Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Main Page -> Forum Index -> DIY Structures ->Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
remzibi
Level 24
Helped: 28
Post rating: 310
remzibi
Level 24
Post#1 04 Jul 2014 22:32Positive voted  Topic author   

Ciągle powtarza się kwestia wykorzystania starych matryc LCD jako niezależnych
wyświetlaczy. Ostatnio rozejrzałem się po pracowni , a tam kilka nienaprawialnych starych laptopów, padniętych płyt nie opłaca się naprawiać ale matryce powinny być OK.
Oczywiście czy warto ? to dwuskładnikowe zagadnienie.
Kwestia pierwsza to cena
Kwestia druga to fun, wiedza i radość grzebania.

Oczywiście punkt ciężkości miedzy tymi kwestiami dla każdego będzie leżał w innym miejscu i każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy warto.
Jeśli chodzi o monitor PC to średnio , ale jeśli chodzi monitor PC, HDMI, AV, TV to już jest lepiej. Ceny najtańszego telewizorka zaczynają się w okolicach 400zl , wiec jest o co powalczyć.

------------------------------------------------------------
Na początek monitor PC , wybór padł na płytkę na scalaku MT6820

Wygląda obiecująco jako zestaw naprawczy lub uniwersalny tester matryc LVDS.
Zalety:
- cena tylko około 30 złotych
- zasilanie 5V
- programowanie matryc za pomocą jumperkow
- małe wymiary

Jeśli chodzi o programowanie jumperkami to naprawdę wygoda, odpada nam cały ambaras z podłączanymi do VGA programatorami itp.

Jako konwerter DC/DC zastosowałem tez tani chiński przetwornik oraz do lampy CCFL uniwersalny sterownik lamp.
Jako sterowanie płytka 5-cio klawiszowa.
Jest dość ładne i funkcjonalne menu OSD.

Najważniejsze to nie wyrzucać kabelków które z matrycami siedziały w laptopach, na ich bazie można zrobić dowolny kabel, niestety niektóre gotowe kabelki LVDS w zakupie są dość drogie. Trochę roboty jest z lutowaniem do wtyczki ale kabel jest od razu, oszczędzamy czas i pieniądze na zakup gotowego kabla :) .

Nie będę się rozpisywał ale łączymy wszystko jak klocki Lego.
Wszystko w moim wypadku ruszyło z kopa.
Testowałem masę matryc od 1024x768 do 1600x1200. wszystkie z sukcesem.

Generalnie to właśnie klecę stronę z doświadczeniami w sterowaniu różnych matryc,

https://sites.google.com/site/lcd4hobby/

strona jest w budowie ale tam jest dużo fotografii i szczegółów.
Niestety strona nie po "naszemu" ale jako aksjomat przyjmuje, ze każdy kto zajmuje się elektronika zna angielski, a jak nie to są tłumacze online.

Na obrazku odpalenie matrycy UB133X01-2 ze starego Asusa PIII

A tutaj odpalenie matrycy monitora 19'' którą ktoś kiedyś przyniósł jako dawce organów, to była sama matryca z zasilaczem i kabelkiem LVDS.
Zasilacz naprawiłem, kabelek dostosowałem do nowego kontrolera i działa ten "Frankenstein monitorowy" wyśmienicie.
Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Ten controller mozna kupic w wielu miejscach w sieci ale dosc atrakcyjne ceny sa w tym sklepie

-------------------------------------------------

Jako drugi przyklad kontroller pracujacy jako PC VGA monitor , HDMI , AV oraz analogowy TV. Cena gratow(pilot IR w komplecie) to okolo 55zeta czyli w miare przyzwoicie.

I znowu duzo sie nie rozpisujac, sklada sie to tez jak klocki Lego.
Gorzej jest z programowaniem, samo programowanie odbywa sie prosto wpinajac pendrive do USB i wlaczajac zasilanie.
Natomiast trzeba sie bardziej nagimnastykowac z dobraniem softu do danej matrycy. Dobor nie polega tylko na rozdzielczosci. Poniewaz kontroler wyswietla obrazy ruchome graja tez role inne czynniki w tym najbardziej czestotliwosci transmisli LVDS oraz odswiezania obrazu.
Mimo ze np. dwie matryce maja te samo rozdzielczosc to jedna moze pracowac a druga bedzie ciemna, lub na VGA obie jakos beda dzialac ale w trybie AV lub TV juz tak nie bedzie i obraz na jednej moze skakac lub pokazywac paski.
Soft wiec trzeba dobierac do konkretnej matrycy, troche moze trwac ale po dobraniu wszystko dziala jak nalezy.
Soft rowniez musi zgadzac sie ze sterowaniem 5'cio lub 7'mio przyciskowym jak i byc kompatybilny z konkretnym pilotem.

Ale jak wszystko sie uda to mozemy miec i monitorek PC i monitorek AV i monitorek HDMI i telewizorek analogowy ( na szczescie kablowki wciaz transmituja sygnal analogowy).
Mniemam , ze HDMI jak znalazl przyda sie tez do RaspberryPI jesli ktos sie tym bawi.

Najciekawsze zastosowanie to sposob na w miare duzy i tani monitor dla modelarzy latajacych FPV, nawiekszy bajer jest w tym , ze mozemy wylaczyc w menu Blue Screen, czyli zniebieszczenie przy slabym sygnale z odbiornika AV, co czesto sie w czasie lotu na dalsza odleglosc przydaza.

Na koniec pare fotek z matryca 15'' 1024x768 z HP'eka, niedawno wygrzebalem gore HPka na dnie kartonu :) .

Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Ten controller mozna znalezc w wielu miejscach w sieci ale atrakcyjne ceny sa w tym sklepie

Soft do sterownika na TSUMV29 mozna pobrac Tutaj

Dla leniwych gotowa klawiaturka 7 przyciskowa z dioda, wystarczy wlutowac odbiornik IR , do dodstania TUTAJ

BTW , pojawily sie ostatnio relatywnie tanie kontrolerki na procesorkach TSUMV59 z playerem z USB
Sa dostepne W TYM SKLEPIE wiec zachecam do zakupu i testow. W komplecie odbiornik IR .

Wiecej szczegolow na stronie

Oczywiście zapraszam do komentowania i na moja stronę w temacie LCD
https://sites.google.com/site/lcd4hobby/

------------------------------

Tak moze wygladac przykladowy TV/HDMI/AV/PC telewizorek zbudowany za pomoca tego kontrolera

Oczywiscie caly opis budowy z fotkami wrzucilem na strone
https://sites.google.com/site/...-multidisplay/a-how-to-made-tv
telewizorek

Oraz przy okazji opisywania i robienia fotek, jak zmajstrowac sobie full HD 1920x1080 LED 22" TV,PC,AV,HDMI, USB player - z posutego monitora LG.
https://sites.google.com/site/...-tsumv59/how-to-made-22-led-tv

Dla ciekawych, wrzucilem tez dokumentacje fotograficzna z opisem "skladania jak klocki Lego" oraz budowy dosc ciekawego 20' Tv z laptopa HP.
OPIS I ZDJECIA
Uruchomienie tej matrycy nie bylo oczywiste, dlatego opisalem jak skorzystac z datasheet'a aby znalezc solucje.

Proszę poprawić błędy.
CMS

Helpful post? + +157
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
elektronik000
Level 19
Helped: 16
Post rating: 6
elektronik000
Level 19
Post#2 05 Jul 2014 07:56    

Re: Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

Tutaj jest ciekawa konstrukcja:

http://emerythacks.blogspot.com/2013/04/connecting-ipad-retina-lcd-to-pc.html

Ekran z iPada retina ma dość ciekawe parametry (no może poza rozmiarem).

Helpful post? + +3
Back to top
satanistik
Level 27
Helped: 46
Post rating: 296
satanistik
Level 27
Post#3 05 Jul 2014 08:32    

Projekt z Ipada jest na wyższym poziomie trudności - bardzo małe rastry złącz które są z zasady ciężkie do lutowania gdyż mogą się stopić. Gdzie można nabyć taki kontroler, próbowałem szukać po układzie i nic nie znajduje.

Helpful post? + -1
Back to top
trance123
Level 20
Helped: 23
Post rating: 15
trance123
Level 20
Post#4 05 Jul 2014 16:30    

Teraz tylko, ktoś się pokusi aby zrobić z tego ramkę cyfrową na kartę SD i temat jak rzeka.

Helpful post? + +2
Back to top
remzibi
Level 24
remzibi
Level 24
Post#5 05 Jul 2014 17:33  Topic author   

satanistik wrote:
Projekt z Ipada jest na wyższym poziomie trudności - bardzo małe rastry złącz które są z zasady ciężkie do lutowania gdyż mogą się stopić. Gdzie można nabyć taki kontroler, próbowałem szukać po układzie i nic nie znajduje.

Ekran z iPada czy iMaca to takie same ekrany jak w innych urzadzeniach, jedyne gdzie musimy sie dolutowac do kabelka to od strony kontrolera, tniemy oryginalna wtyczke i podlutowujemy sie z ta czarna wtyczka tak jak w pozostalych przypadkach.
Albo kupujemy gotowy kabel ale koszt okolo 40zl wiec o duzo za duzo.

Wpisz w google MT6820 i znajdziesz mase zrodel.
https://www.google.pl/search?q...ceid=chrome&es sm=122&ie=UTF-8

trance123 wrote:
Teraz tylko, ktoś się pokusi aby zrobić z tego ramkę cyfrową na kartę SD i temat jak rzeka.

Z karty SD nie bardzo :) ale sa controllery na kosciach TSUM59 odtwarzajace filmy roznych formatow(w tym HD) i obrazki z dowolnego pendriva. Wiec jak ktos sobie zyczy to wszystko podane jak na dloni.

Helpful post? + 0
Back to top
Urgon
Level 35
Helped: 127
Post rating: 179
Urgon
Level 35
Post#6 05 Jul 2014 18:32    

AVE...

Dla zainteresowanych znalazłem jeszcze takie kable:
www.dx.com/p/305976
oraz taką płytkę prototypową ARM ze złączem LVDS:
http://www.dx.com/p/314037
i taki kontroler uniwersalny monitorów:
http://www.dx.com/p/303577
więc jednak jest tego trochę na rynku, i można dać monitorom i telewizorom drugie życie...

EDIT:
Znalazlem jeszcze takie dwa cosie:
http://www.dx.com/p/312491
http://www.dx.com/p/272284 - taki sam jak w tym projekcie...

Helpful post? + -1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
remzibi
Level 24
remzibi
Level 24
Post#7 05 Jul 2014 18:58  Topic author   

Urgon wrote:
AVE...
......
więc jednak jest tego trochę na rynku, i można dać monitorom i telewizorom drugie życie...

AVE...
Bardzo dobre znaleziska, osobiscie polecam wyszukiwac takie gdzie dodaja do kompletu jakies dodatkowe kabelki czy inne szpeje, cena ta sama a mniej kombinacji z kompletowaniem.
Dobrze jak nawet dodadza jakis kabelek LVDS, Jak piny nie pasuja to zawsze mozna je poprzekladac tak zeby pasowaly.

Osobiscie tych DealExtreme nie lubie bo padalce sprzedaja klony mojego projektu "remzibi OSD" i nic sobie nie robia z monitow
http://www.dx.com/p/fpv-remzib...c-arkbird-rabbit-pirate-239139

Helpful post? + 0
Back to top
Shiliat
Level 12
Post rating: 1
Shiliat
Level 12
Post#8 05 Jul 2014 23:14    

Tego szukałem ale spory czas temu jak miałem na stanie 4 matryce 19" z laptopa jedyne co znajdowałem to kontrolery za około 80-230zł i to na polskim alledrogo. Teraz zakupić ładna matryce do tego kontroler i można szaleć.

Helpful post? + 0
Back to top
Krawacik3
Level 12
Post rating: 3
Krawacik3
Level 12
Post#9 06 Jul 2014 11:35    

Czy nie masz problemu z np. rozdzielczością czy FPS? Po podłączeniu wykrywa monitor P2P?

Helpful post? + 0
Back to top
remzibi
Level 24
remzibi
Level 24
Post#10 06 Jul 2014 12:01  Topic author   

Krawacik3 wrote:
Czy nie masz problemu z np. rozdzielczością czy FPS? Po podłączeniu wykrywa monitor P2P?

Tak , po podlaczeniu wykrywa monitor P2P, czyli jako urzadzenie z rodzielczoscia akurat zaprogramowana do danej matrycy (1024x768 czy 1280x800) i taka jest maksymalna we wlasciwosciach karty.
Piny I2C w gniezdzie VGA sa aktywne i podaja identyfikacje monitora tak jakby tam siedzial standartowo 24c21.
60Hz jest standardowo na moim testowym PC'cie , a na lepszych sprzetach z lepszymi kartami nie testowalem, filmy z YT dzialaja normalnie.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
mp0011
Level 12
Helped: 5
Post rating: 4
mp0011
Level 12
Post#11 06 Jul 2014 12:27    

Miałem w planie podobny projekt, ale złożony z kilku matryc pracujących jako jeden duzy monitor.

Założenia były takie, żeby zrobić panel z 4 (2x2) matryc 1366x768 (takie mam) i podpiąć pod jedno gniazdo monitorowe z rozdziałką 2560x1440 (max co obslugiwalo moje gniazdo), lub ewentualnie dwa ekrany 1366x1536.

Potem projekt wyewoluował - w celu pozbycia się skrzyżowania matrcy na środku - w trzy pionowe panele, w lekkim łuku o łącznej rozdzielczości 2304x1366.

Czy można gdzieś dostać kontrolery do takich układów matryc, lub czy da się tak zaprogramować istniejące, żeby wyświetlały np pół obrazu źródłowego na ekranie?

Wolę uniknąć dodatkowych urządzeń dzielących sygnał, żeby nie wprowadzać dodatkowych opóżnień, chociaż jeżeli obraz z DVI był dzielony na 3 analogowe VGA, to nie były by to lagi znaczące...

Czy zna ktoś jakieś polecane sklepy z takimi sprzętami, lub może wskazać gotowe kontrolery?

Helpful post? + 0
Back to top
Urgon
Level 35
Helped: 127
Post rating: 179
Urgon
Level 35
Post#12 06 Jul 2014 13:01    

AVE...

W normalnym świecie to się robi tak, że masz n kart graficznych z m wyjść i wtedy możesz pod to podpiąć m x n ekranów by uzyskać jedną dużą matrycę. Moja obecna karta graficzna ma tylko dwa wyjścia DVI, ale mógłbym dokupić drugą i z pierwszą zmostkować...

Helpful post? + 0
Back to top
MarekS6
Level 14
MarekS6
Level 14
Post#13 06 Jul 2014 14:34    

Jeśli dobrze rozumiem, to ten moduł można podpiąć prawie do każdej matrycy? Jakieś 2 miesiące temu sprzedałem na allegro 7 uszkodzonych monitorów, z czego przynajmniej 5 miało sprawne matryce. Wszystko poszło za 100zł, a z tego 3 matryce były 22 cale...

Jeśli mogłem je uruchomić z tym modułem to już żałuję... Tym bardziej że mam w zapasie jeszcze 10 inwerterów 6-cio kanałowych, więc brakowało mi tylko takiego modułu i miałbym same dobre, wielkie monitory :(

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale jeśli jest jak napisałem to już znalazłem na niemieckim ebay'u te moduły bezpośrednio z Hongkongu za 4,69euro czyli jakieś 20zł z przesyłką :-)

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
unnamed23
Level 12
Helped: 3
unnamed23
Level 12
Post#14 06 Jul 2014 14:41    

Ten kontroler uciągnie matrycę HD z telewizora lcd?

Helpful post? + 0
Back to top
MarekS6
Level 14
MarekS6
Level 14
Post#15 06 Jul 2014 15:02    

też dobre pytanie, bo w sumie to telewizory FullHD mają rozdzielczość 1920x1080 pikseli, a według specyfikacji tego modułu jeśli dobrze znalazłem to to jest właśnie maksymalna jego rozdzielczość

Helpful post? + 0
Back to top
remzibi
Level 24
remzibi
Level 24
Post#16 06 Jul 2014 15:50  Topic author   

MarekS6 wrote:
...
Jeśli mogłem je uruchomić z tym modułem to już żałuję...

Z monitorami to nie jest tak hop siup, bardzo czesto sa tam matryce TTL, ale to tez nie problem bo mozna stosowac kontrolery TTL - tez takie sa dostepne tylko drozsze.
Proponuje taka kolejnosc:
1. sprawdzamy jaka mamy matryce
2. dokupujemy kontroler
Raczej nie polecam kupowania najpierw kontrolera a potem szukania do niego matrycy :) .

unnamed23 wrote:
Ten kontroler uciągnie matrycę HD z telewizora lcd?

Do takiej matrycy nie dawal bym monitora, chyba ze do sprawdzenia - tylko kontroler z HDMI, AV, PC no i moze DVI.

Helpful post? + 0
Back to top
MarekS6
Level 14
MarekS6
Level 14
Post#17 06 Jul 2014 16:24    

Mam jeszcze jeden uszkodzony monitor (akurat wczoraj mi poszła elektronika i jest nie do naprawienia) oraz 15 calową matrycę ze jakiegoś starego laptopa. Zaraz sprawdzę jakie to modele.

A gdzie znajdę lub ewentualnie jak szukać tych drugich kontrolerów TTL, oraz takich z HDMI?

Helpful post? + 0
Back to top
dj22
Level 10
dj22
Level 10
Post#18 06 Jul 2014 16:42    

witam, znalazłem taki kontroler, ma wszystko czego trzeba i nie jest drogi

http://www.aliexpress.com/item...el-Driver-Board/645095447.html

Helpful post? + +1
Back to top
MarekS6
Level 14
MarekS6
Level 14
Post#19 06 Jul 2014 17:13    

Po sprawdzeniu mam w domu tak:

1. Matryca 18 cali, złącze 30pin i według opisu poniżej jest zgodna z LVDS

http://www.panelook.com/M180E1-L02 Innolux 18.0 LCM parameter 1833.html

2. Matryca 15 cali, złącze 20pin i też jest chyba zgodna według noty:

http://www.yslcd.com.tw/docs/product/N141X201.pdf

Do tej 15 calowej mam nawet oryginalny inwerter z laptopaa, ale co mnie dziwi to to że wyjście z niego jest na jedną świetlówkę, a wchodzi do niego 6 różnokolorowych przewodów...

Czyli mogę spokojnie kupić jeden taki sterownik i popróbować :-)

Helpful post? + +1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
dj22
Level 10
dj22
Level 10
Post#20 06 Jul 2014 17:34    

Myślę, że tak. W komplecie jest inverter nie musisz używać tego z laptopa, w tamtym jest dodatkowo sterowanie jasnością podświetlenia o ile się nie mylę.

Helpful post? + +1
Back to top
MarekS6
Level 14
MarekS6
Level 14
Post#21 06 Jul 2014 17:39    

Gdzie w komplecie widzisz inwerter? Bo ani w tym z tematu ani w tym co Ty linka dawałeś nie widzę inwertera, a jedynie wyjście na niego. Swoją drogą ten zestaw co podawałeś znalazłem na ebay w Niemczech za nie całe 27 euro z przesyłką, ale tam nie ma już chyba zworek do przełączania jaka matryca jest podłączona, gdyż te zestawy trzeba kupić już z wgranym firmware pod konkretną rozdzielczość matrycy.

Wracając do tego zestawu z tematu - ten kosztuje na ebay jak już pisałem 4,69euro z przesyłką! To grosze w porównaniu z tym drugim z HDMI. Myślę że na początek sprawdzę właśnie ten tańszy, gdyż do warsztatowego monitora wystarczy mi VGA...

Helpful post? + +1
Back to top
dj22
Level 10
dj22
Level 10
Post#22 06 Jul 2014 17:54    

Jeśli nie potrzebujesz hdmi to tak.

Zgodnie z opisem:

Package content:
1× HDMI+VGA+2AV Controller Board VS-TY2662-V1 (Support Automatically switch to AV2)
1× LVDS Cable
Inverter Board for CCFL backlight (We will send you the suitable inverter board according to your LCD Panel. Led Backlight need not)
1×Keyboard with Wire

Helpful post? + 0
Back to top
remzibi
Level 24
remzibi
Level 24
Post#23 06 Jul 2014 20:05  Topic author   

MarekS6 wrote:
........
1. matryca 18 cali, złącze 30pin ......
2. matryca 15 cali, złącze 20pin ......
Czyli mogę spokojnie kupić jeden taki sterownik i popróbować :-)

Obie matryce sie nadaja.
Inverter z laptopa najprawdopodobniej nie bedzie dzialal , one tak juz maja , ze wiekszosc nie chce chodzic mimo takiego samego sterowania. Wiec dokup uniwersalny.
Invertery z monitorow dzialaja z reguly bez problemow.

Na poczatek do ekperymentow polecam ten najtanszy,
poszukaj na ebay w komplecie z 5 przyciskowym sterowaniem i kalbem LVDS, koszt kompletu okolo 20zeta.
A najtanszy dlatego , ze jak cos usmazysz, co jest wielce prawdopodobne, to nie bedzie szkoda :) i kupisz sobie drugie.

Helpful post? + +2
Back to top
Garfield18
Level 6
Garfield18
Level 6
Post#24 06 Jul 2014 22:14    

Posiadam matrycę LP154W02-TL10 15.4" ze złączem 30pin o rozdzielczości 1920x1200. Jakiś w miarę tani kontroler będzie pasować?

Helpful post? + -1
Back to top
remzibi
Level 24
remzibi
Level 24
Post#25 06 Jul 2014 22:19  Topic author   

Garfield18 wrote:
Posiadam matrycę LP154W02-TL10 15.4" ze złączem 30pin o rozdzielczości 1920x1200. Jakiś w miarę tani kontroler będzie pasować?

Bedzie :)

Helpful post? + +2
Back to top
Sobek007
Level 16
Helped: 2
Sobek007
Level 16
Post#26 06 Jul 2014 22:31    

Wszystko pięknie tylko dlaczego twoja strona jest po angielsku. :cry:

Helpful post? + -1
Back to top
remzibi
Level 24
remzibi
Level 24
Post#27 06 Jul 2014 22:57  Topic author   

Sobek007 wrote:
Wszystko pięknie tylko dlaczego twoja strona jest po angielsku. :cry:

To wyczerpujaco wyjasnilem w pierwszym poscie
remzibi wrote:
....
Niestety strona nie po "naszemu" ale jako aksjomat przyjmuje, ze każdy kto zajmuje się elektronika zna angielski....

Helpful post? + 0
Back to top
kaczy99
Level 23
Helped: 54
kaczy99
Level 23
Post#28 06 Jul 2014 23:51    

Ja znalazłem podobne kontrolery na znanym zagranicznym portalu aukcyjnym, jest tam wiele różnorakich zestawów, programują je do danej matrycy na zamówienie, a lista kompatybilności jest bardzo długa.

Potrzebowałem taniego monitora 23" 1920x1080 z jak najmniejszymi ramkami więc nabyłem matrycę LTM230HT10 oraz kontroler B.NTA92C zaprogramowany pod ten model wraz z panelem przycisków i przetwornicą na 4 świetlówki. Bez matrycy kosztowało mnie to 90zł z darmową wysyłką z kraju wielkiego muru. Kontroler sprawuje się dość dobrze, potrafi interpolować rozdzielczości do ok. 2560x1600, maksymalne odświeżanie to 65Hz. Jedyną różnicą względem firmowego monitora jest to że zmiana jasności matrycy nie ma żadnego wpływu na ilość pobieranej przez monitor energii, znakiem tego oszczędzili na paru częściach.

Helpful post? + 0
Back to top
speedy9
Level 41
Helped: 433
Post rating: 638
speedy9
Level 41
Post#29 07 Jul 2014 10:04    

Nie wiem ile Cię to kosztowało, ale monitor FullHD 23" można kupić za 350zł.
Generalnie zabawa z takim adapterem LVDS z punktu widzenia kosztów raczej nie ma sensu, co autor tematu sam napisał. Z drugiej jednak strony fajnym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie takiego sterownika, który miałby wbudowany port USB jako ramki na zdjęcia o dowolnej przekątnej :) Też już ktoś o tym wspomniał, jednak sterownik na układzie TSUM59 zdaje się ma tylko serwisowy port USB...

Helpful post? + -1
Back to top
kaczy99
Level 23
Helped: 54
kaczy99
Level 23
Post#30 07 Jul 2014 10:30    

Nową matrycę bez wad Samsunga kupiłem lokalnie za 120zł i to pod nią zamawiałem kontroler, ponieważ była najtańsza. Razem zapłaciłem 210zł za nowy monitor. Zatem udało mi się sporo zaoszczędzić.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> DIY Structures -> Matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor 123 ... 495051  Next

Page 1 of 51

Similar topics to matryca LCD z laptopa jako niezależny monitor

MiniEmail - niezależny, mikroprocesorowy klient poczty e-mail (2)
Analogowy oscyloskop jako monitor wyświetlający kompozytowy sygnał wideo (7)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.124 seconds