwrotny do zamierzonego.

Wzmacniacz należy używać tak, aby unikać słuchania muzyki na maksymalnej głośności. Pojawia się wtedy przester, który może uszkodzić głośniki, bądź też sam wzmacniacz.

• #10 04 Lip 2014 22:55
    kamillk18
    Poziom 11  

To w takim razie możecie mi polecić kogoś z forum kto zajmuje sie naprawą głośników tego typu , może jakiś serwis ?? i prosił bym o podanie mi propozycji kolumn estradowych które nie odbiegają jakościowo od altus 300

• #11 05 Lip 2014 10:58
    398216
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME